LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS gelbėjimo darbų vadovo paskyrimo

 

2020 m. balandžio 2 d. Nr. ĮV-278

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 2 straipsnio 12 dalimi, 16 straipsnio 3 dalies 3 punktu ir 28 straipsnio 2 dalimi, Gelbėjimo, paieškos ir neatidėliotinų darbų, įvykių, ekstremaliųjų įvykių ir ekstremaliųjų situacijų likvidavimo ir jų padarinių šalinimo organizavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. rugpjūčio 25 d. nutarimu Nr. 1212 „Dėl Gelbėjimo, paieškos ir neatidėliotinų darbų, įvykių, ekstremaliųjų įvykių ir ekstremaliųjų situacijų likvidavimo ir jų padarinių šalinimo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, (toliau – tvarkos aprašas) 12, 27 ir 28 punktais ir Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko 2019 m. sausio 11 d. potvarkiu Nr. 5 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo paskyrimo“:

1. Skiriu Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorę dr. Rūtą Kačkutę valstybės lygio ekstremaliosios situacijos Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos dalyje, Vilniaus piliavietės, vadinamos Gedimino kalnu, Pilies kalnu, Aukštutine ir Žemutine pilimi (unikalus kodas Kultūros vertybių registre – 144; toliau – Gedimino kalnas) teritorijoje (toliau – valstybės lygio ekstremalioji situacija) gelbėjimo darbų vadove (toliau – gelbėjimo darbų vadovė).

2. Įpareigoju gelbėjimo darbų vadovę:

2.1. organizuoti ir vykdyti valstybės lygio ekstremaliosios situacijos likvidavimo ir jos padarinių šalinimo darbus, atlikti gelbėjimo, paieškos ir neatidėliotinus darbus ir jiems vadovauti;

2.2. ne rečiau kaip kartą per savaitę raštu pateikti Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui informaciją apie valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, įskaitant informaciją apie Gedimino kalno ir ant jo esančių statinių būklę, apie atliktus ir numatomus atlikti tyrimus ir kitus darbus, pasikviestus ekspertus (specialistus), dalyvavusias civilinės saugos sistemos pajėgas, padarytą žalą ir patirtus nuostolius, taip pat priimtus sprendimus, susijusius su ekstremaliosios situacijos gelbėjimo, paieškos, neatidėliotinais bei padarinių šalinimo darbais.

3. Įgalioju gelbėjimo darbų vadovę, esant poreikiui:

3.1. duoti nurodymus civilinės saugos sistemos pajėgoms, ūkio subjektams ir kitoms įstaigoms, kurių pajėgumai reikalingi likviduojant valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ir šalinant jos padarinius, atliekant gelbėjimo, paieškos ir neatidėliotinus darbus;

3.2. papildomai kviesti valstybės ir (ar) savivaldybės institucijų ir (ar) įstaigų atstovus, kurie konsultuotų gelbėjimo darbų vadovę, teiktų pasiūlymus dėl įvykio vertinimo ir padarinių likvidavimo.

4. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2018 m. sausio 26 d. įsakymą Nr. ĮV‑145 „Dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos gelbėjimo darbų vadovo paskyrimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

 

 

Kultūros ministras, valstybės lygio

ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų

vadovas                                                                                                         Mindaugas Kvietkauskas