ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS REPREZENTACINIO RENGINIO STATUSO SUTEIKIMO IR JO DALINIO FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2023 m. kovo 30 d. Nr. T-159
Šiauliai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, 2022 m. birželio 30 d. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 pakeitimo įstatymo Nr. XIV-1268 2 straipsnio 1 ir 2 dalimis, 1 straipsniu pakeisto Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 3 straipsnio 3 dalimi, 6 straipsnio 13 ir 29 punktais, 25 straipsnio 5 dalimi, 27 straipsnio 2 dalies 3, 8 ir 26 punktais, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 58 straipsnio 1 dalies 1 punktu, 2022 m. birželio 30 d. Lietuvos Respublikos Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono teritorijų ribų keitimo įstatymu Nr. XIV-1378, Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendžia:
1. Patvirtinti Šiaulių miesto savivaldybės reprezentacinio renginio statuso suteikimo ir jo dalinio finansavimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2020 m. rugsėjo 3 d. sprendimu Nr. T-338 „Dėl Šiaulių miesto reprezentacinio renginio statuso suteikimo ir jo dalinio finansavimo iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto lėšų tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.
3. Nustatyti, kad šis sprendimas, išskyrus jo 4 punktą, įsigalioja nuo 2023 m. balandžio 1 d., o jo nuostatos pradedamos taikyti, kai naujai išrinkta 2023‒2027 metų kadencijos Šiaulių miesto savivaldybės taryba susirenka į pirmąjį posėdį.
4. Įpareigoti Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos ir mero sekretoriatą, paskelbus 2023‒2027 metų kadencijos Šiaulių miesto savivaldybės tarybos susirinkimo datą, pranešti apie tai Teisės aktų registrui.
PATVIRTINTA
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos
2023 m. kovo 30 d. sprendimu Nr. T-159
ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS REPREZENTACINIO RENGINIO STATUSO SUTEIKIMO IR JO DALINIO FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šiaulių miesto savivaldybės reprezentacinio renginio statuso suteikimo ir jo dalinio finansavimo tvarkos aprašas (toliau –Aprašas) nustato Šiaulių miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) reprezentacinio renginio statuso suteikimo Savivaldybėje organizuojamiems tęstiniams festivaliams, švietimo ir sporto renginiams ir jų dalinio finansavimo iš Savivaldybės biudžeto lėšų skyrimo tvarką.
2. Aprašo tikslas – užtikrinti Šiaulių miesto ir visos Savivaldybės įvaizdžiui svarbių Savivaldybės renginių tęstinumą, jų ilgalaikiškumą, dalinį finansavimą, skatinti naujų idėjų, raiškos formų atsiradimą ir raidą.
3. Apraše vartojamos sąvokos:
3.1. švietimo renginys – šviečiamojo pobūdžio renginys, skatinantis Savivaldybės bendruomenės švietimo iniciatyvas, mokslo populiarinimą, pažangos sklaidą ir įvairių sričių organizacijų bendradarbiavimą kuriant pilietinę visuomenę;
3.2. festivalis – masinė kultūros (paprastai periodiška) šventė, susijusi su įvairių meno šakų, pvz. teatro, kino, muzikos, šokių, konkursu, iškilmingas renginys;
3.3. sporto renginys − sporto varžybos ar renginys, kuris yra įtrauktas į oficialų atitinkamos sporto šakos federacijos varžybų ir renginių kalendorių, arba tarptautinis Savivaldybės sporto renginys;
3.4. reprezentacinis renginys – tęstinis unikalaus turinio renginys, turintis ypač didelę reikšmę Savivaldybės teigiamo įvaizdžio formavimui ir (arba) švietimo ir mokslo populiarinimo, meninės veiklos ir (ar) meno žanro ar sporto šakos vystymuisi;
4. Savivaldybės reprezentacinio švietimo renginio (toliau – reprezentacinis švietimo renginys) statusas gali būti suteikiamas Savivaldybėje rengiamiems tęstiniams švietimo renginiams, kurių tikslas – pristatyti su Savivaldybės bendruomenės švietimu susijusias inovatyvias idėjas, skleisti šalies ir tarptautinę gerąją patirtį, skatinti švietimo, mokslo, verslo, kariuomenės ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą, kurti darnią pilietinę visuomenę, puoselėti bendražmogiškąsias ir tautines vertybes, formuoti Šiaulių, kaip pažangaus miesto ir visos Savivaldybės įvaizdį.
