LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

dėl kultūros ministro 2015 m. rugsėjo 11 d. įsakymo nr. įv-602 „DĖL Lietuvos kultūros ir meno tarybos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo

 

2020 m. kovo 17 d. Nr. ĮV-194

Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u Lietuvos kultūros ir meno tarybos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2015 m. rugsėjo 11 d. įsakymu Nr. ĮV-602 „Dėl Lietuvos kultūros ir meno tarybos nuostatų patvirtinimo“ ir juos išdėstau nauja redakcija (pridedama).

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2020 m. balandžio 14 d.

 

 

 

Kultūros ministras                                                                                         Mindaugas Kvietkauskas

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2015 m. rugsėjo 11 d. įsakymu Nr. ĮV-602

(Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2020 m. kovo 17 d. įsakymo Nr. ĮV-194

redakcija)

 

 

LIETUVOS KULTŪROS IR MENO TARYBOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos kultūros ir meno taryba (toliau – Taryba) yra patariamojo balso teisę turinti Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos sudaryta ekspertų grupė, analizuojanti, vertinanti ir padedanti Lietuvos Respublikos kultūros ministrui formuoti kultūros politiką.

2. Tarybos sprendimai yra rekomendacinio pobūdžio.

 

II SKYRIUS

TARYBOS UŽDAVINYS IR FUNKCIJOS

 

3. Tarybos uždavinys yra teikti kultūros ministrui pasiūlymus dėl kultūros politikos formavimo.

4. Vykdydama šį uždavinį, Taryba atlieka šias funkcijas:

4.1. analizuoja kultūros ir meno procesus, aktualiausias kultūros politikos problemas;

4.2. nagrinėja klausimus dėl kultūros sritį reglamentuojančių ar kultūros procesams įtaką turinčių įstatymų bei kitų teisės aktų poreikio ir galiojančių teisės aktų tobulinimo;

4.3. teikia pasiūlymus dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, Lietuvos kultūros tarybos veiklos ir Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių;

4.4. Lietuvos kultūros tarybos teikimu derina stipendijų kultūros ir (ar) meno kūrėjams kvotų nustatymo aprašą;

4.5. teikia pasiūlymus dėl Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos sudarymo, teisės aktų numatytais atvejais teikia pasiūlymus dėl patariamųjų kultūros sričių tarybų, ekspertų komisijų sudėties;

4.6. teisės aktų numatytais atvejais teikia pasiūlymus dėl apdovanojimų skyrimo kultūrai ir menui nusipelniusiems asmenims;

4.7. deleguoja kandidatus į Lietuvos mokslų tarybos jungtinę ekspertų grupę;

4.8. deleguoja 2 rinkėjus Lietuvos kultūros tarybos narių rinkimams;

4.9. teikia pasiūlymus dėl Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo sudėties patvirtinimo;

4.10. svarsto kitus kultūros politikos klausimus, dėl kurių į Tarybą kreipiasi kultūros ministras.

 

III SKYRIUS

TARYBOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

5. Taryba, vykdydama jai nustatytą uždavinį, turi teisę:

5.1. gauti informaciją savo kompetencijos klausimais iš Kultūros ministerijos ir jos reguliavimo srityje esančių įstaigų bei kitų kultūros ir meno institucijų ir organizacijų;

5.2. kviesti į posėdžius Kultūros ministerijos, jos reguliavimo srityje esančių įstaigų bei kitų kultūros ir meno institucijų ir organizacijų specialistus, galinčius pateikti išvadas ir pasiūlymus dėl svarstomų klausimų;

5.3. palaikyti ir plėtoti ryšius su Lietuvos ir užsienio nevyriausybinėmis organizacijomis.

 

IV SKYRIUS

TARYBOS SUDĖTIS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

6. Tarybą sudaro nariai, iš kurių po vieną atstovą deleguoja kultūros ministro sudarytų patariamųjų kultūros sričių tarybos, Jaunimo reikalų tarybos, Neįgaliųjų reikalų tarybos ir Nevyriausybinių organizacijų atstovai.

