herbasklp_juodas(blankams)

KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS

MERAS

 

POTVARKIS

DĖL apgyvendinimo nakvynės namuose teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo

 

2024 m. lapkričio 20 d. Nr. M-1323

Klaipėda

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 14 straipsnio 1 dalimi, 5 dalies 1 ir 2 punktais, 18 straipsnio 5 dalimi ir 19 straipsnio 1 dalimi:

1Tvirtinu Apgyvendinimo nakvynės namuose teikimo tvarkos aprašą (pridedama).

2Pripažįstu netekusiu galios Klaipėdos miesto savivaldybės mero 2024 m. vasario 1 d. potvarkį Nr. M-140 „Dėl Apgyvendinimo nakvynės namuose teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

3Nustatau, kad šis potvarkis skelbiamas Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėje ir Teisės aktų registre.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                   Arvydas Vaitkus

 

 

PATVIRTINTA

Klaipėdos miesto savivaldybės mero

2024 m. lapkričio 20 d. potvarkiu Nr. M-1312

 

 

apgyvendinimo nakvynės namuose teikimo TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Apgyvendinimo nakvynės namuose teikimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja apgyvendinimo nakvynės namuose skyrimo, teikimo, sustabdymo ir nutraukimo tvarką.

2. Apgyvendinimą nakvynės namuose teikia BĮ Klaipėdos miesto nakvynės namai (toliau – Nakvynės namai).

3. Apgyvendinimas nakvynės namuose teikiamas asmenims, kurių deklaruota gyvenamoji vieta yra Klaipėdos miesto savivaldybėje (toliau – Savivaldybė). Kitų savivaldybių gyventojams apgyvendinimas nakvynės namuose teikiamas tik tada, kai yra laisvų vietų ir teisės aktų nustatyta tvarka Nakvynės namai su ta savivaldybe arba tos savivaldybės socialinių paslaugų įstaiga, kurios teritorijoje asmuo yra deklaravęs gyvenamąją vietą, yra sudaryta paslaugų teikimo sutartis.

4. Apgyvendinimas nakvynės namuose – tai laikinas nakvynės, bendravimo, bendradarbiavimo, sprendimų priėmimo įgūdžių ugdymo bei kitų būtinųjų paslaugų (asmens higienos, buitinių ir kt.) suteikimas asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos ar dėl kitų priežasčių negalintiems ja naudotis, siekiant atkurti jų savarankiškumą, prarastus socialinius ryšius ir padėti jiems integruotis į visuomenę.

 

II SKYRIUS

APGYVENDINIMO NAKVYNĖS NAMUOSE SKYRIMAS IR POREIKIO NUSTATYMAS

 

5. Apgyvendinimas nakvynės namuose skiriamas socialinę riziką patiriantiems suaugusiems asmenims, senyvo amžiaus asmenims, smurto artimoje aplinkoje pavojų keliantiems asmenims, kitiems socialinę riziką patiriantiems asmenims (toliau – asmenys), kuriems nustatytas apgyvendinimo nakvynės namuose poreikis.

6. Apgyvendinimas nakvynės namuose neteikiamas asmenims, apsvaigusiems nuo alkoholio ar kitų psichotropinių medžiagų, sergantiems aktyviąja tuberkulioze, ūmiais infekciniais, somatiniais bei kitais susirgimais, galinčiais kelti grėsmę kitų Nakvynės namų gyventojų sveikatai.

7. Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, aprūpintojas, bendruomenės nariai ar kiti suinteresuoti asmenys, veikiantys asmens (šeimos) ar visuomenės socialinio saugumo interesais, nurodę priežastį, dėl kurios asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) negali to padaryti pats), pageidaujantis, kad jam būtų skirtas apgyvendinimas nakvynės namuose, kreipiasi į Nakvynės namus ir pateikia:

7.1. užpildytą prašymo-paraiškos gauti socialines paslaugas SP-8 formą (toliau – Prašymas), patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu, kurią Nakvynės namai užregistruoja;

7.2. užpildytas duomenų apie šeimos sudėtį, šeimos narių veiklos pobūdį ir jų socialinę padėtį formas (SP-1, SP-2 formos, patvirtintos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro);

