BIRŠTONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL BIRŠTONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO PAKEITIMO

 

2018 m. gruodžio 21 d. Nr. TS-183

Birštonas

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Birštono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Pakeisti Birštono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą, patvirtintą Birštono savivaldybės tarybos 2015 m. vasario 27 d. sprendimu Nr. TS-30 „Dėl Birštono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“:

1. pakeisti 7 punktą ir išdėstyti jį taip:

7. Tarybos nario pareigos nesuderinamos su Respublikos Prezidento, Seimo nario, Europos Parlamento nario, Vyriausybės nario pareigomis, su Vyriausybės įstaigos ar įstaigos prie ministerijos vadovo, kurio veikla susijusi su savivaldybių veiklos priežiūra ir kontrole, pareigomis, su Vyriausybės atstovo apskrityje pareigomis, su valstybės kontrolieriaus ir jo pavaduotojų pareigomis. Be to, Tarybos nario pareigos nesuderinamos su tos Savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigomis, su tos Savivaldybės kontrolieriaus ar tos Savivaldybės kontrolieriaus tarnybos valstybės tarnautojo pareigomis, su tos kadencijos Savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo ar tos Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo ir darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartis, pareigomis, su tos Savivaldybės tarybos sekretoriato karjeros valstybės tarnautojo ar pagal darbo sutartį dirbančio darbuotojo pareigomis, su tos biudžetinės įstaigos, kurios savininkas ar vienas iš savininkų yra savivaldybė, vadovo pareigomis, tos viešosios įstaigos, kurios savininkas ar vienas iš dalininkų yra savivaldybė, vienasmenio vadovo ir kolegialaus valdymo organo nario pareigomis, tos Savivaldybės įmonės vienasmenio vadovo ir kolegialaus valdymo organo nario pareigomis, tos Savivaldybės kontroliuojamos akcinės bendrovės kolegialaus valdymo organo (valdybos) nario pareigomis arba tos Savivaldybės kontroliuojamos akcinės bendrovės vadovo pareigomis.“

2. pakeisti 8 punktą ir išdėstyti jį taip:

8. Draudžiama Tarybos narį persekioti už balsavimą ar pareikštą nuomonę Tarybos, jos Komitetų ir Komisijų posėdžiuose. Už asmens įžeidimą ar šmeižtą, už jo garbę ir orumą žeminančios ir tikrovės neatitinkančios informacijos paskelbimą, asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų nuostatų pažeidimą, Tarybos narys atsako įstatymų nustatyta tvarka.“

3. pakeisti 32 punktą ir išdėstyti jį taip:

32. Įstatymų nustatyta tvarka Taryba sudaro Administracinę, Etikos, Antikorupcijos ir kitas nuolatines komisijas. Trumpalaikiams ar siauresnės paskirties klausimams spręsti, konkretiems pavedimams vykdyti Taryba gali sudaryti laikinąsias komisijas.“

4. pakeisti 68 punktą ir išdėstyti jį taip:

68. Komiteto posėdžiuose, išskyrus tuos atvejus, kai svarstomi su žmogaus asmeniniu gyvenimu arba su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi susiję klausimai, gali dalyvauti žiniasklaidos atstovai ir patariamojo balso teise – visuomenės atstovai, ekspertai ir valstybės tarnautojai, seniūnaičiai, išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti atstovai. Šie asmenys Komiteto posėdyje gali dalyvauti savo iniciatyva arba Komiteto kvietimu. Komitetų posėdžiuose turi teisę dalyvauti Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos kontrolierius ir pareikšti nuomonę savo kompetencijos klausimais.“

5. pakeisti 73 punktą ir išdėstyti jį taip:

73. Šių komisijų pirmininkus mero teikimu skiria Taryba iš tarybos narių. Jei yra paskelbta Tarybos mažuma (opozicija), Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų kandidatūras meras teikia Savivaldybės tarybos mažumos (opozicijos) siūlymu. Jeigu savivaldybės tarybos mažuma (opozicija) nepasiūlo Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų kandidatūrų, Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkus savivaldybės taryba skiria mero teikimu. Komisijų atsakingųjų sekretorių pareigas atlieka administracijos direktoriaus paskirti valstybės tarnautojai, šios funkcijos įrašomos į jų pareigybės aprašymą.“

