Joniškio rajono savivaldybės
Administracijos direktorius

 

Įsakymas

DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS SENIŪNIJŲ VEIKLOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2022 m. vasario 7 d. Nr. A-115

Joniškis

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi,  29 straipsnio 8 dalies 3 punktu, 31, 32 ir 321 straipsniais:

1. T v i r t i n u pridedamus:

1.1. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Gaižaičių seniūnijos veiklos nuostatus;

1.2. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Gataučių seniūnijos veiklos nuostatus;

1.3. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Joniškio seniūnijos veiklos nuostatus;

1.4. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Kepalių seniūnijos veiklos nuostatus;

1.5. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Kriukų seniūnijos veiklos nuostatus;

1.6. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Rudiškių seniūnijos veiklos nuostatus;

1.7. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Satkūnų seniūnijos veiklos nuostatus;

1.8. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Saugėlaukio seniūnijos veiklos nuostatus;

1.9. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Skaistgirio seniūnijos veiklos nuostatus;

1.10. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Žagarės seniūnijos veiklos nuostatus.

2. Į g a l i o j u Joniškio seniūnę Janiną Augustinaitienę teisės aktų nustatyta tvarka pateikti Juridinių asmenų registro tvarkytojui šio įsakymo 1 punktu patvirtintus nuostatus ir atlikti kitus veiksmus, susijusius su nuostatų registravimu.  

3. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. vasario 14 d. įsakymą Nr. A-166 „Dėl Joniškio rajono savivaldybės administracijos seniūnijų veiklos nuostatų patvirtinimo“.

4. N u r o d a u, kad įsakymo 3 punktas įsigalioja nuo 1 punktu patvirtintų nuostatų įregistravimo Juridinių asmenų registre dienos.

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                                  Tomas Armonavičius

 

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2022 m. vasario 7 d. įsakymu Nr. A-115

 

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

GAIŽAIČIŲ SENIŪNIJOS VEIKLOS NUOSTAtai

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos

 

1. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Gaižaičių seniūnijos (toliau – seniūnija) veiklos nuostatai reglamentuoja seniūnijos veiklą.

2. Seniūnija yra Joniškio rajono savivaldybės  (toliau – Savivaldybė) administracijos (įstaigos kodas – 288712070) filialas, veikiantis tam tikroje savivaldybės teritorijos dalyje. Sprendimą dėl seniūnijos steigimo, panaikinimo, pavadinimo suteikimo ir jo keitimo bei aptarnaujamos teritorijos ribų nustatymo ir keitimo priima Savivaldybės taryba laikantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nuostatų.

3. Seniūnijos teisinė forma – biudžetinės įstaigos filialas.

4. Seniūnijos vadovas yra seniūnas – seniūnijai skirtų asignavimų valdytojas. Jis yra karjeros valstybės tarnautojas. Seniūnui nustatoma 5 metų kadencija. Kadencijų skaičius nėra ribojamas. Seniūną į pareigas priima ir iš jų atleidžia Savivaldybės administracijos direktorius vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymais. Į seniūno pareigas priimama tik konkurso būdu, išskyrus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nurodytus atvejus. Pretendentų į seniūno pareigas konkurso komisija sudaroma iš 7 narių: ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 4 šios komisijos nariai turi būti tos seniūnijos aptarnaujamos teritorijos išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti asmenys.

5. Seniūnijos gyvenamosios vietovės suskirstomos (sugrupuojamos) į seniūnaitijas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

6. Seniūnijos veiklos tikslai – spręsti jos kompetencijai priklausančius klausimus Savivaldybės tarybos priskirtoje teritorijoje, plėtoti vietos savivaldą ir įgyvendinti pavestas viešojo administravimo funkcijas.

7. Seniūnijos veikla organizuojama pagal seniūnijos metinį veiklos planą, o finansuojama iš Savivaldybės biudžeto ir kitų įstatymuose nustatytų lėšų. Seniūnija turi sąskaitą banke. Kiekvienais metais tvirtindama Savivaldybės biudžetą, Savivaldybės taryba tvirtina seniūnijos veiklos programas ir skiria lėšų joms įgyvendinti. Savivaldybės taryba nustato seniūnijos veiklos programų sudarymo tvarką ir asignavimų paskirstymo kriterijus. Seniūnijos ir seniūno funkcijoms įgyvendinti reikalingos lėšos gali būti skiriamos ir iš kitų Savivaldybės biudžeto asignavimų.

8. Seniūnija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, kitais įstatymais, Vyriausybės nutarimais, Savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

9. Seniūnijos veiklos nuostatus, pareigybių skaičių, pareigybių aprašymus, seniūno pareiginę algą, seniūnijos darbuotojų tarnybinius atlyginimus (koeficientais) tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

10. Seniūnas turi herbinius antspaudus su valstybės herbu ir su gyvenamosios vietovės, kurioje yra seniūnijos buveinė, ar Savivaldybės herbu ir šiuos herbinius antspaudus naudoja teisės aktų nustatyta tvarka.

11. Seniūno sprendimai įforminami įsakymais.

II SKYRIUS

Seniūnijos UŽDAVINIAI ir Funkcijos

 

12. Seniūnijos uždaviniai:

12.1. stiprinti bendruomeninius ryšius;

12.2. skatinti gyventojus dalyvauti vietos savivaldos procese;

12.3. dalyvauti organizuojant seniūnijai priskirtų viešųjų paslaugų teikimą;

12.4. padėti Savivaldybės institucijoms ir Savivaldybės administracijos struktūriniams padaliniams įgyvendinti jų kompetencijai priskirtas funkcijas.

13. Seniūnija vykdo šias funkcijas:

13.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 321 straipsnyje nustatytas funkcijas;

13.2. tvarko priskirtus registrus ir nustatyta tvarka teikia jų duomenis;

13.3. organizuoja gyventojų susitikimus su Savivaldybės ir valstybės institucijų pareigūnais;

13.4. nagrinėja nustatyta tvarka asmenų skundus ir prašymus, priskirtus seniūnijos kompetencijai;

13.5. prižiūri valstybės ir savivaldybės turtą, kuriuo naudojasi seniūnija ir dėl kurio seniūnas yra pasirašęs materialinės atsakomybės sutartis;

13.6. prižiūri, kad būtų tinkamai saugomas ir eksploatuojamas Savivaldybei priklausantis turtas, esantis seniūnijai priskirtoje teritorijoje;

13.7. vykdo kitas teisės aktuose nustatytas funkcijas.

 

III SKYRIUS

Seniūno funkcijos

 

14. Seniūnas vykdo šias funkcijas:

14.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 32 straipsnyje nustatytas funkcijas;

14.2. administruoja seniūnijai skirtus asignavimus;

14.3. rengia seniūnijos veiklos programas, teikia jas svarstyti seniūnijos seniūnaičių sueigoje; supažindina seniūnaičius su Savivaldybės tarybos patvirtintomis programomis ir aptaria skirtų asignavimų naudojimą;

14.4. nustatyta tvarka rengia sutartis, rūpinasi jų vykdymu;

14.5. išduoda seniūnijai priskirtos teritorijos gyventojams Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme nustatytus, taip pat šeimos sudėtį ir kitokius faktinę padėtį patvirtinančius dokumentus, išskyrus atvejus, kai tai pagal teisės aktus turi būti patvirtinta kitais dokumentais;

14.6. išduoda leidimus laidoti;

14.7. kontroliuoja, ar teikiant viešąsias paslaugas laikomasi teisės aktuose ir sutartyse nustatytų reikalavimų dėl jų teikimo, nagrinėja gyventojų prašymus, skundus dėl viešųjų paslaugų teikimo ir šiais klausimais pagal kompetenciją priima sprendimus. Savivaldybės administracijai, kitiems viešųjų paslaugų teikimą administruojantiems subjektams teikia pasiūlymus dėl viešųjų paslaugų teikimo gerinimo;

14.8. prižiūri nustatyta tvarka prekybą viešose vietose;

14.9. teikia Savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlymus dėl kitų Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių valstybės tarnautojų ir savivaldybės įstaigų vadovų veiklos seniūnijai priskirtoje teritorijoje tobulinimo, Savivaldybei priklausančių kelių, gyvenviečių gatvių, šaligatvių ir aikščių tvarkymo, vietinio susisiekimo transporto organizavimo, Savivaldybei priklausančių pastatų ir statinių remonto, paminklų, kapinių priežiūros, viešųjų paslaugų teikimo gyventojams organizavimo;

14.10. rengia prireikus Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų, Savivaldybės tarybos sprendimų ir mero potvarkių projektus seniūnijos veiklos klausimais, organizuoja ir kontroliuoja priimtų teisės aktų vykdymą;

14.11. leidžia įsakymus teisės aktų nustatytais atvejais;

14.12. pagal kompetenciją renka informaciją ir dokumentus apie galimai padarytą administracinį nusižengimą ir raštu teikia juos Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotiems valstybės tarnautojams, turintiems teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus;

14.13. vykdo kitas teisės aktuose seniūnui ar seniūnijai priskirtas funkcijas.

 

IV SKYRIUS

SENIŪNIJOS TEISĖS

 

15. Seniūnija, įgyvendindama jai pavestus uždavinius ir vykdydama jos kompetencijai priskirtas funkcijas, turi teisę:

15.1. teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų informaciją, kurios reikia jos uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms vykdyti;

15.2. naudoti tikslinę paramą, gautą seniūnijos bendruomenės sporto, kultūros ir socialiniams poreikiams tenkinti;

15.3. pagal kompetenciją sudaryti sutartis;

15.4. nustatyta tvarka organizuoti konkursus, pasitarimus, konferencijas ir kitokius renginius.

16. Seniūnija turi ir kitų teisių, kurias jai suteikia įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, Savivaldybės institucijų sprendimai ir kiti teisės aktai.

 

V SKYRIUS

SENIŪNIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR ATSAKOMYBĖ

 

17. Seniūnas seniūnijos veiklą organizuoja ir planuoja rengdamas metinį veiklos planą.

18. Seniūno, seniūno pavaduotojo ir seniūnijos darbuotojų funkcijas ir pavaldumą reglamentuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtinti pareigybių aprašymai.

19. Seniūnas yra tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas Savivaldybės administracijos direktoriui, kiti seniūnijos darbuotojai – seniūnui. Savivaldybės administracijos direktoriaus reikalavimu seniūnas atsiskaito už seniūnijos veiklą.

20. Seniūnas atsako už seniūnijos veiklą, seniūnijai priskirtų uždavinių ir funkcijų vykdymą, darbuotojai – už savo pareigų vykdymą.

21. Seniūnui ir seniūnijos darbuotojams atostogas suteikia Savivaldybės administracijos direktorius.

22. Nesant seniūno, seniūno funkcijas laikinai vykdo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas kitos seniūnijos seniūnas.

23. Seniūnijos veiklą kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iš pareigų atleidžiamas seniūnas perduoda reikalus asmeniui, paskirtam laikinai ar nuolat eiti seniūno pareigas. Reikalų perdavimą organizuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Perduodant reikalus, surašomas perdavimo ir perėmimo aktas, kuriame pateikiami svarbiausi duomenys apie faktinę seniūnijos būklę, archyvinių dokumentų būklę. Prie akto pridedami seniūnijos naudojamo turto aprašai. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo komisijos nariai ir reikalus perduodantys ir juos priimantys asmenys. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo reikalus perduodantis ir juos priimantis asmuo, tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius. Aktas pasirašomas, registruojamas ir saugomas byloje pagal Savivaldybės administracijos dokumentacijos planą.

25. Seniūnijos veikla nutraukiama, taip pat reorganizuojama Savivaldybės tarybos sprendimu vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir kitais teisės aktais. Nutraukus seniūnijos veiklą, jos naudojamas turtas ir dokumentai perduodami Savivaldybės administracijai ar kitiems Savivaldybės tarybos sprendime nurodytiems subjektams.

 

 

 

Šie nuostatai pasirašyti

20 __ m.

__________________  ____ d. ______________________________

(vieta)

 

Savivaldybės administracijos direktorius    ___________________         ___________________________

                                                                                                        (parašas)                                            (vardas, pavardė)

 

________________

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2022 m. vasario 7 d. įsakymu Nr. A-115

 

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

GATAUČIŲ SENIŪNIJOS VEIKLOS NUOSTAtai

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos

 

1. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Gataučių seniūnijos (toliau – seniūnija) veiklos nuostatai reglamentuoja seniūnijos veiklą.

2. Seniūnija yra Joniškio rajono savivaldybės  (toliau – Savivaldybė) administracijos (įstaigos kodas – 288712070) filialas, veikiantis tam tikroje savivaldybės teritorijos dalyje. Sprendimą dėl seniūnijos steigimo, panaikinimo, pavadinimo suteikimo ir jo keitimo bei aptarnaujamos teritorijos ribų nustatymo ir keitimo priima savivaldybės taryba laikantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nuostatų.

