Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2017 M. BALANDŽIO 5 D. NUTARIMO NR. 253 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS IR SAVIVALDYBIŲ ĮSTAIGŲ DARBUOTOJŲ DARBO APMOKĖJIMO IR KOMISIJŲ NARIŲ ATLYGIO UŽ DARBĄ ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. spalio 23 d. Nr. 887
Vilnius
Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. balandžio 5 d. nutarimą Nr. 253 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo įgyvendinimo“:
1. Pakeisti 1.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„1.1. Mediatorių kvalifikacinio egzamino komisijos, Neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisijos, Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos, Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos, Teisėjų etikos ir drausmės komisijos, Nuolatinės teisėjų veiklos vertinimo komisijos prie Teisėjų tarybos, Teisėjų garbės teismo, Prokurorų atrankos komisijos, Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijos, Prokurorų etikos komisijos, Prokurorų atestacijos komisijos, Pretendentų egzaminų komisijos, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro tarybos, Pasipriešinimo dalyvių (rezistentų) teisių komisijos, Viešųjų objektų atitikties totalitarinių, autoritarinių režimų ir jų ideologijų propagavimo juose draudimui vertinimo tarpinstitucinės komisijos narių atlygis už vieną dirbtą valandą komisijos, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro tarybos ar Teisėjų garbės teismo posėdyje yra 0,005 Lietuvos Respublikos pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio nustatymo ir asignavimų darbo užmokesčiui perskaičiavimo įstatyme nustatyto pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio (toliau – pareiginės algos bazinis dydis).“
2. Pakeisti 1.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
3. Pakeisti 1.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„1.4. Darbas apmokamas pagal faktiškai dirbtas valandas, užfiksuotas šio nutarimo 1.1–1.2 papunkčiuose nurodytos komisijos, darbo grupės, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro tarybos ir Teisėjų garbės teismo posėdžio protokole. Posėdžio protokole taip pat fiksuojamas išnagrinėtų paraiškų, pareiškimų, prašymų ar skundų kiekis.“
4. Pakeisti 1.6 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„1.6. Atlygis už pasirengimą šio nutarimo 1.1 papunktyje nurodytos komisijos, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro tarybos ar Teisėjų garbės teismo posėdyje nagrinėti vieną paraišką, pareiškimą, prašymą ar skundą ir už darbą šio nutarimo 1.1–1.2 papunkčiuose nurodytos komisijos, darbo grupės, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro tarybos ar Teisėjų garbės teismo posėdyje sumokamas ne vėliau kaip praėjus 15 dienų po darbo šio nutarimo 1.1–1.2 papunkčiuose nurodytos komisijos, darbo grupės, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro tarybos ar Teisėjų garbės teismo posėdyje. Atlygis už pasirengimą šio nutarimo 1.1 papunktyje nurodytos komisijos, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro tarybos ar Teisėjų garbės teismo posėdyje nagrinėti vieną paraišką, pareiškimą, prašymą ar skundą ir už darbą šio nutarimo 1.1–1.2 papunkčiuose nurodytos komisijos, darbo grupės, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro tarybos ir Teisėjų garbės teismo posėdyje pervedamas į šio nutarimo 1.1–1.2 papunkčiuose nurodytos komisijos, darbo grupės, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro tarybos ir Teisėjų garbės teismo nario nurodytą sąskaitą Lietuvos Respublikoje ar kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje veikiančioje kredito ar mokėjimo įstaigoje.“
5. Pakeisti 1.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„1.7. Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos, Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos, Teisėjų etikos ir drausmės komisijos, Nuolatinės teisėjų veiklos vertinimo komisijos prie Teisėjų tarybos, Teisėjų garbės teismo narių darbas apmokamas iš Nacionalinei teismų administracijai valstybės biudžete patvirtintų asignavimų. Prokurorų atrankos komisijos, Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijos, Prokurorų etikos komisijos, Prokurorų atestacijos komisijos, Pretendentų egzaminų komisijos narių darbas apmokamas iš Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai valstybės biudžete patvirtintų asignavimų. Seimo, Seimo struktūrinių padalinių, Seimo pareigūnų, Respublikos Prezidento, Vyriausybės, Ministro Pirmininko, iš valstybės biudžeto ar valstybės pinigų fondų išlaikomų įstaigų sudarytų darbo grupių (komisijų) teisės aktų projektams rengti narių darbas apmokamas iš valstybės biudžeto ar valstybės pinigų fondų išlaikomų įstaigų, inicijuojančių teisės akto projekto rengimą, patvirtintų asignavimų. Neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisijos narių darbas apmokamas iš valstybės biudžeto šiam tikslui skiriamos specialiosios tikslinės dotacijos savivaldybių biudžetams. Mediatorių kvalifikacinio egzamino komisijos narių darbas apmokamas iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai valstybės biudžete patvirtintų Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai skiriamų asignavimų. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro tarybos, Pasipriešinimo dalyvių (rezistentų) teisių komisijos, Viešųjų objektų atitikties totalitarinių, autoritarinių režimų ir jų ideologijų propagavimo juose draudimui vertinimo tarpinstitucinės komisijos narių darbas apmokamas iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui valstybės biudžete patvirtintų asignavimų.“