LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2015 m. rugsėjo 4 d. Nr. 5TS-166

Lazdijai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 7  punktu, 16 straipsnio 2 dalies 26 ir 27 punktais, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 10 straipsnio 3 dalimi, 11 straipsnio 1 dalies 2 punktu, 12 straipsnio 1 ir 2 dalimis, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 36 straipsnio 1 ir 2 dalimis bei siekdama racionaliai eksploatuoti Lazdijų rajono savivaldybės mokyklinius autobusus, Lazdijų rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2009 m. lapkričio 5 d. sprendimą Nr. 5TS-980 „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės mokyklų keleivinio transporto naudojimo tvarkos patvirtinimo“.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                     Artūras Margelis

 


 

 

PATVIRTINTA

Lazdijų rajono savivaldybės tarybos

2015 m. rugsėjo 4 d.

sprendimu Nr. 5TS-166

 

MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Lazdijų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų mokyklinių autobusų naudojimo tvarką.

2. Mokykliniai autobusai – tai Lazdijų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantys ir mokykloms valdyti, naudoti ir disponuoti turto patikėjimo teise perduoti bei vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais paženklinti mokiniams vežti skirti autobusai ir valstybei nuosavybės teise priklausantys ir mokykloms naudoti perduoti geltona spalva nudažyti, vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais paženklinti mokiniams vežti skirti autobusai.

3. Mokykliniai autobusai įsigyjami, parduodami arba nurašomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

4. Mokyklinių autobusų vairuotojai savo darbe vadovaujasi mokyklų direktorių patvirtintomis Mokyklinių autobusų vairuotojų darbo instrukcijomis, parengtomis pagal Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2001 m. sausio 10 d. įsakymą Nr. 4 „Dėl Tipinės mokyklinio autobuso vairuotojo darbo instrukcijos ir Mokyklinio autobuso vairuotojo instruktavimo tvarkos tvirtinimo“.

5. Mokykliniai autobusai naudojami:

5.1. atitinkamas ugdymo programas vykdančių mokyklų mokiniams, kurie mokosi pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas bei gyvenantiems kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklų, neatlygintinai vežti į mokyklas ir atgal pagal mokyklų direktorių patvirtintus ir su Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi raštu suderintus maršrutus;

5.2. mokinių, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į bendrojo ugdymo mokyklas (negali savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje), ir juos lydinčių asmenų vežimui į mokyklas ir atgal;

5.3. vaikų, kuriems, vadovaujantis Privalomo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. balandžio 26 d. įsakymu Nr. V-735/A1-208 „Dėl Privalomo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, gali būti nustatytas privalomas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas, vežimui.

6. Laisvu nuo mokinių pavežėjimo laiku ar mokinių atostogų metu, mokykliniai autobusai taip pat gali būti naudojami kitoms su ugdymo organizavimo užtikrinimu susijusioms mokyklų reikmėms:

6.1. mokinių ir juos lydinčių mokytojų vežimui į Lazdijų rajono savivaldybės, regioninius ir šalies saviraiškos renginius (dalykų olimpiadas, konkursus, varžybas, sporto, sveikatos ugdymo, meninės raiškos, turizmo, gamtos, techninės kūrybos bei kitus nepamokinius renginius) bei mokinių pažintinei ir kultūrinei veiklai (lankyti sociokultūrinę ir meninę vertę turinčius objektus);

6.2. mokinių ugdymo ar jų socialinėms problemoms spręsti (mokinių ir juos lydinčių mokytojų vežimui konsultuoti į pagalbos mokiniui įstaigas, mokinių ir juos lydinčių mokytojų vežimui į brandos egzaminų centrus laikyti brandos egzaminų, klasių vadovams ar socialiniams pedagogams lankyti mokinius šeimose ir kt.);

6.3. mokytojų ir mokyklų darbuotojų vežimui į kvalifikacijos tobulinimo renginius, vykstančius Lazdijų rajono savivaldybėje ar šalyje;

6.4. kitoms mokyklų reikmėms ugdymo proceso organizavimui užtikrinti (atsivežti įsigytus vadovėlius, ugdymo priemonėms ir kt.).

7. Mokyklos, kurios neturi savo mokyklinių autobusų, šio Aprašo 6 punkte nurodytiems tikslams turėtų naudoti artimiausių mokyklų mokyklinius autobusus laisvu nuo tų mokyklų mokyklinių autobusų naudojimo laiku.

8. Pasinaudojus mokykliniais autobusais, turi būti išrašomos sąskaitos faktūros už kelionei sunaudotą kurą, kurias apmoka švietimo įstaigos, kurios naudojosi mokykliniais autobusais.

9. Jeigu mokyklinių autobusų panaudojimą šio Aprašo 6 punkte numatytiems tikslams inicijuoja švietimo įstaigos, kurios neturi savo mokyklinių autobusų, jos mokyklų direktoriams pateikia prašymus, kuriuose nurodo asmenis, atsakingus už kelionę, vykstančių mokinių ir mokinius lydinčių asmenų skaičių bei vardinį sąrašą, išvykimo laiką ir vietą, kelionės maršrutą ir tikslą, orientacinį išvykos laiką. Mokyklų direktoriai apie mokyklinių autobusų panaudojimą mokinių išvykoms įformina išleisdami įsakymus, kurių kopijos įteikiamos mokyklinių autobusų vairuotojams. Įsakymuose nurodomi už keliones atsakingi asmenys, vykstančių mokinių ir mokinius lydinčių asmenų skaičius bei vardinis sąrašas, išvykimo laikas ir vieta, kelionių maršrutai, tikslai, orientaciniai kelionių laikai.

10. Panaudojus mokyklinius autobusus, turi būti išrašomos sąskaitos faktūros už kelionei sunaudotą kurą, kurias apmoka šio Aprašo 9 punkte nurodytos švietimo įstaigos, kurios inicijavo mokyklinių autobusų panaudojimą, į mokyklos sąskaitą banke įnešami grynais pinigais arba pervedami pavedimu.

11. Jeigu vienos mokyklos mokyklinį autobusą tuo pačiu metu naudoja kelios švietimo įstaigos, mokestis už kelionei sunaudotą kurą išdalijamas kiekvienai įstaigai, atitinkamai pagal įstaigos keleivių skaičių.

 

II. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

12. Už mokyklinių autobusų tinkamą laikymą, eksploatavimą bei naudojimą atsakingi mokyklų direktoriai.

13. Mokyklinių autobusų naudojimo kontrolė ir saugojimas organizuojami bei apskaitos dokumentai pildomi vadovaujantis mokyklų direktorių nustatyta tvarka.

14. Šis Aprašas gali būti keičiamas ir papildomas pasikeitus teisės aktų reikalavimams.

__________________________