3. Seniūnijos teisinė forma – biudžetinės įstaigos filialas.

4. Seniūnijos vadovas yra seniūnas – seniūnijai skirtų asignavimų valdytojas. Jis yra karjeros valstybės tarnautojas. Seniūnui nustatoma 5 metų kadencija. Kadencijų skaičius nėra ribojamas. Seniūną į pareigas priima ir iš jų atleidžia Savivaldybės administracijos direktorius vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymais. Į seniūno pareigas priimama tik konkurso būdu, išskyrus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nurodytus atvejus. Pretendentų į seniūno pareigas konkurso komisija sudaroma iš 7 narių: ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 4 šios komisijos nariai turi būti tos seniūnijos aptarnaujamos teritorijos išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti asmenys.

5. Seniūnijos gyvenamosios vietovės suskirstomos (sugrupuojamos) į seniūnaitijas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

6. Seniūnijos veiklos tikslai – spręsti jos kompetencijai priklausančius klausimus Savivaldybės tarybos priskirtoje teritorijoje, plėtoti vietos savivaldą ir įgyvendinti pavestas viešojo administravimo funkcijas.

7. Seniūnijos veikla organizuojama pagal seniūnijos metinį veiklos planą, o finansuojama iš savivaldybės biudžeto ir kitų įstatymuose nustatytų lėšų. Seniūnija turi sąskaitą banke. Kiekvienais metais tvirtindama Savivaldybės biudžetąSsavivaldybės taryba tvirtina seniūnijos veiklos programas ir skiria lėšų joms įgyvendinti. Savivaldybės taryba nustato seniūnijos veiklos programų sudarymo tvarką ir asignavimų paskirstymo kriterijus. Seniūnijos ir seniūno funkcijoms įgyvendinti reikalingos lėšos gali būti skiriamos ir iš kitų Savivaldybės biudžeto asignavimų.

8. Seniūnija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, kitais įstatymais, Vyriausybės nutarimais, Savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

9. Seniūnijos veiklos nuostatus, pareigybių skaičių, pareigybių aprašymus, seniūno pareiginę algą, seniūnijos darbuotojų tarnybinius atlyginimus (koeficientais) tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

10. Seniūnas turi herbinius antspaudus su valstybės herbu ir su gyvenamosios vietovės, kurioje yra seniūnijos buveinė, ar Savivaldybės herbu ir šiuos herbinius antspaudus naudoja teisės aktų nustatyta tvarka.

11. Seniūno sprendimai įforminami įsakymais.

 

II SKYRIUS

Seniūnijos UŽDAVINIAI ir Funkcijos

 

12. Seniūnijos uždaviniai:

12.1. stiprinti bendruomeninius ryšius;

12.2. skatinti gyventojus dalyvauti vietos savivaldos procese;

12.3. dalyvauti organizuojant seniūnijai priskirtų viešųjų paslaugų teikimą;

12.4. padėti Savivaldybės institucijoms ir Savivaldybės administracijos struktūriniams padaliniams įgyvendinti jų kompetencijai priskirtas funkcijas.

13. Seniūnija vykdo šias funkcijas:

13.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 321 straipsnyje nustatytas funkcijas;

13.2. tvarko priskirtus registrus ir nustatyta tvarka teikia jų duomenis;

13.3. organizuoja gyventojų susitikimus su Savivaldybės ir valstybės institucijų pareigūnais;

13.4. nagrinėja nustatyta tvarka asmenų skundus ir prašymus, priskirtus seniūnijos kompetencijai;

13.5. prižiūri valstybės ir savivaldybės turtą, kuriuo naudojasi seniūnija ir dėl kurio seniūnas yra pasirašęs materialinės atsakomybės sutartis;

13.6. prižiūri, kad būtų tinkamai saugomas ir eksploatuojamas Savivaldybei priklausantis turtas, esantis seniūnijai priskirtoje teritorijoje;

13.7. vykdo kitas teisės aktuose nustatytas funkcijas.

 

III SKYRIUS

Seniūno funkcijos

 

14. Seniūnas vykdo šias funkcijas:

14.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 32 straipsnyje nustatytas funkcijas;

14.2. administruoja seniūnijai skirtus asignavimus;

14.3. rengia seniūnijos veiklos programas, teikia jas svarstyti seniūnijos seniūnaičių sueigoje; supažindina seniūnaičius su Savivaldybės tarybos patvirtintomis programomis ir aptaria skirtų asignavimų naudojimą;

14.4. nustatyta tvarka rengia sutartis, rūpinasi jų vykdymu;

14.5. išduoda seniūnijai priskirtos teritorijos gyventojams Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme nustatytus, taip pat šeimos sudėtį ir kitokius faktinę padėtį patvirtinančius dokumentus, išskyrus atvejus, kai tai pagal teisės aktus turi būti patvirtinta kitais dokumentais;

14.6. išduoda leidimus laidoti;

14.7. kontroliuoja, ar teikiant viešąsias paslaugas laikomasi teisės aktuose ir sutartyse nustatytų reikalavimų dėl jų teikimo, nagrinėja gyventojų prašymus, skundus dėl viešųjų paslaugų teikimo ir šiais klausimais pagal kompetenciją priima sprendimus. Savivaldybės administracijai, kitiems viešųjų paslaugų teikimą administruojantiems subjektams teikia pasiūlymus dėl viešųjų paslaugų teikimo gerinimo;

14.8. prižiūri nustatyta tvarka prekybą viešose vietose;

14.9. teikia Savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlymus dėl kitų Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių valstybės tarnautojų ir savivaldybės įstaigų vadovų veiklos seniūnijai priskirtoje teritorijoje tobulinimo, Savivaldybei priklausančių kelių, gyvenviečių gatvių, šaligatvių ir aikščių tvarkymo, vietinio susisiekimo transporto organizavimo, Savivaldybei priklausančių pastatų ir statinių remonto, paminklų, kapinių priežiūros, viešųjų paslaugų teikimo gyventojams organizavimo;

14.10. rengia prireikus Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų, Savivaldybės tarybos sprendimų ir mero potvarkių projektus seniūnijos veiklos klausimais, organizuoja ir kontroliuoja priimtų teisės aktų vykdymą;

14.11. leidžia įsakymus teisės aktų nustatytais atvejais;

14.12. pagal kompetenciją renka informaciją ir dokumentus apie galimai padarytą administracinį nusižengimą ir raštu teikia juos Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotiems valstybės tarnautojams, turintiems teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus;

14.13. vykdo kitas teisės aktuose seniūnui ar seniūnijai priskirtas funkcijas.

 

IV SKYRIUS

SENIŪNIJOS TEISĖS

 

15. Seniūnija, įgyvendindama jai pavestus uždavinius ir vykdydama jos kompetencijai priskirtas funkcijas, turi teisę:

15.1. teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų informaciją, kurios reikia jos uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms vykdyti;

15.2. naudoti tikslinę paramą, gautą seniūnijos bendruomenės sporto, kultūros ir socialiniams poreikiams tenkinti;

15.3. pagal kompetenciją sudaryti sutartis;

15.4. nustatyta tvarka organizuoti konkursus, pasitarimus, konferencijas ir kitokius renginius.

16. Seniūnija turi ir kitų teisių, kurias jai suteikia įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, Savivaldybės institucijų sprendimai ir kiti teisės aktai.

 

V SKYRIUS

SENIŪNIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR ATSAKOMYBĖ

 

17. Seniūnas seniūnijos veiklą organizuoja ir planuoja rengdamas metinį veiklos planą.

18. Seniūno, seniūno pavaduotojo ir seniūnijos darbuotojų funkcijas ir pavaldumą reglamentuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtinti pareigybių aprašymai.

19. Seniūnas yra tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas Savivaldybės administracijos direktoriui, kiti seniūnijos darbuotojai – seniūnui. Savivaldybės administracijos direktoriaus reikalavimu seniūnas atsiskaito už seniūnijos veiklą.

20. Seniūnas atsako už seniūnijos veiklą, seniūnijai priskirtų uždavinių ir funkcijų vykdymą, darbuotojai – už savo pareigų vykdymą.

21. Seniūnui ir seniūnijos darbuotojams atostogas suteikia Savivaldybės administracijos direktorius.

22. Nesant seniūno, seniūno funkcijas laikinai vykdo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas kitos seniūnijos seniūnas.

23. Seniūnijos veiklą kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iš pareigų atleidžiamas seniūnas perduoda reikalus asmeniui, paskirtam laikinai ar nuolat eiti seniūno pareigas. Reikalų perdavimą organizuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Perduodant reikalus, surašomas perdavimo ir perėmimo aktas, kuriame pateikiami svarbiausi duomenys apie faktinę seniūnijos būklę, archyvinių dokumentų būklę. Prie akto pridedami seniūnijos naudojamo turto aprašai. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo komisijos nariai ir reikalus perduodantys ir juos priimantys asmenys. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo reikalus perduodantis ir juos priimantis asmuo, tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius. Aktas pasirašomas, registruojamas ir saugomas byloje pagal Savivaldybės administracijos dokumentacijos planą.

25. Seniūnijos veikla nutraukiama, taip pat reorganizuojama Savivaldybės tarybos sprendimu vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir kitais teisės aktais. Nutraukus seniūnijos veiklą, jos naudojamas turtas ir dokumentai perduodami Savivaldybės administracijai ar kitiems Savivaldybės tarybos sprendime nurodytiems subjektams.

 

 

Šie nuostatai pasirašyti

20 __ m.

__________________  ____ d. ______________________________

(vieta)

 

Savivaldybės administracijos direktorius    ___________________         ___________________________

                                                                                                        (parašas)                                            (vardas, pavardė)

 

________________

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2022 m. vasario 7 d. įsakymu Nr. A-115

 

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

joniškio SENIŪNIJOS VEIKLOS NUOSTAtai

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos

 

1. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Joniškio seniūnijos (toliau – seniūnija) veiklos nuostatai reglamentuoja seniūnijos veiklą.

2. Seniūnija yra Joniškio rajono savivaldybės  (toliau – Savivaldybė) administracijos (įstaigos kodas – 288712070) filialas, veikiantis tam tikroje savivaldybės teritorijos dalyje. Sprendimą dėl seniūnijos steigimo, panaikinimo, pavadinimo suteikimo ir jo keitimo bei aptarnaujamos teritorijos ribų nustatymo ir keitimo priima Savivaldybės taryba laikantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nuostatų.

3. Seniūnijos teisinė forma – biudžetinės įstaigos filialas.

4. Seniūnijos vadovas yra seniūnas – seniūnijai skirtų asignavimų valdytojas. Jis yra karjeros valstybės tarnautojas. Seniūnui nustatoma 5 metų kadencija. Kadencijų skaičius nėra ribojamas. Seniūną į pareigas priima ir iš jų atleidžia Savivaldybės administracijos direktorius vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymais. Į seniūno pareigas priimama tik konkurso būdu, išskyrus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nurodytus atvejus. Pretendentų į seniūno pareigas konkurso komisija sudaroma iš 7 narių: ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 4 šios komisijos nariai turi būti tos seniūnijos aptarnaujamos teritorijos išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti asmenys.

5. Seniūnijos gyvenamosios vietovės suskirstomos (sugrupuojamos) į seniūnaitijas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

6. Seniūnijos veiklos tikslai – spręsti jos kompetencijai priklausančius klausimus Savivaldybės tarybos priskirtoje teritorijoje, plėtoti vietos savivaldą ir įgyvendinti pavestas viešojo administravimo funkcijas.

7. Seniūnijos veikla organizuojama pagal seniūnijos metinį veiklos planą, o finansuojama iš Savivaldybės biudžeto ir kitų įstatymuose nustatytų lėšų. Seniūnija turi sąskaitą banke. Kiekvienais metais tvirtindama Savivaldybės biudžetą Savivaldybės taryba tvirtina seniūnijos veiklos programas ir skiria lėšų joms įgyvendinti. Savivaldybės taryba nustato seniūnijos veiklos programų sudarymo tvarką ir asignavimų paskirstymo kriterijus. Seniūnijos ir seniūno funkcijoms įgyvendinti reikalingos lėšos gali būti skiriamos ir iš kitų Savivaldybės biudžeto asignavimų.

8. Seniūnija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, kitais įstatymais, Vyriausybės nutarimais, Savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

9. Seniūnijos veiklos nuostatus, pareigybių skaičių, pareigybių aprašymus, seniūno pareiginę algą, seniūnijos darbuotojų tarnybinius atlyginimus (koeficientais) tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

10. Seniūnas turi herbinius antspaudus su valstybės herbu ir su gyvenamosios vietovės, kurioje yra seniūnijos buveinė, ar Savivaldybės herbu ir šiuos herbinius antspaudus naudoja teisės aktų nustatyta tvarka.

11. Seniūno sprendimai įforminami įsakymais.

 

II SKYRIUS

Seniūnijos UŽDAVINIAI ir Funkcijos

 

12. Seniūnijos uždaviniai:

12.1. stiprinti bendruomeninius ryšius;

12.2. skatinti gyventojus dalyvauti vietos savivaldos procese;

12.3. dalyvauti organizuojant seniūnijai priskirtų viešųjų paslaugų teikimą;

12.4. padėti Savivaldybės institucijoms ir Savivaldybės administracijos struktūriniams padaliniams įgyvendinti jų kompetencijai priskirtas funkcijas.

