LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL PRAKTIKOS ATLIKIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJOJE TVARKOS APRAŠO IR PRAKTIKOS ATLIKIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS DIPLOMATINĖSE ATSTOVYBĖSE, KONSULINĖSE ĮSTAIGOSE IR ATSTOVYBĖSE PRIE TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2017 m. rugpjūčio 21 d. Nr. V-179
Vilnius
1. T v i r t i n u pridedamus:
2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2010 m. vasario 19 d. įsakymą Nr. V-21 „Dėl studentų praktikos atlikimo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje ir praktikos ir stažuočių atlikimo Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose ir atstovybėse prie tarptautinių organizacijų“.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro
2017 m. rugpjūčio 21 d. įsakymu Nr. V-179
PRAKTIKOS ATLIKIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJOJE TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Praktikos atlikimo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato Lietuvos Respublikos ir užsienio aukštųjų mokyklų (toliau – aukštoji mokykla) studentų ir absolventų praktikos, atliekamos Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje (toliau – ministerija), tikslus ir uždavinius, bendruosius praktikos organizavimo ir atlikimo reikalavimus, reikalavimus, keliamus praktiką atliekantiems asmenims.
2. Šis aprašas nereglamentuoja studentų ir absolventų praktikos, atliekamos Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose, atstovybėse prie tarptautinių organizacijų.
3. Praktika neatliekama ministerijos Transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo politikos, Rytų kaimynystės politikos, Ekonominio saugumo politikos departamentuose, Informacinių technologijų departamento Informacinių sistemų vystymo ir priežiūros skyriuje, Administracinio departamento Įslaptintos informacijos valdymo skyriuje ir Saugos kontrolės skyriuje.
II SKYRIUS
PRAKTIKOS TIKSLAI IR UŽDAVINIAI
5. Praktikos tikslai – populiarinti tarp jaunimo Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, formuoti objektyvų jaunimo požiūrį į ją ir paskatinti siekti karjeros valstybės ar diplomatinėje tarnyboje, skatinti domėtis užsienio politika.
6. Praktikos uždaviniai:
6.1. supažindinti ir susipažinti su Lietuvos Respublikos užsienio politikos tikslais ir uždaviniais, jos įgyvendinimo būdais ir priemonėmis;
6.2. pagilinti bendrąsias žinias apie ministerijos struktūrą, jos veiklą ir funkcijas, vietą ir vaidmenį valstybės institucijų sistemoje;
6.3. papildyti teorines žinias apie Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, jų veiklą reglamentuojančius teisės aktus ir jų įgyvendinimą;
III SKYRIUS
REIKALAVIMAI IR SĄLYGOS ATLIKTI PRAKTIKĄ
7. Atlikti praktiką ministerijoje priimami Lietuvos Respublikos piliečiai ir lietuvių kalbą mokantys Europos Sąjungos ir NATO šalių piliečiai, kurių kandidatūrai neprieštarauja ministerijos Saugos kontrolės skyrius, remdamasis Klausimynu, skirtu asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje (1 priedas).
8. Praktiką ministerijoje gali atlikti aukštųjų mokyklų pagrindinių ar vientisųjų studijų studentai, baigę ne mažiau kaip antrąjį studijų kursą, magistrantūros ir doktorantūros studentai, taip pat aukštųjų mokyklų absolventai, baigę aukštąsias mokyklas ne anksčiau kaip prieš dvejus metus iki praktikos ministerijoje pradžios.
11. Su praktikos ministerijoje atlikimu susijusių transporto, apgyvendinimo, pragyvenimo, gyvybės, sveikatos, civilinės atsakomybės ir kitokio draudimo išlaidų ministerija neapmoka. Ministerija netarpininkauja ir neteikia konsultacijų draudimo, kelionės, apgyvendinimo, pragyvenimo ir kitais klausimais.
IV SKYRIUS
PRAKTIKOS ORGANIZAVIMAS
12. Praktiką ministerijoje organizuoja ministerijos Personalo departamento Personalo atrankos ir vertinimo skyrius (toliau – Personalo atrankos ir vertinimo skyrius).
13. Studentas ar absolventas, pageidaujantis atlikti praktiką ministerijoje, ne vėliau kaip likus 6 savaitėms iki praktikos pradžios ministerijos Personalo departamentui pateikia gyvenimo aprašymą Europass formatu lietuvių kalba ir prašymą atlikti praktiką ministerijoje, kuriame nurodoma, kodėl pageidaujama atlikti praktiką, aukštosios mokyklos, kurioje studijuojama ar kuri buvo baigta, pavadinimas, studijų programa ir kursas, pageidaujamas praktikos atlikimo laikas ir trukmė.
