KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL TEISĖS DIRBTI AR SUSIPAŽINTI SU ĮSLAPTINTA INFORMACIJA, ŽYMIMA SLAPTUMO ŽYMA „RIBOTO NAUDOJIMO“, SUTEIKIMO TVARKOS KALĖJIMŲ DEPARTAMENTE PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIOSE ĮSTAIGOSE NUOSTATŲ

PATVIRTINIMO

 

2017 m. birželio 7 d. Nr. V-247

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo 16 straipsnio 1 ir 3 dalimi bei atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamento 2017-02-15 rašte Nr. 18-1557 pateiktas rekomendacijas:

1. T v i r t i n u Teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimo tvarkos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžiose įstaigose nuostatus (pridedama).

2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2014 m. kovo 24 d. įsakymą Nr. V-124 „Dėl Veiklos, susijusios su personalo patikimumu, tvarkos aprašo patvirtinimo“.

3. N u r o d a u  Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pavaldžių įstaigų direktoriams užtikrinti šiuo įsakymu patvirtintų nuostatų reikalavimų vykdymą.

4. P a v e d u Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Bendrajam skyriui šį įsakymą teisės aktų nustatyta tvarka paskelbti Teisės aktų registre ir Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos interneto svetainėje.

 

 

 

L. e. direktoriaus pareigas                                                                                  Evaldas Gasparavičius

 

PATVIRTINTA

Kalėjimų departamento prie Lietuvos

Respublikos teisingumo ministerijos

direktoriaus 2017 m. birželio 7 d.

įsakymu Nr. V-247

 

 

TEISĖS DIRBTI AR SUSIPAŽINTI SU ĮSLAPTINTA INFORMACIJA, ŽYMIMA SLAPTUMO ŽYMA „RIBOTO NAUDOJIMO“, SUTEIKIMO TVARKOS KALĖJIMŲ DEPARTAMENTE PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIOSE ĮSTAIGOSE NUOSTATAI

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimo tvarkos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) ir jam pavaldžiose įstaigose suteikimo procedūras.

2. Suteikiant teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose vadovaujamasi Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymu (toliau – Įstatymas) ir Asmenų, pretenduojančių gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, tikrinimo ir teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. spalio 19 d. nutarimu Nr. 1053 „Dėl Asmenų, pretenduojančių gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, tikrinimo ir teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Aprašas).

3. Nuostatuose vartojamos sąvokos:

3.1. Pretendentas – asmuo, pretenduojantis eiti pareigas Kalėjimų departamente ar jam pavaldžioje įstaigoje, kuriam pareigybės aprašyme nustatytas specialusis reikalavimas turėti teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“.

3.2. Tikrinimas – informacijos iš valstybės ar savivaldybės įstaigų, įmonių ar organizacijų bei valstybės registrų (kadastrų), klasifikatorių ir kitų duomenų bankų registrų rinkimas ir vertinimas ar nėra sąlygų, nustatytų Įstatymo 16 straipsnio 2 dalyje.

3.3. Atsakingas asmuo – Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos darbuotojas, atsakingas už įslaptintos informacijos apsaugą bei atliekantis funkcijas personalo patikimumo užtikrinimo srityje.

3.4. Anketa – nustatytos formos klausimynas (Nuostatų 1 priedas), skirtas asmenims, pretenduojantiems gauti teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“.

Kitos sąvokos atitinka Įstatyme vartojamas sąvokas.

4.     Pareigybes, kurias einantiems asmenims būtina turėti teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, Kalėjimų departamente nustato Kalėjimų departamento direktorius, o Kalėjimų departamentui pavaldžioje įstaigoje – Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos direktorius.

 

II SKYRIUS

TEISĖS DIRBTI AR SUSIPAŽINTI SU ĮSLAPTINTA INFORMACIJA, ŽYMIMA SLAPTUMO ŽYMA „RIBOTO NAUDOJIMO“, IŠDAVIMO IR PANAIKINIMO ORGANIZAVIMAS, DOKUMENTŲ RENGIMAS IR ĮFORMINIMAS

 

5.  Pretendento į pareigas Kalėjimų departamente tikrinimą atlieka Kalėjimų departamento atsakingas asmuo, o pretendento į pareigas Kalėjimų departamentui pavaldžioje įstaigoje tikrinimą atlieka Kalėjimų departamento pavaldžios įstaigos atsakingas asmuo.

6Suteikiant teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, laikomasi nuostatos, kad ši teisė būtų patikėta tik asmenims, kuriems vykdant pareigas ar užduotis yra būtina susipažinti su tokia informacija ir tokia apimtimi, kokia yra reikalinga jų pareigoms ar užduotims atlikti.

7.  Pretendento tikrinimo procedūra inicijuojama Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos padalinio, atsakingo už personalo administravimą, vadovo tarnybiniu pranešimu dėl pretendento, kuriam pagal pareigas yra būtina turėti teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“.

8Pretendentas pateikia atsakingam asmeniui:

8.1. sutikimą būti tikrinamam (Aprašo 5 priedas);

8.2. užpildytą Anketą (Nuostatų 1 priedas);

8.3. pažymą (-as) iš savivaldybės psichikos sveikatos priežiūros įstaigos, psichikos sveikatos centro prie poliklinikos pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, taip pat kitų sveikatos priežiūros įstaigų bei priklausomybės ligų centrų, ar nėra įrašytas į šių įstaigų įskaitas dėl priklausomybės ligų, alkoholizmo, narkomanijos, ar nėra šių įstaigų priežiūroje dėl psichikos ligų ar sutrikimų, ar neserga kitomis ligomis, išvardintomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. gruodžio 12 d. įsakyme Nr. V-1165 „Dėl Psichikos ir kitų sveikatos būklių, dėl kurių kyla grėsmė patikėtos įslaptintos informacijos saugumui, sąrašo patvirtinimo“;

8.4. valstybės ar savivaldybės įstaigų arba (ir) Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pažymą (-as) apie buvusias darbo vietas ir atleidimo pagrindus per 5 metus nuo tikrinimo pradžios (informaciją apie pretendento eitas pareigas Kalėjimų departamente ar jam pavaldžioje įstaigoje, pateikia atitinkamos įstaigos padalinio, atsakingo už personalo administravimą, vadovas).

9.  Atsakingas asmuo, gavęs pretendento užpildytą Anketą, patikrina, ar yra užpildytos visos Anketos skiltys ir, susipažinęs su Anketos duomenimis, atlieka tikrinimą.

10.  Atsakingas asmuo tikrina informaciją, esančią Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų asmenų registre, Administracinių nusižengimų registre ir Valstybės tarnybos departamento registre:

10.1. ar pretendentas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl labai sunkaus ar sunkaus nusikaltimo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą;

10.2. ar įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu pretendentas buvo pripažintas kaltu dėl valstybės ar tarnybos paslapties atskleidimo, neteisėto disponavimo informacija, kuri yra valstybės paslaptis, valstybės paslapties praradimo, tarnybos paslapties pagrobimo ar kitokio neteisėto įgijimo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba baudžiamojo nusižengimo atveju nuo apkaltinamojo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nepraėjo 3 metai;

10.3. ar pretendentas per pastaruosius 3 metus daugiau negu 2 kartus buvo baustas už administracinius nusižengimus (teisės pažeidimus), padarytus apsvaigus nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų;

10.4. ar pretendentas buvo atleistas iš pareigų dėl darbo su įslaptinta informacija tvarkos pažeidimo ar už tokius pažeidimus jam buvo panaikintas leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, ir nuo tokio sprendimo dienos nepraėjo 5 metai;

10.5. ar pretendentas buvo atleistas iš pareigų dėl priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymo, pareigūno vardo pažeminimo, profesinės etikos pažeidimo ir nuo atleidimo iš pareigų dienos nepraėjo 3 metai.

11.  Atsakingas asmuo, neturėdamas galimybės pasinaudoti valstybės registrais (kadastrais), klasifikatoriais ar kitų duomenų bankų registrais, per dvi darbo dienas organizuoja kreipimąsi į Informatikos ir ryšių departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Valstybės tarnybos departamentą ar kitas valstybės ar savivaldybės įstaigas, įmones ar organizacijas, disponuojančias informacija apie pretendentą.

12.  Įstatyme įtvirtintas 20 darbo dienų tikrinimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo dokumentų, nurodytų Nuostatų 8 punkte, gavimo dienos.

13 Atsakingas asmuo, patikrinęs informaciją apie pretendentą ir nenustatęs Įstatymo 16 straipsnio 2 dalyje nustatytų sąlygų apie pretendentą:

13.1. pateikia Pretendentui užpildyti ir pasirašyti pasižadėjimą saugoti įslaptintą informaciją (Aprašo 6 priedas);

13.2. pateikia Pretendentui užpildyti ir pasirašyti Susipažinimo lapą (Nuostatų 2 priedas);

13.3. parengia įsakymo dėl teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimo projektą ir teikia įstaigos vadovui.

14 Susipažinimo lapas ir pasižadėjimas saugoti įslaptintą informaciją saugomi pretendento asmens byloje, o tikrinimo dokumentai saugomi Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos byloje.

15.  Nustačius, kad pretendentas nuslėpė ar pateikė melagingus biografijos faktus arba kitus duomenis, turinčius įtakos sprendimo dėl teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimo ar paaiškėjus Įstatymo 16 straipsnio 2 dalyje išvardintoms sąlygoms apie pretendentą, atsakingas asmuo informuoja Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos direktorių, kuris priima sprendimą dėl teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimo (nesuteikimo).

16.  Atsakingas asmuo ne rečiau kaip vieną kartą per metus teikia pasirašyti susipažinimo lapą asmenims, kuriems yra išduoti leidimai dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žymomis „Visiškai slaptai“, „Slaptai“ arba „Konfidencialiai“ ir asmenims, turintiems teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, užtikrindamas Įstatymo 22 straipsnio 1 dalies 7 ir 8 punktų nuostatų reikalavimus. Pasirašyti susipažinimo lapai segami ir saugomi atskiroje byloje, kuri saugoma ne mažiau kaip 5 metus.

 

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

17.  Teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikiama iki darbo (tarnybos) santykių nutraukimo arba skiriamų į pareigas asmenų įgaliojimų laiko pasibaigimo.

18.  Nutrūkus darbo (tarnybos) santykiams ar pasibaigus skiriamų pareigų įgaliojimų laikui su asmeniu, kuriam suteikta teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, atskiras sprendimas dėl šios teisės panaikinimo nepriimamas. 

19.  Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos direktoriaus sprendimas dėl teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, panaikinimo priimamas tik nustačius Įstatymo 16 straipsnio 2 dalyje nustatytas sąlygas. 

20. Pretendentui, kuriam yra išduotas leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žymomis „Visiškai slaptai“, „Slaptai“ arba „Konfidencialiai“ ir einančiam pareigas Kalėjimų departamente ar jam pavaldžioje įstaigoje, teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, yra suteikiama neatliekant tikrinimo.

21.    Jeigu teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, pretendentui, ėjusiam pareigas Kalėjimų departamente ar jam pavaldžioje įstaigoje, buvo panaikinta nutraukus darbo (tarnybos) santykius ar pasibaigus skiriamų į pareigas įgaliojimų laikui, teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, pakartotinai suteikiama neatliekant tikrinimo, jeigu nuo darbo (tarnybos) santykių nutraukimo ar pasibaigimo pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai ir nuo vėliausio pretendento tikrinimo dėl teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimo nepraėjo 1 metai.

22 Sprendimas dėl teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, neišdavimo ar šios teisės atėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

_______________________

 

Teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta

informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto

naudojimo“, suteikimo tvarkos Kalėjimų

departamente prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžiose

įstaigose nuostatų

1 priedas

 

(Anketos, skirtos asmenims, pretenduojantiems gauti teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, forma)

 

 

ANKETA, SKIRTA ASMENIMS, PRETENDUOJANTIEMS GAUTI TEISĘ DIRBTI AR SUSIPAŽINTI SU ĮSLAPTINTA INFORMACIJA, ŽYMIMA SLAPTUMO ŽYMA

„RIBOTO NAUDOJIMO“

 

Eil. Nr.

Klausimas

Atsakymas

1.  

Vardas ir pavardė

 

2.  

Kita (-os) turėta (-os) pavardė (-ės) ir (ar) vardas (-ai). Keitimo data ir priežastis

 

3.  

Asmens kodas

 

4.  

Sutuoktinio / partnerio /

sugyventinio vardas, pavardė, asmens kodas

 

5.  

Sutuoktinio / partnerio /

sugyventinio darbo vieta

 

6.  

Faktinės gyvenamosios vietos (per paskutinius 5 metus) adresas

 

7.  

Deklaruojamos gyvenamosios vietos (per paskutinius 5 metus) adresas

 

8.  

Esama ir (ar) per 5 paskutinius metus buvusi darbo ar tarnybos vieta, pareigos

 

9.  

Ar Jums buvo išduotas leidimas (suteikta teisė) dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija? Jei taip, nurodykite, kur dirbdamas ir su kokia slaptumo žyma įslaptinta informacija galėjote dirbti ar susipažinti

 

10.

Ar Jums buvo panaikintas arba neišduotas leidimas (teisė) dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba nutraukta Jūsų tikrinimo procedūra dėl tokio leidimo išdavimo ar teisės suteikimo? Jei taip, pateikite išsamią informaciją apie leidimo (teisės) panaikinimą, neišdavimą ar tikrinimo procedūros nutraukimą

 

11.

Ar buvote atleistas iš pareigų dėl darbo su įslaptinta informacija tvarkos pažeidimo ir nuo atleidimo dienos nepraėjo 5 metai? Jei taip, nurodykite darbovietę ir informaciją apie atleidimą

 

12.

Ar buvote atleistas iš pareigų dėl priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymo, pareigūno vardo pažeminimo, profesinės etikos pažeidimo ir nuo atleidimo iš pareigų dienos nepraėjo 3 metai? Jei taip, nurodykite darbovietę ir informaciją apie atleidimą

 

13.

Nurodykite gydymo įstaigą, kurioje esate registruotas pirminei sveikatos priežiūrai. Ar Jums yra/buvo diagnozuoti psichikos ar elgesio sutrikimai, priklausomybės ligos? Jei taip, pateikite informaciją apie tai

 

14.

Ar turite finansinių įsipareigojimų (paskola, laidavimas, greitasis kreditas ir kita)? Jei taip pateikite informaciją apie tai

 

15.

Ar buvote ikiteisminio tyrimo metu apklaustas dėl galbūt Jūsų padarytos nusikalstamos

veikos? Jeigu taip, pateikite informaciją apie tai.

 

16.

Ar per paskutinius 5 metų esate vartojęs (vartojate) narkotines, psichotropines ar kitas

psichiką veikiančias medžiagas be gydytojo paskyrimo? Jeigu taip, pateikite informaciją

apie tai.

 

17.

Ar per paskutinius 5 metų esate lošęs azartinius lošimus (lošimo namuose (kazino),

lažybų ar totalizatoriaus punktuose, bingo salonuose, lošimo įrenginiais (automatais),

internetu ir kitaip)? Jeigu taip, pateikite informaciją apie tai.

 

18.

Ar yra aplinkybių, dėl kurių Jūs

galite patirti spaudimą, būti šantažuojamas ar panašiai.

 

 

 

Aš, _________________________________________________________________ ,

(vardas ir pavardė)

pareiškiu, kad klausimyne pateikti klausimai man yra suprantami, mano pateikti atsakymai į klausimus yra išsamūs ir teisingi. Suprantu, kad atsakius į klausimyne pateiktą (-us) klausimą (-us) neteisingai arba pateikus melagingus biografijos duomenis ar kitus duomenis apie save, savo ryšius ir aplinką, vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymu, man gali būti nesuteikta teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“.

 

 

______________________                      ______________              __________________________

(anketos užpildymo data)                               (parašas)                                        (vardas ir pavardė)

 

 

_________________________

 

Teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta

informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto

naudojimo“, suteikimo tvarkos Kalėjimų

departamente prie Lietuvos Respublikos

teisingumo ministerijos ir jam pavaldžiose

įstaigose nuostatų

2 priedas

 

(Susipažinimo lapo pavyzdinė forma)

 

SUSIPAŽINIMO LAPAS

 

 

Vadovaudamasis (-si) Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo 22 straipsnio 1 dalies 7 ir 8 punktų nuostatomis esu susipažinęs (-usi) su atsakomybe už neteisėtą disponavimą įslaptinta informacija, įslaptintos informacijos atskleidimą, praradimą, pagrobimą ar kitokį neteisėtą įgijimą bei su įslaptintos informacijos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimais:

 

I. Administracine atsakomybe už įslaptintos informacijos praradimą, sunaikinimą ar sugadinimą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II. Baudžiamąja atsakomybe už šnipinėjimą, neteisėtą disponavimą įslaptinta informacija, jos atskleidimą, praradimą, pagrobimą

Administracinių nusižengimų kodekso 553 straipsnis (Tarnybos paslapties praradimas, sugadinimas, sunaikinimas):

„Įslaptintos informacijos, kuri yra tarnybos paslaptis, praradimas, sugadinimas, sunaikinimas, kai tai padarė asmuo, kuriam ši informacija buvo patikėta teisės aktuose nustatyta tvarka,

užtraukia baudą nuo keturiasdešimt iki vieno šimto eurų“.

 

Administracinių nusižengimų kodekso 554 straipsnis (Nepagrįstas informacijos įslaptinimas):

„Nepagrįstas informacijos įslaptinimas, t. y. informacijos, kurios atskleidimas ar praradimas negali padaryti žalos ar pakenkti valstybės ar tarnybos interesams, priskyrimas valstybės ar tarnybos paslaptį sudarančiai informacijai,

užtraukia įspėjimą arba baudą nuo trisdešimt iki šešiasdešimt eurų“.