5. Savivaldybės reprezentacinio festivalio (toliau – reprezentacinis festivalis) statusas gali būti suteikiamas Savivaldybėje rengiamiems tęstiniams kultūros renginiams, kurių tikslas – formuoti Šiaulių, kaip unikalaus kultūros miesto ir visos Savivaldybės įvaizdį, visuomenei pristatyti, skleisti ir populiarinti aukšto meninio lygio (kokybišką) Šiaulių, Lietuvos ir užsienio šalių profesionalųjį ir mėgėjų meną, skatinti Savivaldybės bendruomenę aktyviai juose dalyvauti.
6. Savivaldybės reprezentacinio sporto renginio (toliau – reprezentacinis sporto renginys) statusas gali būti suteikiamas Savivaldybėje rengiamiems sporto renginiams, kurių tikslas – stiprinti Šiaulių, kaip sporto miesto ir visos Savivaldybės, įvaizdį, visuomenei pristatyti ir populiarinti sporto šakas ar renginius, skatinti Savivaldybės bendruomenę aktyviai juose dalyvauti.
7. Aprašas taikomas Savivaldybės administracijai, biudžetinėms valstybės ir Savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto įstaigoms, viešosioms įstaigoms, visuomeninėms organizacijoms, veikiančioms pagal Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymą.
II SKYRIUS
REPREZENTACINIO FESTIVALIO, ŠVIETIMO AR SPORTO RENGINIO STATUSO SUTEIKIMAS
9. Paraiškas suteikti Savivaldybės reprezentacinio renginio statusą renginiui (toliau – paraiška) Savivaldybės administracijai gali teikti tik kultūros ir (arba) meno festivalius, švietimo ir (arba) mokslo, sporto ar pramoginius renginius organizuojantys ar dalyvaujantys juose juridiniai asmenys (toliau – renginio vykdytojas), kurie turi ne mažesnę nei 3 metų panašaus pobūdžio renginių organizavimo patirtį (tinkamos kvalifikacijos renginio organizavimui specialistus arba renginio autorines teises ir kt.), kurių renginys yra tęstinis, t. y. įvyko ne mažiau nei 3 kartus.
10. Renginių vykdytojų paraiškos įtraukti renginį į rekomenduojamų Savivaldybės reprezentacinių renginių sąrašą (toliau – Sąrašas) parengtos pagal Savivaldybės mero potvarkiu patvirtintą formą, priimamos Savivaldybės administracijai paskelbus informaciją (skelbimą) apie jų priėmimą Savivaldybės interneto svetainėje www.siauliai.lt.
11. Vienas festivalio, švietimo ar sporto renginio organizatorius gali teikti tik po vieną tos pačios švietimo, kultūros srities ar sporto šakos paraišką.
12. Paraiškas dėl reprezentacinio švietimo renginio statuso suteikimo vertina Savivaldybės švietimo taryba (toliau – Švietimo taryba). Švietimo taryba teikia rekomendacijas Savivaldybės mero potvarkiu, iš Savivaldybės administracijos 7 narių, sudarytai komisijai (toliau – Komisija) dėl renginių įtraukimo į Sąrašą.
13. Paraiškas dėl reprezentacinio festivalio statuso suteikimo vertina Savivaldybės kultūros taryba (toliau – Kultūros taryba) ir teikia rekomendacijas Komisijai dėl renginių įtraukimo į Sąrašą.
14. Paraiškas dėl reprezentacinio sporto renginio statuso suteikimo vertina Savivaldybės sporto taryba (toliau – Sporto taryba) ir teikia rekomendacijas Komisijai dėl renginių įtraukimo į Sąrašą.
15. Jeigu Švietimo, Kultūros ar Sporto tarybos narys yra paraišką pateikusios organizacijos vadovas, narys arba dalyvauja įgyvendinant reprezentacinį festivalį, švietimo ar sporto renginį, jis privalo nusišalinti nuo visų sprendimų svarstant visų reprezentacinių festivalių, švietimo ar sporto renginių statuso suteikimo ir dalinio finansavimo klausimus.
16. Jeigu dėl nusišalinimo procedūros Švietimo, Kultūros ar Sporto tarybos posėdyje nesusidaro kvorumo, klausimus dėl reprezentacinio festivalio, švietimo ar sporto renginio statuso suteikimo ir dalinio finansavimo sprendžia Komisija ir likusieji Švietimo, Kultūros ar Sporto tarybos nariai.
17. Į Sąrašą gali būti įtraukti tos pačios meno srities festivaliai (pvz.: muzikos, dailės, teatro ir kt.), bet negali būti įtraukti du to paties meninio žanro festivaliai (pvz.: chorinės muzikos, operinės muzikos ir pan.).
III SKYRIUS
REPREZENTACINIO FESTIVALIO, ŠVIETIMO AR SPORTO RENGINIO FINANSAVIMAS
19. Reprezentacinio renginio statusą gavusiam renginiui (toliau – renginys) trejus metus užtikrinamas dalinis finansavimas iš Savivaldybės biudžete patvirtintų asignavimų.
20. Lėšų poreikis renginiams iš dalies finansuoti kasmet numatomas sudarant ateinančių metų Savivaldybės biudžetą, atsižvelgiant į Komisijos rekomendacijas dėl reprezentacinio renginio statusą gavusio renginio dalinio finansavimo iš Savivaldybės biudžeto lėšų. Lėšų poreikį pirmaisiais metais Komisija rekomenduoja skirti atsižvelgdama į paraiškoje pateiktą sąmatą, kitais metais – Švietimo, Kultūros ir Sporto tarybos, atsižvelgdamos į pateiktą praėjusių metų renginio ataskaitą ir į patikslintą sąmatą gauti reprezentacinio renginio dalinį finansavimą iš Savivaldybės biudžeto lėšų, teikia siūlymus Komisijai dėl kitų metų finansavimo. Jei renginys ateinančiais metais nebus vykdomas, renginio aprašymo ir patikslintos sąmatos teikti nereikia, tačiau apie tai būtina informuoti Savivaldybės administraciją.
21. Vienam renginiui iš Savivaldybės biudžeto skiriama ne mažiau kaip 5 000 Eur. Skiriama maksimali suma priklauso nuo einamųjų metų biudžeto.
22. Renginiams skirtos lėšos negali būti naudojamos:
23. Atsižvelgus į Švietimo, Kultūros ir Sporto tarybų, Komisijos rekomendacijas lėšos renginiams skiriamos Savivaldybės mero potvarkiu.
24. Su renginio vykdytojais kasmet sudaromos sutartys dėl renginio dalinio finansavimo iš Savivaldybės biudžeto lėšų. Sutartys sudaromos Savivaldybės administracijos vardu ir pasirašomos Savivaldybės administracijos direktoriaus pagal Savivaldybės mero patvirtintą formą.
25. Komisijai pritarus, sutartis su renginio vykdytoju, kurio renginys vyksta iki einamųjų metų Savivaldybės biudžeto patvirtinimo, gali būti pasirašyta, jei renginys įtrauktas į Sąrašą ir jo sąmata neviršija 1/12 dalies lėšų, numatytų praėjusių metų savivaldybės biudžete priemonei, iš kurios finansuojamas renginys.
26. Renginiui įgyvendinti reikalinga lėšų dalis, kurios nepadengia skirtos Savivaldybės biudžeto lėšos, turi sudaryti ne mažiau nei 30 procentų viso projekto poreikio. Šią lėšų dalį turi padengti renginio vykdytojas savo arba rėmėjų (partnerių) indėliu (finansiniu ar nepiniginiu įnašu). Dokumentai, įrodantys tokį prisidėjimą, yra sutartis, preliminari sutartis, ketinimų protokolas ar raštas, laiškas. Prisidėjimas ir (ar) indėlis, teikiamas natūra prekėmis ir (arba) paslaugomis, išreiškiama pinigine verte (nepiniginio įnašo vertę teisės aktų nustatyta tvarka apskaičiuoja, nustato ir už jos teisingumą atsako paraiškos teikėjas). Visuose indėlį patvirtinančiuose dokumentuose turi būti nurodytas renginio pavadinimas, finansinio įsipareigojimo rūšis (parama lėšomis ar natūra), finansinio įsipareigojimo vertė eurais. Sutartis nesudaroma, jeigu renginio vykdytojas nepateikia dokumentų, įrodančių, kad renginiui įgyvendinti turi ne mažiau kaip 30 procentų lėšų iš kitų finansavimo šaltinių.
27. Kiekvienų metų pabaigoje Švietimo, Kultūros ir Sporto skyriai, patikrinę pateiktą praėjusių metų renginio ataskaitą ir nustatę pažeidimų dėl sutartinių įsipareigojimų nevykdymo, turi teisę teikti Švietimo, Kultūros ir Sporto taryboms siūlymą išbraukti renginį iš Sąrašo. Koreguotą Sąrašą Komisijos rekomendacijų pagrindu tvirtina Savivaldybės taryba.
IV SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
28. Užtikrinant kokybišką renginių tęstinumą ir ilgalaikį dalinį finansavimą, Sąrašas sudaromas ir Savivaldybės tarybos tvirtinamas trejiems metams.
29. Tai, kas nereglamentuota Apraše, sprendžiama taip, kaip numatyta Lietuvos Respublikos teisės aktuose.