7. Tarybos personalinę sudėtį trejų metų kadencijai tvirtina kultūros ministras.

8. Tarybos nariai privalo deklaruoti privačius interesus, vengti interesų konflikto situacijų. Tarybos nariai prieš kiekvieną posėdį įvertina, ar posėdžių darbotvarkėje numatyti klausimai jiems nesukelia interesų konflikto, informuoja apie galimą interesų konfliktą sekretorių bei nusišalina nuo minėtų klausimų svarstymo. Nusišalinimo faktas fiksuojamas posėdžio protokole.

9. Į Tarybos narius siūlomi asmenys privalo būti nepriekaištingos reputacijos. Asmuo nelaikomas nepriekaištingos reputacijos, jeigu jis per praėjusius 5 metus buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos padarymo, jeigu jo teistumas neišnykęs arba nepanaikintas.

10. Tarybos sudėtis po kiekvienos kadencijos atnaujinama ne mažiau kaip trečdaliu. Tas pats asmuo Tarybos nariu gali būti skiriamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės. Tarybos narys nepasibaigus kadencijai turi teisę atsistatydinti arba jį gali atšaukti paskyrusi institucija. Tokiu atveju likusiam kadencijos laikotarpiui skiriamas naujas Tarybos narys.

11. Tarybos pirmininką ir jo pavaduotoją skiria kultūros ministras.

12. Tarybos pirmininkas:

12.1. planuoja ir organizuoja Tarybos darbą ir atsako už jos veiklos rezultatus;

12.2 veikia Tarybos vardu, atstovauja jai visose Lietuvos Respublikos valstybinėse valdžios ir valdymo institucijose, kitose įstaigose ir organizacijose;

12.3. šaukia Tarybos posėdžius, tvirtina posėdžių darbotvarkę, pirmininkauja posėdžiams.

13. Tarybos pirmininkui nesant, Tarybai vadovauja Tarybos pirmininko pavaduotojas.

14. Tarybos veiklos forma – posėdžiai. Posėdžiai vyksta Tarybos pirmininko nustatytu laiku.

15. Neeilinis Tarybos posėdis gali būti sušauktas, jei to prašo ne mažiau kaip 2/3 Tarybos narių, Tarybos pirmininko iniciatyva arba kultūros ministro iniciatyva.

16. Tarybos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė Tarybos narių. Negalintis dalyvauti posėdyje Tarybos narys iki posėdžio pradžios Tarybos sekretoriui gali pateikti nuomonę raštu ar elektroniniu paštu posėdžio darbotvarkėje numatytais klausimais. Šiuo atveju laikoma, kad Tarybos narys posėdyje dalyvavo.

17. Prireikus svarstyti klausimus skubos tvarka, nesant galimybės surengti Tarybos posėdžio, sprendimai gali būti priimami remiantis Tarybos narių rašytinės apklausos arba apklausos elektroniniu paštu rezultatais.

18. Tarybos sprendimai priimami, jeigu už juos balsuoja daugiau kaip pusė posėdyje dalyvavusių Tarybos narių, įskaitant balsą Tarybos nario, kurio nuomonė pateikta raštu/elektroniniu paštu. Balsams pasiskirsčius po lygiai, sprendimo priėmimą lemia Tarybos pirmininko, jeigu jo nėra – Tarybos pirmininko pavaduotojo balsas.

19. Tarybos sprendimai įforminami posėdžių protokolais, kuriuos pasirašo Tarybos pirmininkas, o jam nesant Tarybos pirmininko pavaduotojas ir sekretorius. Prie protokolo pridedama Tarybos nario, negalėjusio dalyvauti posėdyje, raštu pateikta nuomonė.

20. Tarybos posėdžiuose turi teisę dalyvauti Kultūros ministerijos padalinių specialistai bei kiti asmenys, susiję su konkrečiais svarstomais klausimais.

21. Tarybos posėdžių sprendimai įforminami posėdžių protokolais, kuriuos pasirašo Tarybos pirmininkas ir sekretorius. Prie protokolo pridedama Tarybos nario, negalėjusio dalyvauti posėdyje, pateikta rašytinė nuomonė.

22. Tarybos posėdžiams rengti, dokumentacijai tvarkyti ir posėdžiams protokoluoti ministerija skiria sekretorių, kuris nėra Tarybos narys.

________________________________