herbas

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2024 M. SAUSIO 25 D. SPRENDIMO NR. V17E-8 „DĖL KELEIVIŲ IR BAGAŽO VEŽIMO REGULIARIAIS VIETINIO (MIESTO IR PRIEMIESTINIO) SUSISIEKIMO MARŠRUTAIS KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. rugsėjo 26 d. Nr. V17E-251

Kaišiadorys

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 33 dalimi, 15 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos kelių transporto kodekso 18 straipsnio 1 dalimi, Keleivių ir bagažo vežimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2011 m. balandžio 13 d. įsakymu Nr. 3-223 „Dėl Keleivių ir bagažo vežimo taisyklių patvirtinimo“, atsižvelgdama į Kaišiadorių rajono savivaldybės peticijų komisijos posėdžio 2024 m. birželio 14 d. protokolo nutarimą, Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Pakeisti Keleivių ir bagažo vežimo reguliariais vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutais Kaišiadorių rajono savivaldybėje taisykles, patvirtintas Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos 2024 m. sausio 25 d. sprendimu Nr. V17E-8:

1. Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3. Sąvokos:

3.1. Mikromobilumo transporto priemonė – tai elektriniai ir mechaniniai paspirtukai, elektriniai ir paprasti dviračiai, riedžiai, riedlentės.

3.2. Kitos Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos transporto veiklos pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos kelių transporto kodekse.“

2. Pakeisti X skyrių „Bagažo vežimas“ ir jį išdėstyti taip:

X SKYRIUS

BAGAŽO, DVIRAČIŲ IR MIKROMOBILUMO TRANSPORTO PRIEMONIŲ VEŽIMAS

 

41. Bagažo, dviračių ir mikromobilumo transporto priemonių vežimo tvarka:

41.1. Autobuso salone kiekvienas keleivis turi teisę nemokamai vežtis vieną rankinio bagažo, kurio matmenys ne didesni kaip 60 x 40 x 20 cm arba kurio bendra matmenų suma ne didesnė kaip 120 cm, vienetą. Mokiniai ir studentai turi teisę nemokamai vežtis ir didesnį, nei šiame papunktyje nustatyta, vieną rankinio bagažo, būtino jų mokslams ar studijoms, vienetą.

41.2. Leidžiama vežti elektrinius ir paprastus dviračius jų netvirtinant autobuso salone (išskyrus piko metu, darbo dienomis nuo 7 iki 9 val. ir nuo 16 iki 19 val.) ir / arba bagažo skyriuje kaip bagažą, jei transporto priemonė yra pažymėta dviračio ženklu. Jei autobuso salone nėra laisvos vietos dviračiui vežti, dviračio vežti negalima.

41.3. Mikromobilumo transporto priemones galima vežti visuose autobusuose. Keleiviai turi juos vežti sulenktus į transportavimo padėtį, jei tai leidžia priemonės konstrukcija.

41.4. Mikromobilumo transporto priemonę leidžiama vežti tik įsitikinus, kad transporto priemonė švari ir jos transportavimas netrukdys saugiai ir komfortiškai kitų keleivių kelionei. Jei kelionės metu neužtikrinama anksčiau nurodyta sąlyga, mikromobilumo transporto priemonę vežantis keleivis privalo išlipti artimiausioje stotelėje, priešingu atveju kontrolierius ar vairuotojas turi teisę jį išlaipinti.

41.5. Keleivis, norintis vežti  mikromobilumo transporto priemonę, į autobusą turi įlipti paskutinis.

41.6. Mikromobilumo transporto priemonę vežantis keleivis atsako už išteptus kitų keleivių drabužius, daiktus, taip pat dėl jų vežimo kylančios grėsmės kitų keleivių saugumui ir autobuso salono apgadinimą.

41.7. Keleivis šiame skyriuje nustatytu būdu / atvejais gali nemokamai vežti tik vieną mikromobilumo transporto priemonę.

42. Autobusais draudžiama vežti lengvai užsidegančias, sprogstamąsias, dvokiančias, gailias medžiagas, smailius, pjaunančius daiktus, ginklus, šaudmenis, daiktus, kurie gali sutepti ar pažeisti autobuso apmušalus arba keleivių drabužius.

43. Už vežamo bagažo saugumą atsako pats keleivis.“

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                              Šarūnas Čėsna