LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL INTEGRUOTOS VAIKŲ IR PAAUGLIŲ PSICHIKOS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2014 m. liepos 16 d. Nr. V-816

Vilnius

 

Įgyvendindamas Psichikos sveikatos strategijos įgyvendinimo ir savižudybių prevencijos veiksmų plano 2014–2016 metams, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. kovo 28 d. įsakymu Nr. V-417 „Dėl Psichikos sveikatos strategijos įgyvendinimo ir savižudybių prevencijos veiksmų plano patvirtinimo“, 1.2 punktą:

1. T v i r t i n u Integruotos vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros tvarkos aprašą (pridedama).

2. P a v e d u įsakymo vykdymą kontroliuoti viceministrui pagal veiklos sritį.

 

 

 

Laikinai einantis sveikatos apsaugos

ministro pareigas                                                                                 Vytenis Povilas Andriukaitis

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

sveikatos apsaugos ministro

2014 m. liepos 16 d.

įsakymu Nr. V-816

 

 

INTEGRUOTOS VAIKŲ IR PAAUGLIŲ psichikos SVEIKATOS PRIEŽIŪROS

Tvarkos aprašas

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos

 

1. Integruotos vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato integruotos vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros organizavimo tvarką.

2. Apraše vartojamos sąvokos atitinka kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

3. Vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūra Lietuvoje vykdoma trimis sveikatos priežiūros paslaugų teikimo lygiais ir apima vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros bei vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos asmens sveikatos priežiūros paslaugas (toliau – paslaugos).

4. Paslaugos teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigose (toliau – ASP įstaigos), turinčiose licenciją vykdyti asmens sveikatos priežiūros veiklą ir teikti atitinkamas paslaugas.

5. Paslaugas teikia gydytojai vaikų ir paauglių psichiatrai, gydytojai psichiatrai, kiti gydytojai (vaikų ligų gydytojas, vaikų neurologas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, turintys teisę verstis socialinės pediatrijos siaura medicinos praktika), psichoterapeutai, bendrosios praktikos ar psichikos sveikatos slaugytojai, medicinos psichologai, logopedai, ergoterapeutai, kineziterapeutai, socialiniai darbuotojai, socialiniai pedagogai, specialieji pedagogai.

6. ASP įstaigų, teikiančių paslaugas, veiklai koordinuoti Lietuvos teritorija suskirstoma pagal aprašo priedą.

7. Šiame apraše nustatyti reikalavimai taikomi visoms paslaugas teikiančioms ASP įstaigoms nepriklausomai nuo jų nuosavybės formos.

8. Pacientai ar jų atstovai šio aprašo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka gali pasirinkti ASP įstaigą.

 

iI SKYRIUS

PAslaugų LYGIAI

 

9. Pirminio lygio paslaugos – tai pirminės ambulatorinės vaikų ir paauglių psichiatrijos ir psichoterapijos paslaugos ir pirminė šeimos medicinos paslaugas teikiančio šeimos ar vaikų ligų gydytojo sveikatos priežiūra, teikiama pirminės ASP įstaigose.

10. Šeimos medicinos paslaugas teikiantis šeimos ar vaikų ligų gydytojas, atlikęs vaiko psichomotorinės raidos tikrinimą ir nustatęs raidos sutrikimo riziką, siunčia pacientą į pirminio lygio paslaugas teikiantį psichikos sveikatos centrą arba antrinio lygio paslaugas teikiančią vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugas teikiančią ASP įstaigą.

11. Esant indikacijų, pacientai siunčiami į antrinio ir tretinio lygio paslaugas teikiančias ASP įstaigas gauti ambulatorinių ar stacionarinių vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos arba vaikų ir paauglių psichiatrijos ir psichoterapijos paslaugų.

12. Antrinio lygio paslaugos:

12.1. antrinio lygio ambulatorinės paslaugos – vaikų ir paauglių psichiatrijos paslaugos: gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro konsultacijos, individuali psichoterapija, grupinė psichoterapija ir kompleksinės specialistų komandos (planuojamos pradėti teikti nuo 2015 metų) paslaugos);

12.2. antrinio lygio dienos stacionaro paslaugos – vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos dienos stacionaro paslaugos, vaikų ir paauglių psichiatrijos dienos stacionaro paslaugos;

12.3. antrinio lygio stacionarinės paslaugos – vaikų ir paauglių psichiatrijos bei vaikų ir paauglių krizių intervencijos paslaugos (nuo 2015 metų planuojamos nebeteikti paslaugos, t.y. perkeliamos į tretinį paslaugų lygį).

13. Tretinio lygio paslaugos:

13.1. tretinio lygio ambulatorinės paslaugos: gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro konsultacijos (planuojamos pradėti teikti nuo 2015 metų), gydytojo (vaikų ligų gydytojo (planuojamos pradėti teikti nuo 2015 metų), gydytojo vaikų neurologo, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo), turinčio teisę verstis socialinės pediatrijos siauros medicinos praktika, konsultacijos, individuali psichoterapija (planuojama pradėti teikti nuo 2015 metų), grupinė psichoterapija (planuojama pradėti teikti nuo 2015 metų).

13.2. tretinio lygio stacionarinės paslaugos – stacionarinės vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugos, stacionarinės vaikų ir paauglių psichiatrijos paslaugos (planuojamos pradėti teikti nuo 2015 metų).

14. Antrinio ir tretinio lygio paslaugų teikimas organizuojamas atsižvelgiant į sveikatos sutrikimo pobūdį, sunkumo laipsnį, antraeilius susirgimus ir šeimos socialines sąlygas.

 

III SKYRIUS

SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ SKIRSTYMAS PAGAL paslaugų teikimo LYGIUS

 

15. Pirminio lygio paslaugas teikiančios ASP įstaigos yra pirminę ambulatorinę psichikos sveikatos priežiūrą vykdančios įstaigos.

16. Antrinio lygio (ambulatorines ir / ar stacionarines) paslaugas teikiančios ASP įstaigos:

16.1. vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos antrinio lygio ambulatorines paslaugas teikiančios ASP įstaigos ir sutrikusio vystymosi kūdikių namai;

16.2. vaikų ir paauglių psichiatrijos antrinio lygio ambulatorines ir dienos stacionaro paslaugas teikiančios ASP įstaigos – regioniniai diferencijuoti kompleksinės psichiatrinės pagalbos vaikui ir šeimai centrai, kurie yra respublikos lygmens ASP įstaigos:

16.2.1. VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos;

16.2.2. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės VšĮ Kauno klinikos;

16.2.3. VšĮ Respublikinė Klaipėdos ligoninė;

16.2.4. VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė;

16.2.5. VšĮ Respublikinė Šiaulių ligoninė.

17. Tretinio lygio stacionarines paslaugas teikiančios respublikos lygmens ASP įstaigos:

17.1. VšĮ Respublikinė Klaipėdos ligoninė;

17.2. VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė;

17.3. VšĮ Respublikinė Šiaulių ligoninė.

18. Tretinio lygio ambulatorines ir / ar stacionarines paslaugas teikiančios respublikos lygmens ASP įstaigos, vykdančios vaikų ir paauglių psichiatrijos centrų funkcijas ir galinčios teikti socialinės pediatrijos paslaugas:

18.1. VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos;

18.2. VšĮ Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė;

18.3. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės VšĮ Kauno klinikos.

 

IV SKYRIUS

PIRMINIO LYGIO PASLAUGŲ TEIKImas

 

19. Šeimos medicinos paslaugas teikiantis šeimos ar vaikų ligų gydytojas vadovaujasi Lietuvos medicinos norma MN 14:2005 „Šeimos gydytojas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ patvirtinta 2005 m. gruodžio 22 d. Nr. V-1013 „Dėl Lietuvos medicinos normos MN 14:2005 „Šeimos gydytojas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ patvirtinimo“, Vaikų sveikatos tikrinimo tvarka, patvirtinta 2000 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“, bei kitais teisės aktais.

20. Psichikos sveikatos centrų funkcijos:

20.1. teikti psichikos sutrikimų prevencijos paslaugas psichikos sutrikimų rizikos vaikams, paaugliams ir jų šeimoms;

20.2. užtikrinti vaikų, turinčių psichikos sutrikimų, pirminį ištyrimą ir reikalingą gydymą (psichofarmakoterapija, psichoterapija, psichologinis konsultavimas); vienam pacientui per metus suteikiamos ne mažiau kaip 5 diagnostikos ir gydymo intervencijos;

20.3. užtikrinti, kad pacientai būtų laiku siunčiami į antrinio ir tretinio lygio paslaugas teikiančias ASP įstaigas, jeigu yra indikacijų, nurodytų atitinkamos ligos gydymo ir diagnostikos specialiuosiuose reikalavimuose;

20.4. tęsti antrinio ir / ar tretinio lygio ASP įstaigose paskirtą gydymą, koordinuojant sveikatos priežiūros, švietimo ir socialinę pagalbą paciento gyvenamojoje vietoje, taikyti atvejo vadybos principus;

20.5. vykdyti vaikų ir paauglių psichikos sveikatos stiprinimo ir psichikos sutrikimų prevencijos programas, šioje veikloje pasinaudoti valstybės ir savivaldybių remiamais projektais ir bendradarbiauti su visuomenės sveikatos biurais, savivaldybių švietimo ir socialinių paslaugų įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis.