13. Seniūnija vykdo šias funkcijas:

13.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 321 straipsnyje nustatytas funkcijas;

13.2. tvarko priskirtus registrus ir nustatyta tvarka teikia jų duomenis;

13.3. organizuoja gyventojų susitikimus su Savivaldybės ir valstybės institucijų pareigūnais;

13.4. nagrinėja nustatyta tvarka asmenų skundus ir prašymus, priskirtus seniūnijos kompetencijai;

13.5. prižiūri valstybės ir Savivaldybės turtą, kuriuo naudojasi seniūnija ir dėl kurio seniūnas yra pasirašęs materialinės atsakomybės sutartis;

13.6. prižiūri, kad būtų tinkamai saugomas ir eksploatuojamas Savivaldybei priklausantis turtas, esantis seniūnijai priskirtoje teritorijoje;

13.7. vykdo kitas teisės aktuose nustatytas funkcijas.

 

III SKYRIUS

Seniūno funkcijos

 

14. Seniūnas vykdo šias funkcijas:

14.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 32 straipsnyje nustatytas funkcijas;

14.2. administruoja seniūnijai skirtus asignavimus;

14.3. rengia seniūnijos veiklos programas, teikia jas svarstyti seniūnijos seniūnaičių sueigoje; supažindina seniūnaičius su Savivaldybės tarybos patvirtintomis programomis ir aptaria skirtų asignavimų naudojimą;

14.4. nustatyta tvarka rengia sutartis, rūpinasi jų vykdymu;

14.5. išduoda seniūnijai priskirtos teritorijos gyventojams Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme nustatytus, taip pat šeimos sudėtį ir kitokius faktinę padėtį patvirtinančius dokumentus, išskyrus atvejus, kai tai pagal teisės aktus turi būti patvirtinta kitais dokumentais;

14.6. išduoda leidimus laidoti;

14.7. kontroliuoja, ar teikiant viešąsias paslaugas laikomasi teisės aktuose ir sutartyse nustatytų reikalavimų dėl jų teikimo, nagrinėja gyventojų prašymus, skundus dėl viešųjų paslaugų teikimo ir šiais klausimais pagal kompetenciją priima sprendimus. Savivaldybės administracijai, kitiems viešųjų paslaugų teikimą administruojantiems subjektams teikia pasiūlymus dėl viešųjų paslaugų teikimo gerinimo;

14.8. prižiūri nustatyta tvarka prekybą viešose vietose;

14.9. teikia Savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlymus dėl kitų Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių valstybės tarnautojų ir Savivaldybės įstaigų vadovų veiklos seniūnijai priskirtoje teritorijoje tobulinimo, Savivaldybei priklausančių kelių, gyvenviečių gatvių, šaligatvių ir aikščių tvarkymo, vietinio susisiekimo transporto organizavimo, Savivaldybei priklausančių pastatų ir statinių remonto, paminklų, kapinių priežiūros, viešųjų paslaugų teikimo gyventojams organizavimo;

14.10. rengia prireikus Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų, Savivaldybės tarybos sprendimų ir mero potvarkių projektus seniūnijos veiklos klausimais, organizuoja ir kontroliuoja priimtų teisės aktų vykdymą;

14.11. leidžia įsakymus teisės aktų nustatytais atvejais;

14.12. pagal kompetenciją renka informaciją ir dokumentus apie galimai padarytą administracinį nusižengimą ir raštu teikia juos Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotiems valstybės tarnautojams, turintiems teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus;

14.13. vykdo kitas teisės aktuose seniūnui ar seniūnijai priskirtas funkcijas.

 

IV SKYRIUS

SENIŪNIJOS TEISĖS

 

15. Seniūnija, įgyvendindama jai pavestus uždavinius ir vykdydama jos kompetencijai priskirtas funkcijas, turi teisę:

15.1. teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų informaciją, kurios reikia jos uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms vykdyti;

15.2. naudoti tikslinę paramą, gautą seniūnijos bendruomenės sporto, kultūros ir socialiniams poreikiams tenkinti;

15.3. pagal kompetenciją sudaryti sutartis;

15.4. nustatyta tvarka organizuoti konkursus, pasitarimus, konferencijas ir kitokius renginius.

16. Seniūnija turi ir kitų teisių, kurias jai suteikia įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, Savivaldybės institucijų sprendimai ir kiti teisės aktai.

 

V SKYRIUS

SENIŪNIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR ATSAKOMYBĖ

 

17. Seniūnas seniūnijos veiklą organizuoja ir planuoja rengdamas metinį veiklos planą.

18. Seniūno, seniūno pavaduotojo ir seniūnijos darbuotojų funkcijas ir pavaldumą reglamentuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtinti pareigybių aprašymai.

19. Seniūnas yra tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas Savivaldybės administracijos direktoriui, kiti seniūnijos darbuotojai – seniūnui. Savivaldybės administracijos direktoriaus reikalavimu seniūnas atsiskaito už seniūnijos veiklą.

20. Seniūnas atsako už seniūnijos veiklą, seniūnijai priskirtų uždavinių ir funkcijų vykdymą, darbuotojai – už savo pareigų vykdymą.

21. Seniūnui ir seniūnijos darbuotojams atostogas suteikia Savivaldybės administracijos direktorius.

22. Nesant seniūno, seniūno funkcijas laikinai vykdo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas kitos seniūnijos seniūnas.

23. Seniūnijos veiklą kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iš pareigų atleidžiamas seniūnas perduoda reikalus asmeniui, paskirtam laikinai ar nuolat eiti seniūno pareigas. Reikalų perdavimą organizuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Perduodant reikalus, surašomas perdavimo ir perėmimo aktas, kuriame pateikiami svarbiausi duomenys apie faktinę seniūnijos būklę, archyvinių dokumentų būklę. Prie akto pridedami seniūnijos naudojamo turto aprašai. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo komisijos nariai ir reikalus perduodantys ir juos priimantys asmenys. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo reikalus perduodantis ir juos priimantis asmuo, tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius. Aktas pasirašomas, registruojamas ir saugomas byloje pagal Savivaldybės administracijos dokumentacijos planą.

25. Seniūnijos veikla nutraukiama, taip pat reorganizuojama Savivaldybės tarybos sprendimu vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir kitais teisės aktais. Nutraukus seniūnijos veiklą, jos naudojamas turtas ir dokumentai perduodami Savivaldybės administracijai ar kitiems Savivaldybės tarybos sprendime nurodytiems subjektams.

 

 

 

Šie nuostatai pasirašyti

20 __ m.

__________________  ____ d. ______________________________

(vieta)

 

Savivaldybės administracijos direktorius    ___________________         ___________________________

                                                                                                        (parašas)                                            (vardas, pavardė)

 

________________

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2022 m. vasario 7 d. įsakymu Nr. A-115

 

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

KEPALIŲ SENIŪNIJOS VEIKLOS NUOSTAtai

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos

 

1. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Kepalių seniūnijos (toliau – seniūnija) veiklos nuostatai reglamentuoja seniūnijos veiklą.

2. Seniūnija yra Joniškio rajono savivaldybės  (toliau – Savivaldybė) administracijos (įstaigos kodas – 288712070) filialas, veikiantis tam tikroje savivaldybės teritorijos dalyje. Sprendimą dėl seniūnijos steigimo, panaikinimo, pavadinimo suteikimo ir jo keitimo bei aptarnaujamos teritorijos ribų nustatymo ir keitimo priima savivaldybės taryba laikantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nuostatų.

3. Seniūnijos teisinė forma – biudžetinės įstaigos filialas.

4. Seniūnijos vadovas yra seniūnas – seniūnijai skirtų asignavimų valdytojas. Jis yra karjeros valstybės tarnautojas. Seniūnui nustatoma 5 metų kadencija. Kadencijų skaičius nėra ribojamas. Seniūną į pareigas priima ir iš jų atleidžia Savivaldybės administracijos direktorius vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymais. Į seniūno pareigas priimama tik konkurso būdu, išskyrus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nurodytus atvejus. Pretendentų į seniūno pareigas konkurso komisija sudaroma iš 7 narių: ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 4 šios komisijos nariai turi būti tos seniūnijos aptarnaujamos teritorijos išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti asmenys.

5. Seniūnijos gyvenamosios vietovės suskirstomos (sugrupuojamos) į seniūnaitijas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

6. Seniūnijos veiklos tikslai – spręsti jos kompetencijai priklausančius klausimus Savivaldybės tarybos priskirtoje teritorijoje, plėtoti vietos savivaldą ir įgyvendinti pavestas viešojo administravimo funkcijas.

7. Seniūnijos veikla organizuojama pagal seniūnijos metinį veiklos planą, o finansuojama iš Savivaldybės biudžeto ir kitų įstatymuose nustatytų lėšų. Seniūnija turi sąskaitą banke. Kiekvienais metais tvirtindama Savivaldybės biudžetą Savivaldybės taryba tvirtina seniūnijos veiklos programas ir skiria lėšų joms įgyvendinti. Savivaldybės taryba nustato seniūnijos veiklos programų sudarymo tvarką ir asignavimų paskirstymo kriterijus. Seniūnijos ir seniūno funkcijoms įgyvendinti reikalingos lėšos gali būti skiriamos ir iš kitų Savivaldybės biudžeto asignavimų.

8. Seniūnija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, kitais įstatymais, Vyriausybės nutarimais, Savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

9. Seniūnijos veiklos nuostatus, pareigybių skaičių, pareigybių aprašymus, seniūno pareiginę algą, seniūnijos darbuotojų tarnybinius atlyginimus (koeficientais) tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

10. Seniūnas turi herbinius antspaudus su valstybės herbu ir su gyvenamosios vietovės, kurioje yra seniūnijos buveinė, ar Savivaldybės herbu ir šiuos herbinius antspaudus naudoja teisės aktų nustatyta tvarka.

11. Seniūno sprendimai įforminami įsakymais.

II SKYRIUS

Seniūnijos UŽDAVINIAI ir Funkcijos

 

12. Seniūnijos uždaviniai:

12.1. stiprinti bendruomeninius ryšius;

12.2. skatinti gyventojus dalyvauti vietos savivaldos procese;

12.3. dalyvauti organizuojant seniūnijai priskirtų viešųjų paslaugų teikimą;

12.4. padėti Savivaldybės institucijoms ir Savivaldybės administracijos struktūriniams padaliniams įgyvendinti jų kompetencijai priskirtas funkcijas.

13. Seniūnija vykdo šias funkcijas:

13.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 321 straipsnyje nustatytas funkcijas;

13.2. tvarko priskirtus registrus ir nustatyta tvarka teikia jų duomenis;

13.3. organizuoja gyventojų susitikimus su Savivaldybės ir valstybės institucijų pareigūnais;

13.4. nagrinėja nustatyta tvarka asmenų skundus ir prašymus, priskirtus seniūnijos kompetencijai;

13.5. prižiūri valstybės ir Savivaldybės turtą, kuriuo naudojasi seniūnija ir dėl kurio seniūnas yra pasirašęs materialinės atsakomybės sutartis;

13.6. prižiūri, kad būtų tinkamai saugomas ir eksploatuojamas Savivaldybei priklausantis turtas, esantis seniūnijai priskirtoje teritorijoje;

13.7. vykdo kitas teisės aktuose nustatytas funkcijas.

 

III SKYRIUS

Seniūno funkcijos

 

14. Seniūnas vykdo šias funkcijas:

14.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 32 straipsnyje nustatytas funkcijas;

14.2. administruoja seniūnijai skirtus asignavimus;

14.3. rengia seniūnijos veiklos programas, teikia jas svarstyti seniūnijos seniūnaičių sueigoje; supažindina seniūnaičius su Savivaldybės tarybos patvirtintomis programomis ir aptaria skirtų asignavimų naudojimą;

14.4. nustatyta tvarka rengia sutartis, rūpinasi jų vykdymu;

14.5. išduoda seniūnijai priskirtos teritorijos gyventojams Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme nustatytus, taip pat šeimos sudėtį ir kitokius faktinę padėtį patvirtinančius dokumentus, išskyrus atvejus, kai tai pagal teisės aktus turi būti patvirtinta kitais dokumentais;

14.6. išduoda leidimus laidoti;

14.7. kontroliuoja, ar teikiant viešąsias paslaugas laikomasi teisės aktuose ir sutartyse nustatytų reikalavimų dėl jų teikimo, nagrinėja gyventojų prašymus, skundus dėl viešųjų paslaugų teikimo ir šiais klausimais pagal kompetenciją priima sprendimus. Savivaldybės administracijai, kitiems viešųjų paslaugų teikimą administruojantiems subjektams teikia pasiūlymus dėl viešųjų paslaugų teikimo gerinimo;

14.8. prižiūri nustatyta tvarka prekybą viešose vietose;

14.9. teikia Savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlymus dėl kitų Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių valstybės tarnautojų ir Savivaldybės įstaigų vadovų veiklos seniūnijai priskirtoje teritorijoje tobulinimo, Savivaldybei priklausančių kelių, gyvenviečių gatvių, šaligatvių ir aikščių tvarkymo, vietinio susisiekimo transporto organizavimo, Savivaldybei priklausančių pastatų ir statinių remonto, paminklų, kapinių priežiūros, viešųjų paslaugų teikimo gyventojams organizavimo;

14.10. rengia prireikus Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų, Savivaldybės tarybos sprendimų ir mero potvarkių projektus seniūnijos veiklos klausimais, organizuoja ir kontroliuoja priimtų teisės aktų vykdymą;

14.11. leidžia įsakymus teisės aktų nustatytais atvejais;

14.12. pagal kompetenciją renka informaciją ir dokumentus apie galimai padarytą administracinį nusižengimą ir raštu teikia juos Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotiems valstybės tarnautojams, turintiems teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus;

14.13. vykdo kitas teisės aktuose seniūnui ar seniūnijai priskirtas funkcijas.

