ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ IR BENDRUOMENINĖS VEIKLOS STIPRINIMO PRIEMONĖS ĮGYVENDINIMO PROJEKTŲ KONKURSO ATRANKOS KOMISIJOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO
2022 m. liepos 13 d. Nr. A-1259
Šiauliai
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2022 m. balandžio 15 d. įsakymo Nr. A1-290 „Dėl nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo, įgyvendinant bandomąjį modelį, aprašo patvirtinimo“ (su vėlesniais pakeitimais) 1 punktu patvirtinto Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo, įgyvendinant bandomąjį modelį, aprašo (toliau – Aprašas) 49 punktu:
1. T v i r t i n u Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo priemonės įgyvendinimo projektų konkurso atrankos komisijos darbo reglamentą (toliau – Reglamentas) (pridedama).
2. N u s t a t a u, kad organizuojant Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų konkurso atrankos ir vertinimo komisijos darbą turi būti vadovaujamasi šio įsakymo pirmu punktu patvirtintu Reglamentu.
Šis įsakymas ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo jo įteikimo dienos gali būti skundžiamas paduodant skundą Lietuvos administracinių ginčų komisijos Šiaulių apygardos skyriui adresu: Dvaro g. 81, 76298 Šiauliai, arba Regionų apygardos administraciniam teismui bet kuriuose šio teismo rūmuose.
PATVIRTINTA
Šiaulių miesto savivaldybės
administracijos direktoriaus
2022 m. liepos 13 d.
įsakymu Nr. A-1259
NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ IR BENDRUOMENINĖS VEIKLOS STIPRINIMO PRIEMONĖS ĮGYVENDINIMO PROJEKTŲ KONKURSO ATRANKOS KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo priemonės įgyvendinimo projektų konkurso atrankos komisijos darbo reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų konkurso atrankos komisijos (toliau – Komisija) darbo organizuojant Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ (toliau – Priemonė) įgyvendinimo, įgyvendinant bandomąjį modelį, aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2022 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. A1-290 „Dėl nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo, įgyvendinant bandomąjį modelį, aprašo patvirtinimo“ (su vėlesniais pakeitimais) (toliau – Aprašas) nustatytą paraiškų atranką, tvarką.
2. Reglamente vartojamos sąvokos atitinka sąvokas naudojamas kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo priemonės įgyvendinimo projektų konkurso atrankas.
3. Komisijos darbo forma yra posėdžiai. Posėdžiai gali vykti nuotoliniu būdu arba (ir) Komisijos nariams dalyvaujant fiziškai. Sprendimai gali būti priimami balsuojant rankos pakėlimu, apklausiant raštu, elektroninėmis ryšio priemonėmis. Visiems Komisijos nariams privalo būti užtikrinta balsavimo teisė.
II. KONFIDENCIALUMO IR NEŠALIŠKUMO UŽTIKRINIMAS
6. Pirmojo posėdžio metu Komisijos nariai pasirašo konfidencialumo pasižadėjimus viešai neskelbti ir neplatinti su paraiškų vertinimu susijusios informacijos (Aprašo 4 priedas), taip pat nešališkumo deklaracijas (Aprašo 5 priedas) dėl objektyvių sprendimų priėmimo bei viešųjų ir privačių interesų konflikto vengimo.
7. Komisijos narys privalo nusišalinti nuo paraiškos (-ų) vertinimo ir balsavimo, jei yra svarstoma organizacijos, kurios vadovas, kolegialaus valdymo organo narys ir (arba) darbuotojas jis arba jam artimas asmuo (jo sutuoktinis, sugyventinis, partneris taip pat komisijos nario ir jo sutuoktinio, sugyventinio, partnerio tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), broliai (įbroliai), seserys (įseserės), seneliai, vaikaičiai ir jų sutuoktiniai, sugyventiniai ar partneriai) yra, paraiška (-os).
9. Jeigu Komisijos narys nenusišalina ir tik vėliau paaiškėja, kad dėl to kilo interesų konfliktas, jo vertinimo rezultatai laikomi negaliojančiais, o paraišką (-as) vertina kitas Komisijos narys, kurį paskiria Komisijos pirmininkas.
10. Komisijos narys negali vertinti pareiškėjo, kurio atstovas jis yra, paraiškos (-ų), taip pat jo ar jam artimo asmens (sutuoktinio, sugyventinio, partnerio, taip pat šių asmenų tėvų (įtėvių), vaikų (įvaikių), brolių (įbrolių), seserų (įseserių), senelių, vaikaičių ir jų sutuoktinių, sugyventinių ar partnerių) atstovaujamos bendruomeninės organizacijos paraiškos (-ų).
