LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO IR LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, MOKSLO ir sporto MINISTRO 2005 M. KOVO 23 D. ĮSAKYMO NR. V-188/A1-84/ISAK-487 „DĖL NEĮGALUMO LYGIO NUSTATYMO KRITERIJŲ IR TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO  

 

2022 m. balandžio 28 d. Nr. V-842/A1-311/V-667

Vilnius

 

P a k e i č i a m e Neįgalumo lygio nustatymo kriterijų ir tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2005 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V‑188/A1-84/ISAK-487 „Dėl Neįgalumo lygio nustatymo kriterijų ir tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.   Pripažįstame netekusiu galios 4.3 papunktį.

2.   Pripažįstame netekusiais galios 4.5 ir 4.6 papunkčius.

3.   Papildome 51 punktu:

51. Asmens tėvai (įtėviai), globėjai ar rūpintojai asmens sveikatos priežiūros įstaigos nustatyta tvarka kreipiasi į asmenį gydantį asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytoją (toliau – asmenį gydantis gydytojas) dėl asmens siuntimo į NDNT neįgalumo lygiui nustatyti ir nurodo savo ir asmens, dėl kurio kreipiasi, vardą, pavardę, gimimo datą. Jei asmens tėvai (įtėviai), globėjai ar rūpintojai į asmenį gydantį gydytoją kreipiasi dėl kitos priežasties ir asmenį gydantis gydytojas nustato, kad po asmeniui taikyto gydymo ir (ar) medicininės reabilitacijos išlieka ilgalaikis sveikatos būklės pablogėjimas, jis vizito ar konsultacijos metu informuoja asmens tėvus (įtėvius), globėjus ar rūpintojus apie galimybę kreiptis į NDNT dėl neįgalumo lygio nustatymo.“

4. Pakeičiame 6 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstome taip:

6. Asmenį gydantis gydytojas, siųsdamas asmenį į NDNT neįgalumo lygiui nustatyti, Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje (toliau – ESPBI IS) pateikia klinikinius elektroninius dokumentus E025 „Ambulatorinio apsilankymo aprašymas“ ar E003 „Stacionaro epikrizė“ ir E027 „Siuntimas konsultacijai, tyrimams, gydymui“, nurodytus Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymu Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, priede (toliau – klinikiniai elektroniniai dokumentai E025 ar E003 ir E027), ir juose nurodo diagnozę (-es), dėl kurios (-ių) asmuo siunčiamas į NDNT neįgalumo lygiui nustatyti, asmeniui taikytą gydymą ir (ar) medicininę reabilitaciją, taip pat įvertina, ar ESPBI IS nurodytos visos asmeniui suteiktos konsultacijos, atlikti instrumentiniai, klinikiniai laboratoriniai ir (ar) kiti tyrimai, patvirtinantys nustatytą (-as) diagnozę (-es). Jeigu visa reikalinga informacija yra ESPBI IS, asmenį gydantis gydytojas vizito ar konsultacijos metu informuoja asmens tėvus (įtėvius), globėjus ar rūpintojus apie galimybę kreiptis į NDNT dėl neįgalumo lygio nustatymo. Jei nėra galimybės klinikinius dokumentus E025 ar E003 ir E027 ar dokumentus, patvirtinančius taikytą gydymą ir (ar) medicininę reabilitaciją, visas asmeniui suteiktas gydytojų specialistų konsultacijas, atliktus instrumentinius, klinikinius laboratorinius ir (ar) kitus tyrimus, išsaugoti ESPBI IS, asmenį gydantis gydytojas parengia ir vizito ar konsultacijos metu įteikia asmens tėvams (įtėviams), globėjams ar rūpintojams arba elektroninių ryšių priemonėmis pateikia NDNT šiuos dokumentus, tai pažymėdamas ESPBI IS klinikiniame elektroniniame dokumente E027:“.

5. Pripažįstame netekusiu galios 6.1 papunktį.

6. Pakeičiame 6.3 papunktį ir jį išdėstome taip:

6.3. medicininių tyrimų (instrumentinių, laboratorinių) išrašus, patvirtinančius ligos sunkumą ir diagnozę, prireikus – išrašus iš formos Nr. 003/a „Gydymo stacionare ligos istorija“, nurodytos Privalomų sveikatos statistikos apskaitos ir kitų tipinių formų, pildomų sveikatos priežiūros įstaigose, sąraše ir saugojimo terminuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 515 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiklos apskaitos ir atskaitomybės tvarkos“, ir (ar) formos Nr. 025/a „Ambulatorinė asmens sveikatos istorija“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. sausio 27 d. įsakymu Nr. V-120 „Dėl privalomų sveikatos statistikos apskaitos ir kitų tipinių formų bei privalomų sveikatos statistikos ataskaitų formų patvirtinimo;“.

7. Pakeičiame 6.4.1 papunktį ir jį išdėstome taip:

„6.4.1. informuojantys apie Barthelio indeksą ir (ar) Rivermeado mobilumo indeksą, funkcinio nepriklausomumo testą, skausmo įvertinimo skalę, raumenų būklės vertinimą, judėjimo funkcijos sutrikimo laipsnį, esant judėjimo funkcijos sutrikimų;“.

8. Pakeičiame 61 punktą ir jį išdėstome taip:

61. Asmenį gydantis gydytojas, nustatęs, kad asmens sveikatos būklė nepasikeitė nuo paskutinio jo neįgalumo lygio vertinimo, atlikto per paskutinius 36 mėnesius, ESPBI IS klinikiniuose elektroniniuose dokumentuose E025 ar E003 ir E027 arba siuntime į NDNT neįgalumo lygiui nustatyti pagal anksčiau gydytojų specialistų pateiktus ir atliktais instrumentiniais, klinikiniais laboratoriniais ir (ar) kitais tyrimais patvirtintus duomenis nurodo tikslią (-ias) diagnozę (‑es) ir patvirtina, kad asmens sveikatos būklė nuo paskutinio jo neįgalumo lygio vertinimo, atlikto per paskutinius 36 mėnesius, nepasikeitė. Tokiu atveju asmeniui papildomų tyrimų atlikti ir jų rezultatų pateikti NDNT nereikia, ESPBI IS pateikiami klinikiniai elektroniniai dokumentai E025 ar E003 ir E027 arba asmeniui išduodamas siuntimas į NDNT neįgalumo lygiui nustatyti. NDNT vertina tik tyrimų, asmeniui atliktų per paskutinius 36 mėnesius, rezultatus.“

9. Papildome 62 punktu:

62. Jei ESPBI IS klinikinius elektroninius dokumentus E003 ir E027 rengia arba siuntimą į NDNT neįgalumo lygiui nustatyti pildo asmenį stacionare gydantis gydytojas, jis prireikus raštu kreipiasi į asmenį gydantį gydytoją arba gydytoją psichiatrą dėl siuntimo į NDNT neįgalumo lygiui nustatyti arba dėl informacijos, reikalingos nustatant asmens neįgalumo lygį, papildymo (kreipimesi nurodomos asmenį stacionare gydančio gydytojo pareigos, vardas, pavardė ir asmens, dėl kurio kreipiamasi, vardas, pavardė, gimimo data, prašomų duomenų gavimo pagrindas, jų naudojimo tikslas, teikimo būdas ir apimtis).

10. Pakeičiame 7 punktą ir jį išdėstome taip:

7. Asmens tėvai (įtėviai), globėjai ar rūpintojai per 60 kalendorinių dienų nuo klinikinių elektroninių dokumentų E025 ar E003 ir E027 pateikimo ESPBI IS dienos arba siuntimo į NDNT neįgalumo lygiui nustatyti išdavimo dienos Tvarkos aprašo 8 punkte nurodytais būdais kreipiasi į NDNT, pateikdami NDNT nustatytos formos prašymą nustatyti asmens neįgalumo lygį. Jei per šį laikotarpį asmens tėvai (įtėviai), globėjai ar rūpintojai prašymo nustatyti asmens neįgalumo lygį NDNT nepateikia, ESPBI IS pateikti klinikiniai elektroniniai dokumentai E025 ar E003 ir E027 arba siuntimas į NDNT neįgalumo lygiui nustatyti asmens tėvų (įtėvių), globėjų ar rūpintojų prašymu rengiami iš naujo.“