14. Aukštoji mokykla, pageidaujanti, kad jos studentai atliktų praktiką ministerijoje, gali ne vėliau kaip likus 6 savaitėms iki praktikos pradžios oficialiu raštu kreiptis į ministerijos Personalo departamentą, prašydama sudaryti galimybę studentams atlikti praktiką. Toks prašymas dėl praktikos atlikimo ministerijoje yra svarstomas tik tuo atveju, jei atitinkamos aukštosios mokyklos studentas nėra pateikęs savo prašymo su pageidavimu atlikti praktiką ministerijoje. Aukštosios mokyklos rašte nurodomas studentų, pageidaujančių atlikti praktiką, skaičius, jų studijų programa ir kursas, pageidaujamas praktikos atlikimo laikas ir trukmė.
15. Personalo atrankos ir vertinimo skyrius, susipažinęs su studento, absolvento ar aukštosios mokyklos prašymu, ministerijos administracijos padaliniams išsiunčia paklausimą apie praktikos atlikimo galimybes konkrečiame administracijos padalinyje.
16. Apibendrinęs ministerijos administracijos padalinių atsakymus, Personalo atrankos ir vertinimo skyrius raštu informuoja studentą, absolventą ar aukštąją mokyklą apie galimybę atlikti praktiką.
17. Jei studentas ar absolventas gali atlikti praktiką ministerijoje, ne vėliau kaip likus 1 mėnesiui iki praktikos pradžios studentas ar absolventas pateikia Personalo atrankos ir vertinimo skyriui:
17.3. užpildytą Klausimyną, skirtą asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje ;
17.5. tris aukštosios mokyklos atstovo ir studento pasirašytus Trišalės sutarties dėl praktikos atlikimo (3 priedas) egzempliorius arba du studento pasirašytus Dvišalės sutarties dėl praktikos atlikimo egzempliorius (4 priedas);
18. Saugos kontrolės skyrius vertina Personalo atrankos ir vertinimo skyriaus pateiktą studento ar absolvento užpildytą Klausimyną, skirtą asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje, ir pasirašytą Pasižadėjimą. Saugos kontrolės skyrius turi teisę neleisti studentui ar absolventui atlikti praktikos ministerijoje, nenurodydamas tokio sprendimo priežasties.
19. Jei Saugos kontrolės skyrius neprieštarauja, kad studentas ar absolventas atliktų praktiką, ministerijos administracijos padalinio, kuriame bus atliekama praktika (toliau – praktikos padalinys), vadovas skiria praktikos vadovą. Praktikos vadovu gali būti skiriamas kvalifikuotas ministerijos darbuotojas, iš viso turintis ne mažesnį kaip 3 metų darbo ministerijoje ir/ar Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose ar atstovybėse prie tarptautinių organizacijų stažą. Personalo atrankos ir vertinimo skyrius parengia ministerijos kanclerio potvarkį dėl praktikos atlikimo ministerijoje ir praktikos vadovo skyrimo.
20. Sutartis dėl praktikos atlikimo ministerijos vardu pasirašo Personalo atrankos ir vertinimo skyriaus vedėjas, jo nesant – jį pavaduojantis asmuo. Sutartį Personalo atrankos ir vertinimo skyriaus vedėjas pasirašo tik tada, kai ji jau būna pasirašyta aukštosios mokyklos (jei reikalinga) ir studento ar absolvento.
21. Gali būti pasirašoma ir kitokios formos sutartis dėl praktikos atlikimo, tačiau esminės sutarties sąlygos negali skirtis nuo sąlygų, numatytų Trišalės sutarties dėl praktikos atlikimo formoje .
22. Dėl svarbių priežasčių keičiantis praktikos atlikimo laikui (praktikos pradžios ar pabaigos datai), gali būti keičiamas ministerijos kanclerio potvarkis dėl praktikos atlikimo ministerijoje ir praktikos vadovo skyrimo ir atitinkamai Trišalė arba Dvišalė sutartys dėl praktikos atlikimo. Apie priežastis ir pageidavimą keisti praktikos atlikimo laiką Personalo atrankos ir vertinimo skyrius turi būti informuotas raštu ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienas iki praktikos pradžios ar pabaigos dienos.
