LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS
MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO 2022 M. RUGSĖJO 1 D. ĮSAKYMO NR. V-695 „DĖL KARINIŲ SPECIALYBIŲ KVALIFIKACINIŲ KATEGORIJŲ SUTEIKIMO SĄLYGŲ IR TVARKOS IR PRIEDO UŽ KARINIŲ SPECIALYBIŲ KVALIFIKACINES KATEGORIJAS SKYRIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2022 m. lapkričio 28 d. Nr. V-968
Vilnius
P a k e i č i u Karinių specialybių kvalifikacinių kategorijų suteikimo sąlygų ir tvarkos ir priedo už karinių specialybių kvalifikacinių kategorijų skyrimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2022 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-695 „Dėl Karinių specialybių kvalifikacinių kategorijų suteikimo sąlygų ir tvarkos ir priedo už karinių specialybių kvalifikacines kategorijas skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:
2. Pakeičiu 8.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
„8.1. penktai kvalifikacinei kategorijai gauti turi ne mažesnę kaip 6 mėnesių profesinės karo tarnybos patirtį ir yra baigęs pareigoms vykdyti reikalingus specialybės kursus, kurie yra nurodyti kario pareiginiuose nuostatuose arba pareigybės karinės specialybės aprašyme, arba pradinį puskarininkio kursą (kategorija nesuteikiama karininkui, baigusiam tik karo mokymo įstaigą arba turinčiam aukštąjį išsilavinimą ir baigusiam tik karinio rengimo programą, skirtą karininkams parengti);“.
4. Pakeičiu 10.1 ir 10.2 papunkčius ir juos išdėstau taip:
„10.1. antrai kvalifikacinei kategorijai gauti – karys turi ne mažesnę kaip 6 mėnesių profesinės karo tarnybos patirtį ir yra baigęs kvalifikacijos kėlimo kursus kurių bendra trukmė ne trumpesnė kaip 12 dienų arba 72 val. (jeigu nenurodytas valandų ar dienų skaičius, viena kursų diena prilyginama šešioms valandoms, o šešios valandos prilyginamos vienai kursų dienai) pagal turimą specialybę mokymo įstaigose, teisės aktų nustatyta tvarka turinčiose teisę teikti formalųjį švietimą, ir paslaugų teikėjų, turinčių teisę teikti neformalųjį švietimą, taip pat užsienio mokymo įstaigose, į kurias kariai yra siunčiami kelti kvalifikaciją;
10.2. pirmai kvalifikacinei kategorijai gauti – karys turi ne mažesnę kaip 4 metų profesinės karo tarnybos patirtį ir yra baigęs kvalifikacijos kėlimo kursus kurių bendra trukmė yra ne trumpesnė kaip 24 dienų arba 144 val. (jeigu nenurodytas valandų ar dienų skaičius, viena kursų diena prilyginama šešioms valandoms, o šešios valandos prilyginamos vienai kursų dienai) pagal turimą specialybę mokymo įstaigose, teisės aktų nustatyta tvarka turinčiose teisę teikti formalųjį švietimą, ir paslaugų teikėjų, turinčių teisę teikti neformalųjį švietimą, taip pat užsienio mokymo įstaigose, į kurias kariai yra siunčiami kelti kvalifikaciją.“
5. Papildau 101 punktu ir jį išdėstau taip:
„101. Profesinės kario tarnybos kariui, perkeltam į laikinąjį profesinės karo tarnybos rezervą (toliau – rezervas) ir atitinkančiam reikalavimus gauti kvalifikacinę kategoriją, kvalifikacinė kategorija (išskyrus penktą kvalifikacinę kategoriją) suteikiama ir priedas skiriamas pagal paskutines vykdytas bendrųjų karinių specialybių arba specialiųjų karinių specialybių pareigas. Karį perkėlus į rezervą vadovaujantis KASOKTĮ 42 straipsnio 2 dalies 4 ir 8 punktais, kvalifikacinė kategorija nesuteikiama ir priedas neskiriamas.“
6. Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:
7. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:
„15. Bendrųjų karinių specialybių penkta kvalifikacinė kategorija panaikinama vieneto, kuriame tarnauja karys, vadovo įsakymu, kai karys perkeliamas į kitas pareigas tame pačiame vienete ir kurioms vykdyti nėra baigęs reikalingų specialybės kursų, nustatytų pareiginiuose nuostatuose arba pareigybei nustatytos karinės specialybės aprašyme arba į rezervą.“