11. Pakeičiame 8 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstome taip:

8. Asmens tėvai (įtėviai), globėjai ar rūpintojai per 60 kalendorinių dienų nuo klinikinių elektroninių dokumentų E025 ar E003 ir E027 pateikimo ESPBI IS dienos arba siuntimo į NDNT neįgalumo lygiui nustatyti išdavimo dienos kartu su Tvarkos aprašo 7 punkte nurodytu prašymu reikalingus dokumentus gali pateikti atvykę į NDNT (asmens pateiktų dokumentų, išskyrus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, nurodytą Tvarkos aprašo 8.1 papunktyje, kopijas padaro ir patvirtina NDNT specialistas, o originalai grąžinami juos pateikusiam asmeniui; NDNT specialistas, įsitikinęs asmens tapatybe, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą grąžina jį pateikusiam asmeniui, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija nedaroma) arba registruotu laišku (siunčiamų dokumentų kopijos turi būti patvirtintos šiuos dokumentus išdavusios Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės institucijos, notaro (ar asmens, įgalioto atlikti notarinius veiksmus), konsulinio pareigūno arba kompetentingo užsienio valstybės pareigūno), arba elektroninių ryšių priemonėmis, jei valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama elektroninė paslauga, leidžianti nustatyti asmens tapatybę (kartu su prašymu ir dokumentais nereikia pateikti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopijos). Asmens tėvai (įtėviai), globėjai ar rūpintojai turi pateikti šiuos dokumentus:“.

12. Pakeičiame 11.3 papunktį ir jį išdėstome taip:

11.3. asmeniui nedalyvaujant Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbto karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje laikotarpiu ar Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos visoje šalyje laikotarpiu. Šiame papunktyje nustatytais atvejais atitinkamas Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimynas (Tvarkos aprašo 2, 3, 4 priedai; toliau – Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimynas) pildomas ir su jo rezultatais asmuo ar jo atstovas supažindinamas telefono ryšio priemonėmis ar elektroniniu paštu. Tai, kad Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimynas užpildytas ir su jo rezultatais asmuo ar jo atstovas supažindintas telefono ryšio priemonėmis ar elektroniniu paštu, pažymima Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti įvertinimo klausimyno pastabose.“

13. Pakeičiame 12 punktą ir jį išdėstome taip:

12. Nustatydama neįgalumo lygį, NDNT:

12.1. vertina medicininius ir kitus neįgalumo lygiui nustatyti reikalingus dokumentus, pildo Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyną;

12.2. raštu kreipiasi į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurios asmenį gydantis gydytojas ESPBI IS pateikė klinikinius elektroninius dokumentus E025 ar E003 ir E027 arba išdavė siuntimą į NDNT neįgalumo lygiui nustatyti (kreipimesi nurodomos NDNT teritorinio skyriaus darbuotojo pareigos, vardas, pavardė ir asmens, dėl kurio kreipiamasi, vardas, pavardė, gimimo data, prašomų duomenų gavimo pagrindas, jų naudojimo tikslas, teikimo būdas ir apimtis), dėl papildomų medicininių dokumentų (informacijos), reikalingų asmens neįgalumo lygiui nustatyti, pateikimo, į kitas įstaigas ar institucijas – dėl papildomų dokumentų (informacijos), reikalingų asmens neįgalumo lygiui nustatyti, pateikimo, jeigu gauti medicininiai ar kiti dokumentai yra neišsamūs ar jų nepakanka;

12.3. turi teisę raštu kreiptis į tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią įstaigą dėl papildomo asmens sveikatos ištyrimo, nurodydama asmens, kurio neįgalumo lygis vertinamas, vardą, pavardę, gimimo datą bei priežastį, dėl kurios prašoma papildomo asmens sveikatos ištyrimo. Už tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos suteiktas paslaugas NDNT apmoka iš einamiesiems metams jai skirtų valstybės biudžeto asignavimų;

12.4. priima motyvuotą sprendimą asmens neįgalumo lygio nevertinti, jei asmuo, kurio neįgalumo lygis vertinamas, kviečiamas be pateisinamų priežasčių neatvyksta į NDNT ar atsisako dalyvauti neįgalumo lygio vertinimo procedūroje arba jei asmens sveikatos priežiūros įstaiga, kurios asmenį gydantis gydytojas ESPBI IS pateikė klinikinius elektroninius dokumentus E025 ar E003 ir E027 arba išdavė siuntimą į NDNT neįgalumo lygiui nustatyti, ar kitos institucijos raštu ar elektroninių ryšių priemonėmis informuoja NDNT, kad asmuo be pateisinamos priežasties atsisako papildomo (-ų) tyrimo (-ų) (nurodomos informaciją pateikusio asmens pareigos, vardas, pavardė ir asmens, kurio neįgalumo lygis vertinamas ir kuris be pateisinamos priežasties atsisako papildomo (‑ų) tyrimo (-ų), vardas, pavardė, gimimo data ir tyrimas (-ai), kurio (-ių) atsisakyta be pateisinamos priežasties). Apie priimtą sprendimą nevertinti asmens neįgalumo lygio asmuo informuojamas raštu per 3 darbo dienas nuo jo priėmimo dienos, pateikiant šio sprendimo kopiją. Sprendimas nevertinti asmens neįgalumo lygio priimamas ir tuo atveju, jei asmuo miršta;