V SKYRIUS
PRAKTIKOS ATLIKIMAS
23. Pirmąją praktikos dieną studentas ar absolventas yra supažindinamas su praktikos vadovu ir praktikos atlikimo vieta ir išklauso įvadinį instruktažą, kurio metu Personalo atrankos ir vertinimo skyrius kartu su Saugos kontrolės skyriumi supažindina jį su šiuo aprašu, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos nuostatais, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos darbo reglamentu, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos vidaus tvarkos taisyklėmis ir saugos, sveikatos ir priešgaisrinės saugos reikalavimais.
24. Praktikos atlikimo laikotarpiu studentui ar absolventui, kuris yra išklausęs įvadinį instruktažą, išduodama įeigos kontrolės kortelė. Už įeigos kontrolės kortelės grąžinimą pasibaigus praktikos laikui atsakingas praktikos vadovas.
25. Praktikos atlikimo laikotarpiu ministerijos paskirtas padalinys, kuriame atliekama praktika, ir praktikos vadovas nekeičiami, išskyrus nenumatytas aplinkybes, dėl kurių praktikos vadovas nebegali vadovauti praktikai.
26. Praktikos vadovas kartu su praktikos padalinio vadovu yra atsakingi už tai, kad studentui ar absolventui būtų įrengta darbo vieta ne aukštesnėje nei administracinėje saugumo zonoje, atitinkanti saugos, priešgaisrinės saugos ir sveikatos bei higienos normų reikalavimus, taip pat kad jis būtų aprūpintas praktikai atlikti būtinomis darbo priemonėmis.
27. Praktiką atliekantys studentai ar absolventai turi teisę dirbti tik su kompiuterine technika ir informaciniais ištekliais, kuriuos šiam tikslui leidžia naudoti Informacinių technologijų departamentas. Informacinius išteklius ir kompiuterinę techniką rašytiniu praktikos vadovo prašymu suteikia arba nurodo Informacinių technologijų departamentas.
28. Praktikos vadovas yra asmeniškai atsakingas už studento ar absolvento supažindinimą su ministerijos vidaus dokumentais, studento ar absolvento elgesio ir veiklos praktikos metu kontrolę. Praktikos metu studentas ar absolventas negali būti supažindinamas su jokiais įslaptintais dokumentais. Darbuotojai, neužtikrinę šio reikalavimo, asmeniškai atsako už valstybės ar tarnybos paslapties neteisėtą atskleidimą įstatymų nustatyta tvarka.
29. Studentas ar absolventas praktikos metu privalo laikytis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos nuostatų, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos darbo reglamento, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos vidaus tvarkos taisyklių ir saugos, sveikatos ir priešgaisrinės saugos reikalavimų, vykdyti praktinio mokymo užduotis ir praktikos vadovo nurodymus, saugoti ir neatskleisti praktikos metu bet kokiu būdu sužinotos tarnybinės ar nepageidaujamos platinti informacijos, tausoti ministerijos turtą.
30. Jei studentas ar absolventas šiurkščiai pažeidžia šio aprašo reikalavimus, praktikos vadovas privalo apie tai informuoti Personalo atrankos ir vertinimo skyrių. Šis apie pažeidimus praneša aukštajai mokyklai ir ministerijos kanclerio potvarkiu nutraukia praktiką nepasibaigus jos atlikimo terminui.
31. Praktikai pasibaigus, praktikos vadovas studento ar absolvento prašymu parengia raštišką praktikos veiklos įvertinimą (toliau – įvertinimas). Įvertinime aptariamos studento ar absolvento veiklos sritys praktikos metu ministerijoje, mokymo užduotys, gebėjimas jas atlikti, pasiekti rezultatai, studento ar absolvento asmeninės ir dalykinės savybės ir pan. Įvertinimas įteikiamas studentui ar absolventui, o jo kopija perduodama Personalo atrankos ir vertinimo skyriui. Jei aukštoji mokykla raštu pareiškia pageidavimą, Personalo atrankos ir vertinimo skyrius įvertinimo kopiją išsiunčia aukštajai mokyklai.
32. Personalo atrankos ir vertinimo skyrius studentui ar absolventui jo prašymu išduoda pažymą, patvirtinančią, kad praktika atlikta.
