SPRENDIMAS
DĖL LĖŠŲ VIETOS BENDRUOMENIŲ SPRENDIMAMS KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖJE 2013–2015 METAIS ĮGYVENDINTI SKYRIMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2014 m. balandžio 30 d. Nr. TS IV(37)-2112
Kazlų Rūda
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi,18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2013 m. kovo 7 d. įsakymu Nr. A1-102 patvirtintu Vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 metų programos įgyvendinimo aprašu ir 2014 m. vasario 26 d. įsakymu Nr.A1-116 patvirtintu Lėšų paskirstymo savivaldybėms, įgyvendinant vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 metų programą 2014 metais, sąrašu Kazlų Rūdos savivaldybės taryba nusprendžia:
1.Patvirtinti Lėšų vietos bendruomenių sprendimams Kazlų Rūdos savivaldybėje 2013–2015 metais įgyvendinti skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).
2.Pripažinti netekusiu galios Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos 2013 m. gegužės 29 d. sprendimą Nr. TS IV(28)-1901 „Dėl Lėšų vietos bendruomenių sprendimams Kazlų Rūdos savivaldybėje 2013–2015 metais įgyvendinti skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos 2014 m. balandžio 30 d.
sprendimu Nr. TS IV(37)-2112
LĖŠŲ VIETOS BENDRUOMENIŲ SPRENDIMAMS KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖJE 2013–2015 METAIS ĮGYVENDINTI SKYRIMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lėšų vietos bendruomenių sprendimams Kazlų Rūdos savivaldybėje 2013–2015 metais įgyvendinti skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Kazlų Rūdos savivaldybės vietos bendruomenių tarybų sudarymo ir veiklos principus, lėšų skyrimo, naudojimo, stebėsenos ir kontrolės tvarką.
2. Šiuo Aprašu siekiama įgyvendinti Programos tikslą – skatinti vietos bendruomenių savivaldą ir savarankiškumą, sudaryti galimybes vietos bendruomenėms spręsti joms aktualius klausimus ir tenkinti bendruomenių viešuosius poreikius, stiprinti bendruomenių sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą bei didinti bendruomenės narių atsakomybę už jų bendruomenėse sprendžiamus klausimus.
3.Šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme ir Vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 metų programoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2013 m. vasario 25d. įsakymu Nr.A1-71 „Dėl Vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 metų programos patvirtinimo“ (toliau – Programa), vartojamas sąvokas.
II. VIETOS BENDRUOMENĖS TARYBOS SUDARYMAS IR VEIKLA
4. Savivaldybės kaimiškosiose seniūnijose: Antanavo, Jankų, ir Plutiškių sudaroma po vieną Vietos bendruomenės tarybą. Kazlų Rūdos seniūnijoje sudaroma viena kaimiškosios dalies Vietos bendruomenės taryba ir viena miesto dalies Vietos bendruomenės taryba. (toliau – VBT).
5. VBT sudaroma iš pavienių vietos bendruomenės narių, vietos bendruomenės gyventojų atstovų (seniūnaičių), šioje teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų bei religinių bendruomenių ir bendrijų atstovų, vietos bendruomenės gyventojų poreikius tenkinančių nevyriausybinių organizacijų, valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų atstovų, kuriuos demokratiniais principais minėtos organizacijos bei įstaigos išrenka ir deleguoja į VBT.
6. VBT sudaro nuo 7 iki 11 narių. Į VBT sudėtį įeina VBT teritorijoje esančių seniūnaitijų atstovai, išrinkti seniūnaičių sueigoje; savo atstovus į VBT deleguoja šioje teritorijoje veikiančios bendruomeninės organizacijos bei religinės bendruomenės ir bendrijos. Pavieniai vietos bendruomenės nariai, vietos bendruomenės gyventojų poreikius tenkinančių nevyriausybinių organizacijų, valstybės ir savivaldybės institucijų bei įstaigų atstovai sudaro ne daugiau nei 1/3 VBT narių.
7.Seniūnas, pasitaręs su Aprašo 5 punkte įvardintais vietos bendruomenės gyventojų poreikius tenkinančių nevyriausybinių organizacijų, įstaigų ir organizacijų atstovais, į VBT kviečia pavienius vietos bendruomenės narius.