21. Psichikos sveikatos centro darbo kokybės rodikliai:

21.1. pacientų, turinčių psichikos sutrikimų, kuriems atliktas pirminis ištyrimas ir suteiktas minimalus gydymas (ne mažiau kaip 5 diagnostikos ir gydymo intervencijos vienam pacientui per metus), skaičius;

21.2. pacientų, kuriems pagalba teikiama bendradarbiaujant su savivaldybių švietimo ir socialinės apsaugos įstaigomis, vaiko teisių apsaugos tarnyba, nevyriausybinėmis organizacijomis atvejo vadybos principu, skaičius;

21.3. regioniniame, tarpžinybiniame bendradarbiavime dalyvavusių įstaigų ir specialistų skaičius;

21.4. pacientų, kuriems suteiktos prevencinių programų paslaugos, skaičius.

 

V SKYRIUS

ANTRINIO LYGIO (ambulatorinIŲ, dienos stacionaro ir / ar stacionarinIŲ) PASLAUGŲ TEIKImas

 

22. Antrinio lygio paslaugas teikiančių ASP įstaigų veiklos kokybės rodikliai:

22.1. diagnostikos ir gydymo metodų, nurodytų atitinkamo ligų gydymo specialiuosiuose reikalavimuose, ir patvirtintų diagnostikos bei gydymo metodikų laikymosi užtikrinimas;

22.2. pacientų, kuriems pagalba teikiama bendradarbiaujant su savivaldybių švietimo ir socialinės apsaugos įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis atvejo vadybos principu, skaičius;

22.3. regioniniame, tarpžinybiniame bendradarbiavime dalyvavusių įstaigų ir specialistų skaičius;

22.4. pacientų, kuriems konsultavimo paslaugos suteiktos regioninio centro aptarnaujamuose rajonuose, skaičius.

23. Reikalavimai antrinio lygio paslaugas teikiančių ASP įstaigų specialistams:

23.1. vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos dienos stacionaro specialistų komanda:

23.1.1. regiono centrų (Vilnius, Kaunas, Panevėžys, Šiauliai, Klaipėda) ASP įstaigų specialistų komanda: gydytojas (vaikų ligų gydytojas arba vaikų neurologas, arba fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas), turintis teisę verstis socialinio pediatro praktika (ne mažiau kaip 1,5 etato); medicinos psichologas (ne mažiau kaip 1,5 etato), logopedas – (ne mažiau kaip 1,5 etato), kineziterapeutas (ne mažiau kaip 1,5 etato); socialinis darbuotojas (ne mažiau kaip 1,0 etatas); slaugytoja (ne mažiau kaip 1,0 etatas).

23.1.2. savivaldybių centrų ASP įstaigų, specialistų komanda teikianti ne mažiau kaip 3500 dienos stacionaro paslaugų per metus: gydytojas (vaikų ligų gydytojas arba vaikų neurologas, arba fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas), turintis teisę verstis socialinio pediatro praktika (ne mažiau kaip 0,75 etato), medicinos psichologas (ne mažiau kaip 0,75 etato), logopedas (ne mažiau kaip 0,75 etato), kineziterapeutas (0,75 etato), socialinis darbuotojas (ne mažiau kaip 0,75 etato), slaugytoja (ne mažiau kaip 0,75 etato).

23.2. regiono centro specialistų komandos, teikiančios ambulatorines ir dienos stacionaro vaikų ir paauglių psichiatrijos paslaugas: 

23.2.1 vaikų psichiatrijos dienos stacionaro specialistų komanda: gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras (ne mažiau kaip 2,0 etatai), medicinos psichologas (ne mažiau kaip 1,5 etato), vaikų priežiūros darbuotojas (ne mažiau kaip 2,0 etatai), socialinis darbuotojas (ne mažiau kaip 1,0 etatas), logopedas – 0,5 etato), slaugytoja (ne mažiau kaip 1,0 etatas);

23.2.2. ambulatorinių ir konsultacinių paslaugų specialistų komanda: gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras (ne mažiau kaip 1,5 etato ir nemažiau kaip du asmenys), medicinos psichologas (ne mažiau kaip 3,0 etatai), socialinis darbuotojas (ne mažiau kaip 1,0 etatas), medicinos registratorė-slaugytoja (ne mažiau kaip 1,0 etatas).

24. Antrinio lygio (ambulatorines, dienos stacionaro ir / ar stacionarines) paslaugas teikiančioje įstaigoje turi būti:

24.1. ambulatorinių konsultacijų padalinys: ne mažiau kaip 4 kabinetai, vaikų ir paauglių psichiatro kabinetas, medicinos psichologo kabinetas, socialinio darbuotojo kabinetas, specialistų komandos pasitarimų ir tarpžinybinio bendradarbiavimo susitikimų kabinetas, transportas paslaugų teikimo mobilumui užtikrinti;

24.2. patalpos vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos ambulatorinių paslaugų teikimui sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gruodžio 14 d. įsakymu Nr. 728 nustatyta tvarka; 

24.3. vaikų ir paauglių psichiatrijos dienos stacionaro patalpos, atitinkančios higienos normas: 2 gydytojo kabinetai, 2 medicinos psichologo kabinetai, socialinio darbuotojo kabinetas, daugiafunkcinės (užimtumo, fizinio aktyvumo, mokymosi patalpos) jaunesnio amžiaus vaikams ir paaugliams (2 kabinetai), slaugytojo / procedūrų kabinetas;

24.4. taikomi diagnostikos ir gydymo metodai bei įranga pagal paslaugų teikimo specialiuosius reikalavimus.

 

VI SKYRIUS

TRETINIO LYGIO PASLAUGų TEIKImas

 

25. Tretinio lygio paslaugas teikiančių įstaigų kokybės rodikliai:

25.1. diagnostikos ir gydymo metodų, nurodytų atitinkamo ligų gydymo profilio specialiausiuose reikalavimuose, ir patvirtintų diagnostikos ir gydymo metodikų laikymosi užtikrinimas;

25.2. pacientų, kuriems pagalba teikta bendradarbiaujant su savivaldybių švietimo ir socialinės apsaugos įstaigomis, vaiko teisių apsaugos tarnybomis, nevyriausybinėmis organizacijomis atvejo vadybos principu, skaičius;

25.3. regioniniame, tarpžinybiniame bendradarbiavime dalyvavusių įstaigų ir specialistų skaičius;

25.4. pacientų, gavusių konsultacijų paslaugas ASP įstaigos aptarnaujamoje teritorijoje skaičius.

26. Reikalavimai tretinio lygio vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms įstaigoms:

26.1. ASP įstaiga turi atitikti respublikos lygio ASP įstaigoms keliamus reikalavimus;

26.2. ASP įstaiga turi užtikrinti, kad joje visą parą būtų gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras arba vaikų ir paauglių psichiatras bei gydytojas psichiatras.

27. Reikalavimai personalui, siektini specialistų darbo krūviai: 

27.1. ambulatorinių ir konsultacinių paslaugų specialistų komanda: gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras (ne mažiau kaip 1,5 etato, nemažiau kaip du asmenys), gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras psichoterapeutas (ne mažiau kaip 0,5 etato), gydytojas (vaikų ligų arba vaikų neurologas, arba fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas), turintis teisę verstis socialinės pediatrijos siauros medicinos praktika (ne mažiau kaip 0,5 etato), medicinos psichologas, socialinis darbuotojas, psichikos sveikatos slaugytoja;

27.2. vaikų ir paauglių psichiatrijos, vaikų ir paauglių krizių intervencijos stacionaro specialistų komanda: gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras, medicinos psichologas, socialinis darbuotojas, logopedas, slaugytojai (turi būti visą parą), vaikų priežiūros darbuotojas.

28. Tretinio lygio paslaugas teikiančioje įstaigoje turi būti:

28.1. ambulatorinių ir konsultacinių paslaugų padalinys:

28.2. vaikų ir paauglių psichiatrijos stacionaro padalinys;

28.3. vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos stacionaro padalinys;

28.4. naudojami diagnostikos ir gydymo metodai bei įranga, atitinkantys specialiuosius paslaugų teikimo reikalavimus.

29. Specializuotos tretinio lygio stacionarinės vaikų ir paauglių psichiatrijos paslaugos teikiamos:

29.1. vaikams, turintiems raidos sutrikimų ir gretutinių elgesio ir emocijų sutrikimų, – VšĮ Vilniaus universiteto ligoninėje Santariškių klinikose;

29.2. vaikams ir paaugliams, turintiems psichozinių ir valgymo sutrikimų, – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje VšĮ Kauno klinikose;

29.3. paaugliams, kuriems reikia psichiatro paslaugų, – VšĮ Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje;

29.4. vaikams ir paaugliams, patyrusiems seksualinę prievartą, – VšĮ Vilniaus universiteto ligoninėje Santariškių klinikose.

30. Tretinio lygio paslaugas teikiančios įstaigos gali būti rezidentų rengimo bazės.

 

VII SKYRIUS

UNIVERSITETINIŲ LIGONINIŲ Vaikų ir paauglių psichiatrijos ir socialinės pediatrijos centrŲ FUNKCIJOS IR REIKALAVIMAIJIEMS

 

31. Universitetinių ligoninių vaikų ir paauglių psichiatrijos ir socialinės pediatrijos centrai (toliau – VPPSP centras) teikia antrinio ir tretinio lygio vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos bei vaikų ir paauglių psichiatrijos paslaugas. Vienas VPPSP centras aptarnauja ne mažesnę kaip 1 milijoną gyventojų turinčią teritoriją.

32. VPPSP centras teikia metodinę pagalbą paslaugas teikiančioms ASP įstaigoms, kartu su universitetais vykdo mokslinius tyrimus, analizuoja statistinius rodiklius, susijusius su vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūra, diegia naujus diagnostikos ir gydymo metodus, dalyvauja rengiant sveikatos priežiūros specialistus pagal vientisųjų ir podiplominių studijų programas. Šiai veiklai vykdyti naudojamos valstybės ir savivaldybių biudžetų bei Europos Sąjungos fondų lėšos.

33. VPPSP centruose analizuojama:

33.1. vaikų ir paauglių sergamumas raidos ir psichikos sutrikimais ir jų rizikos veiksniai;

33.2. ASP įstaigų, teikiančių vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, veiklos kokybės rodikliai ir veiklos rezultatai.

34. Aprašo 33 punkte nurodytų duomenų kaupimą ir analizę organizuoja VPPSP centro vadovas.

35. VPPSP centrai vieną kartą per metus Sveikatos apsaugos ministerijai pateikia aprašo 33 punkte nurodytų duomenų analizę už praėjusius kalendorinius metus.

36. VPPSP centre turi būti:

36.1. ambulatorinių ir konsultacinių paslaugų padalinys;

36.2. vaikų ir paauglių psichiatrijos dienos stacionaro ir stacionaro padalinys (-iai);

36.3. vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos dienos stacionaro ir stacionaro padalinys (-iai);

36.4. vykdoma skubi konsultacinė pagalba ir organizuojami planiniai specialistų komandos apsilankymai antrinio lygio ir tretinio lygio paslaugas teikiančiose įstaigose vaikams ir paaugliams konsultuoti ir, esant reikalui, pervežti;

36.5. patalpos, specialistai ir įranga, kurių reikia antrinio lygio ir tretinio lygio paslaugų teikimui užtikrinti.

 

vIII SKYRIUs

konsultacinių paslaugų TEIKIMO TVARKA

 

37. Konsultacinės paslaugos – pagal tarp ASP įstaigų sudarytas paslaugų teikimo sutartis teikiamos paslaugos.

38. Antrinio lygio ambulatorinės vaikų ir paauglių psichiatrijos paslaugos teikiamos pirminio lygio psichikos sveikatos priežiūros paslaugas vaikams ir paaugliams teikiančiose įstaigose.

39. Antrinio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kurios neturi vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos ambulatorinių paslaugų licencijos, teikiamos vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos ambulatorinės paslaugos.

40. Antrinio lygio konsultacines paslaugas teikia ASP įstaigos, vykdančios 16.2 punkte išvardytas regioninių centrų funkcijas.

41. Tretinio lygio ambulatorinės vaikų ir paauglių psichiatrijos bei vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugos teikiamo antrinio lygio ambulatorines paslaugas vaikams ir paaugliams teikiančiose įstaigose.    

