ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2011 M. VASARIO 24 D. SPRENDIMO NR. T-46 „DĖL ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS KULTŪROS TARYBOS VEIKLOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2021 m. gegužės 6 d. Nr. T-180

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2020 m. gruodžio 22 d. sprendimu Nr. T- 494 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės administracijos struktūros patvirtinimo“, Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendžia:

Pakeisti Šiaulių miesto savivaldybės kultūros tarybos veiklos nuostatus, patvirtintus Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2011 m. vasario 24 d. sprendimu Nr. T-46 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės kultūros tarybos veiklos nuostatų patvirtinimo“, ir juos išdėstyti nauja redakcija (pridedama).

Šis sprendimas ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo jo įteikimo dienos gali būti skundžiamas paduodant skundą Lietuvos administracinių ginčų komisijos Šiaulių apygardos skyriui adresu: Dvaro g. 81, Šiauliai, arba Regionų apygardos administraciniam teismui bet kuriuose šio teismo rūmuose.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                           Artūras Visockas

 

 

PATVIRTINTA

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos

2011 m. vasario 24 d. sprendimu Nr. T-46

(2021 m. gegužės 6 d. sprendimo Nr. T-180

redakcija)

 

ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS KULTŪROS TARYBOS VEIKLOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šiaulių miesto savivaldybės kultūros tarybos veiklos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Šiaulių miesto savivaldybės kultūros tarybos (toliau – Kultūros taryba) veiklos tikslą, uždavinius, funkcijas, teises, pareigas, sudėtį ir darbo organizavimą.

2. Kultūros taryba yra patariamoji institucija, atliekanti eksperto ir konsultanto funkcijas, įgyvendinant valstybės ir Šiaulių miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) kultūros politiką Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje (toliau – savivaldybės teritorija).

3. Kultūros taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymais, Savivaldybės tarybos sprendimais, kitais teisės aktais ir Nuostatais.

4. Kultūros tarybos išvados ir pasiūlymai, teikiami Šiaulių miesto savivaldybės institucijoms ir biudžetinėms  kultūros įstaigoms (toliau – savivaldybės biudžetinės kultūros įstaigos), yra rekomendacinio pobūdžio.

5. Kultūros taryba bendradarbiauja su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Savivaldybės taryba, Savivaldybės administracija, savivaldybės teritorijoje veikiančiomis kultūros ir švietimo įstaigomis, kūrybinėmis sąjungomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, vykdančiomis kultūrinę veiklą, bendruomenėmis, kultūros ir meno kūrėjais.

6. Kultūros taryba steigia ir jos Nuostatus tvirtina Savivaldybės taryba.

7. Kultūros taryba veiklą vykdo Savivaldybės administracijos patalpose adresu: Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai.

 

II SKYRIUS

KULTŪROS TARYBOS TIKSLAS, UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

8. Kultūros tarybos veiklos tikslas – teikti siūlymus dėl kultūros ir meno sričių situacijos gerinimo Šiauliuose: analizuoti kultūros būklę, teikti išvadas ir pasiūlymus dėl valstybės ir Savivaldybės kultūros politikos įgyvendinimo savivaldybės teritorijoje.

9. Kultūros tarybos veiklos uždaviniai yra šie:

9.1. analizuoti, svarstyti ir vertinti savivaldybės teritorijoje vykstančius kultūros ir meno procesus, kultūros plėtros galimybes, probleminius kultūros ir meno klausimus;

9.2. vadovaujantis visų kultūros sričių lygiavertiškumu, skatinti kultūros ir meno raidą, rūpintis laisva žmogaus kūrybine raiška, jos individualumu, kultūros vertybėmis, menininkų ir kitų kultūros kūrėjų prestižu, miesto kultūros ir meno sklaida šalyje ir užsienyje.

10. Kultūros taryba atlieka šias funkcijas:

10.1. teikia pasiūlymus dėl kultūros programų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais ir kitais teisės aktais, įgyvendinimo savivaldybės teritorijoje;

10.2. teikia pasiūlymus ir išvadas dėl prioritetinių Savivaldybės kultūros plėtros krypčių;

10.3. dalyvauja rengiant ir įgyvendinant Savivaldybės strateginio veiklos plano Kultūros plėtros programą;

10.4. teikia pasiūlymus dėl kultūros projektų dalinio finansavimo iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto lėšų konkurso prioritetų, dėl reprezentacinio statuso renginiui suteikimo ir finansavimo, dėl Lietuvos kultūros tarybos konkurso tvarka finansuojamų programų ir projektų įgyvendinimo Šiauliuose bei jų dalinio finansavimo;

10.5. teikia pasiūlymus dėl Savivaldybės kultūros ir meno premijų, stipendijų steigimo ir skyrimo, kultūrai nusipelniusių kraštiečių atminimo įamžinimo, garbės vardų suteikimo ir kt.;

10.6. esant reikalui, dalyvauja svarstant savivaldybės biudžetinių kultūros įstaigų veiklos programas, ataskaitas ir teikia pasiūlymus dėl jų veiklos tobulinimo;

10.7. teikia pasiūlymus ir išvadas dėl savivaldybės biudžetinių kultūros įstaigų tinklo optimizavimo;

10.8. inicijuoja kultūros būklės savivaldybės teritorijoje tyrimus, analizuoja jų rezultatus, teikia pasiūlymus dėl padėties gerinimo;

10.9. skatina kultūrines inovacijas savivaldybės teritorijoje.