8. Vietos bendruomenę ir potencialius VBT atstovus seniūnas informuoja apie VBT sudarymą skelbimais savivaldybės interneto svetainėje ir seniūnijų skelbimų lentose.
9. Pradedant antraisiais Programos įgyvendinimo metais, kasmet vykdoma ne mažiau kaip ketvirtadalio VBT narių rotacija.
10.VBT pirmininkas, pirmininko pavaduotojas ir sekretorius renkamas pirmojo VBT posėdžio metu. VBT pirmininku negali būti savivaldybės administracijos ar kito įgyvendinti Programą savivaldybėje paskirto subjekto atstovas. VBT posėdžiai yra atviri.
11. Pagrindinis VBT veiklos uždavinys – bendradarbiaujant su vietos bendruomene, priimti sprendimus dėl Programai įgyvendinti skirtų valstybės biudžeto lėšų panaudojimo tenkinant viešuosius vietos bendruomenės poreikius.
14. VBT posėdžiams pirmininkauja VBT pirmininkas, o jam nesant – pirmininko pavaduotojas. Jeigu posėdyje negali dalyvauti nei pirmininkas, nei pavaduotojas, VBT nariai iš savo tarpo išsirenka posėdžio pirmininką.
15. VBT sprendimai priimami atviru balsavimu, posėdyje dalyvaujančių VBT narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas.
16. VBT sprendimai įforminami posėdžio protokolais. Protokolus pasirašo posėdžio pirmininkas, sekretorius ir visi posėdyje dalyvavę VBT nariai. Protokolų kopijos kartu su siūlomų finansuoti veiklų aprašymu ir sąmata pateikiami Kazlų Rūdos savivaldybės administracijai.
III. PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS
18. Šio Aprašo 4 p. įvardytų VBT priimtų sprendimų įgyvendinimui skirtos programos lėšos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu skiriamos seniūnijoms pagal šiuos kriterijus: bazinė dalis, kurią sudaro 30 proc. Savivaldybei socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu skiriamų lėšų, padalinama po lygiai kiekvienai VBT. Likusi lėšų dalis paskirstoma seniūnijoms pagal einamųjų metų sausio 1 dieną Gyventojų registro tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos duomenimis esantį seniūnijos gyventojų skaičių.
19. Tinkamomis finansuoti laikomos VBT sprendimu patvirtintos veiklos, tenkinančios vietos bendruomenių viešuosius poreikius:
19.1. socialinė veikla, skirta socialinei pažeidžiamųjų bendruomenės narių ir (ar) grupėms (labdaros akcijų organizavimas, senyvo amžiaus ir kitų vienišų, pagalbos reikalingų asmenų lankymas, pagalbos sau grupių organizavimas nuo priklausomybių ar kitų socialinių problemų kenčiantims asmenims bei jų artimiesiems, renginių ir kitų priemonių, skatinančių socialinę atskirtį patiriančių asmenų ir grupių įsitraukimą į bendruomenės gyvenimą organizavimas);
19.2. vaikų ir jaunimo užimtumas (renginių, stovyklų ir kitų prasmingo vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumo veiklų organizavimas, skatinantis asmeninių ir socialinių gebėjimų ugdymą);
19.3. kultūrinė ir šviečiamoji veikla (mokymo (si) priemonių, skatinančių kūrybiškumą, saviraišką ir vietos gyventojų išprusimą, organizavimas, vietos bendruomenės tapatybei ir telkimui reikšmingų leidinių leidyba);
19.4 sporto ir sveikatinimo veikla (sportuojančių gyventojų telkimas, sporto varžybų ir treniruočių organizavimas, sveikai gyvensenai propoguoti skirtų renginių, teminių užsiėmimų ir mokymų organizavimas);
19.5. bendruomenės akcijos ir iniciatyvos, skirtos viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti (parkų, sporto ir poilsio aikštelių, vaikų žaidimų aikštelių, kitų vietos bendruomenės teritorijoje esančių poilsio ir rekreacijos vietų tvarkymas ir atnaujinimas, viešojo naudojimo patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams);
19.6. bendruomeninė veikla ir kita vietos bendruomenės sutelkimą ir gyvenimo kokybę gerinanti veikla (pilietinių iniciatyvų (bendruomenės forumų), skatinančių vietos gyventojus kelti ir spręsti vietos bendruomenei svarbius klausimus, bendruomeninių organizacijų ir vietos valdžios institucijų bendradarbiavimą, organizavimas ir savanoriškas veiklos organizavimas);
20. Lėšos negali būti naudojamos:
20.3. apmokėti Programos įgyvendinino išlaidoms, kurios yra finansuojamos iš kitų finansavimo šaltinių;
20.3. veikloms, kurios:
20.3.2. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškia nepagarbą Lietuvos valstybės tautiniams ir religiniams simboliams;
21. Ilgalaikio materialiojo turto, įsigyto už Programos lėšas, savininkė yra savivaldybė, o valdytoja – savivaldybės administracija (jos filialai – seniūnijos). Šis turtas naudojamas viešiesiems vietos bendruomenių poreikiams tenkinti.