7.3. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą jo kopiją. Įsitikinus asmens tapatybe, dokumentas grąžinamas jį pateikusiam asmeniui, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija nedaroma;

7.4. pažymą (forma patvirtinta Nakvynės namų direktoriaus įsakymu) apie sveikatos būklę iš gydytojo ftiziatro (ši pažyma nuo jos išdavimo datos galioja vienus metus);

7.5. dokumentus apie asmens pajamas (jei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos duomenų bazėje nerodomos konkrečios sumos);

7.6. esant reikalui gali būti prašoma teikti pažymą apie asmens paleidimą iš laisvės atėmimo bausmės atlikimo vietos, psichologinės ir socialinės reabilitacijos įstaigos ar kito tipo sveikatos priežiūros įstaigos ir kitus dokumentus, reikalingus socialinių paslaugų poreikiui nustatyti.

8. Nakvynės namai asmens, kuris prašo apgyvendinimo nakvynės namuose, duomenis apie deklaruotą gyvenamąją vietą, gaunamas išmokas, dalyvumo lygį, individualųjį pagalbos poreikį gauna iš registrų, valstybės ar vidaus administravimo informacinių sistemų.

9. Asmens, pageidaujančio gauti apgyvendinimą nakvynės namuose, socialinių paslaugų poreikį nustato Nakvynės namų direktoriaus įsakymu paskirti socialiniai darbuotojai (toliau – socialiniai darbuotojai). Socialiniai darbuotojai ne vėliau kaip per Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos apraše (toliau – Aprašas), patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro, nustatytą terminą nuo Prašymo gavimo dienos nustato asmens socialinių paslaugų poreikį, užpildydami Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą (patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro) (toliau – Poreikio vertinimas), įrašo išvadas ir rekomenduojamas asmeniui teikti socialines paslaugas ir Poreikio vertinimą užregistruoja. Socialinių paslaugų poreikis nustatomas ir socialiniai darbuotojai, nustatantys asmens socialinių paslaugų poreikį, paskiriami vadovaujantis Aprašu.

10. Asmuo, rengiamas paleisti iš laisvės atėmimo bausmės atlikimo vietos ar kuris rengiasi išvykti iš psichologinės ir socialinės reabilitacijos įstaigos ar kito tipo sveikatos priežiūros įstaigos, dėl apgyvendinimo nakvynės namuose gavimo kreipiasi į šių įstaigų socialinius darbuotojus, kurie asmens Prašymą ir asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją, kitus 7 punkte numatytus dokumentus (išimtis taikoma sveikatos pažymai, kuri gali būti kitos formos, nei numatyta Tvarkos aprašo 7.4 papunktyje)  bei Poreikio vertinimą likus ne mažiau kaip per Apraše nustatytą terminą iki asmens paleidimo iš kitų įstaigų pateikia Nakvynės namams, jeigu šis asmuo prieš patekdamas į minėtas įstaigas gyveno Klaipėdos mieste ir yra deklaravęs gyvenamąją vietą Klaipėdos mieste.

11. Nakvynės namai asmens bylą su dokumentais, nurodytais Tvarkos aprašo 7, 8, 9 punktuose ir užpildytą asmens finansinių galimybių vertinimo formą, patvirtintą Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, per Apraše nustatytą terminą nuo šių dokumentų sutvarkymo dienos elektroninėmis ryšio priemonėmis perduoda Savivaldybės administracijos Socialinės gerovės departamento Socialinių paslaugų skyriui (toliau – SPS).

12. SPS specialistas patikrina asmens byloje esančius dokumentus, užpildo sprendimo dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo / neskyrimo / teikimo sustabdymo / nutraukimo SP-9 formą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro, (toliau – Sprendimas) ir perduoda priimti Sprendimą dėl apgyvendinimo nakvynės namuose skyrimo:

12.1. Savivaldybės administracijos direktoriui arba jo įgaliotam asmeniui, jeigu asmuo prašo apgyvendinimo nakvynės namuose pirmą kartą;

12.2. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytai komisijai (toliau – Komisija) (Komisiją sudaro Savivaldybės administracijos darbuotojai ir Nakvynės namų atstovai), jeigu asmuo prašo apgyvendinimo nakvynės namuose pakartotinai.

13. Išskirtiniais atvejais, jei asmuo patiria smurtą ar kyla grėsmė jo fiziniam, psichiniam ar emociniam saugumui ir asmuo neturi gyvenamosios vietos, apgyvendinimas nakvynės namuose gali būti pradedamos teikti nenustačius socialinių paslaugų poreikio. Tokiu atveju vadovaujantis Nakvynės namų socialinio darbuotojo surašytu aktu Nakvynės namų direktoriaus Sprendimu apgyvendinimas nakvynės namuose skiriamas 10 darbo dienų. Socialinių paslaugų poreikis nustatomas ne vėliau kaip per Apraše nustatytą terminą, pradėjus teikti (arba jau suteikus) apgyvendinimą nakvynės namuose ir surenkami 7, 8, 9 ir 11 punktuose numatyti dokumentai (dėl objektyvių priežasčių gali būti surinkti ne visi 7 punkte numatyti dokumentai). Įvertinus socialinių paslaugų poreikį, apgyvendinimas nakvynės namuose gali būti tęsiamas arba nutraukiamas 12 ir 33 punktuose numatyta tvarka.

14. Sprendimas dėl apgyvendinimo nakvynės namuose asmeniui skyrimo priimamas per Apraše nustatytą terminą nuo socialinio darbuotojo užpildyto Poreikio vertinimo pateikimo SPS dienos 12.1 ir 12.2 papunkčiuose numatyta tvarka.

15. Apgyvendinimas nakvynės namuose skiriamas iki 12 mėn. ar ilgiau.

16. Asmuo pakartotinai dėl apgyvendinimo nakvynės namuose gali kreiptis:

16.1. po 6 mėn., jei asmeniui apgyvendinimo nakvynės namuose teikimas buvo nutrauktas už vidaus tvarkos taisyklių pažeidimus;

16.2. po 3 mėn., kai asmeniui apgyvendinimo nakvynės namuose teikimas buvo nutrauktas dėl to, kad asmuo išvyko iš Nakvynės namų ilgiau nei 5 dienas ir apie tai nepranešė Nakvynės namų administracijai.

17. Asmeniui prašant tęsti apgyvendinimą nakvynės namuose Nakvynės namai Komisijai pateikia Prašymą, iš naujo užpildytą Poreikio vertinimą, individualaus darbo su asmeniu planą bei kitus skiriant paslaugą reikalingus dokumentus.

18. Sprendimą SPS specialistas užregistruoja ir per Apraše numatytą terminą nuo jo priėmimo dienos elektroninio dokumento nuorašą perduoda Nakvynės namams. Nakvynės namai Sprendimo elektroninio dokumento nuorašą perduoda asmeniui.

19. Asmenų bylas Komisijai pristato Nakvynės namų socialinis darbuotojas. Komisijos posėdžiai protokoluojami, protokolai saugomi SPS.

20. Nakvynės namai duomenis apie apgyvendinimo nakvynės namuose skyrimą, teikimą, nutraukimą, sustabdymą ir neskyrimą (nurodomos neskyrimo priežastys) suveda į Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą.

 

III SKYRIUS

APGYVENDINIMO NAKVYNĖS NAMUOSE TEIKIMO ORGANIZAVIMAS

 

21. Nakvynės namai teikia paslaugą esant Sprendimui skirti apgyvendinimą nakvynės namuose, tačiau, jeigu tuo metu nėra galimybės teikti paslaugos, asmenį pagal Sprendimo priėmimo datą įrašo į paslaugos laukiančių asmenų eilę. Jei Sprendimai skirti apgyvendinimą nakvynės namuose keliems asmenims priimami tą pačią dieną, atsižvelgiama į Prašymo pateikimo datą. Už teisingą eilės sudarymą atsako Nakvynės namai.

22. Nakvynės namuose atsiradus laisvai vietai, darbuotojai pagal eilės sąrašą asmens nurodytu informavimo būdu informuoja asmenį apie jam skiriamą apgyvendinimą nakvynės namuose. Jeigu asmuo, atsiradus laisvai vietai:

22.1. per tris darbo dienas neatvyksta į Nakvynės namus, apgyvendinamas kitas asmuo, esantis eilėje;

22.2. per 6 mėn. nuo Sprendimo dėl paslaugos skyrimo priėmimo dienos neapsigyvena Nakvynės namuose, jis išbraukiamas iš sąrašo asmenų, laukiančių paslaugos teikimo, Nakvynės namų direktoriaus įsakymu, kurio kopija asmeniui įteikiama asmens nurodytu informavimo būdu.

23. Su paslaugos gavėju pasirašoma nustatytos formos sutartis (sutarties forma tvirtinama Nakvynės namų direktoriaus įsakymu) Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo, patvirtinto Savivaldybės tarybos sprendimu nustatyta tvarka. Sutartį pasirašo apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugos gavėjas ir Nakvynės namų direktorius ar jo įgaliotas asmuo. Atsiradus pasikeitimams dėl paslaugos teikimo, Nakvynės namai paruošia sutarties papildymą.

24. Apgyvendinimą nakvynės namuose sudaro: informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas ir atstovavimas, apgyvendinimas, emocinė ir psichologinė pagalba, minimalių buitinių ir asmens higienos paslaugų (virtuvėlė, dušas, skalbimo paslaugos ir t. t.) organizavimas, kasdienio gyvenimo įgūdžių (savitvarkos, asmens higienos, sveikos gyvensenos, namų ruošos darbų, namų saugumo užtikrinimo, švaros virtuvėje ir kitur namuose palaikymo, maisto ruošimo, biudžeto planavimo, pinigų taupymo ir valdymo, naudojimosi banko paslaugomis, apsipirkimo, orientavimosi aplinkoje, naudojimosi viešuoju transportu ir kt.) ugdymas ir (ar) palaikymas, ir (ar) atkūrimas, darbinių įgūdžių ugdymas, sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas, apsaugos organizavimas, kitų pagal individualius asmens poreikius reikalingų paslaugų organizavimas ir teikimas.

25. Nakvynės namai apgyvendinimo nakvynės namuose teikimui sudaro individualų darbo su asmeniu planą (plano forma tvirtinama Nakvynės namų direktoriaus įsakymu), kuriame pateikia informaciją apie asmenį, jo aplinką, šeimą, informaciją iš sveikatos priežiūros specialistų apie asmens sveikatos būklę, numato, kokiomis priemonėmis bus siekiama uždavinių įgyvendinimo, detalizuoja paslaugas (socialines, sveikatos priežiūros, psichologines ir kitas), kurios asmeniui bus teikiamos ar organizuojamos, rašo žymas apie periodiškai vykdomą plano peržiūrą (kokie buvo pokyčiai, kas patikslinta).

26. Asmeniui, kuriam teikiamas apgyvendinimas nakvynės namuose ir turinčiam darbą, sudaromas individualus socialinių paslaugų teikimo grafikas.

27. Nakvynės namai paslaugos gavėjui sudaro ir veda bylą, kurioje kaupia ir saugo visus su paslaugos skyrimu, teikimu, sustabdymu ir nutraukimu susijusius dokumentus bei kitą informaciją.

 

IV SKYRIUS

APGYVENDINIMO NAKVYNĖS NAMUOSE TEIKIMO SUSTABDYMAS IR NUTRAUKIMAS

 

28. Socialiniai darbuotojai asmens socialinių paslaugų poreikį apgyvendinimo nakvynės namuose teikimo asmeniui laikotarpiu periodiškai peržiūri vadovaudamiesi Nakvynės namų nustatyta tvarka. Esant poreikiui ar pasikeitus asmens savarankiškumui, per Apraše numatytą terminą nuo poreikio ar pasikeitusio asmens savarankiškumo fakto paaiškėjimo dienos įvertina asmens socialinių paslaugų poreikį, užpildydami Poreikio vertinimą. Nustačius, kad asmeniui teikiamos socialinės paslaugos neatitinka asmens socialinių paslaugų poreikio, Nakvynės namai kreipiasi į SPS dėl kitų socialinių paslaugų skyrimo, pateikdami Prašymą ir Poreikio vertinimą.

29. Dėl apgyvendinimo nakvynės namuose sustabdymo paslaugas gaunantis asmuo kreipiasi į Nakvynės namus, pateikdamas laisvos formos rašytinį prašymą arba surašomas Nakvynės namų socialinio darbuotojo aktas, kuriame nurodomos aiškios paslaugos sustabdymo priežastys ir sustabdymo laikotarpis. Nakvynės namų direktorius ar jo įgaliotas asmuo priima sprendimą dėl apgyvendinimo nakvynės namuose teikimo sustabdymo, užpildydamas Sprendimo formą. Apie priimtą Sprendimą asmuo asmens nurodytu informavimo būdu informuojamas, jam pateikiant Sprendimo kopiją ar nuorašą. Jeigu asmuo nori atnaujinti paslaugos teikimą anksčiau nustatyto sustabdymo termino, jam patogiu būdu (raštu, telefonu, elektroninėmis ryšio priemonėmis) kreipiasi į Nakvynės namus ne vėliau nei prieš 1 darbo dieną iki paslaugos atnaujinimo dienos.

30. Apgyvendinimo nakvynės namuose asmeniui teikimas sustabdomas:

30.1. paslaugos gavėjui pateikus raštišką prašymą – sustabdomas iki 120 kalendorinių dienų per kalendorinius metus;

30.2. dėl asmens išvykimo gydytis į sveikatos priežiūros įstaigą ar teismo sprendimo skirti asmeniui priverstinį gydymą – gali būti sustabdomas ilgiau negu 120 kalendorinių dienų per kalendorinius metus;

30.3. kai paslaugos gavėjas nebendradarbiauja su Nakvynės namų darbuotojais ir tokiais savo veiksmais sukelia grėsmę Nakvynės namuose dirbančių ir paslaugą gaunančių asmenų gyvybei, sveikatai, saugumui, garbei ir orumui (garbės ir orumo pažeminimas, reiškiamas raštu, žodžiu, gestais, įžeidžiančiu, įžūliu, provokuojančiu ar kitokiu elgesiu) ir dėl tokio elgesio paslaugos gavėjo atžvilgiu buvo pradėta administracinio nusižengimo teisena ar ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą ar Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą, arba yra bent 3 Nakvynės namų darbuotojų aktai, fiksuojantys tokio elgesio apraiškas – stabdomas iki 120 kalendorinių dienų per kalendorinius metus. Paslaugos gavėjui po apgyvendinimo nakvynės namuose teikimo sustabdymo nepradėjus bendradarbiauti su Nakvynės namų darbuotojais, asmeniui inicijuojamas paslaugos nutraukimas;

30.4. paslaugos gavėjui nesilaikant sutartyje numatytų sąlygų – sustabdomas iki 120 kalendorinių dienų per kalendorinius metus.

31. Pasibaigus Sprendime dėl sustabdymo nurodytam laikotarpiui, apgyvendinimas nakvynės namuose, kurio teikimas buvo sustabdytas, pradedamas teikti ne vėliau nei kitą darbo dieną nuo nurodyto laikotarpio pabaigos ir teikiamas tomis pačiomis sąlygomis be atskiro Sprendimo priėmimo.

32. Apgyvendinimo nakvynės namuose sustabdymo metu laikinai paslauga gali būti teikiama kitam eilės sąraše esančiam asmeniui. Tai sprendžia Nakvynės namų direktorius, įvertinęs gautą informaciją apie paslaugos sustabdymo aplinkybes.

33. Apgyvendinimo nakvynės namuose teikimas nutraukiamas Nakvynės namų direktoriaus sprendimu, užpildant Sprendimo formą, nurodant aiškias paslaugos nutraukimo priežastis, paslaugos gavėjui mirus arba socialiniam darbuotojui pateikus Poreikio vertinimo išvadą, kad paslaugos nutraukimas atitinka asmens socialinių paslaugų poreikius ir interesus, bei rekomendacijas dėl socialinių paslaugų tęstinumo pagal nustatytą asmens socialinių paslaugų poreikį, jeigu asmeniui jų reikia. Apgyvendinimo nakvynės namuose nutraukimo atvejai:

33.1 paslaugos gavėjui ar jo teisėtam atstovui pateikus raštišką prašymą;

33.2. paslaugos gavėjui išvykus gyventi į kitą savivaldybę, globos namus, psichologinės ir socialinės reabilitacijos įstaigas, patekus į laisvės atėmimo bausmės atlikimo vietą;

33.3. paslaugos gavėjui daugiau kaip 5 dienas išvykus ir išvykimo su Nakvynės namų administracija nesuderinus (paslauga nutraukiama nuo pirmos išvykimo iš Nakvynės namų dienos);

33.4. pasibaigus maksimaliam 120 kalendorinių dienų paslaugos sustabdymo laikotarpiui, asmeniui toliau nesinaudojant paslauga;

33.5. paslaugos gavėjui, nesilaikančiam sutartyje numatytų sąlygų.

34. Apie priimtą Sprendimą Nakvynės namai informuoja asmenį asmens nurodytu informavimo būdu, jam pateikiant Sprendimo kopiją ar nuorašą.

35. Kitais atvejais, nenumatytais 33 punkte, Sprendimą dėl paslaugos teikimo nutraukimo priima Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo (kai paslauga buvo skirta Savivaldybės administracijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens) arba Komisija (kai paslauga buvo skirta Komisijos sprendimu), gavęs (gavusi) Nakvynės namų informaciją apie aplinkybes, sąlygojančias paslaugos teikimo nutraukimą. Ši informacija pateikiama raštu per 3 darbo dienas nuo sužinojimo apie tokių aplinkybių atsiradimą dienos. Nutraukimas už vidaus tvarkos taisyklių pažeidimus galimas, kai asmuo, kuriam, vadovaujantis Tvarkos aprašo 30.3 papunkčiu, buvo sustabdytas paslaugų teikimas, toliau nebendradarbiauja su Nakvynės namų darbuotojais ir tokiais savo veiksmais sukelia grėsmę Nakvynės namuose dirbančių ir paslaugą gaunančių asmenų gyvybei, sveikatai, saugumui ir dėl tokio elgesio paslaugos gavėjo atžvilgiu buvo pradėta administracinio nusižengimo teisena ar ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą ar Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą, arba yra bent 3 Nakvynės namų darbuotojų aktai, fiksuojantys tokio elgesio apraiškas, arba 1 Nakvynės namų darbuotojų aktas, fiksuojantis šiurkštų vidaus tvarkos taisyklių pažeidimą (kai asmuo naudoja psichologinį, fizinį, finansinį, seksualinį smurtą darbuotojų ir (ar) kitų paslaugos gavėjų atžvilgiu; užfiksuota, kad asmuo įsinešė ir laiko šaunamąjį ar kitą ginklą Nakvynės namuose ar jų teritorijoje; tyčia niokoja ir gadina įstaigos inventorių ar kitą turtą; kitais atvejais, kai asmuo pažeidžia vidaus tvarkos taisykles ir yra kviečiama policija).

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

36. Nakvynės namai atsako už kokybišką apgyvendinimo nakvynės namuose teikimą.

37. Nakvynės namai už praėjusių biudžetinių metų paslaugų teikimą kiekvienais metais atsiskaito iki sausio 15 d. SPS, pateikdami veiklos ataskaitą.

38. Socialinių darbuotojų asmens socialinių paslaugų poreikio nustatymo išvadas dėl socialinių paslaugų teikimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, aprūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali skųsti Savivaldybės merui. Tokiais atvejais Savivaldybės mero sprendimu per 3 darbo dienas nuo skundo gavimo dienos turi būti sudaryta komisija. Komisijos nariais kviečiami būti Nakvynės namų socialiniai darbuotojai, ne mažiau kaip 3 asmenys. Komisija pakartotinai per 20 darbo dienų turi nustatyti asmens socialinių paslaugų poreikį.

39. Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu bei kitais teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų apsaugą. Asmens duomenys tvarkomi siekiant tinkamai administruoti apgyvendinimo nakvynės namuose teikimą. Asmens duomenų tvarkymo teisinis pagrindas Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymas. Duomenų subjektų teisės įgyvendinamos duomenų valdytojo, į kurį kreipiamasi dėl duomenų subjektų teisių įgyvendinimo, nustatyta tvarka.

____________________________