 

IV SKYRIUS

SENIŪNIJOS TEISĖS

 

15. Seniūnija, įgyvendindama jai pavestus uždavinius ir vykdydama jos kompetencijai priskirtas funkcijas, turi teisę:

15.1. teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų informaciją, kurios reikia jos uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms vykdyti;

15.2. naudoti tikslinę paramą, gautą seniūnijos bendruomenės sporto, kultūros ir socialiniams poreikiams tenkinti;

15.3. pagal kompetenciją sudaryti sutartis;

15.4. nustatyta tvarka organizuoti konkursus, pasitarimus, konferencijas ir kitokius renginius.

16. Seniūnija turi ir kitų teisių, kurias jai suteikia įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, savivaldybės institucijų sprendimai ir kiti teisės aktai.

 

V SKYRIUS

SENIŪNIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR ATSAKOMYBĖ

 

17. Seniūnas seniūnijos veiklą organizuoja ir planuoja rengdamas metinį veiklos planą.

18. Seniūno, seniūno pavaduotojo ir seniūnijos darbuotojų funkcijas ir pavaldumą reglamentuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtinti pareigybių aprašymai.

19. Seniūnas yra tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas Savivaldybės administracijos direktoriui, kiti seniūnijos darbuotojai – seniūnui. Savivaldybės administracijos direktoriaus reikalavimu seniūnas atsiskaito už seniūnijos veiklą.

20. Seniūnas atsako už seniūnijos veiklą, seniūnijai priskirtų uždavinių ir funkcijų vykdymą, darbuotojai – už savo pareigų vykdymą.

21. Seniūnui ir seniūnijos darbuotojams atostogas suteikia Savivaldybės administracijos direktorius.

22. Nesant seniūno, seniūno funkcijas laikinai vykdo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas kitos seniūnijos seniūnas.

23. Seniūnijos veiklą kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iš pareigų atleidžiamas seniūnas perduoda reikalus asmeniui, paskirtam laikinai ar nuolat eiti seniūno pareigas. Reikalų perdavimą organizuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Perduodant reikalus, surašomas perdavimo ir perėmimo aktas, kuriame pateikiami svarbiausi duomenys apie faktinę seniūnijos būklę, archyvinių dokumentų būklę. Prie akto pridedami seniūnijos naudojamo turto aprašai. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo komisijos nariai ir reikalus perduodantys ir juos priimantys asmenys. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo reikalus perduodantis ir juos priimantis asmuo, tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius. Aktas pasirašomas, registruojamas ir saugomas byloje pagal Savivaldybės administracijos dokumentacijos planą.

25. Seniūnijos veikla nutraukiama, taip pat reorganizuojama Savivaldybės tarybos sprendimu vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir kitais teisės aktais. Nutraukus seniūnijos veiklą, jos naudojamas turtas ir dokumentai perduodami Savivaldybės administracijai ar kitiems Savivaldybės tarybos sprendime nurodytiems subjektams.

 

 

 

Šie nuostatai pasirašyti

20 __ m.

__________________  ____ d. ______________________________

(vieta)

 

Savivaldybės administracijos direktorius    ___________________         ___________________________

                                                                                                        (parašas)                                            (vardas, pavardė)

 

________________

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2022 m. vasario 7 d. įsakymu Nr. A-115

 

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

KRIUKŲ SENIŪNIJOS VEIKLOS NUOSTAtai

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos

 

1. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Kriukų seniūnijos (toliau – seniūnija) veiklos nuostatai reglamentuoja seniūnijos veiklą.

2. Seniūnija yra Joniškio rajono savivaldybės  (toliau – Savivaldybė) administracijos (įstaigos kodas – 288712070) filialas, veikiantis tam tikroje savivaldybės teritorijos dalyje. Sprendimą dėl seniūnijos steigimo, panaikinimo, pavadinimo suteikimo ir jo keitimo bei aptarnaujamos teritorijos ribų nustatymo ir keitimo priima Savivaldybės taryba laikantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nuostatų.

3. Seniūnijos teisinė forma – biudžetinės įstaigos filialas.

4. Seniūnijos vadovas yra seniūnas – seniūnijai skirtų asignavimų valdytojas. Jis yra karjeros valstybės tarnautojas. Seniūnui nustatoma 5 metų kadencija. Kadencijų skaičius nėra ribojamas. Seniūną į pareigas priima ir iš jų atleidžia Savivaldybės administracijos direktorius vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymais. Į seniūno pareigas priimama tik konkurso būdu, išskyrus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nurodytus atvejus. Pretendentų į seniūno pareigas konkurso komisija sudaroma iš 7 narių: ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 4 šios komisijos nariai turi būti tos seniūnijos aptarnaujamos teritorijos išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti asmenys.

5. Seniūnijos gyvenamosios vietovės suskirstomos (sugrupuojamos) į seniūnaitijas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

6. Seniūnijos veiklos tikslai – spręsti jos kompetencijai priklausančius klausimus Savivaldybės tarybos priskirtoje teritorijoje, plėtoti vietos savivaldą ir įgyvendinti pavestas viešojo administravimo funkcijas.

7. Seniūnijos veikla organizuojama pagal seniūnijos metinį veiklos planą, o finansuojama iš Savivaldybės biudžeto ir kitų įstatymuose nustatytų lėšų. Seniūnija turi sąskaitą banke. Kiekvienais metais tvirtindama Savivaldybės biudžetą Savivaldybės taryba tvirtina seniūnijos veiklos programas ir skiria lėšų joms įgyvendinti. Savivaldybės taryba nustato seniūnijos veiklos programų sudarymo tvarką ir asignavimų paskirstymo kriterijus. Seniūnijos ir seniūno funkcijoms įgyvendinti reikalingos lėšos gali būti skiriamos ir iš kitų Savivaldybės biudžeto asignavimų.

8. Seniūnija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, kitais įstatymais, Vyriausybės nutarimais, Savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

9. Seniūnijos veiklos nuostatus, pareigybių skaičių, pareigybių aprašymus, seniūno pareiginę algą, seniūnijos darbuotojų tarnybinius atlyginimus (koeficientais) tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

10. Seniūnas turi herbinius antspaudus su valstybės herbu ir su gyvenamosios vietovės, kurioje yra seniūnijos buveinė, ar Savivaldybės herbu ir šiuos herbinius antspaudus naudoja teisės aktų nustatyta tvarka.

11. Seniūno sprendimai įforminami įsakymais.

 

II SKYRIUS

Seniūnijos UŽDAVINIAI ir Funkcijos

 

12. Seniūnijos uždaviniai:

12.1. stiprinti bendruomeninius ryšius;

12.2. skatinti gyventojus dalyvauti vietos savivaldos procese;

12.3. dalyvauti organizuojant seniūnijai priskirtų viešųjų paslaugų teikimą;

12.4. padėti Savivaldybės institucijoms ir Savivaldybės administracijos struktūriniams padaliniams įgyvendinti jų kompetencijai priskirtas funkcijas.

13. Seniūnija vykdo šias funkcijas:

13.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 321 straipsnyje nustatytas funkcijas;

13.2. tvarko priskirtus registrus ir nustatyta tvarka teikia jų duomenis;

13.3. organizuoja gyventojų susitikimus su Savivaldybės ir valstybės institucijų pareigūnais;

13.4. nagrinėja nustatyta tvarka asmenų skundus ir prašymus, priskirtus seniūnijos kompetencijai;

13.5. prižiūri valstybės ir Savivaldybės turtą, kuriuo naudojasi seniūnija ir dėl kurio seniūnas yra pasirašęs materialinės atsakomybės sutartis;

13.6. prižiūri, kad būtų tinkamai saugomas ir eksploatuojamas Savivaldybei priklausantis turtas, esantis seniūnijai priskirtoje teritorijoje;

13.7. vykdo kitas teisės aktuose nustatytas funkcijas.

 

III SKYRIUS

Seniūno funkcijos

 

14. Seniūnas vykdo šias funkcijas:

14.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 32 straipsnyje nustatytas funkcijas;

14.2. administruoja seniūnijai skirtus asignavimus;

14.3. rengia seniūnijos veiklos programas, teikia jas svarstyti seniūnijos seniūnaičių sueigoje; supažindina seniūnaičius su Savivaldybės tarybos patvirtintomis programomis ir aptaria skirtų asignavimų naudojimą;

14.4. nustatyta tvarka rengia sutartis, rūpinasi jų vykdymu;

14.5. išduoda seniūnijai priskirtos teritorijos gyventojams Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme nustatytus, taip pat šeimos sudėtį ir kitokius faktinę padėtį patvirtinančius dokumentus, išskyrus atvejus, kai tai pagal teisės aktus turi būti patvirtinta kitais dokumentais;

14.6. išduoda leidimus laidoti;

14.7. kontroliuoja, ar teikiant viešąsias paslaugas laikomasi teisės aktuose ir sutartyse nustatytų reikalavimų dėl jų teikimo, nagrinėja gyventojų prašymus, skundus dėl viešųjų paslaugų teikimo ir šiais klausimais pagal kompetenciją priima sprendimus. Savivaldybės administracijai, kitiems viešųjų paslaugų teikimą administruojantiems subjektams teikia pasiūlymus dėl viešųjų paslaugų teikimo gerinimo;

14.8. prižiūri nustatyta tvarka prekybą viešose vietose;

14.9. teikia Savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlymus dėl kitų Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių valstybės tarnautojų ir Savivaldybės įstaigų vadovų veiklos seniūnijai priskirtoje teritorijoje tobulinimo, Savivaldybei priklausančių kelių, gyvenviečių gatvių, šaligatvių ir aikščių tvarkymo, vietinio susisiekimo transporto organizavimo, Savivaldybei priklausančių pastatų ir statinių remonto, paminklų, kapinių priežiūros, viešųjų paslaugų teikimo gyventojams organizavimo;

14.10. rengia prireikus Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų, Savivaldybės tarybos sprendimų ir mero potvarkių projektus seniūnijos veiklos klausimais, organizuoja ir kontroliuoja priimtų teisės aktų vykdymą;

14.11. leidžia įsakymus teisės aktų nustatytais atvejais;

14.12. pagal kompetenciją renka informaciją ir dokumentus apie galimai padarytą administracinį nusižengimą ir raštu teikia juos Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotiems valstybės tarnautojams, turintiems teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus;

14.13. vykdo kitas teisės aktuose seniūnui ar seniūnijai priskirtas funkcijas.

 

IV SKYRIUS

SENIŪNIJOS TEISĖS

 

15. Seniūnija, įgyvendindama jai pavestus uždavinius ir vykdydama jos kompetencijai priskirtas funkcijas, turi teisę:

15.1. teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų informaciją, kurios reikia jos uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms vykdyti;

15.2. naudoti tikslinę paramą, gautą seniūnijos bendruomenės sporto, kultūros ir socialiniams poreikiams tenkinti;

15.3. pagal kompetenciją sudaryti sutartis;

15.4. nustatyta tvarka organizuoti konkursus, pasitarimus, konferencijas ir kitokius renginius.

16. Seniūnija turi ir kitų teisių, kurias jai suteikia įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, savivaldybės institucijų sprendimai ir kiti teisės aktai.

 

V SKYRIUS

SENIŪNIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR ATSAKOMYBĖ

 

17. Seniūnas seniūnijos veiklą organizuoja ir planuoja rengdamas metinį veiklos planą.

18. Seniūno, seniūno pavaduotojo ir seniūnijos darbuotojų funkcijas ir pavaldumą reglamentuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtinti pareigybių aprašymai.

19. Seniūnas yra tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas Savivaldybės administracijos direktoriui, kiti seniūnijos darbuotojai – seniūnui. Savivaldybės administracijos direktoriaus reikalavimu seniūnas atsiskaito už seniūnijos veiklą.

20. Seniūnas atsako už seniūnijos veiklą, seniūnijai priskirtų uždavinių ir funkcijų vykdymą, darbuotojai – už savo pareigų vykdymą.

21. Seniūnui ir seniūnijos darbuotojams atostogas suteikia Savivaldybės administracijos direktorius.

22. Nesant seniūno, seniūno funkcijas laikinai vykdo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas kitos seniūnijos seniūnas.

23. Seniūnijos veiklą kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iš pareigų atleidžiamas seniūnas perduoda reikalus asmeniui, paskirtam laikinai ar nuolat eiti seniūno pareigas. Reikalų perdavimą organizuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Perduodant reikalus, surašomas perdavimo ir perėmimo aktas, kuriame pateikiami svarbiausi duomenys apie faktinę seniūnijos būklę, archyvinių dokumentų būklę. Prie akto pridedami seniūnijos naudojamo turto aprašai. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo komisijos nariai ir reikalus perduodantys ir juos priimantys asmenys. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo reikalus perduodantis ir juos priimantis asmuo, tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius. Aktas pasirašomas, registruojamas ir saugomas byloje pagal Savivaldybės administracijos dokumentacijos planą.