11. Komisijos posėdžiuose stebėtojų teisėmis gali dalyvauti pareiškėjų atstovai, Šiaulių miesto savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos ar Šiaulių miesto savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos atstovai, Priemonės konsultanto atstovai ir kiti suinteresuoti asmenys, kurie taip pat privalo pasirašyti konfidencialumo pasižadėjimus (Aprašo 6 priedas).
III. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
13. Pirmąjį Komisijos posėdį kviečia Komisijos sekretorius, pranešdamas, kokia forma vyks posėdis, jo laiką ir vietą. Jei posėdis organizuojamas per nuotolį, siunčiama prisijungimo nuoroda.
14. Pirmojo Komisijos posėdžio metu iš jos narių (seniūnaičių arba bendruomeninių organizacijų (ar nevyriausybinių organizacijų) atstovų) balsų dauguma išrenkamas pirmininkas.
15. Pirmasis Komisijos posėdis organizuojamas per 3 darbo dienas gavus paraiškų vertinimų suvestinę, ekspertų vertinimo anketas ir vertintas paraiškas. Posėdžio metu Priemonės konsultantas ir (ar) ekspertas (-ai), vertinęs (-ę) paraiškas, supažindina Komisiją su ekspertų paraiškų vertinimais, išvadomis ir siūlymais, atsako į Komisijos narių ir (ar) kitų posėdyje dalyvaujančių asmenų klausimus.
16. Komisijos sprendimai dėl atrinkto (-ų) labiausiai atitinkančio (-čių) bendruomenės narių (gyventojų) viešuosius poreikius ir interesus projekto (-ų) įforminami protokolu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po įvykusio posėdžio.
17. Posėdžio metu Komisija, atsižvelgusi į ekspertų vertinimus, išvadas bei siūlymus dėl konkrečių projektų finansavimo ir įvertinusi Priemonės konsultanto paraiškų vertinimų suvestinėje pateiktus duomenis bei kitą su paraiškomis, jų vertinimu susijusią informaciją, pritaria arba nepritaria ekspertų skirtų balų vidurkiui ir jų siūlomų skirti valstybės biudžeto lėšų sumų projektams įgyvendinti vidurkiui, priima protokolinį sprendimą ir pateikia Šiaulių mieto savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlymus dėl valstybės biudžeto lėšų skyrimo. Valstybės biudžeto lėšų skiriama tiems projektams, kurie surinko daugiausia balų ir kuriems įgyvendinti užtenka konkursui numatytų valstybės biudžeto lėšų.
18. Jeigu Aprašo 26 punkte nurodytais atvejais paraiškai įvertinti paskiriamas trečiasis ekspertas, Priemonės konsultantas apibendrina jo pasiūlymą dėl paraiškos įvertinimo, parengia paraiškos vertinimų suvestinę, nurodydamas dviejų iš trijų paraišką vertinusių ekspertų, kurių skirtų balų skaičius panašiausias, skirtų balų ir siūlomų skirti valstybės biudžeto lėšų sumų vidurkį, ir ją pateikia Komisijai. Komisija, įvertinusi dviejų ekspertų vertinimų suvestinę, parengtą trečiajam ekspertui atlikus vertinimą, pritaria arba nepritaria skirtų balų ir siūlomų skirti valstybės biudžeto lėšų sumų vidurkiui.
19. Jei Komisija, įvertinusi ekspertų vertinimų suvestinę, parengtą trims ekspertams atlikus vertinimą, nepritaria ekspertų vertinimui, Komisijos protokole, vadovaujantis Aprašo 28 punkte nustatytais kriterijais, fiksuojamas argumentuotas sprendimas nepritarti ekspertų vertinimui ir paraiškų vertinimas gali būti perduotas Komisijos nariams. Komisijos nariai paraiškas vertina vadovaudamiesi Apraše nustatytais projekto veiklų turinio ir lėšų planavimo vertinimo kriterijais.
20. Komisijai priėmus protokolinį sprendimą siūlyti skirti dalį paraiškoje prašomų lėšų, Komisijos sekretorius nedelsdamas, bet ne vėliau nei per 3 darbo dienas nuo Komisijos protokolinio sprendimo užregistravimo dienos, informuoja pareiškėją apie jam siūlomų skirti lėšų dydį, įvardija siūlomas finansuoti priemones (veiklas) ir (ar) išlaidas, taip pat nurodo patvirtinti, kad pareiškėjas sutinka su siūloma skirti suma ir kad priimtas sprendimas skirti dalį lėšų neturės neigiamos įtakos įgyvendinant konkurso tikslus, pagal Komisijos priimtą protokolinį sprendimą prašo patikslinti sąmatą ir (ar) priemonių ir (ar) veiklų planą.