33. Sutartys dėl praktikos atlikimo ir gyvenimo aprašymai saugomi Personalo atrankos ir vertinimo skyriuje pagal Dokumentacijos planą tam skirtoje byloje.
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro
2017 m. rugpjūčio 21 d. įsakymu Nr. V-179
PRAKTIKOS ATLIKIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS DIPLOMATINĖSE ATSTOVYBĖSE, KONSULINĖSE ĮSTAIGOSE IR ATSTOVYBĖSE PRIE TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Praktikos atlikimo Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose ir atstovybėse prie tarptautinių organizacijų tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato Lietuvos Respublikos ir užsienio aukštųjų mokyklų (toliau – aukštoji mokykla) studentų ir absolventų praktikos, atliekamos Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose ir atstovybėse prie tarptautinių organizacijų (toliau – atstovybės), tikslus ir uždavinius, bendruosius praktikos organizavimo ir atlikimo reikalavimus, reikalavimus, keliamus praktiką atliekantiems asmenims.
2. Šis aprašas nereglamentuoja studentų ir absolventų praktikos, atliekamos Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje (toliau – ministerija).
3. Praktika neatliekama:
3.3. Lietuvos Respublikos nuolatinėje atstovybėje prie Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO);
II SKYRIUS
PRAKTIKOS TIKSLAI IR UŽDAVINIAI
5. Praktikos tikslai – populiarinti tarp jaunimo Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, formuoti objektyvų jaunimo požiūrį į ją ir paskatinti siekti karjeros valstybės ar diplomatinėje tarnyboje, skatinti domėtis užsienio politika.
6. Praktikos uždaviniai:
6.1. supažindinti ir susipažinti su Lietuvos Respublikos užsienio politikos tikslais ir uždaviniais, jos įgyvendinimo būdais ir priemonėmis;
6.2. pagilinti bendrąsias žinias apie atstovybių veiklą ir funkcijas, jų vietą ir vaidmenį valstybės institucijų sistemoje;
6.3. papildyti teorines žinias apie Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, jų veiklą reglamentuojančius teisės aktus ir jų įgyvendinimą;
III SKYRIUS
REIKALAVIMAI IR SĄLYGOS ATLIKTI PRAKTIKĄ
7. Atlikti praktiką atstovybėse priimami Lietuvos Respublikos piliečiai ir lietuvių kalbą mokantys Europos Sąjungos ir NATO šalių piliečiai, kurių kandidatūrai neprieštarauja ministerijos Saugos kontrolės skyrius, remdamasis Klausimynu, skirtu asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje, atstovybėje prie tarptautinių organizacijų (1 priedas).
8. Praktiką atstovybėse gali atlikti aukštųjų mokyklų pagrindinių ar vientisųjų studijų studentai, baigę ne mažiau kaip antrąjį studijų kursą, magistrantūros ir doktorantūros studentai, taip pat aukštųjų mokyklų absolventai, baigę aukštąsias mokyklas ne anksčiau kaip prieš dvejus metus iki praktikos atstovybėje pradžios.
11. Su praktikos atstovybėje atlikimu susijusių transporto, apgyvendinimo, pragyvenimo, gyvybės, sveikatos, civilinės atsakomybės ir kitokio draudimo išlaidų ministerija ir/ar atstovybės neapmoka. Ministerija ir / ar atstovybės neteikia konsultacijų draudimo, kelionės, apgyvendinimo, pragyvenimo ir kitais klausimais.
IV SKYRIUS
PRAKTIKOS ORGANIZAVIMAS
12. Praktiką atstovybėse organizuoja ministerijos Personalo departamento Personalo atrankos ir vertinimo skyrius (toliau – Personalo atrankos ir vertinimo skyrius).
13. Studentas ar absolventas, pageidaujantis atlikti praktiką atstovybėje, ne vėliau kaip likus 6 savaitėms iki praktikos pradžios raštu kreipiasi į Personalo departamentą arba tiesiogiai į atstovybę, prašydamas sudaryti galimybę atlikti praktiką. Prašyme nurodoma, kurioje atstovybėje ir kodėl pageidaujama atlikti praktiką, aukštosios mokyklos, kurioje studijuojama ar kuri buvo baigta, pavadinimas, specialybė ir kursas, pageidaujamas praktikos atlikimo laikas ir trukmė.
14. Personalo atrankos ir vertinimo skyrius, susipažinęs su pateiktu prašymu, prašyme nurodytai atstovybei išsiunčia paklausimą dėl galimybės priimti asmenį atlikti praktiką.