6. pripažinti netekusiu galios 74 punktą;

7. papildyti 75.6 papunkčiu:

75.6. tarybos narių, mero, savo iniciatyva teikia tarybos nariams rekomendacijas dėl Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų įgyvendinimo.“

8. pakeisti 77 punktą ir išdėstyti jį taip:

77. Komisijų nariais gali būti tarybos nariai, valstybės tarnautojai, ekspertai, gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai – seniūnaičiai, išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti atstovai, visuomenės atstovai (Lietuvos Respublikoje įregistruotų viešųjų juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybės institucijas ar įstaigas, įgalioti atstovai), bendruomeninių organizacijų atstovai, kiti Savivaldybės gyventojai. Etikos komisijoje ir Antikorupcijos komisijoje seniūnaičiai arba seniūnaičiai ir visuomenės atstovai turi sudaryti ne mažiau kaip 1/3 Komisijos narių.“

9. pakeisti 164 punktą ir išdėstyti jį taip:

164. Tarybos narys privalo žodžiu informuoti merą ir (ar) tarybos narius arba kitus asmenis, kurie kartu dalyvauja rengiant, svarstant ar priimant sprendimą apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą ir, jeigu pareikštas nusišalinimas buvo priimtas, jokia forma nedalyvauti toliau rengiant, svarstant ar priimant sprendimą komitete, komisijoje, darbo grupėje ar tarybos posėdyje. Tarybos posėdyje apie nusišalinimą jis garsiai praneša prieš klausimo, dėl kurio tarybos narys pareiškė apie nusišalinimą, svarstymo pradžią ir pasišalina iš posėdžių salės, kol svarstomas minėtas klausimas. Jeigu nusišalinus Tarybos nariui (-iams) lieka mažiau kaip 8 posėdyje dalyvaujantys Tarybos nariai, Taryba balsuojant gali spręsti Tarybos nario nusišalinimo klausimą ir Tarybos nario nusišalinimo nepriimti.“

10. pakeisti 227.18 papunktį ir išdėstyti jį taip:

227.18. priima į pareigas ir atleidžia iš jų biudžetinių įstaigų, išskyrus švietimo įstaigas, vadovus, kitas funkcijas, susijusias su visų biudžetinių įstaigų vadovų darbo santykiais, Darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka; Vietos savivaldos įstatymo nustatytais atvejais, kai meras negali eiti pareigų, šias funkcijas įgyvendina mero pavaduotojas ar mero pareigas laikinai einantis savivaldybės tarybos narys;“

11. pakeisti 227.19 papunktį ir išdėstyti jį taip:

227.19. priima į pareigas ir atleidžia iš jų viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė), išskyrus švietimo įstaigas, vadovus, kitas funkcijas, susijusias su visų viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) vadovų darbo santykiais, Darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka; Vietos savivaldos įstatymo nustatytais atvejais, kai meras negali eiti pareigų, šias funkcijas įgyvendina mero pavaduotojas ar mero pareigas laikinai einantis savivaldybės tarybos narys;

12. pakeisti 231 punktą ir išdėstyti jį taip:

231. Mero pavaduotojas atlieka mero nustatytas funkcijas ir mero pavedimus. Meras mero pavaduotojo funkcijas nustato mero pavaduotojo kadencijos laikotarpiui ir gali jas keisti. Kai meras negali eiti pareigų, jas visas, išskyrus Vietos savivaldos įstatyme numatytas išimtis, atlieka mero pavaduotojas ar laikinai mero pareigas einantis tarybos narys. Tokiu atveju Reglamento 227.17, 227.20, 227.21 ir 227.24 papunkčiuose nustatytus mero įgaliojimus atlieka Taryba. Savivaldybės taryba sprendimu (kai meras negali eiti pareigų) ar meras potvarkiu paveda pavaduotojui eiti mero pareigas.“

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės merė                                                                                                    Nijolė Dirginčienė