Herbas.wmf

KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS TARNYBINIŲ IR NETARNYBINIŲ LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ NAUDOJIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2025 m. sausio 20 d. Nr. ADV-43

Kupiškis

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 34 straipsnio 1 dalimi, 34 straipsnio 6 dalies 2 punktu, Pavyzdinėmis tarnybinių ir netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo biudžetinėse įstaigose taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gegužės 27 d. nutarimu Nr. 543 „Dėl Pavyzdinių tarnybinių ir netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo biudžetinėse įstaigose taisyklių patvirtinimo“:

1. T v i r t i n u  Kupiškio rajono savivaldybės administracijos tarnybinių ir netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo taisykles (pridedama).

2. N u r o d a u:

2.1. Ūkio skyriui su šiuo įsakymu supažindinti struktūrinių padalinių vadovus, seniūnijų seniūnus ir į struktūrinių padalinių sudėtį neįeinančius darbuotojus, turinčius teisę naudoti tarnybinius automobilius tarnybos reikmėms be vairuotojo, ir darbuotojus, kurie naudoja netarnybinius lengvuosius automobilius tarnybos reikmėms;

2.2. struktūrinių padalinių vadovams, seniūnijų seniūnams su šiuo įsakymu supažindinti jų vadovaujamų padalinių darbuotojus ir seniūnijų darbuotojus, turinčius teisę naudoti tarnybinius automobilius tarnybos reikmėms be vairuotojo.

3. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2010 m. sausio 8 d. įsakymą Nr. ADV-17 „Dėl Kupiškio rajono savivaldybės administracijos tarnybinių ir netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo ir kompensacijų už netarnybinio automobilio naudojimą tarnybos reikmėms mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                                      Arūnas Valintėlis

 

PATVIRTINTA

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos

direktoriaus 2025 m. sausio 20 d. įsakymu

Nr. ADV-43

 

KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS TARNYBINIŲ IR NETARNYBINIŲ LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kupiškio rajono savivaldybės administracijos tarnybinių ir netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato tarnybinių automobilių naudojimo, saugojimo, žymėjimo, techninės priežiūros, remonto, naudojimo kontrolės, ridos, degalų ir (ar) elektros ar kitos energijos (toliau – degalai ir (ar) energija) apskaitos, netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo tarnybos reikmėms bei darbo pareigoms (toliau – tarnybos reikmės) tvarką, Kupiškio rajono savivaldybės administracijoje (toliau – Savivaldybės administracija) valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau kartu – darbuotojai), atsakomybę už Taisyklių pažeidimą.

2. Taisyklės privalomos visiems darbuotojams.

3. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

3.1. Netarnybinis lengvasis automobilis – Savivaldybės administracijos darbuotojo tarnybos reikmėms naudojamas teisėtu pagrindu jo valdomas lengvasis automobilis, už kurio naudojimą darbuotojui mokama kompensacija degalų ar energijos įsigijimo išlaidoms ir automobilio amortizacijai padengti Savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyta tvarka.

3.2. Tarnybinis lengvasis automobilis – Savivaldybės administracijai teisėtu pagrindu (patikėjimo teise, pagal nuomos ar veiklos nuomos sutartį) priklausantis lengvasis automobilis, kurį Savivaldybės administracijos darbuotojas naudoja tarnybos reikmėms.

3.3. Tarnybinis automobilis – Savivaldybės administracijai teisėtu pagrindu (patikėjimo teise, pagal nuomos ar veiklos nuomos sutartį) priklausantis automobilis ar kita motorinė transporto priemonė (krovininis automobilis, autobusas), kurią Savivaldybės darbuotojas naudoja tarnybos reikmėms.

4. Kupiškio rajono savivaldybės interneto svetainėje skelbiama informacija apie visus įsigytus, nuomojamus ar nuomojamus pagal veiklos nuomos sutartis tarnybinius lengvuosius automobilius ir tarnybinius automobilius (toliau – tarnybinis automobilis), nurodant automobilio markę, modelį, valstybinį numerį.


