Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

NUTARIMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2020 m. lapkričio 25 d. nutarimo nr. 1322 „dėl PASIRENGIMO ADMINISTRUOTI EUROPOS SĄJUNGOS LĖŠAS IR JŲ ADMINISTRAVIMO“ pakeitimo

 

2023 m. spalio 11 d. Nr. 791

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 25 d. nutarimą Nr. 1322 „Dėl pasirengimo administruoti Europos Sąjungos lėšas ir jų administravimo“:

1. Pakeisti antraštę ir ją išdėstyti taip:

dėl PASIRENGIMO ADMINISTRUOTI EUROPOS SĄJUNGOS IR KITOS TARPTAUTINĖS FINANSINĖS PARAMOS LĖŠAS IR JŲ ADMINISTRAVIMO“.

2. Pakeisti preambulę ir ją išdėstyti taip:

Vadovaudamasi 2021 m. vasario 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2021/241, kuriuo nustatoma ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė, 2021 m. gegužės 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2021/887, kuriuo įsteigiamas Europos kibernetinio saugumo pramonės, technologijų ir mokslinių tyrimų kompetencijos centras ir Nacionalinių koordinavimo centrų tinklas, 2021 m. birželio 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2021/1060, kuriuo nustatomos bendros Europos regioninės plėtros fondo, „Europos socialinio fondo +“, Sanglaudos fondo, Teisingos pertvarkos fondo ir Europos jūrų reikalų, žvejybos ir akvakultūros fondo nuostatos ir šių fondų bei Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo, Vidaus saugumo fondo ir Sienų valdymo ir vizų politikos finansinės paramos priemonės taisyklės, 2021 m. gruodžio 2 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2021/2115, kuriuo nustatomos valstybių narių pagal bendrą žemės ūkio politiką rengtinų strateginių planų (BŽŪP strateginių planų), finansuotinų iš Europos žemės ūkio garantijų fondo (EŽŪGF) ir iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP), rėmimo taisyklės ir panaikinami reglamentai (ES) Nr. 1305/2013 ir (ES) Nr. 1307/2013, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2022 m. vasario 15 d. Komisijos deleguotuoju reglamentu (ES) 2022/648, 2021 m. gruodžio 2 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2021/2116 dėl bendros žemės ūkio politikos finansavimo, valdymo ir stebėsenos, kuriuo panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 1306/2013, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos strateginio valdymo įstatymo 3 straipsnio 17 dalies 8 punktą ir siekdama, kad būtų veiksmingai planuojamos ir administruojamos lėšos veiksmams pagal 2021 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2021/694, kuriuo nustatoma Skaitmeninės Europos programa ir panaikinamas Sprendimas (ES) 2015/2240, 6 straipsnio nuostatas, taip pat siekdama užtikrinti Šveicarijos Konfederacijos teikiamos paramos, numatytos 2022 m. birželio 30 d. pasirašytame Europos Sąjungos ir Šveicarijos Konfederacijos susitarimo memorandume dėl antrojo Šveicarijos finansinio įnašo siekiant mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus ir bendradarbiavimo migracijos srityje Europos Sąjungoje ir 2023 m. gegužės 22 d. pasirašytame Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Šveicarijos Federalinės Tarybos pagrindų susitarime dėl antrojo Šveicarijos įnašo atrinktoms Europos Sąjungos valstybėms narėms įgyvendinimo siekiant mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus Europos Sąjungoje, įgyvendinimą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:“.

3. Pakeisti 1.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

1.2. Pavesti:

1.2.1. Investicijų programos vadovaujančiajai institucijai ne vėliau kaip per 30 dienų nuo Investicijų programos patvirtinimo dienos patvirtinti šio nutarimo 1.1.2 ir 1.1.3 papunkčiuose nurodytų Investicijų programos tarpinių institucijų funkcijų sąrašą;

1.2.2. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijai, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijai, Lietuvos Respublikos energetikos ministerijai, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijai, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai, Vidaus reikalų ministerijai, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai teikti informaciją Investicijų programos vadovaujančiajai institucijai keičiant Lietuvos Respublikos partnerystės sutartį, patvirtintą Europos Komisijos 2022 m. balandžio 22 d. įgyvendinimo sprendimu, kuriuo patvirtinama partnerystės sutartis su Lietuvos Respublika (apie nurodytą sprendimą Europos Komisija pranešė dokumentu Nr. C(2022)2427), su visais pakeitimais (toliau – Partnerystės sutartis), ir Investicijų programą, teikti pasiūlymus dėl Partnerystės sutarties ir Investicijų programos keitimo.“

4. Pakeisti 2.1.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

2.1.1. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija – Nepritekliaus mažinimo programos vadovaujančioji institucija ir Nepritekliaus mažinimo programos audito institucija;“.

5. Pakeisti 3.1.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

3.1.1. Žemės ūkio ministerija – kompetentinga institucija, kaip  nurodyta Reglamento (ES) 2021/2116 8 straipsnyje, ir Žemės ūkio ir kaimo plėtros strateginio plano vadovaujančioji institucija;“.

6. Pakeisti 5.1.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

5.1.2. Aplinkos ministerijai, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, Energetikos ministerijai, Krašto apsaugos ministerijai, Kultūros ministerijai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Susisiekimo ministerijai, Sveikatos apsaugos ministerijai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Teisingumo ministerijai, Užsienio reikalų ministerijai, Vidaus reikalų ministerijai, Žemės ūkio ministerijai, CPVA, Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Muitinės departamentui prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pagal kompetenciją dalyvauti rengiant ir keičiant Planą „Naujos kartos Lietuva“ – rengti atitinkamas jo dalis, teikti išvadas (pastabas ir pasiūlymus) dėl jo.“

7. Papildyti 7 punktu:

7. Šveicarijos Konfederacijos ir Lietuvos Respublikos bendradarbiavimo programos (toliau – Bendradarbiavimo programa) įgyvendinimui pasirengti ir jai įgyvendinti:

7.1. Nustatyti, kad:

7.1.1. Finansų ministerija – Bendradarbiavimo programos nacionalinė koordinavimo institucija, audito institucija ir mokėjimo institucija;

7.1.2. CPVA – Bendradarbiavimo programos programų operatorė.

7.2. Pavesti:

7.2.1. Finansų ministerijai organizuoti Bendradarbiavimo programos įgyvendinimą, nustatyti Bendradarbiavimo programos programų operatoriaus funkcijas ir Bendradarbiavimo programos įgyvendinimo dalyvio, kaip nurodyta šio nutarimo 7.2.2 papunktyje, funkcijas;

7.2.2. Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Sveikatos apsaugos ministerijai dalyvauti įgyvendinant Bendradarbiavimo programą.

 

 

 

Ministrą Pirmininką pavaduojanti finansų ministrė                                      Gintarė Skaistė