 

III SKYRIUS

KULTŪROS TARYBOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

11. Kultūros taryba turi teisę:

11.1. teisės aktų nustatyta tvarka gauti informaciją iš Savivaldybės administracijos, Kultūros skyriaus ir Švietimo skyriaus, savivaldybės biudžetinių kultūros ir švietimo įstaigų, kultūrinę veiklą vykdančių nevyriausybinių organizacijų;

11.2. kviesti į posėdžius kultūros ekspertus, galinčius teikti informaciją ir išvadas svarstomais kultūros ir meno klausimais.

12. Kultūros tarybos nariai įsipareigoja nusišalinti svarstant kultūros ir meno premijų ar stipendijų skyrimo klausimą, jei Kultūros tarybos narys yra kandidatas premijai ar stipendijai gauti.

13. Kultūros taryba pagal poreikį informuoja visuomenę apie savo veiklą.

 

IV SKYRIUS

KULTŪROS TARYBOS SUDĖTIS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

14. Kultūros tarybą sudaro 11 narių:

14.1. vienas narys, deleguotas Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto;

14.2. vienas narys iš Savivaldybės administracijos ‒ Kultūros skyriaus vedėjas;

14.3. vienas narys, deleguotas Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos;

14.4. vienas narys, deleguotas Šiaulių nevyriausybinių organizacijų, vykdančių kultūrinę veiklą Šiaulių mieste;

14.5. du nariai, deleguoti  savivaldybės biudžetinių kultūros įstaigų;

14.6. du nariai, deleguoti valstybinių kultūros įstaigų, veikiančių Šiaulių mieste;

14.7. trys nariai, deleguoti kūrybinių sąjungų, veikiančių Šiaulių mieste.

15. Personalinė Kultūros tarybos sudėtis Kultūros skyriaus teikimu 4 metams tvirtinama Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

16. Kultūros tarybos nario kadencijų skaičius neribojamas.

17. Kultūros tarybos narys, prieš pradėdamas eiti nario pareigas, turi pateikti nešališkumo deklaraciją ir pasirašyti konfidencialumo pasižadėjimą, kurių formas tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius. Kultūros tarybos narys privalo pranešti Kultūros tarybos pirmininkui ar jo funkcijas atliekančiam asmeniui ir nusišalinti nuo sprendimo priėmimo, jeigu jo dalyvavimas priimant sprendimą gali sukelti interesų konfliktą arba gali būti pažeidžiamas jo veiklos konfidencialumas ir nepriklausomumas.

18. Kultūros taryba visų Kultūros tarybos narių dauguma renka pirmininką ir pirmininko pavaduotoją.

19. Kultūros tarybos pirmininkas, jeigu jo nėra – Kultūros tarybos pirmininko pavaduotojas, organizuoja Kultūros tarybos darbą, pirmininkauja Kultūros tarybos posėdžiams, atsako už jos veiklą, atstovauja jai.

20. Kultūros tarybos pirmininku negali būti renkamas Kultūros skyriaus vedėjas.

21. Kultūros tarybos darbo reglamentą tvirtina pati Kultūros taryba savo pirmajame posėdyje.

22. Kultūros taryba posėdžiauja pagal poreikį, bet ne rečiau kaip du kartus per metus.

23. Kultūros tarybos posėdis yra teisėtas, jeigu posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip šeši nariai.

24. Kultūros tarybos siūlymai priimami balsuojant dalyvaujančių narių balsų dauguma. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas.

25. Tais atvejais, kai reikalingas operatyvus Kultūros tarybos sprendimas, bet nėra galimybių surengti posėdį, apklausa atliekama elektroniniu būdu. Kultūros tarybos nariai savo nuomonę sprendžiamu klausimu pateikia elektroniniu paštu Kultūros skyriui.

26. Kultūros tarybos posėdžiai yra protokoluojami. Protokolą pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius.

27. Kultūros tarybos posėdžiams protokoluoti, dokumentacijai tvarkyti Kultūros skyrius skiria sekretorių, kuris nėra Kultūros tarybos narys.

28. Jei Kultūros tarybos narys atsisako dalyvauti Kultūros tarybos veikloje, Kultūros skyrius siūlo kitą deleguotą kandidatą.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

29. Kultūros taryba nevykdo finansinės veiklos.

30. Kultūros taryba dirba visuomeniniais pagrindais.

31. Nuostatai keičiami ar papildomi Kultūros skyriaus teikimu Savivaldybės tarybos sprendimu.

 

 

______________________________