 

 

II SKYRIUS

TARNYBINIŲ AUTOMOBILIŲ NAUDOJIMAS IR NAUDOJIMO KONTROLĖ

 

5. Savivaldybės administracijos tarnybiniai automobiliai bet kuriuo paros metu, taip pat poilsio ir švenčių dienomis gali būti naudojami tik tarnybos reikmėms Kupiškio rajono savivaldybės administracijos nustatytoms funkcijoms atlikti bei kitiems su jų veiklos ypatumais susijusiems atvejams, įskaitant susitikimus su gyventojais, komandiruotes, viešųjų asmenų (svečių) priėmimą ir aptarnavimą, renginių organizavimą, dalyvavimą juose, sugrįžimą iš tarnybinių užduočių vykdymo vietų, avarijų likvidavimo atvejais, ir kitus renginius, kai būtina užtikrinti Savivaldybės mero, politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, darbuotojų pareigų vykdymą.

6. Tarnybinis automobilis Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu priskiriamas Ūkio skyriaus vairuotojui arba struktūriniams padaliniui (darbuotojui), kuris atsako už šio automobilio techninę būklę, naudojimą ir saugojimą. Tarnybinio automobilio perdavimas darbuotojui įforminamas Tarnybinio automobilio perdavimo–priėmimo aktu (1 priedas). Tarnybinį automobilį perduoda ir Tarnybinio automobilio perdavimo–priėmimo aktą pasirašo Ūkio skyriaus vedėjas ir  gavęs tarnybinį automobilį Ūkio skyriaus vairuotojas arba Savivaldybės administracijos struktūrinio padalinio vedėjas, seniūnas.  Tarnybinio automobilio perdavimo–priėmimo aktą tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

7. Kitų darbuotojų, turinčių teisę naudotis tarnybiniu automobiliu tarnybos reikmėms be vairuotojo, sąrašą tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius įsakymu ir paveda Ūkio skyriaus vedėjui, atsakingam už darbuotojų saugą ir sveikatą, nustatytu periodiškumu darbuotojus  instruktuoti, vadovaujantis Darbuotojo, vairuojančio tarnybinį automobilį darbo reikalais, saugos ir sveikatos instrukcija.

8. Su įsakymu darbuotojai, kuriems suteikta teisė naudotis tarnybiniu automobiliu tarnybos reikmėms be vairuotojo, supažindinami per dokumentų valdymo sistemą KONTORA arba pasirašydami.

9. Šių Taisyklių 6 ir 7 punktuose nurodyti darbuotojai privalo turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti atitinkamos kategorijos transporto priemonę, sveikatos pažymą, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 13 straipsnio 18 dalyje, ne mažesnį kaip vienerių metų vairavimo stažą bei pasirašytinai būti susipažinusiems su šiomis taisyklėmis.

 

10. Tarnybinių automobilių kontrolinė metinė rida, atsižvelgiant į praėjusių metų vidutinę metinę bei planuojamą ridą, nustatoma Savivaldybės administracijos direktorius įsakymu.  Esant tarnybiniam būtinumui ir remiantis Ūkio skyriaus vedėjo tarnybiniu pranešimu, Savivaldybės administracijos direktorius ridos limitus gali keisti.

11. Lėšų poreikis tarnybinių automobilių degalams ir (ar) energijai apskaičiuojamas pagal nustatytus ridos limitus, tarnybinių automobilių degalų ir (ar) energijos sunaudojimo normų limitus.

12. Kelionės tarnybos reikalais (komandiruotės) tarnybinių automobiliu į užsienio valstybes įforminamos Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Kelionės maršrutas žymimas automobilio kelionės lape, kur įskaitomai pasirašo tarnybiniu automobiliu į komandiruotę važiavęs darbuotojas.

13. Darbuotojas, naudojantis tarnybinį automobilį, atsako už jo techninę būklę, švarą ir saugą eksploatavimo metu.

14. Tarnybiniai  automobiliai gali būti išnuomoti fiziniams ir juridiniams asmenims. Nuomos tarifus tvirtina Kupiškio rajono savivaldybės taryba. Savivaldybės administracija iš asignavimų transporto išlaidoms gali pirkti transporto paslaugas iš juridinių ir fizinių asmenų. Sprendimus dėl transporto nuomos ar paslaugų pirkimo, vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu, priima Savivaldybės administracijos direktorius arba paveda tai atlikti Ūkio skyriaus vedėjui. Nuomojamų tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo tvarka nustatoma automobilių nuomos sutartyse.

15. Dėl telemetrinių įrenginių įdiegimo poreikio sprendžia Savivaldybės administracijos direktorius. Jeigu į tarnybinius automobilius yra įdiegti telemetriniai įrenginiai, telemetrinių įrenginių renkami tarnybinių automobilių naudojimo ir jų judėjimo duomenys tvarkomi Savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyta tvarka.

16. Apie eismo įvykius, kuriuose dalyvavo tarnybiniai automobiliai, nedelsiant, ne vėliau kaip per 24 valandas, pranešama Ūkio skyriaus vedėjui, kuris Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas kontroliuoti, kaip naudojami tarnybiniai automobiliai, o šis informuoja Savivaldybės administracijos direktorių.

17. Policijai ir draudimo bendrovei pripažinus, kad automobilio avarija įvyko dėl kelių eismo ir draudimo taisyklių pažeidimo (vairavimas apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų, tyčinis avarinės situacijos sudarymas ir kt.), darbuotojas už padarytą žalą atsako įstatymų nustatyta tvarka.

18. Ūkio skyriaus vedėjas nuolat, ne rečiau kaip kartą per mėnesį, kontroliuoja, kaip naudojami tarnybiniai automobiliai (ar įrengta telemetrinė automobilio kontrolės įranga (jeigu tokia įranga privalo būti įdiegta), ar degalų ir (ar) energijos sunaudojimas atitinka nustatytas normas, o automobilių rida – nustatytą limitą, ir panašiai), ir apie pažeidimus nedelsdamas, ne vėliau kaip per 24 valandas, praneša Savivaldybės administracijos direktoriui.

19. Tarnybinių lengvųjų automobilių negalima leisti vairuoti kitiems asmenims (ne Savivaldybės administracijos darbuotojams).

III SKYRIUS

TARNYBINIŲ LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ SAUGOJIMAS

 

20. Tarnybiniai automobiliai turi būti laikomi saugomoje aikštelėje arba kitoje saugioje vietoje (saugomoje teritorijoje, garaže ir panašiai).

21. Tarnybiniai automobiliai po darbo valandų, poilsio, švenčių dienomis, taip pat darbuotojo atostogų, ligos laikotarpiu laikomi Savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytoje laikymo vietoje. Kai darbuotojai į komandiruotes siunčiami tarnybiniu automobiliu su vairuotoju ar be jo, komandiruotės metu ar jei komandiruotė trunka ilgiau nei viena diena be galimybės grąžinti tarnybinį automobilį į jo nuolatinę saugojimo vietą, tarnybinis automobilis turi būti statomas saugomoje aikštelėje arba kitoje saugioje vietoje (saugomoje teritorijoje, garaže ir pan.).

22. Tarnybiniame automobilyje draudžiama palikti transporto priemonės registracijos liudijimą, draudimo liudijimą. Paliekant automobilį, privaloma įjungti apsaugos sistemą ir užrakinti automobilį.

23. Tarnybinėms reikmėms tarnybiniai automobiliai gali būti naudojami po darbo valandų ir poilsio bei švenčių dienomis. Esant tarnybiniam būtinumui (vėlai parvykstant, anksti išvykstant, atliekant techninę priežiūrą, organizuojant renginius, reidus, patikrinimus, vykdant viešosios tvarkos priežiūrą, neplaninius teritorijų, pastatų, objektų patikrinimus ir kt.) ir gavus raštišką Savivaldybės administracijos direktoriaus sutikimą (leidimą), tarnybiniai automobiliai gali būti laikomi saugomose automobilių stovėjimo aikštelėse ar kitose vietose, kur užtikrinama jų apsauga. Už tarnybinio lengvojo automobilio apsaugą yra atsakingas darbuotojas, kuris  gavo Savivaldybės administracijos direktoriaus sutikimą (leidimą) naudoti automobilį po darbo valandų ir poilsio bei švenčių dienomis.

24. Įvykus tarnybinio automobilio vagystei ir draudimo bendrovei tai pripažinus kaip nedraudiminį įvykį, darbuotojas atsako už padarytą žalą įstatymų nustatyta tvarka.

 

IV SKYRIUS

TARNYBINIŲ AUTOMOBILIŲ RIDOS, DEGALŲ IR (AR) ENERGIJOS SUNAUDOJIMO APSKAITA

 

25. Tarnybinio automobilio degalų ir (ar) energijos sunaudojimo normos limitas nustatomas pagal tarnybinių lengvųjų automobilių telemetrinių įrenginių (jeigu telemetriniai įrenginiai yra įdiegti) duomenis arba atliekant kontrolinius važiavimus. Rekomenduojamas vieno kontrolinio važiavimo nuotolis – 50–100 km. Kontroliniai važiavimai atliekami įvairiomis realiomis automobilio naudojimo sąlygomis (mieste, užmiestyje, vasarą, žiemą ir panašiai). Faktines tarnybinio automobilio degalų ir (ar) energijos sunaudojimo normas įsakymu tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius, vadovaudamasis Nuolat veikiančios komisijos Savivaldybės administracijos tarnybinių automobilių ir mechanizmų, dirbančių seniūnijose, kuro sunaudojimo normoms nustatyti, protokolu.   

26. Tarnybinių lengvųjų automobilių sunaudoti degalai ir (ar) energija apskaitomi pagal faktinį sunaudotą degalų ir (ar) energijos kiekį.

27. Tarnybinių automobilių ridos, degalų ir (ar) energijos sunaudojimo apskaita tvarkoma vadovaujantis įrašais kelionės lapuose. Kelionės lapo forma tvirtinama Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

28. Kelionės lapų išdavimo žurnalą tvarko Ūkio skyriaus vedėjas ir seniūnijų seniūnai. Kelionės lapai registruojami kelionės lapų registracijos žurnaluose. Darbuotojai, kuriems priskirti Savivaldybės administracijos tarnybiniai automobiliai, už gautus kelionės lapus pasirašo žurnale. Kelionės lapai išduodami ne ilgesniam kaip mėnesio laikotarpiui.

29. Kelionės lape nurodomi: automobilio markė,  modelis ir valstybinis numeris, darbuotojo vardas ir pavardė, tarnybinio automobilio odometro rodmenys, degalų ir (ar) energijos likutis transporto priemonėje. Kelionės lapą išdavęs Ūkio skyriaus vedėjas ar seniūnas pasirašo kelionės lape.

30. Darbuotojas, kuriam suteikta teisė naudotis tarnybiniu automobiliu, pildo kelionės lapą – įrašo kiekvieno važiavimo maršrutą, odometro rodmenis, nuvažiuotus kilometrus, išvykimo ir grįžimo laiką, pirktų degalų ir (ar) energijos kiekį. Baigęs darbą kelionės lape pasirašo.  Darbuotojas, pasinaudojęs automobiliu su vairuotoju, įskaitomai pasirašo atskirai už kiekvieną maršrutą. Grąžinant kelionės lapą, jame įrašomas bendras nuvažiuotų kilometrų skaičius, odometro rodmuo, pirktų degalų kiekis, sunaudotų degalų kiekis ir jų likutis. Kelionės lapas (kartu su kvitais) grąžinamas Ūkio skyriaus vedėjui ar seniūnijos seniūnui, kai yra užpildytas visas kelionės lapas arba paskutinę einamojo mėnesio darbo dieną.

31. Už kelionės lapuose padarytų įrašų teisingumą: maršrutą, tarnybinio automobilio naudojimo dienų skaičių, išvykimo ir grįžimo laiką, sunaudotų degalų ir (ar) energijos apskaičiavimą bei automobilio odometro rodmenis, atsako vairuotojas arba darbuotojas, kuriam priskirtas automobilis, arba darbuotojas, kuriam laikinai buvo suteikta teisė pasinaudoti tarnybiniu automobiliu tarnybos reikmėms.