22. Lėšos privalo būti naudojamos tik VBT priimtų sprendimų įgyvendinimui. Lėšos turi būti naudojamos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka ir panaudotos iki einamųjų metų pabaigos.
23. Savivaldybės administracija (toliau – administracija):
23.1. vadovaudamasi Aprašo 18 punktu, paskirsto lėšas savivaldybės seniūnijoms vietos bendruomenių sprendimams įgyvendinti ir apie tai jas informuoja raštu;
23.2. administracijos direktorius įsakymu paveda seniūnijoms pagal jų veiklos kompetenciją įgyvendinti VBT sprendimus dėl finansuojamų veiklų;
23.3. konsultuoja ir padeda seniūnijoms vykdyti VBT sprendimu numatytų finansuoti veiklų įgyvendinimą bei kontroliuoja skirtų lėšų panaudojimą;
24. Seniūnijų seniūnai:
24.1. Aprašo II skyriuje nustatyta tvarka sudaro VBT ir teikia sudėtį administracijos direktoriui tvirtinti;
24.3. surenka ir registruoja siūlymus dėl finansuotinų veiklų (1 priedas) bei sąmatas ir teikia VBT;
24.4. per 10 kalendorinių dienų, nuo siūlymų dėl finansuotinų veiklų surinkimo (pasiūlymus surenka ir po to posėdyje juos svarsto VBT, kuri priima konkrečius sprendimus), pateikia savivaldybės administracijai VBT sprendimus, veiklų aprašymus ir sąmatas dėl numatytų veiklų vykdymo.
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
25. Bendruomeninės organizacijos, vietos bendruomenės gyventojų atstovai (seniūnaičiai) dalyvauja vykdant programos įgyvendinimo stebėseną.
1 Priedas
KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖS VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS 2013-2015 METŲ PROGRAMOS SIŪLYMAS DĖL FINANSUOTINŲ VEIKLŲ
I. VEIKLOS PAVADINIMAS:
II. KONTAKTINIAI DUOMENYS:
1. Pateikusio paraišką asmens vardas, pavardė:
2. Pateikusio paraišką asmens telefono numeris:
3. Pateikusio paraišką asmens elektroninio pašto adresas:
III. VEIKLOS PRISTATYMAS:
4. Tikslas:
5. Veiklos tikslinė grupė (jaunimas, suaugusieji, senjorai, neįgalieji):
6. Numatoma veiklos pradžia:
7. Numatoma veiklos pabaiga:
8. Veiklos įgyvendinimui reikalinga suma:
9. Veiklos:
Numatoma data (metai, mėnuo) |
Veiklos |
Reikalinga suma (Lt) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pateikusio paraišką asmens
Parašas, vardas, pavardė _____________________________________________________
Data _________________________________________________
2 priedas
KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖS VIETOS BENDRUOMENIŲ SAVIVALDOS 2013-2015 METŲ PROGRAMOS VEIKLOS IR LĖŠŲ PANAUDOJIMO ATASKAITA
20_____ m. _______________ d.
Veiklos pavadinimas |
Išlaidų pavadinimas
|
Suteikta suma (Lt) 20____ metams |
Panaudota suma (Lt) ataskaitiniam laikotarpiui |
Pastaba |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Už panaudotas lėšas atsakingas asmuo ________________ ________________________
(parašas) (vardas, pavardė)
Įstaigos vadovas ________________ ________________________
(parašas) (vardas, pavardė
Finansininkas ________________ _______________________ (parašas) (vardas, pavardė)
____________________________________________