JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2018 m. kovo 29 d. Nr. T2-73
Jurbarkas
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 7 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 26 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 10 straipsnio 3 dalimi, 11 straipsnio 1 dalies 2 punktu, 12 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 36 straipsnio 1 ir 2 dalimis, 58 straipsnio 2 dalies 9 punktu, Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 1 punktu ir Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. V-620 „Dėl Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašo patvirtinimo“, Jurbarko rajono savivaldybės taryba nusprendžia:
1. Patvirtinti Jurbarko rajono savivaldybės mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2015 m. rugsėjo 24 d. sprendimą Nr. T2-230 „Dėl Jurbarko rajono savivaldybės mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Jurbarko rajono savivaldybės tarybos
2018 m. kovo 29 d. sprendimu Nr. T2-73
JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
Bendrosios nuostatos
1. Jurbarko rajono savivaldybės mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja mokyklinių autobusų naudojimo tikslus ir tvarką Jurbarko rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) švietimo įstaigose.
2. Aprašo paskirtis – reglamentuoti mokyklinių autobusų naudojimo tikslus ir tvarką, mokinių vežimą mokykliniais autobusais, kad būtų užtikrintas tinkamas ir saugus mokinių vežimas į mokyklą ir atgal.
3. Apraše vartojamos sąvokos:
3.1. Mokyklinis autobusas – geltonas vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais paženklintas autobusas, kuriuo vežami vaikai (mokymo įstaigų mokiniai). Prie mokyklinių autobusų priskiriami ir kitos spalvos autobusai, kuriais vežami vaikai į mokymo įstaigą ar iš jos pagal sudarytas su vežėjais sutartis ir kurie paženklinti skiriamaisiais ženklais.
3.2. Kitos Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir Kelių eismo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. 1950 „Dėl Kelių eismo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Kelių eismo taisyklės).
II SKYRIUS
AUTOBUSŲ NAUDOJIMAS
5. Autobusai mokymo įstaigose naudojami:
5.1. vežti kaimuose, miesteliuose toliau kaip 3 kilometrai nuo priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas vykdančių mokyklų gyvenančius mokinius, profesinio mokymo įstaigų ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokinius, šių mokyklų ar įstaigų darbo dienomis važiuojančius į mokyklą ar įstaigą iki 50 km ir atgal mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu;
5.2. vežti mokinius, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į bendrojo mokymo mokyklą (negali savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje);
6. Laisvu nuo mokinių vežimo į mokyklą ir iš jos metu mokykliniai autobusai švietimo įstaigose gali būti naudojami:
6.1. vežti mokinius į savivaldybės, regioninius ir šalies saviraiškos renginius (dalykų olimpiadas, konkursus, varžybas, sporto, sveikatos mokymo, meninės raiškos, turizmo, gamtos, techninės kūrybos bei kitus nepamokinius renginius) bei mokinių pažintinei ir kultūrinei veiklai (lankyti socialinę-kultūrinę ir meninę vertę turinčius objektus);
6.3. vežti mokinius į švietimo pagalbos ar kitas įstaigas ugdymo ar jų socialinėms problemoms spręsti, klasės vadovą ar socialinį pedagogą lankyti mokinius šeimose ir kt.;
6.4. vežti mokytojus, mokyklos darbuotojus į kvalifikacijos tobulinimo renginius vykstančius savivaldybėje ar šalyje;
III SKYRIUS
MOKINIŲ VEŽIMO MOKYKLINIU AUTOBUSU ORGANIZAVIMAS
8. Mokyklinio autobuso maršrutų tvarkaraščiai, vežamų mokinių sąrašai rengiami ir sustojimo vietos nustatomos remiantis Mokinių vežiojimo organizavimo metodinėmis rekomendacijomis.
9. Savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyriaus už organizuotą mokinių vežimą atsakingas asmuo, kartu su mokyklų už organizuotą mokinių vežimą atsakingais asmenimis ir mokyklinio autobuso, kuris priklauso vežėjui, su kuriuo sutartį dėl kelių mokyklų mokinių vežimo yra sudaręs mokyklos savininkas, vairuotoju, nustato mokyklinio autobuso sustojimo vietas, maršrutus ir tvarkaraščius pagal mokyklos sudarytus vežamų mokinių sąrašus (1 priedas), kuriuos tvirtina savivaldybės administracijos direktorius.
11. Kelių mokyklų mokinių vežimą tuo pačiu mokykliniu autobusu organizuoja savivaldybės administracija, suderinusi su mokyklomis ir vežėju Aprašo 9 punkte nustatyta tvarka.
12. Sustojimo vietos nustatomos, maršrutų tvarkaraščiai ir vežamų mokinių sąrašai sudaromi ir jei prireikia, koreguojami, įvertinus mokinių važiavimo poreikius. Užtikrinama, kad į pavežamų mokinių sąrašus būtų įtraukiami mokiniai, besimokantys pagal priešmokyklinio ir bendrojo mokymo programas, kurie gyvena kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos.
13. Vienu metu vežamų mokinių negali būti daugiau, negu mokykliniame autobuse yra sėdimų vietų keleiviams.
14. Mokyklinio autobuso sustojimo vietos parenkamos ten, kur yra nuolatinės maršrutinių autobusų stotelės, kelio neužstoja kliūtys, yra geras matomumas į abi puses. Sustojimo vietos neturi būti ties kelio vingiu ar ištisine ženklinimo linija, įkalnėje, nuokalnėje, ten, kur dėl riboto matomumo sustoti draudžia Kelių eismo taisyklės. Sustojimo vietos turi būti nustatomos taip, kad mokiniams nereikėtų kirsti važiuojamosios kelio dalies, o jeigu tai neišvengiama, kad perėjimo vietos būtų saugios.
16. Mokyklinių autobusų maršrutų tvarkaraščius ir vežamų mokinių sąrašus privalo turėti vairuotojas ir už organizuotą mokinių vežimą atsakingas mokyklos darbuotojas. Šie dokumentai turi būti mokykliniame autobuse ir paviešinti mokyklos informavimo priemonėse (skelbimų lentose ir / ar interneto svetainėse, ir / ar elektroninio dienyno atitinkamuose skiltyse ir kt.), kelionių maršrutų tvarkaraščius turi turėti mokiniai ir jų tėvai (globėjai ar rūpintojai). Jeigu maršrutų tvarkaraščiai keičiami, su pakeitimais nedelsiant supažindinami mokiniai ir jų tėvai (globėjai ar rūpintojai), apie tai paskelbiama mokyklos informavimo priemonėse.
IV SKYRIUS
DARBUOTOJŲ PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ
18. Mokyklos vadovas:
18.1. išsiaiškina mokinių važiavimo poreikius, nustato mokinių instruktavimo tvarką, derina maršrutus, tvarkaraščių projektus, sustojimo vietas, mokykliniais autobusais vežamų mokinių sąrašus, prireikus juos koreguoja;
18.3. skiria už organizuotą mokinių vežimą atsakingą asmenį, nustato jo funkcijas, teises ir pareigas;
18.4. užtikrina mokinių ir jų tėvų (globėjų ar rūpintojų) informavimą apie mokyklinio autobuso maršrutų tvarkaraščius, sustojimo vietas, mokinių elgesį važiuojant, sustojus, neatvykus mokykliniam autobusui, ir informacijos viešinimą mokyklos informavimo priemonėse (interneto svetainėse, naudojamo elektroninio dienyno atitinkamose skiltyse, skelbimų lentose ir kt.);
18.5. užtikrina anksti į mokyklą atvežamų ir laukiančių pamokų pradžios mokinių ir mokinių, laukiančių mokyklinio autobuso po pamokų ar kitų renginių, užimtumą, atsako už jų saugumą;
19. Už organizuotą mokinių vežimą atsakingas asmuo vykdo mokyklos vadovo nustatytas funkcijas, palaiko nuolatinį ryšį tarp vežėjo, vairuotojo, mokinių, tėvų (globėjų ar rūpintojų) ir mokyklos, sprendžia kasdienius klausimus ir aiškinasi nenumatytas situacijas.
20. Vežėjas:
21. Mokyklinio autobuso vairuotojas veža mokinius vadovaudamasis Kelių eismo taisyklėmis ir šiuo Aprašu. Jis privalo nedelsdamas informuoti savo darbdavį ir / ar už organizuotą mokinių vežimą atsakingą asmenį apie visas iškilusias mokinių vežimo problemas (maršrutų organizavimo, autobuso techninio aptarnavimo ir remonto, techninės apžiūros, grafiko, mokinių elgesio, jų punktualumo ir t. t.).
22. Mokyklinio autobuso vairuotojas, vykdydamas pareigas, už įvykio keliuose padarinius atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Žala, padaryta mokinio ar kito keleivio sveikatai, gyvybei vežimo metu, atlyginama Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
23. Mokyklinio autobuso vairuotojui ir mokinius lydinčiam asmeniui, už mokyklos organizuotą mokinių vežimą atsakingam asmeniui, mokyklos vadovui ir vežėjo vadovui drausminės nuobaudos dėl jų pareigų nevykdymo ar netinkamo vykdymo skiriamos Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.
V SKYRIUS
ATSISKAITYMO TVARKA
24. Pasibaigus mėnesiui iki einamojo mėnesio 15 d. vežėjas savivaldybės administracijai už mokinių pavėžėjimą pateikia paslaugų perdavimo priėmimo aktą (2 priedas) ir mokėjimo sąskaitą faktūrą. Paslaugų perdavimo priėmimo aktas turi būti suderintas su mokinių lankomumu.
26. Už mokinių pavėžėjimą laisvu nuo mokinių vežimo į mokyklą ir iš jos metu mokykliniu autobusu į užklasinius ir papildomo mokymo renginius, numatytus Aprašo 6.1, 6.2 papunkčiuose vežėjui apmoka savivaldybės administracija šio Aprašo 23 punkte nustatytais terminais. Šiuo atveju prie sąskaitos faktūros turi būti pridėti mokymo įstaigų pateiktų užsakymų patvirtintos kopijos (3 priedas).
27. Už autobusų naudojimą Aprašo 6.3–6.5 papunkčiuose numatytais atvejais, kitoms mokymo įstaigos reikmėms mokymo įstaigos atsiskaito su vežėju tiesiogiai.
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
29. Savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyrius kasmet analizuoja ir vertina mokinių vežimo mokykliniais autobusais poreikio tenkinimą, kokybę, mokinių saugumo užtikrinimą, priima sprendimus dėl mokinių vežimo gerinimo.
30. Už autobusų saugojimą, eksploatavimo kontrolę bei naudojimą atsakingas mokymo įstaigos, kuriai patikėjimo ar kita teise perduoti valdyti autobusai, vadovas arba UAB Jurbarko autobusų parko vadovas (jeigu pagal sutartį autobusas perduodamas eksploatuoti UAB Jurbarko autobusų parkui).
31. Mokykliniai autobusai įsigyjami, parduodami arba nurašomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu ir kitais teisės aktais.
32. Mokymo įstaigos, patikėjimo ar kita teise valdančios autobusus, vadovaudamosi šiuo Aprašu, parengia jų naudojimo, saugojimo, atsakomybės bei apskaitos dokumentų pildymo tvarką.
Jurbarko rajono savivaldybės mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašo
1 priedas
__________________________________ MOKYKLOS
MOKINIŲ VEŽIOJIMO MOKYKLINIAIS AUTOBUSAIS UŽSAKYMAS / ATASKAITA
Eil. |
Vardas ir pavardė |
Klasė |
Maršrutas |
Atstumas (km) |
Mokslo |
Nevažiavo |
Apyvartos |
Tarifas |
Bilieto kaina |
Pastabos |
||
Nr. |
|
|
Namai |
Mokykla |
į mokyklą |
iš mokyklos |
dienų |
dienų |
km |
(Eur) |
(Eur) |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sąrašą sudarė ____________________________________________________
(sudarytojo pareigos, vardas, pavardė, parašas)
Data _____________
Jurbarko rajono savivaldybės mokyklinių
autobusų naudojimo tvarkos aprašo
2 priedas
|
Vežėjo pavadinimas |
|||||
|
įmonės kodas, adresas, pašto indeksas |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
PASLAUGŲ PERDAVIMO PRIĖMIMO AKTAS |
|||||
|
Data, Jurbarkas |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
Eil. Nr. |
Mokyklos pavadinimas |
Mokinių apyvarta, km |
Iš viso suma, Eur |
Užklasinė veikla, Eur |
Užklasinė veikla, Eur (vežama iki 8 mokinių) |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A.V. |
|
|
|
|
|
|
Vežėjo |
|
|
|
||
|
|
(pareigos) |
(parašas) |
|
(Vardas |
Pavardė) |
|
|
|
|
|
|
|
|
A.V. |
|
|
|
|
|
|
Jurbarko rajono savivaldybės administracijos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
(pareigos) |
(parašas) |
|
(Vardas |
Pavardė) |
Jurbarko rajono savivaldybės mokyklinių
autobusų naudojimo tvarkos aprašo
3 priedas
UŽSAKYMAS Nr. _____
20 m. _________________.mėn. _____ d.
________________
(vieta)
Mokymo įstaiga ______________________________________________, atstovaujama įstaigos
(mokymo įstaigos pavadinimas, kodas,)
vadovo arba jo įgalioto asmens_________________________________________________________
( vardas, pavardė, pareigos, telefono Nr. )
_____________________________________________________________
(užsakymą pateikusio asmens, vardas, pavardė, pareigos, telefono Nr. )
užsako iš UAB „Jurbarko autobusų parkas“ autobusą mokinių pavėžėjimui:
į užklasinį ar papildomo ugdymo renginį;
kitoms būtinoms įstaigų reikmėms;
_______________________________________________________________________________
(renginio pavadinimas, vieta)
_______________________________________________________________________________
(kilometrai į abi puses, keleivių skaičius)
20___ m. _______________________ mėn. _____ d.
Autobusui atvykti: _______________________________________________________________
(adresas, laikas)
__________________________________ ______________ _________________________
(užsakymą pateikusio asmens pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas, pavardė)
SUDERINTA:
- Renginys yra įtrauktas į Švietimo kultūros ir sporto skyriaus mėnesio renginių planą.
arba
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas
(vedėjo pavaduotojas) _______________________________________________
(Vardas, pavardė, parašas, data )
Užsakymą priėmė:
__________________________________ ______________ _________________________
(užsakymą priėmusio asmens pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas, pavardė)
KAINOS APSKAIČIAVIMAS
_______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
Kaina apskaičiuota vadovaujantis Jurbarko rajono savivaldybės tarybos nustatytais įkainiais.