21. Pareiškėjas per 3 darbo dienas nuo pranešimo gavimo dienos Komisijos sekretoriui patvirtina, kad sutinka su siūloma skirti suma ir kad Komisijos priimtas sprendimas skirti dalį lėšų neturės neigiamos įtakos įgyvendinant konkurso tikslus, atsižvelgdamas į pateiktus nurodymus, pateikia patikslintą sąmatą ir (ar) priemonių ir (ar) veiklų planą. Pareiškėjui per šiame punkte nurodytą terminą nepatvirtinus, kad sutinka su Komisijos siūloma skirti suma ir (ar) kad Komisijos priimtas sprendimas skirti dalį lėšų neturės neigiamos įtakos įgyvendinant konkurso tikslus, ir (ar) nepatikslinus sąmatos ir (ar) priemonių, ir (ar) veiklų plano, laikoma, kad jis nesutinka su Komisijos siūloma skirti suma. Jei pareiškėjas nesutinka su Komisijos priimtu sprendimu siūlyti skirti dalį projektui įgyvendinti pareiškėjo prašomų lėšų ar jei Komisija nepritaria pareiškėjo patikslintai sąmatai ir (ar) priemonių ir (ar) veiklų planui, projektui lėšų neskiriama ir jis įtraukiamas į nefinansuotinų projektų sąrašą.
22. Gavęs patvirtinimą, kad pareiškėjas sutinka su Komisijos siūloma skirti suma ir kad Komisijos priimtas sprendimas skirti dalį lėšų neturės neigiamos įtakos įgyvendinant konkurso tikslus, numatytus paraiškoje, bei patikslintą sąmatą ir (ar) priemonių, ir (ar) veiklų planą, Komisijos sekretorius nedelsdamas, bet ne vėliau nei per 3 darbo dienas nuo pareiškėjo patvirtinimo gavimo dienos, juos pateikia Komisijos nariams. Komisija patikslintus dokumentus įvertina per 3 darbo dienas nuo Komisijos sekretoriaus dokumentų pateikimo Komisijai dienos ir protokoliniu sprendimu pritaria arba nepritaria pareiškėjo patikslintai sąmatai ir (ar) priemonių ir (ar) veiklų planui.
23. Pasiūlymus dėl valstybės biudžeto lėšų paskirstymo Komisija pateikia atsakingam
(-iems) valstybės tarnautojui (-ams) ar darbuotojui (-ams) nedelsdama, bet ne vėliau nei per 3 darbo dienas nuo posėdžio, kuriame buvo priimtas sprendimas dėl projektų finansavimo siūlymų pateikimo, protokolo pasirašymo dienos.
24. Kartu su sprendimu dėl atrinktų projektų, pateikiamas ir lėšų paskirstymo bei esamų rezervinių projektų sąrašas.
25. Protokole pateikiama:
25.1. sudaryto reitingo tvarka siūlomų finansuoti projektų sąrašas, nurodant pareiškėją, projekto pavadinimą, prašomą sumą, skirtų vertinimo balų vidurkį, siūlomą finansuoti sumą. Jei siūloma skirti mažesnė suma, nurodoma, kokios priemonės siūlomos finansuoti. Protokolo priedu
(-ais) Šiaulių miesto savivaldybės administracijai pateikiama ir pareiškėjo (-ų) patikslinta sąmata
(-os);
25.2. nefinansuojamų projektų sąrašas pareiškėjų abėcėlės tvarka, jei tokių yra, nurodant pareiškėją, projekto pavadinimą, prašomą sumą, skirtų vertinimo balų vidurkį, priežastį, dėl kurios nuspręsta paraiškos nefinansuoti;
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
26. Pareiškėjai turi teisę susipažinti su savo projekto vertinimu (nuasmenintomis vertinimo anketomis). Paraiškos ir vertinimo anketos saugomos Šiaulių miesto savivaldybės administracijoje.
27. Skundus dėl galimai pažeistos pateiktos (-ų) paraiškos (-ų) vertinimo ir atrankos procedūros nagrinėja Šiaulių miesto savivaldybės administracija.
28. Tai, kas nereglamentuota šiame Reglamente, sprendžiama taip, kaip numatyta kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose.