ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

MERAS

 

 

 

 

POTVARKIS

DĖL PREVENCINIO DARBO GRUPĖS VAIKO IR (AR) ASMENS (-Ų) TEISIŲ APSAUGOS KLAUSIMAMS SPRĘSTI ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE SUDARYMO IR NUOSTATŲ TVIRTINIMO

 

2016 m.  balandžio 18 d. Nr. T3-24

Šilalė

 

Vadovaudamasis  Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo  20 straipsnio 1 dalimi, 20 straipsnio 3 dalies 3 ir 6 punktais ir 20 straipsnio 5 dalimi, atsižvelgdamas į Tauragės apskrities vyriausiojo komisariato Šilalės rajono policijos komisariato 2016 m. kovo 24 d. raštą Nr. 85-S-9576(4.213) ir Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šilalės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 2016 m. balandžio 11 d. raštą Nr. B3-539-(10.11):

1. S u d a r a u Prevencinio darbo grupę vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisių apsaugos klausimams spręsti Šilalės rajono savivaldybėje:

Valdemaras Jasevičius – Mero pavaduotojas, darbo grupės vadovas;

Vera Macienė – Administracijos direktoriaus pavaduotoja, narė;

Birutė Sragauskienė – Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja, narė;

Rasa Kuzminskaitė – Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja, narė;

Danguolė Račkauskienė – Socialinės paramos skyriaus vedėja, narė;

Dangira Lukoševičienė – Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė, sekretorė;

Giedrius Vyštartas – Tauragės apskrities vyriausiojo komisariato Šilalės rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas, narys;

Laima Kazlauskienė – Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šilalės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė, narė;

Seniūnas – atitinkamai pagal seniūniją, narys.

2. T v i r t i n u Prevencinio darbo grupės vaiko ir (ar)  asmens (-ų) teisių apsaugos klausimams spręsti Šilalės rajono savivaldybėje nuostatus (pridedama).

3. P a v e d u paskelbti šį potvarkį Šilalės rajono savivaldybės interneto svetainėje www.silale.lt ir Teisės aktų registre.       

Šis potvarkis gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Meras                                                                                                       Jonas Gudauskas

 


 

 

 

 

PATVIRTINTA

Šilalės rajono savivaldybės  mero

2016 m. balandžio 18 d. potvarkiu Nr. T3-24

 

 

 

PREVENCINIO DARBO GRUPĖS VAIKO IR (AR) ASMENS (-Ų) TEISIŲ APSAUGOS KLAUSIMAMS SPRĘSTI ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE NUOSTATAI

 

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.               Prevencinio darbo grupės vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisių apsaugos klausimams spręsti Šilalės rajono savivaldybėje (toliau – Prevencinio darbo grupė) nuostatai nustato Prevencinio darbo grupės uždavinius, funkcijas, teises, pareigas, darbo organizavimo tvarką ir kitus su Prevencinio darbo grupės veikla susijusius klausimus.

2.               Prevencinio darbo grupė savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu, Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymu, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu, Šilalės rajono savivaldybės tarybos sprendimais, Šilalės rajono savivaldybės savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, šiais nuostatais bei kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

3.               Prevencinio darbo grupę sudaro ir jos nuostatus tvirtina Šilalės rajono savivaldybės meras.

4.               Prevencinės darbo grupės veikla grindžiama šiais principais: bendradarbiavimo, koordinavimo, teisėtumo.

5.               Šiuose nuostatuose  vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, nurodytas Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme, kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisių apsaugą.

6.  Prevencinio darbo grupės nariai gautą ar surinktą informaciją apie šeimos narius laiko konfidencialia;

7. Prevencinio darbo grupės nariai pasirašo konfidencialumo pasižadėjimus (1 priedas).

 

 

 

II SKYRIUS

PREVENCINIO DARBO GRUPĖS SUDARYMAS

 

8. Prevencinio darbo grupė sudaroma ne mažiau kaip iš septynių narių, kuriais gali būti savivaldybės institucijų, įstaigų valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, valstybės politikai ir kiti kompetentingi asmenys.

 

 

 

III SKYRIUS

PREVENCINIO DARBO GRUPĖS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

9. Prevencinio darbo grupės uždaviniai:

9.1. vykdyti prevencinius šeimų ir (ar) asmens (-ų) aplankymus, siekiant analizuoti socialinę situaciją šeimose ar pas asmenį (-is);

9.2. analizuoti ir vertinti šeimoms ir asmenims seniūnijų socialinių darbuotojų teikiamų socialinių paslaugų efektyvumą ir veiksmingumą,

10. Prevencinio darbo grupė, vykdydama jai pavestus uždavinius:

10.1. surašo aplankytos šeimos ir (ar) asmens atvejo aprašymą;

10.2. pagal turimą informaciją gali atlikti šeimos ir (ar) asmens (-ų) socialinės situacijos analizę;

10.3. teikia Šilalės rajono savivaldybės merui ir Administracijos direktoriui pasiūlymus dėl vaiko ir (ar) asmenų teisių apsaugos efektyvumo ir veiksmingumo didinimo.

 

IV SKYRIUS

PREVENCINIO DARBO GRUPĖS TEISĖS

 

11. Prevencinė darbo grupė, įgyvendindama jai pavestas funkcijas, turi teisę:

11.1. pasirinktinai analizuoti šeimų, kuriose galimai pažeidžiamos vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisės, socialinę situaciją;

11.2. priėmus Prevencinės darbo grupės sprendimą papildomai apklausti asmenis, kurie gali turėti informacijos apie pažeidžiamas vaiko ir (ar) asmens (-ų) teises bei teisėtus interesus;

11.3. rengti šeimų ir (ar) asmens (-ų) prevencinius aplankymus pagal poreikį;

11.4. analizuoti socialinių darbuotojų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis veiklą seniūnijose;

11.5. spręsti kitus su Prevencinio darbo grupės funkcijų vykdymu susijusius klausimus.

 

 

V SKYRIUS

PREVENCINIO DARBO GRUPĖS DARBO ORGANIZAVIMAS, SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS IR ĮFORMINIMAS

 

12. Prevencinio darbo grupės darbą aptariamuosiuose posėdžiuose organizuoja Prevencinės darbo grupės vadovas.

13. Prevencinės darbo grupės aptariamieji posėdžiai rengiami pagal poreikį, bet ne rečiau kaip vieną kartą į ketvirtį.

14. Prevencinio darbo grupės aptariamajam posėdžiui vadovauja Prevencinio darbo grupės vadovas, o jam negalint dalyvauti Prevencinio darbo grupės vadovo funkcijas atlieka kitas Prevencinio darbo grupės narys, kurį išrenka į posėdį susirinkę Prevencinio darbo grupės nariai.

15. Prevencinio darbo grupės aptariamojo posėdžio darbotvarkę sudaro Prevencinio darbo grupės vadovas. Ji tvirtinama posėdyje dalyvaujančių Prevencinio darbo grupės narių balsų dauguma.

16. Prevencinio darbo grupės sprendimai yra priimami aptariamajame posėdyje dalyvaujančių Prevencinio darbo grupės narių balsų dauguma. Esant vienodam balsų skaičiui, lemiamą balsą turi Prevencinio darbo grupės vadovas.

17. Prevencinio darbo grupės sprendimai įforminami Prevencinio darbo grupės aptariamojo posėdžio protokoluose. Protokolą surašo Prevencinio darbo grupės sekretorius (jam nesant kitas įgaliotas narys). Protokolą  pasirašo Prevencinio darbo grupės vadovas ir Prevencinio darbo grupės sekretorius.

18. Prevencinio darbo grupės darbą organizuoja Prevencinio darbo grupės vadovas. Prevencinio darbo grupės vadovas koordinuoja darbo grupės narių darbą vykstant lankytis šeimose bei pas asmenį (-is).

19.  Į šeimas ar pas asmenis vyksta ne mažiau kaip trys Prevencinio darbo grupės nariai. Esant būtinumui kartu su Prevencinio darbo grupės nariais apsilankymuose šeimose ar pas asmenis gali dirbti Prevencinio darbo grupės vadovo kviesti asmenys, turintys žinių ar patirties, sprendžiant klausimus dėl vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisių apsaugos.

20. Prevencinio darbo grupės nariams atvykus į šeimą ar pas asmenį Prevencinio darbo grupės vadovas privalo:

20.1. prisistatyti šeimos nariams, nurodydamas savo pareigas, vardą, pavardę;

20.2. informuoti asmenis apie aplankymo priežastis, Prevencinio darbo grupės narių atvykimo tikslą;

20.3. išsiaiškinti susidariusią šeimos ir (ar) asmens (-ų) situaciją, išklausyti šeimos ir (ar) asmens (-ų) paaiškinimus;

20.4. organizuoti socialinės situacijos šeimoje ar pas asmenį analizę.

21. Prevencinio darbo grupės sprendimai priimami bendru Prevencinio darbo grupės narių sutarimu, lemiamą balsą turi Prevencinio darbo grupės vadovas.

22. Prevencinio darbo grupės nariams aplankius šeimas ar asmenį (-is) sekretorius per vieną darbo dieną surašo Atvejo aprašymą (2 priedas), kurį pasirašo šeimos ar asmens aplankyme dalyvavę visi Prevencinio darbo grupės nariai. Atvejo aprašymas pateikiamas Vaiko teisių apsaugos ir Socialinės paramos skyrių atsakingiems specialistams.

23. Apsilankymų šeimose ar pas asmenį (-is) metu Prevencinio darbo grupės nariams kilus pagrįstoms abejonėms, kad gali būti pažeidžiamos vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisės, Prevencinio darbo grupės nariai kreipiasi į atsakingas institucijas ar įstaigas, kad būtų imtasi visų reikiamų priemonių, taip pat imasi visų priemonių, kad apsaugotų nukentėjusįjį (-iuosius) iki kompetentingos institucijos atstovo atvykimo, apie priimtą sprendimą nedelsiant, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną informuoja Vaiko teisių apsaugos skyriaus atsakingą specialistą.

24. Prevencinio darbo grupės nariai į šeimas vyksta tarnybiniu Administracijos  automobiliu ne tik darbo valandomis bet ir po darbo valandų, nedarbo dienomis ar švenčių dienomis, pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą.

 

VI SKYRIUS

PREVENCINIO DARBO GRUPĖS ATSKAITOMYBĖ IR NARIŲ ATSAKOMYBĖ

 

25. Prevencinio darbo grupė yra atsakinga ir atskaitinga Šilalės rajono savivaldybės merui. Prevencinio darbo grupė kas pusmetį Šilalės rajono savivaldybės merui pateikia savo veiklos ataskaitą, ją pristato Prevencinio darbo grupės posėdyje žodžiu, dalyvaujant merui. Ataskaitą pasirašo Prevencinės darbo grupės vadovas.

26. Prevencinės darbo grupės vadovas, nariai atsako už tinkamą šiuose nuostatuose priskirtų funkcijų vykdymą Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

27. Prevencinio darbo grupės nariai pagal finansines galimybes draudžiami nelaimingų atsitikimų darbe draudimu, jiems gali būti numatytas kitas finansavimas iš savivaldybės biudžeto lėšų.

28. Klausimai, neaptarti šiuose nuostatuose, svarstomi ir sprendimai priimami vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais.

_____________