ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LAIKINOSIOS PALAIKŲ PERKĖLIMO, LAIDOJIMO VIETŲ ĮAMŽINIMO ARBA PAŽYMĖJIMO KOMISIJOS SUDARYMO IR NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2019 m. birželio 20 d. Nr. A-898

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Rezistentų ir kitų asmenų, nužudytų okupacinių režimų metu, palaikų perkėlimo, laidojimo vietų įamžinimo arba pažymėjimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. liepos 20 d. nutarimu Nr. 761 „Dėl rezistentų ir kitų asmenų, nužudytų okupacinių režimų metu, palaikų perkėlimo, laidojimo vietų įamžinimo arba pažymėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 6 punktu bei atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos 2019-05-23 d. raštą Nr. 12-01-828:

1. S u d a r a u Laikiną palaikų perkėlimo, laidojimo vietos įamžinimo arba pažymėjimo komisiją (toliau – Komisija):

Komisijos pirmininkas – Vincas Urbonavičius, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Komisijos pirmininko pavaduotojas – Virgilijus Statkus, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento direktorius.

Nariai: Domas Griškevičius, Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas;

Eugenijus Peikštenis, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro Memorialinio departamento direktoriaus vyresnysis patarėjas;

Gitana Grigaitytė, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ambasadorė ypatingiems pavedimams;

Valdas Norkūnas, Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento vyr. patarėjas;

Valerija Jokubauskienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė;

Rytis Budrys, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Šiaulių skyriaus vedėjas;

Eglė Bružienė, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja;

Mantas Antanavičius, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus vyr. specialistas;

Antanas Matutis, Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazės vadas pulkininkas leitenantas;

Jonė Šileikienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyr. specialistė;

Ingrida Kukanauzienė, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento, Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriaus vyr. specialistė.

2. S k i r i u  Komisijos sekretore Ingridą Kukanauzienę, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento, Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriaus vyr. specialistę.

 

3. T v i r t i n u Komisijos nuostatus (pridedama).

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                                         Antanas Bartulis

 

PATVIRTINTA

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus    

2019 m. birželio 20 d. įsakymu Nr.A-898

 

 

LAIKINOSIOS PALAIKŲ PERKĖLIMO, LAIDOJIMO VIETŲ ĮAMŽINIMO ARBA PAŽYMĖJIMO KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Laikinosios palaikų perkėlimo, laidojimo vietų įamžinimo arba pažymėjimo komisijos (toliau – Komisija) nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato Komisijos uždavinį, sudėtį ir darbo organizavimą.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. liepos 20 d. nutarimu Nr.761 „Dėl rezistentų ir kitų asmenų, nužudytų okupacinių režimų metu, palaikų perkėlimo, laidojimo vietų įamžinimo arba pažymėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, kitais įstatymais, nutarimais, Savivaldybės vykdomosios institucijos sprendimais ir šiais Nuostatais.

3. Komisija, vykdydama savo veiklą, laikosi Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatyme įtvirtintų viešojo administravimo principų.   

 

II SKYRIUS

KOMISIJOS UŽDAVINYS

 

4. Pagrindinis Komisijos uždavinys – įvertinus gautą informaciją apie surastus palaikus pateikti Savivaldybės vykdomajai institucijai siūlymus dėl palaikų perkėlimo, laidojimo vietos įamžinimo arba pažymėjimo.

 

III SKYRIUS

KOMISIJOS SUDĖTIS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

5. Komisija sudaroma iš šių atstovų:

5.1. savivaldybės;

5.2. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro;

5.3. Lietuvos laisvės kovotojų organizacijų;

5.4. kitų suinteresuotų institucijų, įstaigų ir organizacijų;

5.5. jeigu nustatyta rastų palaikų asmens tapatybė – šio asmens giminaičiai (jei yra žinoma jų gyvenamoji vieta).

6. Komisijos pirmininkas:

6.1. savo iniciatyva arba suinteresuotų organizacijų siūlymu organizuoja Komisijos posėdžius ir jiems vadovauja;

6.2. pirmininkauja posėdžiams;

6.3. atsako už Komisijos veiklą.

7. Komisijos pirmininkui negalint dalyvauti posėdyje, Komisijos pirmininko funkcijas atlieka Komisijos pirmininko pavaduotojas.

8. Komisijos veiklos forma – posėdžiai.

9. Posėdžiuose dalyvauja Komisijos nariai, posėdžio sekretorius ir Komisijos sprendimu pakviesti su posėdžio darbotvarkėje svarstomais klausimais susiję asmenys (institucijų, įmonių ar organizacijų atstovai, specialistai, ekspertai ir pan.). Komisijos posėdžiai yra uždari.

10. Komisijos posėdžiai yra teisėti (kvorumas yra), jei juose dalyvauja daugiau negu pusė Komisijos narių.

11. Komisijos narys neturi teisės balsuoti svarstomu klausimu, jeigu jis ar jo artimi asmenys (tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), broliai (įbroliai), seserys (įseserės), seneliai, vaikaičiai, sutuoktinis, sugyventinis, partneris, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka, taip pat sutuoktinio, sugyventinio, partnerio, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka, vaikai, vaikų, brolių, seserų, vaikaičių sutuoktiniai, sugyventiniai partneriai, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka) yra asmeniškai suinteresuoti sprendimo rezultatais.

12. Komisijos narys turi teisę balsuoti raštu ir (ar) elektroniniu paštu dėl iš anksto paskelbto posėdžio darbotvarkės klausimo ir suformuluoto sprendimo projekto ir pateikti savo sprendimą ne vėliau kaip iki posėdžio pradžios Komisijos pirmininkui, o jo nesant, Komisijos pirmininko pavaduotojui arba Komisijos sekretoriui.

13. Komisijos sprendimai priimami Komisijos narių balsų dauguma. Sprendimas laikomas priimtu, jei esant kvorumui „už“ sprendimą balsuoja daugiau nei pusė Komisijos posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių (įskaitant ir raštu (elektroniniu paštu) balsuojančius Komisijos narius). Komisijos nario balsavimas raštu (elektroniniu paštu) yra įskaitomas į posėdžio kvorumą ir posėdžio rezultatus. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Komisijos pirmininko arba jo funkcijas atliekančio Komisijos pirmininko pavaduotojo balsas.

14. Komisijos sprendimai įforminami Komisijos posėdžio protokolu (toliau – protokolas). Posėdžius techniškai aptarnauja, juos organizuoja ir surašo posėdžių protokolus Komisijos sekretorius. Protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas ir sekretorius. 

15. Komisijos nario reikalavimu atskiroji jo nuomonė svarstomu klausimu turi būti įrašyta į posėdžio protokolą.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

16. Komisija panaikinama, jos sudėtis bei Nuostatai keičiami Savivaldybės vykdomosios institucijos įsakymu.

___________________________________