Simbolis

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2013 M. VASARIO 28 D. SPRENDIMO NR. 5TS-621 „DĖL LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO TVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2015 m. birželio 29 d. Nr. 5TS-69

Lazdijai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, 16 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Lazdijų rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

Pakeisti Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2013 m. vasario 28 d. sprendimą Nr. 5TS-621 „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo”:

Pakeisti sprendimo 1 punktu patvirtintą Lazdijų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą:

1. 32 punktą ir jį išdėstyti taip:

„32. Tarybos nariui su jo, kaip Tarybos nario, veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka savivaldybės administracija, apmokėti kas mėnesį skiriama 150 eurų išmoka (toliau – išmoka) atsiskaitytinai.“ 

2. 49 punktą ir jį išdėstyti taip:

„49. Jeigu administracijos direktorius negali (dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto) įvykdyti šio reglamento 48 punktu perduotų konkrečių įgaliojimų, šiuos įgaliojimus vykdo Taryba.“

3. 92 punktą ir jį išdėstyti taip:

„92. Slaptai balsuojama kai skiriamas mero pavaduotojas, administracijos direktorius, administracijos direktoriaus pavaduotojas, sprendžiamas nepasitikėjimo meru, mero pavaduotoju, administracijos direktoriumi, administracijos direktoriaus pavaduotoju klausimas.

Esant 1/3 visų Tarybos narių siūlymui ir daugumos Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių pritarimui, kuris išreiškiamas balsuojant, Tarybos posėdžio pirmininkas skelbia, kad bus balsuojama slaptai ir tais atvejais, kai skiriami Kontrolės komiteto pirmininkas, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas, Administracinės komisijos pirmininkas, Etikos komisijos pirmininkas, Antikorupcijos komisijos pirmininkas, sprendžiamas nepasitikėjimo Kontrolės komiteto pirmininku, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoju, Administracinės komisijos pirmininku, Etikos komisijos pirmininku, Antikorupcijos komisijos pirmininku klausimas.“

4. 139 punktą ir jį išdėstyti taip:

„139. Merui ir mero pavaduotojui atostogos suteikiamos mero potvarkiu. Meras ir mero pavaduotojas turi teisę į kasmetines atostogas. Vadovaujantis Darbo kodekso nuostatomis, merui ir mero pavaduotojui gali būti suteikiamos šios tikslinės atostogos: nėštumo ir gimdymo, tėvystės, mokymosi, valstybinėms ar visuomeninėms pareigoms atlikti, nemokamos.“

5. 140 punktą ir jį išdėstyti taip:

„140. Nemokamos atostogos dėl dalyvavimo Lietuvos Respublikos Seimo, Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, rinkimuose į Europos Parlamentą ar savivaldybių tarybų rinkimuose suteikiamos įstatymų nustatyta tvarka mero potvarkiu.“

6. 180 punktą ir jį išdėstyti taip:

„180. Taryba savo įgaliojimų laikui sudaro Administracinę komisiją, Etikos ir Antikorupcijos komisiją. Komisijų atsakingųjų sekretorių pareigas atlieka administracijos direktoriaus paskirti valstybės tarnautojai ir šios funkcijos įrašomos į jų pareigybės aprašymą.

Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininką Taryba mero teikimu skiria iš Tarybos narių. Jei yra paskelbta Tarybos mažuma (opozicija), ji merui siūlo Komisijos pirmininko kandidatūrą, kurią meras teikia Tarybai.

Jei kelios frakcijos, Tarybos narių grupės ar Tarybos nariai yra pasiskelbę Tarybos mažuma (opozicija) ir kiekviena iš jų atskirai siūlo kandidatus į Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas, meras Tarybai teikia visas pasiūlytas kandidatūras, Taryba už kiekvieną pasiūlytą kandidatūrą balsuoja atskirai.

Komisijos pirmininku skiriamas tas kandidatas, kuris surinko posėdyje dalyvavusių Tarybos narių balsų daugumą. Balsuojama šio reglamento nustatyta tvarka. Jeigu už pasiūlytą kandidatą nebalsuoja posėdyje dalyvavusių Tarybos narių balsų dauguma, tą patį kandidatą galima siūlyti dar vieną kartą. Jeigu ir antrą kartą pasiūlytai kandidatūrai Taryba nepritaria, turi būti siūloma kita kandidatūra.