25. Seniūnijos veikla nutraukiama, taip pat reorganizuojama Savivaldybės tarybos sprendimu vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir kitais teisės aktais. Nutraukus seniūnijos veiklą, jos naudojamas turtas ir dokumentai perduodami Savivaldybės administracijai ar kitiems Savivaldybės tarybos sprendime nurodytiems subjektams.

 

 

 

Šie nuostatai pasirašyti

20 __ m.

__________________  ____ d. ______________________________

(vieta)

 

Savivaldybės administracijos direktorius    ___________________         ___________________________

                                                                                                        (parašas)                                            (vardas, pavardė)

 

________________

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2022 m. vasario 7 d. įsakymu Nr. A-115

 

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

RUDIŠKIŲ SENIŪNIJOS VEIKLOS NUOSTAtai

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos

 

1. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Rudiškių seniūnijos (toliau – seniūnija) veiklos nuostatai reglamentuoja seniūnijos veiklą.

2. Seniūnija yra Joniškio rajono savivaldybės  (toliau – Savivaldybė) administracijos (įstaigos kodas – 288712070) filialas, veikiantis tam tikroje savivaldybės teritorijos dalyje. Sprendimą dėl seniūnijos steigimo, panaikinimo, pavadinimo suteikimo ir jo keitimo bei aptarnaujamos teritorijos ribų nustatymo ir keitimo priima Savivaldybės taryba laikantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nuostatų.

3. Seniūnijos teisinė forma – biudžetinės įstaigos filialas.

4. Seniūnijos vadovas yra seniūnas – seniūnijai skirtų asignavimų valdytojas. Jis yra karjeros valstybės tarnautojas. Seniūnui nustatoma 5 metų kadencija. Kadencijų skaičius nėra ribojamas. Seniūną į pareigas priima ir iš jų atleidžia Savivaldybės administracijos direktorius vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymais. Į seniūno pareigas priimama tik konkurso būdu, išskyrus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nurodytus atvejus. Pretendentų į seniūno pareigas konkurso komisija sudaroma iš 7 narių: ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 4 šios komisijos nariai turi būti tos seniūnijos aptarnaujamos teritorijos išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti asmenys.

5. Seniūnijos gyvenamosios vietovės suskirstomos (sugrupuojamos) į seniūnaitijas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

6. Seniūnijos veiklos tikslai – spręsti jos kompetencijai priklausančius klausimus Savivaldybės tarybos priskirtoje teritorijoje, plėtoti vietos savivaldą ir įgyvendinti pavestas viešojo administravimo funkcijas.

7. Seniūnijos veikla organizuojama pagal seniūnijos metinį veiklos planą, o finansuojama iš Savivaldybės biudžeto ir kitų įstatymuose nustatytų lėšų. Seniūnija turi sąskaitą banke. Kiekvienais metais tvirtindama Savivaldybės biudžetą Savivaldybės taryba tvirtina seniūnijos veiklos programas ir skiria lėšų joms įgyvendinti. Savivaldybės taryba nustato seniūnijos veiklos programų sudarymo tvarką ir asignavimų paskirstymo kriterijus. Seniūnijos ir seniūno funkcijoms įgyvendinti reikalingos lėšos gali būti skiriamos ir iš kitų Savivaldybės biudžeto asignavimų.

8. Seniūnija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, kitais įstatymais, Vyriausybės nutarimais, Savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

9. Seniūnijos veiklos nuostatus, pareigybių skaičių, pareigybių aprašymus, seniūno pareiginę algą, seniūnijos darbuotojų tarnybinius atlyginimus (koeficientais) tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

10. Seniūnas turi herbinius antspaudus su valstybės herbu ir su gyvenamosios vietovės, kurioje yra seniūnijos buveinė, ar Savivaldybės herbu ir šiuos herbinius antspaudus naudoja teisės aktų nustatyta tvarka.

11. Seniūno sprendimai įforminami įsakymais.

 

II SKYRIUS

Seniūnijos UŽDAVINIAI ir Funkcijos

 

12. Seniūnijos uždaviniai:

12.1. stiprinti bendruomeninius ryšius;

12.2. skatinti gyventojus dalyvauti vietos savivaldos procese;

12.3. dalyvauti organizuojant seniūnijai priskirtų viešųjų paslaugų teikimą;

12.4. padėti Savivaldybės institucijoms ir Savivaldybės administracijos struktūriniams padaliniams įgyvendinti jų kompetencijai priskirtas funkcijas.

13. Seniūnija vykdo šias funkcijas:

13.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 321 straipsnyje nustatytas funkcijas;

13.2. tvarko priskirtus registrus ir nustatyta tvarka teikia jų duomenis;

13.3. organizuoja gyventojų susitikimus su Savivaldybės ir valstybės institucijų pareigūnais;

13.4. nagrinėja nustatyta tvarka asmenų skundus ir prašymus, priskirtus seniūnijos kompetencijai;

13.5. prižiūri valstybės ir Savivaldybės turtą, kuriuo naudojasi seniūnija ir dėl kurio seniūnas yra pasirašęs materialinės atsakomybės sutartis;

13.6. prižiūri, kad būtų tinkamai saugomas ir eksploatuojamas Savivaldybei priklausantis turtas, esantis seniūnijai priskirtoje teritorijoje;

13.7. vykdo kitas teisės aktuose nustatytas funkcijas.

 

III SKYRIUS

Seniūno funkcijos

 

14. Seniūnas vykdo šias funkcijas:

14.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 32 straipsnyje nustatytas funkcijas;

14.2. administruoja seniūnijai skirtus asignavimus;

14.3. rengia seniūnijos veiklos programas, teikia jas svarstyti seniūnijos seniūnaičių sueigoje; supažindina seniūnaičius su Savivaldybės tarybos patvirtintomis programomis ir aptaria skirtų asignavimų naudojimą;

14.4. nustatyta tvarka rengia sutartis, rūpinasi jų vykdymu;

14.5. išduoda seniūnijai priskirtos teritorijos gyventojams Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme nustatytus, taip pat šeimos sudėtį ir kitokius faktinę padėtį patvirtinančius dokumentus, išskyrus atvejus, kai tai pagal teisės aktus turi būti patvirtinta kitais dokumentais;

14.6. išduoda leidimus laidoti;

14.7. kontroliuoja, ar teikiant viešąsias paslaugas laikomasi teisės aktuose ir sutartyse nustatytų reikalavimų dėl jų teikimo, nagrinėja gyventojų prašymus, skundus dėl viešųjų paslaugų teikimo ir šiais klausimais pagal kompetenciją priima sprendimus. Savivaldybės administracijai, kitiems viešųjų paslaugų teikimą administruojantiems subjektams teikia pasiūlymus dėl viešųjų paslaugų teikimo gerinimo;

14.8. prižiūri nustatyta tvarka prekybą viešose vietose;

14.9. teikia Savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlymus dėl kitų Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių valstybės tarnautojų ir Savivaldybės įstaigų vadovų veiklos seniūnijai priskirtoje teritorijoje tobulinimo, Savivaldybei priklausančių kelių, gyvenviečių gatvių, šaligatvių ir aikščių tvarkymo, vietinio susisiekimo transporto organizavimo, Savivaldybei priklausančių pastatų ir statinių remonto, paminklų, kapinių priežiūros, viešųjų paslaugų teikimo gyventojams organizavimo;

14.10. rengia prireikus Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų, Savivaldybės tarybos sprendimų ir mero potvarkių projektus seniūnijos veiklos klausimais, organizuoja ir kontroliuoja priimtų teisės aktų vykdymą;

14.11. leidžia įsakymus teisės aktų nustatytais atvejais;

14.12. pagal kompetenciją renka informaciją ir dokumentus apie galimai padarytą administracinį nusižengimą ir raštu teikia juos Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotiems valstybės tarnautojams, turintiems teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus;

14.13. vykdo kitas teisės aktuose seniūnui ar seniūnijai priskirtas funkcijas.

 

IV SKYRIUS

SENIŪNIJOS TEISĖS

 

15. Seniūnija, įgyvendindama jai pavestus uždavinius ir vykdydama jos kompetencijai priskirtas funkcijas, turi teisę:

15.1. teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų informaciją, kurios reikia jos uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms vykdyti;

15.2. naudoti tikslinę paramą, gautą seniūnijos bendruomenės sporto, kultūros ir socialiniams poreikiams tenkinti;

15.3. pagal kompetenciją sudaryti sutartis;

15.4. nustatyta tvarka organizuoti konkursus, pasitarimus, konferencijas ir kitokius renginius.

16. Seniūnija turi ir kitų teisių, kurias jai suteikia įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, savivaldybės institucijų sprendimai ir kiti teisės aktai.

 

V SKYRIUS

SENIŪNIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR ATSAKOMYBĖ

 

17. Seniūnas seniūnijos veiklą organizuoja ir planuoja rengdamas metinį veiklos planą.

18. Seniūno, seniūno pavaduotojo ir seniūnijos darbuotojų funkcijas ir pavaldumą reglamentuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtinti pareigybių aprašymai.

19. Seniūnas yra tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas Savivaldybės administracijos direktoriui, kiti seniūnijos darbuotojai – seniūnui. Savivaldybės administracijos direktoriaus reikalavimu seniūnas atsiskaito už seniūnijos veiklą.

20. Seniūnas atsako už seniūnijos veiklą, seniūnijai priskirtų uždavinių ir funkcijų vykdymą, darbuotojai – už savo pareigų vykdymą.

21. Seniūnui ir seniūnijos darbuotojams atostogas suteikia Savivaldybės administracijos direktorius.

22. Nesant seniūno, seniūno funkcijas laikinai vykdo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas kitos seniūnijos seniūnas.

23. Seniūnijos veiklą kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iš pareigų atleidžiamas seniūnas perduoda reikalus asmeniui, paskirtam laikinai ar nuolat eiti seniūno pareigas. Reikalų perdavimą organizuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Perduodant reikalus, surašomas perdavimo ir perėmimo aktas, kuriame pateikiami svarbiausi duomenys apie faktinę seniūnijos būklę, archyvinių dokumentų būklę. Prie akto pridedami seniūnijos naudojamo turto aprašai. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo komisijos nariai ir reikalus perduodantys ir juos priimantys asmenys. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo reikalus perduodantis ir juos priimantis asmuo, tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius. Aktas pasirašomas, registruojamas ir saugomas byloje pagal Savivaldybės administracijos dokumentacijos planą.

25. Seniūnijos veikla nutraukiama, taip pat reorganizuojama Savivaldybės tarybos sprendimu vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir kitais teisės aktais. Nutraukus seniūnijos veiklą, jos naudojamas turtas ir dokumentai perduodami Savivaldybės administracijai ar kitiems Savivaldybės tarybos sprendime nurodytiems subjektams.

 

 

 

Šie nuostatai pasirašyti

20 __ m.

__________________  ____ d. ______________________________

(vieta)

 

Savivaldybės administracijos direktorius    ___________________         ___________________________

                                                                                                        (parašas)                                            (vardas, pavardė)

 

________________

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2022 m. vasario 7 d. įsakymu Nr. A-115

 

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

SATKŪNŲ SENIŪNIJOS VEIKLOS NUOSTAtai

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos

 

1. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Satkūnų seniūnijos (toliau – seniūnija) veiklos nuostatai reglamentuoja seniūnijos veiklą.

2. Seniūnija yra Joniškio rajono savivaldybės  (toliau – Savivaldybė) administracijos (įstaigos kodas – 288712070) filialas, veikiantis tam tikroje savivaldybės teritorijos dalyje. Sprendimą dėl seniūnijos steigimo, panaikinimo, pavadinimo suteikimo ir jo keitimo bei aptarnaujamos teritorijos ribų nustatymo ir keitimo priima Savivaldybės taryba laikantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nuostatų.

3. Seniūnijos teisinė forma – biudžetinės įstaigos filialas.

4. Seniūnijos vadovas yra seniūnas – seniūnijai skirtų asignavimų valdytojas. Jis yra karjeros valstybės tarnautojas. Seniūnui nustatoma 5 metų kadencija. Kadencijų skaičius nėra ribojamas. Seniūną į pareigas priima ir iš jų atleidžia Savivaldybės administracijos direktorius vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymais. Į seniūno pareigas priimama tik konkurso būdu, išskyrus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nurodytus atvejus. Pretendentų į seniūno pareigas konkurso komisija sudaroma iš 7 narių: ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 4 šios komisijos nariai turi būti tos seniūnijos aptarnaujamos teritorijos išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti asmenys.

5. Seniūnijos gyvenamosios vietovės suskirstomos (sugrupuojamos) į seniūnaitijas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

6. Seniūnijos veiklos tikslai – spręsti jos kompetencijai priklausančius klausimus Savivaldybės tarybos priskirtoje teritorijoje, plėtoti vietos savivaldą ir įgyvendinti pavestas viešojo administravimo funkcijas.