12.5. sprendžia dėl asmens apžiūros poreikio, jos vietos;

12.6. įvertina bazinį asmens neįgalumo lygį pagal šio Tvarkos aprašo 1 priedą. Jei dėl kelių ligų, traumų ar patologinių būklių atsiradę organizmo funkcijų sutrikimai vienas kitą veikia taip, kad jie sustiprėja, dėl sunkiausio organizmo funkcijos sutrikimo nustatytas bazinis neįgalumo lygis dauginamas iš šių koeficientų:

12.6.1. 0,9, jei kitos organizmo funkcijos sutrikimo bazinis neįgalumo lygis yra 50 balų;

12.6.2. 0,8, jei kitos organizmo funkcijos sutrikimo bazinis neįgalumo lygis yra 35 balai;

12.6.3. 0,7, jei kitos organizmo funkcijos sutrikimo bazinis neįgalumo lygis yra 20 balų;

12.7. apskaičiuoja neįgalumo lygį taip:

12.7.1. bazinį neįgalumo lygį pirmiausia daugina iš asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti koeficiento, kuris apskaičiuojamas užpildžius atitinkamame priede pateiktą Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyną, sudarytą pagal vertinamojo amžių (nustatant vaikų iki ketverių metų neįgalumo lygį, asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti koeficientas prilyginamas 1):

12.7.1.1. vaikams nuo 4 iki 6 metų – Tvarkos aprašo 2 priede;

12.7.1.2. vaikams nuo 7 iki 13 metų – Tvarkos aprašo 3 priede;

12.7.1.3. vaikams nuo 14 iki 18 metų – Tvarkos aprašo 4 priede;

12.7.2. gautą balų skaičių daugina iš specialiųjų ugdymosi poreikių koeficiento, kuris yra:

12.7.2.1. 0,8, jei asmeniui nustatytas labai didelių ar didelių specialiųjų ugdymosi poreikių lygis;

12.7.2.2. 0,9, jei asmeniui nustatytas vidutinių ar nedidelių specialiųjų ugdymosi poreikių lygis;

12.7.2.3. 1, jei asmuo neturi specialiųjų ugdymosi poreikių ar jei pažyma apie nustatytus specialiuosius ugdymosi poreikius nepateikta;

12.7.3. gautą balą apvalina iki sveikojo skaitmens (jeigu pirmas skaitmuo po kablelio yra 5 arba daugiau nei 5, apvalinama į didesniąją pusę; jeigu pirmas skaitmuo po kablelio yra mažesnis nei 5, apvalinama į mažesniąją pusę) ir priima sprendimą dėl asmens neįgalumo lygio:

12.7.3.1. jei surenkami 027 balai, nustatomas sunkaus neįgalumo lygis;

12.7.3.2. jei surenkami 28–47 balai, nustatomas vidutinio neįgalumo lygis;

12.7.3.3. jei surenkami 48–55 balai, nustatomas lengvo neįgalumo lygis;

12.8. užpildo NDNT direktoriaus patvirtintos formos Neįgalumo lygio vertinimo aktą;

12.9. per 20 darbo dienų nuo šio Tvarkos aprašo 6 ir 8 punktuose nurodytų dokumentų gavimo dienos priima sprendimus dėl asmens neįgalumo lygio, jo atsiradimo laiko ir termino.“

14. Papildome 121 punktu:

121. Jei dėl objektyvių priežasčių per Tvarkos aprašo 12 punkte nurodytą terminą asmens neįgalumo lygio vertinimas negali būti atliktas, NDNT direktoriaus ar jo įgalioto asmens sprendimu vertinimo terminas gali būti pratęstas ne ilgiau kaip 10 darbo dienų. Asmens tėvams (įtėviams), globėjams ar rūpintojams apie priimtą sprendimą dėl asmens neįgalumo lygio vertinimo termino pratęsimo pranešama raštu per 3 darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo dienos, pateikiant sprendimo kopiją.

15. Pakeičiame 13 punktą ir jį išdėstome taip:

13. NDNT, priėmusi sprendimą dėl neįgalumo lygio nustatymo, per 3 darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo dienos raštu informuoja asmenį apie priimtą sprendimą, pateikdama jo kopiją, ir išduoda NDNT direktoriaus patvirtintos formos Neįgalumo lygio pažymą (asmens prašymu, kuris gali būti teikiamas Tvarkos aprašo 8 punkte nurodytais būdais, nurodant asmens, kurio neįgalumo lygis buvo vertintas, ir asmens tėvų (įtėvių), globėjų ar rūpintojų vardus, pavardes, gimimo datas ir dokumento, kurį prašoma išduoti, pavadinimą) (toliau – Pažyma), Neįgaliojo pažymėjimą ir NDNT direktoriaus, suderinus su Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, patvirtintos formos rekomendaciją dėl specialiosios pagalbos priemonių (toliau – rekomendacija).“

16. Pripažįstame netekusiu galios 14 punktą.

17. Pakeičiame 15 punktą ir jį išdėstome taip:

15. Jei asmuo, kuriam buvo nustatytas neįgalumo lygis, dėl pateisinamų priežasčių praleidžia pakartotinio neįgalumo lygio vertinimo laiką ir jei jo tėvai (įtėviai), globėjai ar rūpintojai prašo, neįgalumo lygis asmeniui gali būti nustatytas atgaline data, jeigu NDNT pateikiami visi dokumentai (duomenys), reikalingi neįgalumo lygiui nustatyti, bet ne daugiau kaip už 12 mėnesių, skaičiuojant nuo reikalingų dokumentų (duomenų), nurodytų Tvarkos aprašo 6 ir 8 punktuose, gavimo NDNT dienos. Į šį laikotarpį neįskaičiuojamas laikotarpis, kuriuo dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir karantino visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje asmens tėvai (įtėviai), globėjai ar rūpintojai negalėjo pateikti NDNT visų dokumentų (duomenų), reikalingų neįgalumo lygiui nustatyti atgaline data.“

18. Papildome 181 punktu:

181. Pakartotinai vertindama asmens neįgalumo lygį, NDNT turi teisę pasitelkti ekspertus, taip pat gauti neįgalumo lygiui nustatyti būtiną informaciją iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir kitų institucijų.“

19. Pakeičiame 19 punktą ir jį išdėstome taip:

19. Asmens neįgalumo lygis pagal Tvarkos aprašo 16.1–16.3 ir 16.5 papunkčius pakartotinai įvertinamas ir sprendimas dėl neįgalumo lygio nustatymo priimamas per 20 darbo dienų nuo visų neįgalumo lygio pakartotiniam vertinimui reikiamų dokumentų, nurodytų Tvarkos aprašo 6  ir 8 punktuose, gavimo NDNT dienos, pagal Tvarkos aprašo 16.4 papunktį – per Ginčų komisijos nustatytą terminą.

Jei asmens neįgalumo lygis nustatomas pagal Tvarkos aprašo 16.1 ir (ar) 16.2 papunkčius, jis laikomas nustatytu nuo asmens prašymo nustatyti neįgalumo lygį gavimo NDNT dienos, išskyrus atvejį, kai, atlikus pakartotinį neįgalumo lygio vertinimą, asmeniui nustatomas sunkesnis, nei buvo, neįgalumo lygis. Tokiu atveju neįgalumo lygis laikomas nustatytu nuo NDNT sprendimo dėl neįgalumo lygio nustatymo priėmimo dienos. Anksčiau NDNT teritorinio skyriaus priimtas sprendimas dėl neįgalumo lygio nustatymo ir išduota Pažyma nuo naujo sprendimo priėmimo dienos laikomi negaliojančiais.

Jei pakartotinai neįgalumo lygis vertinamas vadovaujantis bent vienu iš Tvarkos aprašo 16.3–16.5 papunkčių, neįgalumo lygio nustatymo termino pradžia yra NDNT sprendimo dėl neįgalumo lygio nustatymo priėmimo diena, išskyrus atvejus, kai, atlikus pakartotinį neįgalumo lygio vertinimą, nustatomas sunkesnio, nei nurodyta keičiamame NDNT teritorinio skyriaus sprendime, neįgalumo lygis. Tokiu atveju neįgalumo lygio nustatymo termino pradžia yra keičiamame NDNT teritorinio skyriaus sprendime nurodyta neįgalumo lygio nustatymo termino pradžia. Anksčiau NDNT teritorinio skyriaus priimtas sprendimas dėl neįgalumo lygio nustatymo ir išduota Pažyma nuo naujo sprendimo priėmimo dienos laikomi negaliojančiais.“

20. Pakeičiame 191 punktą ir jį išdėstome taip:

191. Jei dėl objektyvių priežasčių per Tvarkos aprašo 19 punkte nurodytus terminus pakartotinis asmens neįgalumo lygio vertinimas negali būti atliktas, NDNT direktoriaus ar jo įgalioto asmens sprendimu šis terminas gali būti pratęstas ne ilgiau kaip 10 darbo dienų. Asmens tėvams (įtėviams), globėjams ar rūpintojams apie priimtą sprendimą dėl asmens neįgalumo lygio vertinimo termino pratęsimo pranešama raštu per 3 darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo dienos, pateikiant jo kopiją.

21. Pakeičiame 22 punktą ir jį išdėstome taip:

22. NDNT, priėmusi naują sprendimą dėl neįgalumo lygio nustatymo, apie priimtą sprendimą per 3 darbo dienas nuo jo priėmimo dienos raštu praneša asmens tėvams (įtėviams), globėjams ar rūpintojams, pateikdama šio sprendimo kopiją, ir išduoda naują Pažymą bei Neįgaliojo pažymėjimą.“

22. Papildome nauju 23.1 papunkčiu:

23.1. kreiptis į asmenį gydantį gydytoją dėl siuntimo į NDNT neįgalumo lygiui nustatyti;“.

23. Buvusius 23.1–23.6 papunkčius laikome atitinkamai 23.2–23.7 papunkčiais.

24. Pakeičiame 25 punktą ir jį išdėstome taip:

25. Už ESPBI IS pateiktų klinikinių elektroninių dokumentų E025 ar E003 ir E027 parengimą ir (ar) siuntimo į NDNT neįgalumo lygiui nustatyti teisingumą atsako asmenį gydantis gydytojas. Už konkrečios konsultacijos išvados teisingumą atsako konsultaciją suteikęs ir išvadą parengęs gydytojas specialistas. Apie gautus neteisingus medicininius dokumentus NDNT raštu informuoja asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kurioje dirba asmenį gydantis ir (ar) jį konsultavęs gydytojas, vadovą, nurodydama medicininio dokumento datą, pavadinimą, dokumentą parengusio asmens pareigas, vardą ir pavardę. NDNT, gavusi iš asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų papildomas išvadas, NDNT direktoriaus nustatyta tvarka atlikusi išsamų (-ius) tyrimą (-us) ir nustačiusi, kad pateikti neteisingi duomenys, t. y. padarytas šiurkštus pažeidimas, bet šis pažeidimas neturi veikos, dėl kurios gydytojui gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė, požymių, raštu informuoja Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, pateikdama jai motyvuotą kreipimąsi, kuriame nurodo gydytojo, dėl kurio kreipiasi, vardą, pavardę, gydymo įstaigą, pareigas, ir tyrimo dokumentų kopijas.“

25. Pakeičiame 27 punktą ir jį išdėstome taip:

27. Už asmens supažindinimą su neįgalumo lygio nustatymo procedūra, Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyno pildymo tvarka ir už asmens neįgalumo lygio vertinimo teisingumą bei pagrįstumą atsako NDNT darbuotojai, atlikę neįgalumo lygio vertinimą. Už sprendimo dėl asmens neįgalumo lygio nustatymo teisingumą ir pagrįstumą atsako NDNT teritorinio skyriaus, kuriame buvo vertinamas asmens neįgalumo lygis ir priimtas sprendimas dėl jo nustatymo, vedėjas arba asmuo, NDNT direktoriaus įgaliotas priimti sprendimus.“

26. Pripažįstame netekusiu galios 28 punktą.

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                              Arūnas Dulkys

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                                 Monika Navickienė

 

 

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė                                                    Jurgita Šiugždinienė