Etikos komisijoje ir Antikorupcijos komisijoje 1/3 komisijos narių sudaro gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai.

Jeigu Tarybos mažuma (opozicija) nepasiūlo Etikos komisijos pirmininko ir Antikorupcijos komisijos pirmininko kandidatūros, Etikos komisijos pirmininką ir Antikorupcijos komisijos pirmininką Taryba skiria mero teikimu.“

7. 181 punktą ir jį išdėstyti taip:

„181. Komisijos pirmininko kandidatūrą iš komisijos narių Tarybai tvirtinti teikia meras.

Administracinės komisijos, Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkai turi būti iš Tarybos narių.

Komisijos pirmininko pavaduotojo kandidatūrą ir iš komisijos narių Tarybai tvirtinti teikia komisijos pirmininkas. Jeigu Taryba nepatvirtina mero ar komisijos pirmininko pateiktų kandidatų, tą patį kandidatą galima siūlyti dar vieną kartą. Jeigu ir antrą kartą pasiūlytai kandidatūrai Taryba nepritaria, turi būti siūloma kita kandidatūra.“

8. 223 punktą ir jį išdėstyti taip:

„223. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso savivaldybės gyventojams, Tarybai, merui ir seniūnui.“

9. 225 punktą ir jį išdėstyti taip:

„225. Apklausos pasiūlymo iniciatyvos teisę 1/4 Tarybos narių įgyvendina pateikdami Tarybai ir merui argumentuotą reikalavimą, kuriame turi būti nurodoma: apklausai teikiamo (teikiamų) klausimo (klausimų) tekstas, siūlomas apklausos būdas ir Tarybos narių grupės atstovas (atstovai). Be to, reikalavime gali būti nurodoma apklausos teritorija. Reikalavimą pasirašo visi Tarybos narių grupės nariai.

Reikalavimas registruojamas savivaldybės administracijos Dokumentų ir informacijos skyriuje.

Meras privalo paskelbti apklausą ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo Tarybos narių grupės reikalavimo gavimo.“

10. 227 punktą ir jį išdėstyti taip:

„227. Pateiktą seniūno pasiūlymą rengti apklausą nagrinėja administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta darbo grupė. Darbo grupė pasiūlymą turi išnagrinėti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų ir išvadas pateikti administracijos direktoriui.

Jei nustatomi trūkumai, administracijos direktorius raštu paprašo seniūną per 5 kalendorines dienas pataisyti trūkumus. Jei trūkumai nustatytu laiku nepašalinami, pasiūlymas paliekamas nenagrinėtas.

Jei trūkumai nustatytu laiku pašalinami, meras ne vėliau kaip per vieną mėnesį gali paskelbti apklausą.“

11. 228 punktą ir jį išdėstyti taip:

„228. Jeigu per Vietos savivaldos įstatymo 41 straipsnio 5 dalyje nustatytą terminą

yra surinktas reikiamas parašų dėl reikalavimo paskelbti apklausą skaičius ir nenustatyta parašų rinkimo pažeidimų (gyventojų parašų klastojimo atvejų ar savanoriškumo principo pažeidimų), ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo parašų rinkimo baigiamojo akto ir gyventojų reikalavimo pateikimo savivaldybės administracijos direktoriui dienos meras privalo paskelbti apklausą.“

12. 229 punktą ir jį išdėstyti taip:

„229. Kai apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė įgyvendinama ne mažesnės kaip 1/4 Tarybos narių grupės reikalavimu, meras privalo paskelbti apklausą ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo šios grupės reikalavimo gavimo.“

13. 230 punktą ir jį išdėstyti taip:

„230. Mero potvarkyje paskelbti apklausą turi būti nustatyta: apklausai teikiamo (teikiamų) klausimo (klausimų) tekstas, apklausos teritorija, apklausos būdas, apklausos data ir vieta, taip pat apklausos komisijos sudėtis. Iniciatyvinė grupė turi teisę į apklausos komisiją deleguoti savo atstovą.“

14. 231 punktą ir jį išdėstyti taip:

„231. Mero potvarkis paskelbti apklausą turi būti paskelbtas per vietines (regiono) visuomenės informavimo priemones, savivaldybės interneto svetainėje ir seniūnijų, kurių teritorijose vyks apklausa, skelbimų lentose.“

15. Pripažinti netekusiais galios 48.1, 48.2, 48.4, 48.5, 48.8 papunkčius.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                        Artūras Margelis