7. Seniūnijos veikla organizuojama pagal seniūnijos metinį veiklos planą, o finansuojama iš Savivaldybės biudžeto ir kitų įstatymuose nustatytų lėšų. Seniūnija turi sąskaitą banke. Kiekvienais metais tvirtindama Savivaldybės biudžetą Savivaldybės taryba tvirtina seniūnijos veiklos programas ir skiria lėšų joms įgyvendinti. Savivaldybės taryba nustato seniūnijos veiklos programų sudarymo tvarką ir asignavimų paskirstymo kriterijus. Seniūnijos ir seniūno funkcijoms įgyvendinti reikalingos lėšos gali būti skiriamos ir iš kitų Savivaldybės biudžeto asignavimų.

8. Seniūnija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, kitais įstatymais, Vyriausybės nutarimais, Savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

9. Seniūnijos veiklos nuostatus, pareigybių skaičių, pareigybių aprašymus, seniūno pareiginę algą, seniūnijos darbuotojų tarnybinius atlyginimus (koeficientais) tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

10. Seniūnas turi herbinius antspaudus su valstybės herbu ir su gyvenamosios vietovės, kurioje yra seniūnijos buveinė, ar Savivaldybės herbu ir šiuos herbinius antspaudus naudoja teisės aktų nustatyta tvarka.

11. Seniūno sprendimai įforminami įsakymais.

 

II SKYRIUS

Seniūnijos UŽDAVINIAI ir Funkcijos

 

12. Seniūnijos uždaviniai:

12.1. stiprinti bendruomeninius ryšius;

12.2. skatinti gyventojus dalyvauti vietos savivaldos procese;

12.3. dalyvauti organizuojant seniūnijai priskirtų viešųjų paslaugų teikimą;

12.4. padėti Savivaldybės institucijoms ir Savivaldybės administracijos struktūriniams padaliniams įgyvendinti jų kompetencijai priskirtas funkcijas.

13. Seniūnija vykdo šias funkcijas:

13.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 321 straipsnyje nustatytas funkcijas;

13.2. tvarko priskirtus registrus ir nustatyta tvarka teikia jų duomenis;

13.3. organizuoja gyventojų susitikimus su Savivaldybės ir valstybės institucijų pareigūnais;

13.4. nagrinėja nustatyta tvarka asmenų skundus ir prašymus, priskirtus seniūnijos kompetencijai;

13.5. prižiūri valstybės ir Savivaldybės turtą, kuriuo naudojasi seniūnija ir dėl kurio seniūnas yra pasirašęs materialinės atsakomybės sutartis;

13.6. prižiūri, kad būtų tinkamai saugomas ir eksploatuojamas Savivaldybei priklausantis turtas, esantis seniūnijai priskirtoje teritorijoje;

13.7. vykdo kitas teisės aktuose nustatytas funkcijas.

 

III SKYRIUS

Seniūno funkcijos

 

14. Seniūnas vykdo šias funkcijas:

14.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 32 straipsnyje nustatytas funkcijas;

14.2. administruoja seniūnijai skirtus asignavimus;

14.3. rengia seniūnijos veiklos programas, teikia jas svarstyti seniūnijos seniūnaičių sueigoje; supažindina seniūnaičius su Savivaldybės tarybos patvirtintomis programomis ir aptaria skirtų asignavimų naudojimą;

14.4. nustatyta tvarka rengia sutartis, rūpinasi jų vykdymu;

14.5. išduoda seniūnijai priskirtos teritorijos gyventojams Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme nustatytus, taip pat šeimos sudėtį ir kitokius faktinę padėtį patvirtinančius dokumentus, išskyrus atvejus, kai tai pagal teisės aktus turi būti patvirtinta kitais dokumentais;

14.6. išduoda leidimus laidoti;

14.7. kontroliuoja, ar teikiant viešąsias paslaugas laikomasi teisės aktuose ir sutartyse nustatytų reikalavimų dėl jų teikimo, nagrinėja gyventojų prašymus, skundus dėl viešųjų paslaugų teikimo ir šiais klausimais pagal kompetenciją priima sprendimus. Savivaldybės administracijai, kitiems viešųjų paslaugų teikimą administruojantiems subjektams teikia pasiūlymus dėl viešųjų paslaugų teikimo gerinimo;

14.8. prižiūri nustatyta tvarka prekybą viešose vietose;

14.9. teikia Savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlymus dėl kitų Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių valstybės tarnautojų ir Savivaldybės įstaigų vadovų veiklos seniūnijai priskirtoje teritorijoje tobulinimo, Savivaldybei priklausančių kelių, gyvenviečių gatvių, šaligatvių ir aikščių tvarkymo, vietinio susisiekimo transporto organizavimo, Savivaldybei priklausančių pastatų ir statinių remonto, paminklų, kapinių priežiūros, viešųjų paslaugų teikimo gyventojams organizavimo;

14.10. rengia prireikus Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų, Savivaldybės tarybos sprendimų ir mero potvarkių projektus seniūnijos veiklos klausimais, organizuoja ir kontroliuoja priimtų teisės aktų vykdymą;

14.11. leidžia įsakymus teisės aktų nustatytais atvejais;

14.12. pagal kompetenciją renka informaciją ir dokumentus apie galimai padarytą administracinį nusižengimą ir raštu teikia juos Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotiems valstybės tarnautojams, turintiems teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus;

14.13. vykdo kitas teisės aktuose seniūnui ar seniūnijai priskirtas funkcijas.

 

IV SKYRIUS

SENIŪNIJOS TEISĖS

 

15. Seniūnija, įgyvendindama jai pavestus uždavinius ir vykdydama jos kompetencijai priskirtas funkcijas, turi teisę:

15.1. teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų informaciją, kurios reikia jos uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms vykdyti;

15.2. naudoti tikslinę paramą, gautą seniūnijos bendruomenės sporto, kultūros ir socialiniams poreikiams tenkinti;

15.3. pagal kompetenciją sudaryti sutartis;

15.4. nustatyta tvarka organizuoti konkursus, pasitarimus, konferencijas ir kitokius renginius.

16. Seniūnija turi ir kitų teisių, kurias jai suteikia įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, savivaldybės institucijų sprendimai ir kiti teisės aktai.

 

V SKYRIUS

SENIŪNIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR ATSAKOMYBĖ

 

17. Seniūnas seniūnijos veiklą organizuoja ir planuoja rengdamas metinį veiklos planą.

18. Seniūno, seniūno pavaduotojo ir seniūnijos darbuotojų funkcijas ir pavaldumą reglamentuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtinti pareigybių aprašymai.

19. Seniūnas yra tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas Savivaldybės administracijos direktoriui, kiti seniūnijos darbuotojai – seniūnui. Savivaldybės administracijos direktoriaus reikalavimu seniūnas atsiskaito už seniūnijos veiklą.

20. Seniūnas atsako už seniūnijos veiklą, seniūnijai priskirtų uždavinių ir funkcijų vykdymą, darbuotojai – už savo pareigų vykdymą.

21. Seniūnui ir seniūnijos darbuotojams atostogas suteikia Savivaldybės administracijos direktorius.

22. Nesant seniūno, seniūno funkcijas laikinai vykdo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas kitos seniūnijos seniūnas.

23. Seniūnijos veiklą kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iš pareigų atleidžiamas seniūnas perduoda reikalus asmeniui, paskirtam laikinai ar nuolat eiti seniūno pareigas. Reikalų perdavimą organizuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Perduodant reikalus, surašomas perdavimo ir perėmimo aktas, kuriame pateikiami svarbiausi duomenys apie faktinę seniūnijos būklę, archyvinių dokumentų būklę. Prie akto pridedami seniūnijos naudojamo turto aprašai. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo komisijos nariai ir reikalus perduodantys ir juos priimantys asmenys. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo reikalus perduodantis ir juos priimantis asmuo, tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius. Aktas pasirašomas, registruojamas ir saugomas byloje pagal Savivaldybės administracijos dokumentacijos planą.

25. Seniūnijos veikla nutraukiama, taip pat reorganizuojama Savivaldybės tarybos sprendimu vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir kitais teisės aktais. Nutraukus seniūnijos veiklą, jos naudojamas turtas ir dokumentai perduodami Savivaldybės administracijai ar kitiems Savivaldybės tarybos sprendime nurodytiems subjektams.

 

 

 

Šie nuostatai pasirašyti

20 __ m.

__________________  ____ d. ______________________________

(vieta)

 

Savivaldybės administracijos direktorius    ___________________         ___________________________

                                                                                                        (parašas)                                            (vardas, pavardė)

 

________________

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2022 m. vasario 7 d. įsakymu Nr. A-115

 

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

SAUGĖLAUKIO SENIŪNIJOS VEIKLOS NUOSTAtai

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos

 

1. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Saugėlaukio seniūnijos (toliau – seniūnija) veiklos nuostatai reglamentuoja seniūnijos veiklą.

2. Seniūnija yra Joniškio rajono savivaldybės  (toliau – Savivaldybė) administracijos (įstaigos kodas – 288712070) filialas, veikiantis tam tikroje savivaldybės teritorijos dalyje. Sprendimą dėl seniūnijos steigimo, panaikinimo, pavadinimo suteikimo ir jo keitimo bei aptarnaujamos teritorijos ribų nustatymo ir keitimo priima Savivaldybės taryba laikantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nuostatų.

3. Seniūnijos teisinė forma – biudžetinės įstaigos filialas.

4. Seniūnijos vadovas yra seniūnas – seniūnijai skirtų asignavimų valdytojas. Jis yra karjeros valstybės tarnautojas. Seniūnui nustatoma 5 metų kadencija. Kadencijų skaičius nėra ribojamas. Seniūną į pareigas priima ir iš jų atleidžia Savivaldybės administracijos direktorius vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymais. Į seniūno pareigas priimama tik konkurso būdu, išskyrus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nurodytus atvejus. Pretendentų į seniūno pareigas konkurso komisija sudaroma iš 7 narių: ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 4 šios komisijos nariai turi būti tos seniūnijos aptarnaujamos teritorijos išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti asmenys.

5. Seniūnijos gyvenamosios vietovės suskirstomos (sugrupuojamos) į seniūnaitijas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

6. Seniūnijos veiklos tikslai – spręsti jos kompetencijai priklausančius klausimus Savivaldybės tarybos priskirtoje teritorijoje, plėtoti vietos savivaldą ir įgyvendinti pavestas viešojo administravimo funkcijas.

7. Seniūnijos veikla organizuojama pagal seniūnijos metinį veiklos planą, o finansuojama iš Savivaldybės biudžeto ir kitų įstatymuose nustatytų lėšų. Seniūnija turi sąskaitą banke. Kiekvienais metais tvirtindama Savivaldybės biudžetą Savivaldybės taryba tvirtina seniūnijos veiklos programas ir skiria lėšų joms įgyvendinti. Savivaldybės taryba nustato seniūnijos veiklos programų sudarymo tvarką ir asignavimų paskirstymo kriterijus. Seniūnijos ir seniūno funkcijoms įgyvendinti reikalingos lėšos gali būti skiriamos ir iš kitų Savivaldybės biudžeto asignavimų.

8. Seniūnija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, kitais įstatymais, Vyriausybės nutarimais, Savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

9. Seniūnijos veiklos nuostatus, pareigybių skaičių, pareigybių aprašymus, seniūno pareiginę algą, seniūnijos darbuotojų tarnybinius atlyginimus (koeficientais) tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

10. Seniūnas turi herbinius antspaudus su valstybės herbu ir su gyvenamosios vietovės, kurioje yra seniūnijos buveinė, ar Savivaldybės herbu ir šiuos herbinius antspaudus naudoja teisės aktų nustatyta tvarka.

11. Seniūno sprendimai įforminami įsakymais.

 

II SKYRIUS

Seniūnijos UŽDAVINIAI ir Funkcijos

 

12. Seniūnijos uždaviniai:

12.1. stiprinti bendruomeninius ryšius;

12.2. skatinti gyventojus dalyvauti vietos savivaldos procese;

12.3. dalyvauti organizuojant seniūnijai priskirtų viešųjų paslaugų teikimą;

12.4. padėti Savivaldybės institucijoms ir Savivaldybės administracijos struktūriniams padaliniams įgyvendinti jų kompetencijai priskirtas funkcijas.

13. Seniūnija vykdo šias funkcijas:

13.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 321 straipsnyje nustatytas funkcijas;

13.2. tvarko priskirtus registrus ir nustatyta tvarka teikia jų duomenis;

13.3. organizuoja gyventojų susitikimus su Savivaldybės ir valstybės institucijų pareigūnais;

13.4. nagrinėja nustatyta tvarka asmenų skundus ir prašymus, priskirtus seniūnijos kompetencijai;

13.5. prižiūri valstybės ir Savivaldybės turtą, kuriuo naudojasi seniūnija ir dėl kurio seniūnas yra pasirašęs materialinės atsakomybės sutartis;

13.6. prižiūri, kad būtų tinkamai saugomas ir eksploatuojamas Savivaldybei priklausantis turtas, esantis seniūnijai priskirtoje teritorijoje;

13.7. vykdo kitas teisės aktuose nustatytas funkcijas.

