h

ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL MOKINIŲ PRIĖMIMO Į RUSNĖS SPECIALIĄJĄ MOKYKLĄ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2015 m. birželio 25 d. Nr. T1-2567

Šilutė

 

 

Vadovaudamasi  Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 29 straipsnio 2 dalimi, Šilutės rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1.   Patvirtinti Mokinių priėmimo į Rusnės specialiąją mokyklą tvarkos aprašą (pridedama).

2.   Pripažinti netekusiu galios Savivaldybės tarybos 2014 m. gruodžio 18 d. sprendimo Nr. T1-2349 „Dėl Mokinių priėmimo į Šilutės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo specialiąsias mokyklas tvarkos aprašo patvirtinimo“ 1 punktą.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                 Vytautas Laurinaitis


 

PATVIRTINTA

Šilutės rajono savivaldybės tarybos

2015 m. birželio 25 d.

sprendimu Nr. T1-2567

 

 

MOKINIŲ PRIĖMIMO Į RUSNĖS SPECIALIĄJĄ MOKYKLĄ

TVARKOS APRAŠAS

 

 

IBENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.   Šis tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato mokinių, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turinčių didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, priėmimo į Rusnės specialiąją mokyklą (toliau – Mokykla) kriterijus, prašymų ir kitų dokumentų pateikimo, asmenų priėmimo per mokslo metus, klasių komplektavimo tvarką.

2.   Kiekvienais kalendoriniais metais iki kovo 31 d. Šilutės rajono savivaldybės taryba nustato, o iki rugsėjo 1 d. tikslina klasių ir mokinių skaičiaus vidurkį klasėse pagal vykdomas programas kitiems mokslo metams. Pagal poreikį klasių skaičius gali būti tikslinamas keletą kartų per mokslo metus. 

 

IIMOKINIŲ PRIĖMIMO KRITERIJAI

 

3.      Į Mokyklą priimami mokiniai nuo 7 (nuo 6 metų, jei rekomenduoja Pedagoginės psichologinės tarnybos specialistai ir pageidauja tėvai, globėjai) iki 20 metų amžiaus, mokytis pagal pradinio ugdymo individualizuotą, pagrindinio ugdymo individualizuotą bei socialinių įgūdžių ugdymo programas, kuriems nustatyta:

3.1.   nežymus, vidutinis, žymus, labai žymus ar nepatikslintas intelekto sutrikimas;

3.2.   kompleksinė negalia, kurios derinyje yra nežymus, vidutinis, žymus, labai žymus ar nepatikslintas intelekto sutrikimas;

3.3.   nežymus ar vidutinis intelekto sutrikimas ir elgesio ar (ir) elgesio emocijų sutrikimai (prieštaraujančio neklusnumo sutrikimas, elgesio sutrikimas (asocialus elgesys) ar (ir) emocijų sutrikimai (nerimo spektro sutrikimas, nuotaikos spektro sutrikimas).

4.      Į Mokyklą mokiniai priimami iš visos šalies eiliškumo tvarka, atsižvelgiant į dokumentų padavimo datą. Esant vietų stygiui, pirmumo teise priimami mokiniai iš Šilutės rajono savivaldybės teritorijos.

5.      Per mokslo metus mokiniai priimami į laisvas vietas esančiuose klasių komplektuose.

6.      Mokiniai, negalintys atvykti į Mokyklą kiekvieną dieną, apgyvendinami Mokyklos bendrabutyje Mokyklos direktoriaus nustatyta tvarka.

 

IIIDOKUMENTŲ PRIĖMIMAS, SUTARČIŲ SUDARYMAS 

 

7.      Prašymai dėl mokinių mokymosi Mokykloje pateikiami Mokyklos direktoriui.

8.      Prašymai dėl priėmimo mokytis registruojami knygoje, kurioje privalo būti šios skiltys (jei registravimo knygos forma nėra nustatyta Švietimo ir mokslo ministerijos):

8.1.   eilės numeris;

8.2.   pateikusio prašymą asmens vardas, pavardė; 

8.3.   adresas, telefono numeris; elektroninio pašto adresas;

8.4.   prašymo pateikimo data; 

8.5.   pateikti dokumentai;

8.6.   žyma apie priėmimą (sutarties sudarymo data, numeris);

8.7.   žyma apie nepriėmimą (atsakymo pareiškėjui data, numeris).

9.      Prašymų registravimo knygą pildo Mokyklos direktoriaus įsakymu paskirtas darbuotojas.

10.    Prašymą už vaiką iki 14 metų,  pateikia vienas iš tėvų (globėjų), 14 – 18 metų mokiniai, turintys tėvų (globėjų) raštišką sutikimą, 18 metų ir vyresni asmenys prašymą gali teikti savo vardu.