32. Ūkio skyriaus vedėjas ar seniūnas pasirašo užpildytus kelionės lapus, patikrina kelionės lapų užpildymo teisingumą ir iki kito mėnesio 2 d. pateikia Apskaitos skyriui.

 

33. Kelionės lapai turi būti tvarkingi, negali būti braukymų. Esant klaidingam įrašui, klaidingas įrašas  nubraukiamas, klaidą taisantis darbuotojas pasirašo. Įrašoma „Įrašu tikėti“, data, vardas ir pavardė.  

34. Maršrutai Kupiškio mieste neregistruojami.   

35. Degalų ir (ar) energijos sunaudojimo normų ir tarnybinių lengvųjų automobilių ridos limitų viršijimo išlaidas, nustačius pereikvojimo priežastis ir darbuotojo kaltę, padengia nustatytas degalų ir (ar) energijos sunaudojimo normas ir ridos limitus viršiję darbuotojai.

 

V SKYRIUS

TARNYBINIŲ AUTOMOBILIŲ ŽYMĖJIMAS, TECHNINĖ PRIEŽIŪRA IR REMONTAS

 

36. Tarnybiniai automobiliai privalo būti pažymėti – nurodytas įstaigos pavadinimas ir (arba) patvirtintas įstaigos logotipas. Žymint automobilį gali būti naudojamas sutrumpintas įstaigos pavadinimas.

37. Žymimos tarnybinių automobilių šoninės durelės iš abiejų automobilio pusių. Didžiosios raidės turi būti ne žemesnės kaip 75 mm, mažosios – 50 mm ir ne mažiau kaip 4 mm storio. Patvirtintas įstaigos logotipas, kuriuo naujai ženklinami tarnybiniai automobiliai, turi būti ne mažesnio kaip 150 mm aukščio.

38. Už tarnybinių automobilių techninę priežiūrą atsakingas Ūkio skyriaus vedėjas. Nuomojamų tarnybinių automobilių techninės priežiūros ir remonto organizavimo tvarka nustatoma tarnybinių automobilių nuomos sutartyje.

39. Už tarnybinių automobilių techninę priežiūrą jų naudojimosi metu atsakingas tarnybinio automobilio vairuotojas ar darbuotojas, kuris naudojasi tarnybiniu automobiliu be vairuotojo.

40. Vairuotojas ar darbuotojas , kuris naudojasi tarnybiniu automobiliu be vairuotojo, privalo:

40.1 prieš pradedant naudotis automobiliu, apžiūrėti ir įsitikinti, kad automobilis ir jo įranga neturi jokių išoriškai matomų pažeidimų (defektų) ir trūkumų, kelionės metu stebėti automobilio būklę, taip pat signalinius ir kontrolinius prietaisų rodmenis;

40.2. kelionės metu pastebėjęs tarnybinio automobilio gedimą, nedelsdamas apie gedimą turi pranešti Ūkio skyriaus vedėjui.

41. Tarnybinio automobilio gedimai šalinami pagal tarnybinio automobilio techninio eksploatavimo taisykles. Darbuotojams, neturintiems reikiamo techninio parengimo, neleidžiama savarankiškai šalinti automobilio gedimų.

42. Sprendimus dėl automobilių remonto priima Ūkio skyriaus vedėjas.  Tarnybiniai automobiliai remontuojami autoservisuose, su kuriais sudarytos sutartys vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu. Įmonė, suteikusi remonto paslaugas, išrašo PVM sąskaitą faktūrą ir Automobilio remonto darbų kalkuliacijos pažymą, kurią pasirašo Ūkio skyriaus vedėjas ir vairuotojas ar darbuotojas, kuriam priskirtas tarnybinis lengvasis automobilis, patvirtindamas, kad darbai atlikti, o detalės, medžiagos pakeistos, ir nurodo pareigas, vardą, pavardę, datą.

43. Tarnybinių automobilių draudimą ir privalomąją techninę apžiūrą teisės aktų nustatyta tvarka organizuoja Ūkio skyriaus vedėjas. Tarnybiniai automobiliai turi būti apdrausti transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Tarnybiniai automobiliai gali būti apdrausti ir transporto priemonių savanoriškuoju (kasko) draudimu.

44. Susidėvėjusios detalės, medžiagos, akumuliatoriai (senesni kaip 2 metų) ir nebetinkamos naudoti padangos nurašomos teisės aktų nustatyta tvarka.

45. Prieš laiką susidėvėjusios padangos, sugedę akumuliatoriai gali būti nurašomi pateikus įvertinimo aktus ir suderinus su Savivaldybės administracijos direktoriumi dėl nurašymo priežasčių.

46. Tarnybiniai automobiliai, kurie pripažįstami nereikalingais arba netinkamais (negalimais) naudoti Savivaldybės administracijos reikmėms, nurašomi Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatyta tvarka.

VI SKYRIUS

DEGALŲ ĮSIGIJIMO TVARKA

 

47. Degalai į tarnybinius automobilius pilami degalinėse, su kuriomis sudarytos sutartys,  vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu. Tuo rūpinasi darbuotojai, kuriems išduotos magnetinės degalų pirkimo kortelės. Magnetines degalų pirkimo korteles Ūkio skyriaus vedėjas pagal perdavimo–priėmimo aktus išduoda vairuotojams ir darbuotojams, kuriems priskirti tarnybiniai automobiliai.

48. Magnetinių kortelių naudojimo tvarka:

48.1. draudžiama išduotą magnetinę degalų kortelę perduoti (patikėti) kitam asmeniui;

48.2. praradus magnetinę degalų kortelę vairuotojas ar darbuotojas, kuriam priskirtas tarnybinis lengvasis automobilis, nedelsiant, ne vėliau kaip per 24 valandas,   apie kortelės praradimą informuoti Ūkio skyriaus vedėją, kuris apie kortelės dingimą praneša degalinei, laimėjusiai degalų pirkimo viešąjį konkursą.

49. Važiuojant į komandiruotę užsienyje, kur nėra galimybės įsipilti degalų su magnetine degalų pirkimo kortele, degalai gali būti perkami už grynuosius pinigus. Šiuo atveju būtina išsaugoti pirkimo kvitus, o grįžus iš komandiruotės, degalinės kvitai pateikiami Apskaitos skyriui ir užpildoma avansinė apyskaita.

50. Pametus degalinės išduotą kvitą, privaloma kreiptis į Ūkio skyriaus vedėją, kuris turi priimti sprendimą dėl įsigytų prekių apmokėjimo.

51. Viso mėnesio degalų pirkimo kvitai prisegami prie kelionės lapo ir pateikiami Apskaitos skyriui.

52. Tarnybinių automobilių sunaudojami degalai nurašomi pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintas normas. Degalų norma šaltuoju metų periodu didinamos iki 10 procentų. 

53. Normos tikslinamos atliekant kontrolinius važiavimus. Data, nuo kada didinama ar mažinama degalų norma, nustatoma Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

 

VII SKYRIUS

NETARNYBINIŲ LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ NAUDOJIMAS TARNYBOS REIKMĖMS

 

54. Savivaldybės administracijai neturint tarnybinio lengvojo automobilio ar nesant laisvo tarnybinio lengvojo automobilio, Savivaldybės administracijos direktorius gali leisti darbuotojams naudoti netarnybinius lengvuosius automobilius tarnybos reikmėms.

55. Darbuotojas, norintis naudoti netarnybinį lengvąjį automobilį tarnybos reikmėms, Savivaldybės administracijos direktoriui pateikia prašymą leisti naudoti netarnybinį lengvąjį automobilį tarnybos reikmėms ir kompensuoti degalų ir (ar) energijos įsigijimo, automobilio amortizacijos, kelių mokesčio, automobilio stovėjimo mokesčio bei įvažiavimo mokesčio išlaidas (2 priedas). Kartu su prašymu pateikiama Pažyma apie netarnybinio lengvojo automobilio kuro normos nustatymą (3 priedas).

56. Naujas prašymas turi būti teikiamas tada, kai ketinama naudoti kitą netarnybinį lengvąjį automobilį tarnybos reikmėms.

57. Politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai, norintys naudoti netarnybinį lengvąjį automobilį tarnybos reikmėms, prašymą teikia Kupiškio rajono savivaldybės merui.

58. Kas mėnesį kompensuojamos degalų ir (ar) energijos įsigijimo, automobilio amortizacijos, kelių mokesčio, automobilio stovėjimo mokesčio bei įvažiavimo mokesčio išlaidos,  bet ne daugiau kaip Valstybės duomenų agentūros paskutinį kartą paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio 0,2 darbo užmokesčio bruto dydžio.

59. Lėšos, kurių reikia automobilio degalams ir (ar) energijai įsigyti, apskaičiuojamos pagal nustatytą netarnybinio lengvojo automobilio degalų ir (ar) energijos sunaudojimą 100 kilometrų, nustatytą ridos limitą ir degalų rūšį.

60. Netarnybinio lengvojo automobilio kontrolinė (bazinė) kuro sunaudojimo norma apskaičiuojama pagal formulę: Nk = 6.6 √V h, 1 / 100 km,  kur N – kuro sunaudojimo norma, Vh – transporto priemonės variklio darbinis tūris pagal pateiktą naudojamos transporto priemonės registracijos liudijimą.

61. Transporto priemonėms su dyzeliniais varikliais taikoma 0,7 benzininio variklio normos, naudojant dujas – 1,2 benzininio variklio normos. Transporto priemonėms su variklio hibridine technologija benzinas/elektra  taikoma 0,8 benzininio variklio normos.

62. Kontrolinė (bazinė) kuro sunaudojimo norma šaltuoju metų periodu didinama iki 10 procentų, vadovaujantis Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu dėl kuro normų padidinimo tarnybiniams automobiliams.

63. Netarnybinio lengvojo automobilio amortizacijai padengti kompensuojama 20 (dvidešimt) procentų patirtų faktinių degalų ir (ar) energijos išlaidų, o kitos išlaidos kompensuojamos tik tais atvejais, kai pateikiami jas įrodantys dokumentai (pvz., sąskaita faktūra, išlaidų apmokėjimą įrodantis dokumentas).

64. Kompensacija mokama tik tais atvejais, kai pateikiami degalų ir (ar) energijos įsigijimo išlaidas ir  kitas išlaidas įrodantys dokumentai (vardiniai  degalų ir (ar) energijos pirkimo kvitai, ar kiti teisės aktais nustatyti dokumentai (pvz., sąskaita faktūra) bei išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai).

65. Nuvažiuotų kilometrų atstumai Lietuvos Respublikos teritorijoje tarp miestų apskaičiuojami vadovaujantis viešai skelbiama informacija interneto svetainių http://www.maps.lt arba https://maps.google.lt maršrutų paieškos sistemose apskaičiuotais atstumais, skaičiuokle, pateikta Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos interneto svetainėje adresu www.visimarsrutai.lt sistema arba kitose viešai prieinamose interneto žemėlapių svetainėse, skirtose interaktyviai navigacijai teritorijoje, apskaičiuotais atstumais.

66. Netarnybiniam lengvajam automobiliui ridos limitą ir kontrolinę (bazinę) kuro sunaudojimo normą įsakymu nustato Savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgdamas į būtinybę naudoti netarnybinį lengvąjį automobilį tarnybos reikmėms, į įstaigos finansines galimybes ir patvirtintuose pareigybių aprašymuose nurodytas darbuotojų funkcijas, asmeninius darbo planus (grafikus), darbų kiekį, transporto priemonės technines charakteristikas, eismo intensyvumą, kelių būklę ir kita. Kompensacijos mokamos neviršijant Savivaldybės administracijai skirtų lėšų transporto išlaikymo  ir transporto paslaugų įsigijimo išlaidoms.

67. Kompensacija nemokama už laikotarpį, per kurį darbuotojai buvo išvykę į tarnybinę komandiruotę tarnybiniu transportu arba jiems apmokamos tarnybinės komandiruotės kelionės kitomis transporto priemonėmis išlaidos, kai darbuotojas vyksta tarnybiniu transportu kartu su komisijos ar delegacijos nariais, taip pat teisės aktų nustatyta tvarka suteiktų atostogų, nedarbingumo, papildomų poilsio dienų laikotarpiu, poilsio ir švenčių dienomis, dirbant nuotoliniu būdu, išskyrus tuos atvejus, kai jie dirba pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą arba patvirtintą grafiką.

68. Kompensacijos darbuotojams mokamos, už kiekvieną mėnesį iki kito mėnesio 10 dienos. Darbuotojas, naudojantis netarnybinį lengvąjį automobilį tarnybos reikmėms, pildo Netarnybinio lengvojo automobilio naudojimo tarnybos reikmėms ir kompensacijos paskaičiavimo ataskaitą (toliau – ataskaita), (4 priedas). Ataskaitos duomenų teisingumą tikrina Ūkio skyriaus vedėjas ir iki kito mėnesio 2 d. pateikia Apskaitos skyriui. Apskaitos skyriaus finansininkas, vadovaudamasis ataskaitų duomenimis, parengia Kompensacijų už netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimą tarnybos reikmėms sąrašą (5 priedas).

69. Už kompensacijų paskaičiavimų teisingumą atsakingas Ūkio skyriaus vedėjas ir Apskaitos skyriaus finansininkas, kuris veda kompensacijų už netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimą tarnybos reikmėms finansinę apskaitą.

70. Darbuotojai, gaunantys kompensaciją už netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimą tarnybos reikmėms, privalo per 3 darbo dienas raštu informuoti Savivaldybės administracijos direktorių, jeigu:

70.1 prarado teisę vairuoti automobilį;

70.2. pasibaigė automobilio techninės apžiūros galiojimo laikas;

70.2 pasibaigė ir nepratęsiamas civilinės atsakomybės privalomojo draudimo laikas;

70.3 prarado teisę valdyti transporto priemonę (pardavė ar pan.).

71. Darbuotojai gali naudoti netarnybinius lengvuosius automobilius tarnybinės komandiruotės reikmėms. Išlaidos darbuotojui už netarnybinio lengvojo automobilio naudojimą tarnybinės komandiruotės reikmėms kompensuojamos Komandiruočių išlaidų apmokėjimo biudžetinėse įstaigose ir regionų plėtros tarybose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. 526 „Dėl dienpinigių ir kitų komandiruočių išlaidų apmokėjimo“, nustatyta tvarka.

72. Darbuotojai, kuriems už netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimą tarnybos reikmėms mokamos kompensacijos, netarnybiniais lengvaisiais automobiliais darbo metu turi naudotis tik tarnybos reikmėms, vadovaudamiesi tarnybinės etikos principais. Nekompensuojamos išlaidos, naudojant netarnybinius lengvuosius automobilius atvykti iš namų į darbą ir grįžti iš darbo namo.

73. Savivaldybės administracijos direktorius ne rečiau kaip kartą per pusę metų analizuoja kompensacijos panaudojimo racionalumą ir peržiūri darbuotojams mokamos kompensacijos dydį.

74. Darbuotojai, naudojantys netarnybinius lengvuosius automobilius tarnybos reikmėms, yra asmeniškai atsakingi už kompensacijos lėšų racionalų panaudojimą.

75. Kompensacija neskiriama žalai, padarytai netarnybiniam lengvajam automobiliui, jį vairuojant tretiesiems asmenims, atlyginti.

76. Netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo tarnybos reikmėms pareigybių sąrašas skelbiamas viešai Kupiškio rajono savivaldybės interneto svetainėje.

 

 

VIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

77. Darbuotojai turi būti supažindinami su Kupiškio rajono savivaldybės administracijos tarnybinių ir netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo taisyklėmis.

78. Ūkio skyriaus vedėjas kontroliuoja, kaip laikomasi Taisyklių reikalavimų.

79. Darbuotojai, pažeidę Taisyklių reikalavimus, atsako teisės aktų, nustatančių atsakomybę už netinkamą Kupiškio rajono savivaldybės turto naudojimą ir kelių transporte galiojančių taisyklių pažeidimus, nustatyta tvarka.

80. Tai, kas nereglamentuota Taisyklėse, sprendžiama taip, kaip numatyta Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

 

____________________________