 

III SKYRIUS

Seniūno funkcijos

 

14. Seniūnas vykdo šias funkcijas:

14.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 32 straipsnyje nustatytas funkcijas;

14.2. administruoja seniūnijai skirtus asignavimus;

14.3. rengia seniūnijos veiklos programas, teikia jas svarstyti seniūnijos seniūnaičių sueigoje; supažindina seniūnaičius su Savivaldybės tarybos patvirtintomis programomis ir aptaria skirtų asignavimų naudojimą;

14.4. nustatyta tvarka rengia sutartis, rūpinasi jų vykdymu;

14.5. išduoda seniūnijai priskirtos teritorijos gyventojams Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme nustatytus, taip pat šeimos sudėtį ir kitokius faktinę padėtį patvirtinančius dokumentus, išskyrus atvejus, kai tai pagal teisės aktus turi būti patvirtinta kitais dokumentais;

14.6. išduoda leidimus laidoti;

14.7. kontroliuoja, ar teikiant viešąsias paslaugas laikomasi teisės aktuose ir sutartyse nustatytų reikalavimų dėl jų teikimo, nagrinėja gyventojų prašymus, skundus dėl viešųjų paslaugų teikimo ir šiais klausimais pagal kompetenciją priima sprendimus. Savivaldybės administracijai, kitiems viešųjų paslaugų teikimą administruojantiems subjektams teikia pasiūlymus dėl viešųjų paslaugų teikimo gerinimo;

14.8. prižiūri nustatyta tvarka prekybą viešose vietose;

14.9. teikia Savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlymus dėl kitų Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių valstybės tarnautojų ir Savivaldybės įstaigų vadovų veiklos seniūnijai priskirtoje teritorijoje tobulinimo, Savivaldybei priklausančių kelių, gyvenviečių gatvių, šaligatvių ir aikščių tvarkymo, vietinio susisiekimo transporto organizavimo, Savivaldybei priklausančių pastatų ir statinių remonto, paminklų, kapinių priežiūros, viešųjų paslaugų teikimo gyventojams organizavimo;

14.10. rengia prireikus Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų, Savivaldybės tarybos sprendimų ir mero potvarkių projektus seniūnijos veiklos klausimais, organizuoja ir kontroliuoja priimtų teisės aktų vykdymą;

14.11. leidžia įsakymus teisės aktų nustatytais atvejais;

14.12. pagal kompetenciją renka informaciją ir dokumentus apie galimai padarytą administracinį nusižengimą ir raštu teikia juos Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotiems valstybės tarnautojams, turintiems teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus;

14.13. vykdo kitas teisės aktuose seniūnui ar seniūnijai priskirtas funkcijas.

 

IV SKYRIUS

SENIŪNIJOS TEISĖS

 

15. Seniūnija, įgyvendindama jai pavestus uždavinius ir vykdydama jos kompetencijai priskirtas funkcijas, turi teisę:

15.1. teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų informaciją, kurios reikia jos uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms vykdyti;

15.2. naudoti tikslinę paramą, gautą seniūnijos bendruomenės sporto, kultūros ir socialiniams poreikiams tenkinti;

15.3. pagal kompetenciją sudaryti sutartis;

15.4. nustatyta tvarka organizuoti konkursus, pasitarimus, konferencijas ir kitokius renginius.

16. Seniūnija turi ir kitų teisių, kurias jai suteikia įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, savivaldybės institucijų sprendimai ir kiti teisės aktai.

 

V SKYRIUS

SENIŪNIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR ATSAKOMYBĖ

 

17. Seniūnas seniūnijos veiklą organizuoja ir planuoja rengdamas metinį veiklos planą.

18. Seniūno, seniūno pavaduotojo ir seniūnijos darbuotojų funkcijas ir pavaldumą reglamentuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtinti pareigybių aprašymai.

19. Seniūnas yra tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas Savivaldybės administracijos direktoriui, kiti seniūnijos darbuotojai – seniūnui. Savivaldybės administracijos direktoriaus reikalavimu seniūnas atsiskaito už seniūnijos veiklą.

20. Seniūnas atsako už seniūnijos veiklą, seniūnijai priskirtų uždavinių ir funkcijų vykdymą, darbuotojai – už savo pareigų vykdymą.

21. Seniūnui ir seniūnijos darbuotojams atostogas suteikia Savivaldybės administracijos direktorius.

22. Nesant seniūno, seniūno funkcijas laikinai vykdo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas kitos seniūnijos seniūnas.

23. Seniūnijos veiklą kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iš pareigų atleidžiamas seniūnas perduoda reikalus asmeniui, paskirtam laikinai ar nuolat eiti seniūno pareigas. Reikalų perdavimą organizuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Perduodant reikalus, surašomas perdavimo ir perėmimo aktas, kuriame pateikiami svarbiausi duomenys apie faktinę seniūnijos būklę, archyvinių dokumentų būklę. Prie akto pridedami seniūnijos naudojamo turto aprašai. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo komisijos nariai ir reikalus perduodantys ir juos priimantys asmenys. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo reikalus perduodantis ir juos priimantis asmuo, tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius. Aktas pasirašomas, registruojamas ir saugomas byloje pagal Savivaldybės administracijos dokumentacijos planą.

25. Seniūnijos veikla nutraukiama, taip pat reorganizuojama Savivaldybės tarybos sprendimu vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir kitais teisės aktais. Nutraukus seniūnijos veiklą, jos naudojamas turtas ir dokumentai perduodami Savivaldybės administracijai ar kitiems Savivaldybės tarybos sprendime nurodytiems subjektams.

 

 

 

Šie nuostatai pasirašyti

20 __ m.

__________________  ____ d. ______________________________

(vieta)

 

Savivaldybės administracijos direktorius    ___________________         ___________________________

                                                                                                        (parašas)                                            (vardas, pavardė)

 

________________

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2022 m. vasario 7 d. įsakymu Nr. A-115

 

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

SKAISTGIRIO SENIŪNIJOS VEIKLOS NUOSTAtai

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos

 

1. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Skaistgirio seniūnijos (toliau – seniūnija) veiklos nuostatai reglamentuoja seniūnijos veiklą.

2. Seniūnija yra Joniškio rajono savivaldybės  (toliau – Savivaldybė) administracijos (įstaigos kodas – 288712070) filialas, veikiantis tam tikroje savivaldybės teritorijos dalyje. Sprendimą dėl seniūnijos steigimo, panaikinimo, pavadinimo suteikimo ir jo keitimo bei aptarnaujamos teritorijos ribų nustatymo ir keitimo priima Savivaldybės taryba laikantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nuostatų.

3. Seniūnijos teisinė forma – biudžetinės įstaigos filialas.

4. Seniūnijos vadovas yra seniūnas – seniūnijai skirtų asignavimų valdytojas. Jis yra karjeros valstybės tarnautojas. Seniūnui nustatoma 5 metų kadencija. Kadencijų skaičius nėra ribojamas. Seniūną į pareigas priima ir iš jų atleidžia Savivaldybės administracijos direktorius vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymais. Į seniūno pareigas priimama tik konkurso būdu, išskyrus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nurodytus atvejus. Pretendentų į seniūno pareigas konkurso komisija sudaroma iš 7 narių: ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 4 šios komisijos nariai turi būti tos seniūnijos aptarnaujamos teritorijos išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti asmenys.

5. Seniūnijos gyvenamosios vietovės suskirstomos (sugrupuojamos) į seniūnaitijas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

6. Seniūnijos veiklos tikslai – spręsti jos kompetencijai priklausančius klausimus Savivaldybės tarybos priskirtoje teritorijoje, plėtoti vietos savivaldą ir įgyvendinti pavestas viešojo administravimo funkcijas.

7. Seniūnijos veikla organizuojama pagal seniūnijos metinį veiklos planą, o finansuojama iš Savivaldybės biudžeto ir kitų įstatymuose nustatytų lėšų. Seniūnija turi sąskaitą banke. Kiekvienais metais tvirtindama Savivaldybės biudžetą Savivaldybės taryba tvirtina seniūnijos veiklos programas ir skiria lėšų joms įgyvendinti. Savivaldybės taryba nustato seniūnijos veiklos programų sudarymo tvarką ir asignavimų paskirstymo kriterijus. Seniūnijos ir seniūno funkcijoms įgyvendinti reikalingos lėšos gali būti skiriamos ir iš kitų Savivaldybės biudžeto asignavimų.

8. Seniūnija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, kitais įstatymais, Vyriausybės nutarimais, Savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

9. Seniūnijos veiklos nuostatus, pareigybių skaičių, pareigybių aprašymus, seniūno pareiginę algą, seniūnijos darbuotojų tarnybinius atlyginimus (koeficientais) tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

10. Seniūnas turi herbinius antspaudus su valstybės herbu ir su gyvenamosios vietovės, kurioje yra seniūnijos buveinė, ar Savivaldybės herbu ir šiuos herbinius antspaudus naudoja teisės aktų nustatyta tvarka.

11. Seniūno sprendimai įforminami įsakymais.

 

II SKYRIUS

Seniūnijos UŽDAVINIAI ir Funkcijos

 

12. Seniūnijos uždaviniai:

12.1. stiprinti bendruomeninius ryšius;

12.2. skatinti gyventojus dalyvauti vietos savivaldos procese;

12.3. dalyvauti organizuojant seniūnijai priskirtų viešųjų paslaugų teikimą;

12.4. padėti Savivaldybės institucijoms ir Savivaldybės administracijos struktūriniams padaliniams įgyvendinti jų kompetencijai priskirtas funkcijas.

13. Seniūnija vykdo šias funkcijas:

13.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 321 straipsnyje nustatytas funkcijas;

13.2. tvarko priskirtus registrus ir nustatyta tvarka teikia jų duomenis;

13.3. organizuoja gyventojų susitikimus su Savivaldybės ir valstybės institucijų pareigūnais;

13.4. nagrinėja nustatyta tvarka asmenų skundus ir prašymus, priskirtus seniūnijos kompetencijai;

13.5. prižiūri valstybės ir Savivaldybės turtą, kuriuo naudojasi seniūnija ir dėl kurio seniūnas yra pasirašęs materialinės atsakomybės sutartis;

13.6. prižiūri, kad būtų tinkamai saugomas ir eksploatuojamas Savivaldybei priklausantis turtas, esantis seniūnijai priskirtoje teritorijoje;

13.7. vykdo kitas teisės aktuose nustatytas funkcijas.

 

III SKYRIUS

Seniūno funkcijos

 

14. Seniūnas vykdo šias funkcijas:

14.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 32 straipsnyje nustatytas funkcijas;

14.2. administruoja seniūnijai skirtus asignavimus;

14.3. rengia seniūnijos veiklos programas, teikia jas svarstyti seniūnijos seniūnaičių sueigoje; supažindina seniūnaičius su Savivaldybės tarybos patvirtintomis programomis ir aptaria skirtų asignavimų naudojimą;

14.4. nustatyta tvarka rengia sutartis, rūpinasi jų vykdymu;

14.5. išduoda seniūnijai priskirtos teritorijos gyventojams Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme nustatytus, taip pat šeimos sudėtį ir kitokius faktinę padėtį patvirtinančius dokumentus, išskyrus atvejus, kai tai pagal teisės aktus turi būti patvirtinta kitais dokumentais;

14.6. išduoda leidimus laidoti;

14.7. kontroliuoja, ar teikiant viešąsias paslaugas laikomasi teisės aktuose ir sutartyse nustatytų reikalavimų dėl jų teikimo, nagrinėja gyventojų prašymus, skundus dėl viešųjų paslaugų teikimo ir šiais klausimais pagal kompetenciją priima sprendimus. Savivaldybės administracijai, kitiems viešųjų paslaugų teikimą administruojantiems subjektams teikia pasiūlymus dėl viešųjų paslaugų teikimo gerinimo;

14.8. prižiūri nustatyta tvarka prekybą viešose vietose;

14.9. teikia Savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlymus dėl kitų Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių valstybės tarnautojų ir Savivaldybės įstaigų vadovų veiklos seniūnijai priskirtoje teritorijoje tobulinimo, Savivaldybei priklausančių kelių, gyvenviečių gatvių, šaligatvių ir aikščių tvarkymo, vietinio susisiekimo transporto organizavimo, Savivaldybei priklausančių pastatų ir statinių remonto, paminklų, kapinių priežiūros, viešųjų paslaugų teikimo gyventojams organizavimo;

14.10. rengia prireikus Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų, Savivaldybės tarybos sprendimų ir mero potvarkių projektus seniūnijos veiklos klausimais, organizuoja ir kontroliuoja priimtų teisės aktų vykdymą;

14.11. leidžia įsakymus teisės aktų nustatytais atvejais;

14.12. pagal kompetenciją renka informaciją ir dokumentus apie galimai padarytą administracinį nusižengimą ir raštu teikia juos Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotiems valstybės tarnautojams, turintiems teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus;

14.13. vykdo kitas teisės aktuose seniūnui ar seniūnijai priskirtas funkcijas.

 

IV SKYRIUS

SENIŪNIJOS TEISĖS

 

15. Seniūnija, įgyvendindama jai pavestus uždavinius ir vykdydama jos kompetencijai priskirtas funkcijas, turi teisę:

15.1. teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų informaciją, kurios reikia jos uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms vykdyti;

15.2. naudoti tikslinę paramą, gautą seniūnijos bendruomenės sporto, kultūros ir socialiniams poreikiams tenkinti;

15.3. pagal kompetenciją sudaryti sutartis;

15.4. nustatyta tvarka organizuoti konkursus, pasitarimus, konferencijas ir kitokius renginius.