15. Atstovybės vadovas apsvarsto, ar galės suteikti studentui ar absolventui darbo vietą ne aukštesnėje nei administracinėje saugumo zonoje, su kokiu darbuotoju (darbuotojais) studentas ar absolventas dirbs viename kabinete, ar tai nesukels grėsmės įslaptintos informacijos apsaugai. Jei praktikos metu neįmanoma užtikrinti tinkamos įslaptintos informacijos apsaugos, praktika negali būti atliekama.
16. Gavęs atstovybės vadovo atsakymą, Personalo atrankos ir vertinimo skyrius raštu informuoja asmenį apie galimybę atlikti praktiką.
17. Jei studentas ar absolventas gali atlikti praktiką atstovybėje, ne vėliau kaip likus 1 mėnesiui iki praktikos pradžios studentas ar absolventas pateikia Personalo atrankos ir vertinimo skyriui:
17.3. užpildytą Klausimyną, skirtą asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje, atstovybėje prie tarptautinių organizacijų (1 priedas);
18. Saugos kontrolės skyrius vertina Personalo atrankos ir vertinimo skyriaus pateiktą studento ar absolvento užpildytą Klausimyną, skirtą asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje, atstovybėje prie tarptautinių organizacijų, ir pasirašytą Pasižadėjimą. Saugos kontrolės skyrius turi teisę neleisti studentui ar absolventui atlikti praktikos atstovybėje, nenurodydamas tokio sprendimo priežasties.
19. Jei Saugos kontrolės skyrius neprieštarauja, kad studentas ar absolventas atliktų praktiką, Personalo atrankos ir vertinimo skyrius parengia ministerijos kanclerio potvarkį dėl praktikos atlikimo atstovybėje.
20. Atstovybės vadovas savo įsakymu skiria studento ar absolvento praktikos vadovą. Praktikos vadovu gali būti skiriamas kvalifikuotas atstovybės darbuotojas, iš viso turintis ne mažesnį kaip 3 metų darbo ministerijoje ir/ar atstovybėse stažą.
21. Ne vėliau kaip likus savaitei iki praktikos pradžios studentas atstovybės, kurioje bus atliekama praktika, vadovui elektroniniu paštu pateikia aukštosios mokyklos ir studento pasirašytos Trišalės sutarties dėl praktikos atlikimo (3 priedas) kopiją. Studentas, prašantis atlikti praktiką atstovybėje savo iniciatyva (be aukštosios mokyklos tarpininkavimo), ar absolventas atstovybės vadovui elektroniniu paštu pateikia pasirašytos Dvišalės sutarties dėl praktikos atlikimo (4 priedas) kopiją.
22. Sutartis dėl praktikos atlikimo atstovybės vardu pasirašo atstovybės vadovas. Sutartį atstovybės vadovas pasirašo tik tada, kai ji jau būna pasirašyta aukštosios mokyklos (jei reikalinga) ir studento ar absolvento.
23. Gali būti pasirašoma ir kitokios formos sutartis dėl praktikos atlikimo, tačiau esminės sutarties sąlygos negali skirtis nuo sąlygų, nustatytų Trišalės sutarties dėl praktikos atlikimo formoje.
24. Dėl svarbių priežasčių keičiantis praktikos atlikimo laikui (praktikos pradžios ar pabaigos datai), gali būti keičiamas ministerijos kanclerio potvarkis dėl praktikos atlikimo atstovybėje ir atitinkamai Trišalė sutartis dėl praktikos atlikimo arba Dvišalė sutartis dėl praktikos atlikimo. Apie priežastis ir pageidavimą keisti praktikos atlikimo laiką Personalo atrankos ir vertinimo skyrius turi būti informuotas raštu ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienas iki praktikos pradžios ar pabaigos .
V SKYRIUS
PRAKTIKOS ATLIKIMAS
25. Pirmąją praktikos dieną studentas ar absolventas atstovybės vadovui pateikia tris aukštosios mokyklos ir studento pasirašytus Trišalės sutarties dėl praktikos atlikimo egzempliorius arba du pasirašytus Dvišalės sutarties dėl praktikos atlikimo egzempliorius, jei praktiką atstovybėje atliks studentas savo iniciatyva (be aukštosios mokyklos tarpininkavimo) ar absolventas. Studentui ar absolventui įteikiamas vienas pasirašytas sutarties dėl praktikos atlikimo egzempliorius.
26. Pirmąją praktikos dieną atstovybės vadovas ar jo įgaliotas asmuo supažindina studentą ar absolventą su praktikos vadovu ir praktikos atlikimo vieta, studentas ar absolventas išklauso įvadinį instruktažą, kurio metu jis supažindinamas su šiuo aprašu, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos nuostatais, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos darbo reglamentu, atstovybės nuostatais, atstovybės vidaus tvarkos taisyklėmis ir saugos, sveikatos ir priešgaisrinės saugos reikalavimais.
27. Praktikos atlikimo laikotarpiu atstovybės vadovo paskirtas praktikos vadovas ir praktikos atlikimo vieta nekeičiami, išskyrus nenumatytas aplinkybes, dėl kurių praktikos vadovas nebegali vadovauti praktikai.
28. Praktikos vadovas kartu su atstovybės vadovu yra atsakingi už tai, kad studentui ar absolventui būtų įrengta darbo vieta ne aukštesnėje nei administracinėje saugumo zonoje, atitinkanti saugos, priešgaisrinės saugos ir sveikatos bei higienos normų reikalavimus, taip pat kad jis būtų aprūpintas praktikai atlikti būtinomis darbo priemonėmis.
29. Praktiką atliekantys studentai ar absolventai turi teisę dirbti tik su kompiuterine technika ir informaciniais ištekliais, kuriuos šiam tikslui leidžia naudoti ministerijos Informacinių technologijų departamentas. Informacinius išteklius ir kompiuterinę techniką rašytiniu praktikos vadovo prašymu suteikia arba nurodo Informacinių technologijų departamentas arba atstovybės vadovas, suderinęs su Informacinių technologijų departamentu.
30. Praktikos vadovas yra asmeniškai atsakingas už studento ar absolvento supažindinimą su atstovybės vidaus dokumentais, studento ar absolvento elgesio ir veiklos praktikos metu kontrolę. Praktikos metu studentas ar absolventas negali būti supažindinamas su jokiais įslaptintais dokumentais. Darbuotojai, neužtikrinę šio reikalavimo, asmeniškai atsako už valstybės ar tarnybos paslapties neteisėtą atskleidimą įstatymų nustatyta tvarka.
31. Studentas ar absolventas praktikos metu privalo laikytis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos nuostatų, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos darbo reglamento, atstovybės nuostatų, atstovybės vidaus tvarkos taisyklių ir saugos, sveikatos ir priešgaisrinės saugos reikalavimų, vykdyti praktinio mokymo užduotis ir praktikos vadovo nurodymus, saugoti ir neatskleisti praktikos metu bet kokiu būdu sužinotos tarnybinės ar nepageidaujamos platinti informacijos, tausoti atstovybės turtą.
32. Jei studentas ar absolventas šiurkščiai pažeidžia šio aprašo reikalavimus, atstovybės vadovas privalo apie tai informuoti Personalo atrankos ir vertinimo skyrių. Šis apie pažeidimus praneša aukštajai mokyklai ir ministerijos kanclerio potvarkiu nutraukia praktiką nepasibaigus jos atlikimo terminui.
33. Praktikai pasibaigus, praktikos vadovas studento ar absolvento prašymu parengia raštišką praktikos veiklos įvertinimą (toliau – įvertinimas). Įvertinime aptariamos studento ar absolvento veiklos sritys praktikos metu atstovybėje, mokymo užduotys, gebėjimas jas atlikti, pasiekti rezultatai, studento ar absolvento asmeninės ir dalykinės savybės ir pan. Įvertinimas įteikiamas studentui ar absolventui, o jo kopija persiunčiama Personalo atrankos ir vertinimo skyriui. Jei aukštoji mokykla raštu pareiškia pageidavimą, Personalo atrankos ir vertinimo skyrius įvertinimo kopiją išsiunčia aukštajai mokyklai.
34. Personalo atrankos ir vertinimo skyrius studentui ar absolventui jo prašymu išduoda pažymą, patvirtinančią, kad praktika atlikta.
35. Sutartys dėl praktikos atlikimo persiunčiamos Personalo atrankos ir vertinimo skyriui. Jos kartu su gyvenimo aprašymais saugomos Personalo atrankos ir vertinimo skyriuje pagal Dokumentacijos planą tam skirtoje byloje.
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS