LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL TEISINGUMO MINISTRO 2019 M. SPALIO 28 D. ĮSAKYMO NR. 1R-292 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SMURTINIAIS NUSIKALTIMAIS PADARYTOS ŽALOS KOMPENSAVIMO ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO“ PAKEITIMO
2023 m. spalio 9 d. Nr. 1R-320
Vilnius
Pakeičiu Prašymų kompensuoti smurtiniais nusikaltimais padarytą žalą nagrinėjimo, sprendimų dėl smurtiniais nusikaltimais padarytos žalos kompensavimo priėmimo ir išmokėtų kompensacijų išieškojimo iš atsakingų už žalą asmenų ir asmenų, kurie neturėjo teisės į žalos kompensavimą, tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2019 m. spalio 28 d. įsakymu Nr. 1R-292 „Dėl Lietuvos Respublikos smurtiniais nusikaltimais padarytos žalos kompensavimo įstatymo įgyvendinimo“:
1. Pakeičiu 37 punktą ir jį išdėstau taip:
„37. Darbuotojas, nustatęs Aprašo 34–36 punktuose nurodytas aplinkybes, informuoja apie jas Ministerijos kanclerį tarnybiniu pranešimu, suderintu su padalinio vadovu, nurodydamas nustatytus faktinius duomenis ir pateikdamas siūlymą dėl valstybės regreso teisės įgyvendinimo. Jeigu teikiamas siūlymas regreso teisės neįgyvendinti ir šiam siūlymui pritariama, su tarnybiniu pranešimu supažindinamas už skolų apskaitą atsakingas darbuotojas, kuris parengia nurašymo pažymą, teikia ją pasirašyti padalinio vadovui ir perduoda duomenis Nacionaliniam bendrųjų funkcijų centrui apskaitai tvarkyti.“
2. Pakeičiu 40 punktą ir jį išdėstau taip:
„40. Jeigu nukentėjęs asmuo Ministerijai geranoriškai negrąžino išmokėtos kompensacijos per Aprašo 39 punkte nurodytą terminą, Ministerija per 3 mėnesius nuo šios aplinkybės paaiškėjimo dienos kreipiasi į teismą pateikdama ieškinį dėl išmokėtos kompensacijos išieškojimo Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka. Ieškinio projektas turi būti suderintas su darbuotoju, atsakingu už skolų apskaitą (jis turi įsitikinti, kad nukentėjęs asmuo nėra sumokėjęs skolos) ir darbuotoju, kuruojančiu šią sritį.“