16. Seniūnija turi ir kitų teisių, kurias jai suteikia įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, savivaldybės institucijų sprendimai ir kiti teisės aktai.

 

V SKYRIUS

SENIŪNIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR ATSAKOMYBĖ

 

17. Seniūnas seniūnijos veiklą organizuoja ir planuoja rengdamas metinį veiklos planą.

18. Seniūno, seniūno pavaduotojo ir seniūnijos darbuotojų funkcijas ir pavaldumą reglamentuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtinti pareigybių aprašymai.

19. Seniūnas yra tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas Savivaldybės administracijos direktoriui, kiti seniūnijos darbuotojai – seniūnui. Savivaldybės administracijos direktoriaus reikalavimu seniūnas atsiskaito už seniūnijos veiklą.

20. Seniūnas atsako už seniūnijos veiklą, seniūnijai priskirtų uždavinių ir funkcijų vykdymą, darbuotojai – už savo pareigų vykdymą.

21. Seniūnui ir seniūnijos darbuotojams atostogas suteikia Savivaldybės administracijos direktorius.

22. Nesant seniūno, seniūno funkcijas laikinai vykdo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas kitos seniūnijos seniūnas.

23. Seniūnijos veiklą kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iš pareigų atleidžiamas seniūnas perduoda reikalus asmeniui, paskirtam laikinai ar nuolat eiti seniūno pareigas. Reikalų perdavimą organizuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Perduodant reikalus, surašomas perdavimo ir perėmimo aktas, kuriame pateikiami svarbiausi duomenys apie faktinę seniūnijos būklę, archyvinių dokumentų būklę. Prie akto pridedami seniūnijos naudojamo turto aprašai. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo komisijos nariai ir reikalus perduodantys ir juos priimantys asmenys. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo reikalus perduodantis ir juos priimantis asmuo, tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius. Aktas pasirašomas, registruojamas ir saugomas byloje pagal Savivaldybės administracijos dokumentacijos planą.

25. Seniūnijos veikla nutraukiama, taip pat reorganizuojama Savivaldybės tarybos sprendimu vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir kitais teisės aktais. Nutraukus seniūnijos veiklą, jos naudojamas turtas ir dokumentai perduodami Savivaldybės administracijai ar kitiems Savivaldybės tarybos sprendime nurodytiems subjektams.

 

 

 

Šie nuostatai pasirašyti

20 __ m.

__________________  ____ d. ______________________________

(vieta)

 

Savivaldybės administracijos direktorius    ___________________         ___________________________

                                                                                                        (parašas)                                            (vardas, pavardė)

 

________________

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2022 m. vasario 7 d. įsakymu Nr. A-115

 

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

ŽAGARĖS SENIŪNIJOS VEIKLOS NUOSTAtai

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos

 

1. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Žagarės seniūnijos (toliau – seniūnija) veiklos nuostatai reglamentuoja seniūnijos veiklą.

2. Seniūnija yra Joniškio rajono savivaldybės  (toliau – Savivaldybė) administracijos (įstaigos kodas – 288712070) filialas, veikiantis tam tikroje savivaldybės teritorijos dalyje. Sprendimą dėl seniūnijos steigimo, panaikinimo, pavadinimo suteikimo ir jo keitimo bei aptarnaujamos teritorijos ribų nustatymo ir keitimo priima Savivaldybės taryba laikantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nuostatų.

3. Seniūnijos teisinė forma – biudžetinės įstaigos filialas.

4. Seniūnijos vadovas yra seniūnas – seniūnijai skirtų asignavimų valdytojas. Jis yra karjeros valstybės tarnautojas. Seniūnui nustatoma 5 metų kadencija. Kadencijų skaičius nėra ribojamas. Seniūną į pareigas priima ir iš jų atleidžia Savivaldybės administracijos direktorius vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymais. Į seniūno pareigas priimama tik konkurso būdu, išskyrus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nurodytus atvejus. Pretendentų į seniūno pareigas konkurso komisija sudaroma iš 7 narių: ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 4 šios komisijos nariai turi būti tos seniūnijos aptarnaujamos teritorijos išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti asmenys.

5. Seniūnijos gyvenamosios vietovės suskirstomos (sugrupuojamos) į seniūnaitijas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

6. Seniūnijos veiklos tikslai – spręsti jos kompetencijai priklausančius klausimus Savivaldybės tarybos priskirtoje teritorijoje, plėtoti vietos savivaldą ir įgyvendinti pavestas viešojo administravimo funkcijas.

7. Seniūnijos veikla organizuojama pagal seniūnijos metinį veiklos planą, o finansuojama iš Savivaldybės biudžeto ir kitų įstatymuose nustatytų lėšų. Seniūnija turi sąskaitą banke. Kiekvienais metais tvirtindama Savivaldybės biudžetą Savivaldybės taryba tvirtina seniūnijos veiklos programas ir skiria lėšų joms įgyvendinti. Savivaldybės taryba nustato seniūnijos veiklos programų sudarymo tvarką ir asignavimų paskirstymo kriterijus. Seniūnijos ir seniūno funkcijoms įgyvendinti reikalingos lėšos gali būti skiriamos ir iš kitų Savivaldybės biudžeto asignavimų.

8. Seniūnija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, kitais įstatymais, Vyriausybės nutarimais, Savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

9. Seniūnijos veiklos nuostatus, pareigybių skaičių, pareigybių aprašymus, seniūno pareiginę algą, seniūnijos darbuotojų tarnybinius atlyginimus (koeficientais) tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

10. Seniūnas turi herbinius antspaudus su valstybės herbu ir su gyvenamosios vietovės, kurioje yra seniūnijos buveinė, ar Savivaldybės herbu ir šiuos herbinius antspaudus naudoja teisės aktų nustatyta tvarka.

11. Seniūno sprendimai įforminami įsakymais.

 

II SKYRIUS

Seniūnijos UŽDAVINIAI ir Funkcijos

 

12. Seniūnijos uždaviniai:

12.1. stiprinti bendruomeninius ryšius;

12.2. skatinti gyventojus dalyvauti vietos savivaldos procese;

12.3. dalyvauti organizuojant seniūnijai priskirtų viešųjų paslaugų teikimą;

12.4. padėti Savivaldybės institucijoms ir Savivaldybės administracijos struktūriniams padaliniams įgyvendinti jų kompetencijai priskirtas funkcijas.

13. Seniūnija vykdo šias funkcijas:

13.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 321 straipsnyje nustatytas funkcijas;

13.2. tvarko priskirtus registrus ir nustatyta tvarka teikia jų duomenis;

13.3. organizuoja gyventojų susitikimus su Savivaldybės ir valstybės institucijų pareigūnais;

13.4. nagrinėja nustatyta tvarka asmenų skundus ir prašymus, priskirtus seniūnijos kompetencijai;

13.5. prižiūri valstybės ir Savivaldybės turtą, kuriuo naudojasi seniūnija ir dėl kurio seniūnas yra pasirašęs materialinės atsakomybės sutartis;

13.6. prižiūri, kad būtų tinkamai saugomas ir eksploatuojamas Savivaldybei priklausantis turtas, esantis seniūnijai priskirtoje teritorijoje;

13.7. vykdo kitas teisės aktuose nustatytas funkcijas.

 

III SKYRIUS

Seniūno funkcijos

 

14. Seniūnas vykdo šias funkcijas:

14.1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 32 straipsnyje nustatytas funkcijas;

14.2. administruoja seniūnijai skirtus asignavimus;

14.3. rengia seniūnijos veiklos programas, teikia jas svarstyti seniūnijos seniūnaičių sueigoje; supažindina seniūnaičius su Savivaldybės tarybos patvirtintomis programomis ir aptaria skirtų asignavimų naudojimą;

14.4. nustatyta tvarka rengia sutartis, rūpinasi jų vykdymu;

14.5. išduoda seniūnijai priskirtos teritorijos gyventojams Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme nustatytus, taip pat šeimos sudėtį ir kitokius faktinę padėtį patvirtinančius dokumentus, išskyrus atvejus, kai tai pagal teisės aktus turi būti patvirtinta kitais dokumentais;

14.6. išduoda leidimus laidoti;

14.7. kontroliuoja, ar teikiant viešąsias paslaugas laikomasi teisės aktuose ir sutartyse nustatytų reikalavimų dėl jų teikimo, nagrinėja gyventojų prašymus, skundus dėl viešųjų paslaugų teikimo ir šiais klausimais pagal kompetenciją priima sprendimus. Savivaldybės administracijai, kitiems viešųjų paslaugų teikimą administruojantiems subjektams teikia pasiūlymus dėl viešųjų paslaugų teikimo gerinimo;

14.8. prižiūri nustatyta tvarka prekybą viešose vietose;

14.9. teikia Savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlymus dėl kitų Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių valstybės tarnautojų ir Savivaldybės įstaigų vadovų veiklos seniūnijai priskirtoje teritorijoje tobulinimo, Savivaldybei priklausančių kelių, gyvenviečių gatvių, šaligatvių ir aikščių tvarkymo, vietinio susisiekimo transporto organizavimo, Savivaldybei priklausančių pastatų ir statinių remonto, paminklų, kapinių priežiūros, viešųjų paslaugų teikimo gyventojams organizavimo;

14.10. rengia prireikus Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų, Savivaldybės tarybos sprendimų ir mero potvarkių projektus seniūnijos veiklos klausimais, organizuoja ir kontroliuoja priimtų teisės aktų vykdymą;

14.11. leidžia įsakymus teisės aktų nustatytais atvejais;

14.12. pagal kompetenciją renka informaciją ir dokumentus apie galimai padarytą administracinį nusižengimą ir raštu teikia juos Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotiems valstybės tarnautojams, turintiems teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus;

14.13. vykdo kitas teisės aktuose seniūnui ar seniūnijai priskirtas funkcijas.

 

IV SKYRIUS

SENIŪNIJOS TEISĖS

 

15. Seniūnija, įgyvendindama jai pavestus uždavinius ir vykdydama jos kompetencijai priskirtas funkcijas, turi teisę:

15.1. teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų informaciją, kurios reikia jos uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms vykdyti;

15.2. naudoti tikslinę paramą, gautą seniūnijos bendruomenės sporto, kultūros ir socialiniams poreikiams tenkinti;

15.3. pagal kompetenciją sudaryti sutartis;

15.4. nustatyta tvarka organizuoti konkursus, pasitarimus, konferencijas ir kitokius renginius.

16. Seniūnija turi ir kitų teisių, kurias jai suteikia įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, savivaldybės institucijų sprendimai ir kiti teisės aktai.

 

V SKYRIUS

SENIŪNIJOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR ATSAKOMYBĖ

 

17. Seniūnas seniūnijos veiklą organizuoja ir planuoja rengdamas metinį veiklos planą.

18. Seniūno, seniūno pavaduotojo ir seniūnijos darbuotojų funkcijas ir pavaldumą reglamentuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtinti pareigybių aprašymai.

19. Seniūnas yra tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas Savivaldybės administracijos direktoriui, kiti seniūnijos darbuotojai – seniūnui. Savivaldybės administracijos direktoriaus reikalavimu seniūnas atsiskaito už seniūnijos veiklą.

20. Seniūnas atsako už seniūnijos veiklą, seniūnijai priskirtų uždavinių ir funkcijų vykdymą, darbuotojai – už savo pareigų vykdymą.

21. Seniūnui ir seniūnijos darbuotojams atostogas suteikia Savivaldybės administracijos direktorius.

22. Nesant seniūno, seniūno funkcijas laikinai vykdo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas kitos seniūnijos seniūnas.

23. Seniūnijos veiklą kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iš pareigų atleidžiamas seniūnas perduoda reikalus asmeniui, paskirtam laikinai ar nuolat eiti seniūno pareigas. Reikalų perdavimą organizuoja Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Perduodant reikalus, surašomas perdavimo ir perėmimo aktas, kuriame pateikiami svarbiausi duomenys apie faktinę seniūnijos būklę, archyvinių dokumentų būklę. Prie akto pridedami seniūnijos naudojamo turto aprašai. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo komisijos nariai ir reikalus perduodantys ir juos priimantys asmenys. Perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo reikalus perduodantis ir juos priimantis asmuo, tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius. Aktas pasirašomas, registruojamas ir saugomas byloje pagal Savivaldybės administracijos dokumentacijos planą.

25. Seniūnijos veikla nutraukiama, taip pat reorganizuojama Savivaldybės tarybos sprendimu vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir kitais teisės aktais. Nutraukus seniūnijos veiklą, jos naudojamas turtas ir dokumentai perduodami Savivaldybės administracijai ar kitiems Savivaldybės tarybos sprendime nurodytiems subjektams.

 

 

 

Šie nuostatai pasirašyti

20 __ m.

__________________  ____ d. ______________________________

(vieta)

 

Savivaldybės administracijos direktorius    ___________________         ___________________________

                                                                                                        (parašas)                                            (vardas, pavardė)

 

________________