Molėtų rajono savivaldybės taryba
SPRENDIMAS
Dėl molėtų rajono savivaldybės peticijų komisijos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo
2015 m. liepos 14 d. Nr. B1-159
Molėtai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 4, 5, 6 dalimis, 16 straipsnio 2 dalies 6 punktu, Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo 6 straipsnio 5 dalimi, Molėtų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2011 m. birželio 30 d. sprendimu Nr. B1-152 „Dėl Molėtų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 158 ir 256 punktais, atsižvelgdama į Molėtų rajono savivaldybės mero 2015 m. birželio 10 d. potvarkį Nr. B3-25 bei Molėtų rajono savivaldybės administracijos 2015 m. birželio 10 d. raštą Nr. B88- 7,
1. Sudaryti Molėtų rajono savivaldybės peticijų komisiją:
Borisas Jakovlevas, tarybos narys;
Vida Kristina Valasenkienė, tarybos narė;
Danielius Valiauga, tarybos narys;
Irena Sabaliauskienė – Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėja;
Virginija Žalienė – Savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vyriausioji specialistė.
PATVIRTINTA
Molėtų rajono savivaldybės tarybos
2015 m. liepos 14 d. sprendimu
Nr. B1-159
MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS PETICIJŲ KOMISIJOS NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šie nuostatai reglamentuoja Molėtų rajono savivaldybės peticijų komisijos (toliau – Peticijų komisija) veiklą, kompetenciją bei darbo organizavimą.
2. Peticijų komisija yra Molėtų rajono savivaldybės tarybos sprendimu sudaryta komisija, kuri sprendžia kreipimosi pripažinimo peticija ir peticijų priėmimo nagrinėti klausimus, nagrinėja peticijas ir pateikia išvadas dėl jose išdėstytų reikalavimų bei pasiūlymų tenkinimo Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo nustatyta tvarka.
3. Peticijų komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, šiais nuostatais bei kitais teisės aktais.
II. KREIPIMOSI FORMA IR TURINYS
7. Kreipimesi turi būti nurodyta:
7.1. pareiškėjo vardas, pavardė, gyvenamoji vieta, asmens kodas ir, jeigu yra, telefono ir fakso numeriai;
8. Kiekvienas kreipimasis turi būti pareiškėjo pasirašytas. Tais atvejais, kai pareiškėjas dėl fizinių trūkumų pats negali pasirašyti, kreipimąsi už pareiškėją pasirašo kitas asmuo, nurodydamas savo vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, asmens kodą. Kreipimasis, pateiktas elektroniniu būdu, privalo būti pasirašytas elektroniniu parašu.
III. PETICIJŲ KOMISIJOS KOMPETENCIJA
10. Peticijų komisija vadovaudamasi Lietuvos Respublikos peticijų įstatymu:
10.1. sprendžia, ar kreipimesi iškeltų reikalavimų ir pasiūlymų nagrinėjimas priklauso Molėtų rajono savivaldybės institucijų kompetencijai;
10.4. teikia raštu savivaldybės tarybai išvadas dėl peticijose išdėstytų reikalavimų ir siūlymų tenkinimo;
10.5. skelbia peticijų nagrinėjimo vietą ir laiką vietos spaudoje ir savivaldybės interneto tinklalapyje, o atsižvelgdama į peticijos aktualumą atskiroms visuomenės dalims gali apie peticijos nagrinėjimo vietą ir laiką papildomai skelbti ir kitais būdais;
11. Peticijų komisija turi teisę:
11.1. kreiptis į valstybės bei savivaldybės institucijas, įstaigas, organizacijas, mokslo bei studijų institucijas, švietimo įstaigas su prašymu pateikti išvadas ir kitokią reikiamą medžiagą;
11.2. kviesti į savo posėdžius valstybės bei savivaldybės institucijų, įstaigų, organizacijų (išskyrus teismų) atstovus iš anksto su jais suderintu laiku ir išklausyti jų informaciją;
11.3. spręsti klausimą dėl kreipimosi pripažinimo peticija, išsiaiškinusi, ar jame iškeltų reikalavimų ir siūlymų nagrinėjimas priklauso įregistravusios institucijos kompetencijai. Jei kreipimasis yra pateiktas institucijai, kurios kompetencijai nepriklauso nagrinėti ir iškelti reikalavimus ir siūlymus, Peticijų komisija ne vėliau kaip per 4 darbo dienas nuo išsiaiškinimo, ar kreipimesi iškeltų reikalavimų ir siūlymų nagrinėjimas priklauso įregistravusios institucijos kompetencijai, dienos persiunčia kreipimąsi kompetentingai institucijai ir apie tai praneša pareiškėjui ar jo atstovui;
11.4. gavusi ne vieną kreipimąsi dėl tų pačių reikalavimų ir siūlymų, turi teisę juos sujungti ir nagrinėti juos kaip vieną kreipimąsi;
11.5. jeigu kreipimasis yra nepasirašytas arba jame nenurodytas pareiškėjo vardas, pavardė, išskyrus atvejus, kai kreipimasis yra anoniminis, nustato terminą trūkumams pašalinti ir praneša apie tai pareiškėjui ar jo atstovui. Pareiškėjui arba jo atstovui per nustatytą terminą ištaisius trūkumus, Peticijų komisija ne vėliau kaip per 3 darbo dienas priima sprendimą peticiją nagrinėti. Apie peticijos nagrinėjimą pranešama ir paskelbiama Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo nustatyta tvarka;
11.6. tuo atveju, kai prieinama išvados tenkinti peticijoje išdėstytus reikalavimus ir siūlymus, gali būti parengiamas atitinkamo teisės akto projektas arba siūloma sudaryti komisiją ar darbo grupę teisės akto projektui parengti, arba siūloma pavesti savivaldybės administracijos direktoriui parengti teisės akto projektą;
IV. PETICIJŲ KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
13. Peticijų komisijos sudėtį tvirtina Savivaldybės taryba Savivaldybės tarybos įgaliojimų laikui iš 5 narių.
14. Į Peticijų komisiją gali būti įtraukti savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės administracijos tarnautojai jų sutikimu.
15. Peticijų komisijos pirmininkas atstovauja komisijai ir vadovauja jos posėdžiams. Peticijų komisijos posėdyje nedalyvaujant komisijos pirmininkui, komisijos pirmininką pavaduoja posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma išrinktas komisijos narys. Peticijų komisijos sekretoriaus pareigas atlieka savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas valstybės tarnautojas. Peticijų komisijos sekretorius nėra Peticijų komisijos narys.
16. Peticijų komisijos veiklos forma yra posėdžiai, kurie rengiami pagal poreikį – atsižvelgiant į pateiktą kreipimąsi ir jo nagrinėjimo terminus.
17. Peticijų komisijos posėdį šaukia Peticijų komisijos pirmininkas, atsižvelgdamas į Peticijų komisijos narių pasiūlymus bei gautų kreipimųsi kiekį ir terminus. Posėdžio darbotvarkę Peticijų komisija tvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje. Apie Peticijų komisijos posėdį komisijos nariams pranešama ne vėliau kaip prieš 5 kalendorines dienas, kartu jiems pateikiami numatomi nagrinėti kreipimaisi ir su jais susijusi medžiaga.
18. Visi kreipimaisi įregistruojami peticijų registravimo žurnale. Apie kreipimosi įregistravimą nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, raštu pranešama pareiškėjui ar jo atstovui, nurodant įregistravusią instituciją, įregistravimo numerį ir datą, arba pareiškėjui išsiunčiama gavimo spaudu pažymėta kreipimosi kopija.
19. Kreipimosi pripažinimo peticija ir peticijų priėmimo nagrinėti klausimą Peticijų komisija išsprendžia ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo kreipimosi įregistravimo dienos. Jei kreipimosi pripažinimo peticija ir peticijų priėmimo nagrinėti klausimui išspręsti reikalingi papildomi dokumentai ar išvados, terminas skaičiuojamas nuo paskutinio reikiamo dokumento gavimo dienos. Visos peticijos turi būti išnagrinėtos ne vėliau kaip per 90 kalendorinių dienų nuo sprendimo priimti peticiją nagrinėti priėmimo dienos.
20. Peticijų komisijos sprendimai apie peticijų nagrinėjimo vietą ir laiką vietos spaudoje ir Molėtų rajono savivaldybės interneto tinklalapyje paskelbiami likus ne mažiau kaip 5 kalendorinėms dienoms iki posėdžio.
21. Peticijų komisijos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja ne mažiau kaip 3 komisijos nariai. Negalintis dalyvauti Peticijų komisijos narys iki posėdžio pradžios gali pateikti nuomonę raštu posėdžio darbotvarkėje numatytais klausimais. Sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia komisijos pirmininko, o jo nesant – posėdžio pirmininko balsas.
22. Peticijų komisijos posėdyje turi teisę dalyvauti pareiškėjas arba jo atstovas, pasitelkti specialistai (ekspertai) bei komisijos kviesti asmenys. Pareiškėjas ar jo atstovas turi teisę išdėstyti savo reikalavimus (kiekvienam reikalavimui išdėstyti skiriama ne mažiau kaip 5 minutės), atsakyti į komisijos narių klausimus, išklausyti komisijos narių, kviestų asmenų nuomonę, specialistų (ekspertų) išvadas, pareikšti savo nuomonę, nagrinėjant peticiją dalyvauti diskusijose.
23. Priimant sprendimą, patalpoje, kurioje vyksta posėdis, gali būti tik Peticijų komisijos nariai ir posėdžio sekretorius.
24. Peticijų komisijos sprendimai, išvados ir pasiūlymai įforminami protokolu. Protokolą pasirašo komisijos pirmininkas ir posėdžio sekretorius. Prie protokolo pridedama komisijos nario, negalėjusio dalyvauti posėdyje, raštiška nuomonė.
25. Išnagrinėjus peticiją, apie priimtą sprendimą per 10 darbo dienų raštu pranešama pareiškėjui ar jo atstovui.
V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
27. Molėtų rajono savivaldybės tarybos sprendimai dėl peticijose išdėstytų reikalavimų ir siūlymų tenkinimo yra galutiniai ir neskundžiami.
28. Pareiškėjas, nesutinkantis su Peticijų komisijos ar savivaldybės tarybos sprendimu dėl peticijoje iškeltų reikalavimų ir siūlymų, turi teisę po vienerių metų nuo šių nuostatų 25 punkte numatyto pranešimo gavimo dienos Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo nustatyta tvarka pakartotinai pateikti kreipimąsi Peticijų komisijai.