 

Administracinių nusižengimų kodekso 555 straipsnis (Įslaptintos informacijos administravimo ar apsaugos reikalavimų pažeidimas):

„Įslaptintos informacijos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimas, sukėlęs ar galėjęs sukelti grėsmę įslaptintos informacijos saugumui,

užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt iki penkiasdešimt eurų“.

 

Baudžiamojo kodekso 119 straipsnis (šnipinėjimas):

„1. Tas, kas turėdamas tikslą perduoti užsienio valstybei, jos organizacijai pagrobė, pirko ar kitaip rinko informaciją, kuri yra Lietuvos Respublikos valstybės paslaptis, arba šią informaciją perdavė užsienio valstybei, jos organizacijai ar jų atstovui,

baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki dešimties metų.

2. Tas, kas vykdydamas kitos valstybės ar jos organizacijos užduotį pagrobė, pirko ar kitaip rinko arba perdavė informaciją, kuri yra Lietuvos Respublikos valstybės paslaptis, arba kitą užsienio valstybės žvalgybą dominančią informaciją,

baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki penkiolikos metų“.

 

 

Baudžiamojo kodekso 124 straipsnis (neteisėtas disponavimas informacija, kuri yra valstybės paslaptis):

„Tas, kas neteisėtai įgijo ar perleido informaciją, kuri yra Lietuvos Respublikos valstybės paslaptis, arba neteisėtai laikė materialius objektus, kurių turinys ar informacija apie juos yra Lietuvos Respublikos valstybės paslaptis, jeigu nebuvo šnipinėjimo požymių,

baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų“.

 

Baudžiamojo kodekso 125 straipsnis (valstybės paslapties atskleidimas):

„1. Tas, kas atskleidė informaciją, kuri yra Lietuvos Respublikos valstybės paslaptis, jeigu jam ta informacija buvo patikėta arba jis ją sužinojo dėl savo tarnybos, darbo ar atlikdamas viešąsias funkcijas, bet nebuvo šnipinėjimo požymių,

baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

2. Šio straipsnio 1 dalyje numatyta veika yra nusikaltimas ir tais atvejais, kai ji padaryta dėl neatsargumo“.

 

Baudžiamojo kodekso 126 straipsnis (valstybės paslapties praradimas):

„1. Tas, kas sunaikino, sugadino ar prarado dėl tarnybos, darbo ar viešųjų funkcijų atlikimo jam patikėtą dokumentą, daiktą ar kitą materialų objektą, kurio turinys ar informacija apie jį yra Lietuvos Respublikos valstybės paslaptis,

baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

2. Šio straipsnio 1 dalyje numatyta veika yra nusikaltimas ir tais atvejais, kai ji padaryta dėl neatsargumo“.

 

Baudžiamojo kodekso 296 straipsnis (tarnybos paslapties pagrobimas ar kitoks neteisėtas įgijimas):

„Tas, kas pagrobė, pirko ar kitaip neteisėtai įgijo materialų objektą, kurio turinys ar informacija apie jį yra tarnybos paslaptis, ar perdavė taip įgytą objektą ar informaciją trečiajam asmeniui, jeigu nebuvo šnipinėjimo ar padėjimo užsienio valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką požymių,

baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų“.

 

Baudžiamojo kodekso 297 straipsnis (tarnybos paslapties atskleidimas):

„1. Tas, kas atskleidė informaciją, sudarančią tarnybos paslaptį, kuri jam buvo patikėta ar kurią jis sužinojo dėl savo tarnybos ar darbo, jeigu nebuvo šnipinėjimo ar padėjimo užsienio valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką požymių, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir

baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu.

2. Šiame straipsnyje numatyta veika yra nusikalstama ir tais atvejais, kai ji padaryta dėl neatsargumo“.

 

3. Su teisės aktais, reglamentuojančiais įslaptintos informacijos saugojimą, naudojimą, išslaptinimą, apsaugą: (pateikiamos nuorodos į aktualius teisės aktus)*.

 

 

Asmenų, susipažinusių su teisės aktais, reglamentuojančiais įslaptintos informacijos apsaugą ir atsakomybe už neteisėtą disponavimą įslaptinta informacija, įslaptintos informacijos atskleidimą, praradimą, pagrobimą ar kitokį neteisėtą įgijimą, sąrašas

 

Eil. Nr.

Vardas ir pavardė

Pareigos

Parašas

Data

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Susipažinimo lape privaloma pateikti aktualių teisės aktų nuostatas bei nuorodas į aktualius teisės aktus.

 

___________________________