42. Tretinio lygio konsultacines paslaugas teikia VPPSP centrų specialistai regioniniuose centruose:

42.1. VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos užtikrina konsultacinių paslaugų teikimą VšĮ Panevėžio ligoninėje;

42.2. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės VšĮ Kauno klinikos užtikrina konsultacinių paslaugų teikimą VšĮ Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje ir VšĮ Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

43. Antrinio ir tretinio lygio konsultacinės paslaugos vaikams teikiamos teritoriniu principu pagal aprašo priedą.

44. Jeigu sveikatos priežiūros specialistai konsultacines paslaugas teikia kitoje įstaigoje, jie paslaugas teikia kaip įstaigos, iš kurios atvyko ir kurioje dirba, darbuotojai.

45. Sprendimą dėl konsultacinių paslaugų reikalingumo priima pacientą gydantis gydytojas.

46. Konsultacines paslaugas teikianti įstaiga ir kviečianti teikti konsultacijų paslaugas įstaiga savo vidaus dokumentuose turi nustatyti gydytojo specialisto išvykimo / atvykimo, konsultacijų paslaugos suteikimo registracijos tvarką (nurodant datą, laiką, įstaigą ir kt.). Šie įstaigų parengti dokumentai gali būti sutarties priedai.

47. Sveikatos priežiūros specialistai, suteikę konsultacijų paslaugas, pildo konsultacijų paslaugas teikiančios įstaigos medicinos dokumentus, o kviečiančiai teikti konsultacijų paslaugas įstaigai pateikia medicinos dokumentų išrašą (forma 027/a).

48. Kviečianti teikti konsultacijų paslaugas įstaiga užtikrina visas sąlygas, kurių reikia kokybiškoms paslaugoms suteikti. Už konsultacijų paslaugų teikimą ir jų kokybę atsako konsultacines paslaugas teikianti ASP įstaiga.

49. Konsultacijų paslaugos apmokamos teisės aktų nustatyta tvarka.

_____________________

 

 

 

 

Integruotos vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros tvarkos aprašo

priedas

 

Lietuvos teritorijos suskirstymAs įstaigų, teikiančių vaikų IR PAAUGLIŲ psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, veiklai koordinuoti

 

1. Lietuvos teritorija asmens sveikatos priežiūros įstaigų (toliau – įstaigos), teikiančių vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros paslaugas (toliau – paslaugos), veiklai koordinuoti skirstoma taip:

Eil. Nr.

 

Paslaugų teikimo teritorija

Priskiriamos savivaldybės

 

1.

 

Kauno

 

Alytaus miesto ir rajono, Birštono, Jonavos rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kauno miesto ir rajono, Kazlų Rūdos, Kėdainių rajono, Lazdijų rajono, Marijampolės, Prienų rajono, Raseinių rajono, Šakių rajono, Vilkaviškio rajono

2.

 

Klaipėdos

 

Klaipėdos miesto ir rajono, Kretingos rajono, Mažeikių rajono, Neringos, Pagėgių, Palangos miesto, Plungės rajono, Rietavo, Skuodo rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono

3.

 

Panevėžio

 

Anykščių rajono, Biržų rajono, Kupiškio rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Pasvalio rajono, Rokiškio rajono

4.

 

Šiaulių

 

Akmenės rajono, Joniškio rajono, Kelmės rajono, Pakruojo rajono, Radviliškio rajono, Šiaulių miesto ir rajono

5.

 

Vilniaus

 

Druskininkų, Elektrėnų, Ignalinos rajono, Molėtų rajono, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Ukmergės rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Vilniaus miesto ir rajono, Visagino, Zarasų rajono

 

2. VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė, VšĮ Respublikinė Šiaulių ligoninė ir VšĮ Respublikinė Klaipėdos ligoninė teikia antrinio ir tretinio lygio paslaugas vaikams, paaugliams ir jų šeimoms šioms įstaigoms priskirtose teritorijose.

3. Vaikų ligoninė, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių filialas ir VšĮ Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė vykdo Vilniaus vaikų psichiatrijos ir socialinės pediatrijos centrų funkcijas ir teikia antrinio lygio paslaugas Vilniaus bei tretinio lygio ambulatorines paslaugas Vilniaus ir Panevėžio paslaugų teikimo teritorijų vaikams, paaugliams ir jų šeimoms.

4. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė VšĮ Kauno klinikos vykdo Kauno vaikų ir paauglių psichiatrijos bei socialinės pediatrijos centro funkcijas ir teikia antrinio lygio paslaugas Kauno bei tretinio lygio ambulatorines paslaugas Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių paslaugų teikimo teritorijų vaikams, paaugliams ir jų šeimoms.

_______________________