11.    Kartu su prašymu pateikia šiuos dokumentus:

11.1. mokinio asmens dokumentą (gimimo liudijimą, pasą ar asmens tapatybės kortelę);

11.2. pedagoginės psichologinės tarnybos pažymą dėl nustatytų didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių;

11.3. neįgaliojo pažymėjimo kopiją, jei nustatytas neįgalumas;

11.4. vaiko sveikatos pažymėjimą (027-I/a forma);

11.5. išsilavinimo, mokymosi pasiekimų pažymėjimą ar nustatytos formos pažymą apie ugdymosi rezultatus ankstesnėje mokykloje;

11.6. mokinio charakteristiką;

11.7. dvi fotonuotraukas (3x4).

12.    Mokyklos mokinių, baigusių pradinio ugdymo programą, baigusių 10 klasių, bet neįgijusių pagrindinio išsilavinimo ir pageidaujančių mokytis pagal socialinių įgūdžių ugdymo programą, tėvai (globėjai) Mokyklos direktoriui pateikia tik prašymą ir pasirašo naują mokymo sutartį.

13.    Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, kartu su Pedagogine psichologine tarnyba ir Mokyklos vadovu, tėvams (globėjams) pageidaujant, sąraše nenumatytais atvejais priima sprendimą dėl asmens, kuriam dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų nustatyti dideli ar labai dideli specialieji ugdymosi poreikiai, ugdymo Rusnės specialiojoje mokykloje.

14.       Prašymai ir dokumentai pateikiami Mokyklos direktoriui nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d.

15.  Mokinio priėmimas mokytis įforminamas mokymo sutartimi, kurioje įteisinami Mokyklos ir tėvų (globėjų) įsipareigojimai užtikrinti mokinių ugdymąsi/mokymąsi ir švietimo pagalbos teikimą atsižvelgiant į jų specialiuosius ugdymosi poreikius.

16.  Mokymo sutartis sudaroma su kiekvienu naujai atvykusiu mokiniu bei tos Mokyklos mokiniu, pradedančiu mokytis pagal kito lygmens ugdymo programą, mokymosi pagal tą ugdymo programą laikotarpiui.   

17.        Mokymo sutartį 2 egzemplioriais pasirašo Mokyklos direktorius ir prašymo pateikėjas.

18.        Mokymo sutartis registruojama Mokymo sutarčių registracijos knygoje.

19.        Sudarius Mokymo sutartį, formuojama mokinio asmens byla, kurioje saugomi pateikti dokumentai ar jų kopijos.

20.        Mokinio priėmimas į Mokyklą (jo išvykimas) įforminamas direktoriaus įsakymu.

21.          Mokykla, priimto mokinio duomenis įrašo į Mokinių registro kompiuterinę duomenų bazę. 

 

IVKLASIŲ KOMPLEKTAVIMAS

 

22.    Klasės komplektuojamos vadovaujantis šiais kriterijais:

22.1. nežymų intelekto sutrikimą turinčių mokinių skaičius (specialiojoje) klasėje – ne mažiau kaip 8 ir ne daugiau kaip 12;

22.2. vidutinį, žymų ir labai žymų intelekto sutrikimą turinčių mokinių skaičius (lavinamojoje) klasėje – ne mažiau kaip 5 ir ne daugiau kaip 10;

22.3. įvairiapusių raidos sutrikimų, kompleksinę negalę turinčių mokinių skaičius (lavinamoji) klasėje – ne mažiau kaip 6 ir ne daugiau kaip 10. Vienas kompleksinę negalę turintis mokinys prilyginamas dviem tos klasės mokiniams;

22.4. ugdomų pagal socialinių įgūdžių ugdymo programą (darbinėje) klasėje mokinių skaičius – ne mažiau kaip 5 ir ne daugiau kaip 10; 

22.4.1. Mokinių, turinčių vidutinį, žymų ir labai žymų intelekto sutrikimą, jungtinėje klasėje didžiausias mokinių skaičius – 10. Klasės jungiamos:

22.4.1.1. mokyti pagal pradinio ugdymo programą – dvi, trys arba keturios klasės;

22.4.1.2. mokyti pagal pagrindinio ugdymo programą – dvi arba trys klasės;

22.4.1.3. ugdomų pagal socialinių įgūdžių ugdymo programą – dvi arba trys klasės;

22.4.2. Mokinių, turinčių nežymų intelekto sutrikimą, didžiausias mokinių skaičius jungtinėje klasėje – 12. Klasės jungiamos:

22.4.2.1. mokyti pagal pradinio ugdymo programą – dvi arba trys klasės;

22.4.2.2. mokyti pagal pagrindinio ugdymo programą – devintoji su aštuntąja arba dešimtąja klase;

22.4.2.3. su mokinių, turinčių vidutinį, žymų ir labai žymų intelekto sutrikimą, klase. Tokioje klasėje mokinių, turinčių vidutinį, žymų ir labai žymų intelekto sutrikimą ar kompleksinę negalę, negali būti daugiau kaip trečdalis.

 

VBAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23.    Priėmimą vykdo Mokyklos direktorius ir mokinių priėmimo komisija.

24.    Už šio Aprašo vykdymą atsako Mokyklos direktorius.

25.    Aprašo įgyvendinimo priežiūrą vykdo Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.

 

_____________________________