LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO 2006 M. GEGUŽĖS 11 D. ĮSAKYMO NR. A1-147 „DĖL ESKALATORIŲ IR JUDAMŲJŲ TAKŲ NAUDOJIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2017 m. liepos 5 d. Nr. A1-374

Vilnius

 

 

1.  P a k e i č i u Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. gegužės 11 d. įsakymą Nr. A1-147 „Dėl Eskalatorių ir judamųjų takų naudojimo taisyklių patvirtinimoir jį išdėstau nauja redakcija (Eskalatorių ir judamųjų takų naudojimo taisyklės nauja redakcija nedėstomos):

LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ESKALATORIŲ IR JUDAMŲJŲ TAKŲ NAUDOJIMO TAISYKLIŲ

PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymo 5 straipsnio 2 punktu ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 29 d. nutarimo Nr. 817 „Dėl teisės aktų, būtinų Lietuvos Respublikos potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymui įgyvendinti, patvirtinimo“ 2.3 papunkčiu,

t virtinu Eskalatorių ir judamųjų takų naudojimo taisykles (pridedama).“

2.  P a k e i č i u nurodytu įsakymu patvirtintas Eskalatorių ir judamųjų takų naudojimo taisykles:

2.1. Pakeičiu I skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS“.

2.2. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatyme, Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme, Techniniame reglamente „Mašinų sauga“, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2000 m. kovo 6 d. įsakymu Nr. 28 „Dėl Techninio reglamento „Mašinų sauga“ patvirtinimo“ (toliau – techninis reglamentas „Mašinų sauga“), darniuosiuose standartuose LST EN 115 „Eskalatorių ir judamųjų takų sauga. 1 dalis. Konstravimas ir įrengimas“, LST EN 13015 „Liftų ir eskalatorių techninė priežiūra. Techninės priežiūros instrukcijų rengimo taisyklės“ vartojamas sąvokas.“

2.3. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Įrenginio pateikimo į rinką bei jo pradėjimo naudoti reikalavimus nustato techninis reglamentas „Mašinų sauga“. Įrenginys turi būti sumontuotas vadovaujantis gamintojo pateiktais techniniais dokumentais ir Lietuvos Respublikos statybos įstatymo ir teisės aktų, reglamentuojančių statybą, nuostatomis.“

2.4. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. Įrenginio savininkas atsako už saugų įrenginio naudojimą, jo nuolatinės priežiūros užtikrinimą ir laiku atliktą įrenginio techninės būklės patikrinimą. Įrenginys turi būti naudojamas gamintojo nustatytomis sąlygomis ir vadovaujantis jo pateiktais techniniais dokumentais, Taisyklėmis, Lietuvos Respublikos potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymu ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais šių įrenginių naudojimą. Jeigu gamintojas nustatė griežtesnes naudojimo sąlygas negu Taisyklės, tai naudojant įrenginį būtina vadovautis gamintojo nustatytomis sąlygomis.“

2.5. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Įrenginio savininkas turi teisę pasirinkti nuolatinės priežiūros organizavimo būdą – atlikti jo nuolatinę priežiūrą savo jėgomis, kai turi darbuotojų, turinčių tinkamą kvalifikaciją ar specialių žinių ir įgūdžių, kaip nustatyta Reikalavimuose darbuotojų, kuriems pavesta atlikti potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą ar juos pertvarkyti, ir darbų su potencialiai pavojingais įrenginiais vadovų kvalifikacijai arba specialioms žinioms ir įgūdžiams, patvirtintuose Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. A1-333 „Dėl Reikalavimų darbuotojų, kuriems pavesta atlikti potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą ar juos pertvarkyti, ir darbų su potencialiai pavojingais įrenginiais vadovų kvalifikacijai arba specialioms žinioms ir įgūdžiams patvirtinimo“ (toliau – Įsakymas Nr. A1-333), arba, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymo 10 straipsnio 3 dalies nuostatomis, dalį savo pareigų pagal sutartį dėl įrenginio nuolatinės priežiūros perduoti juridiniam asmeniui (toliau – licencijuota įmonė), turinčiam Nuolatinės potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros licenciją užsiimti nuolatine eskalatorių ir judamųjų takų priežiūra ir apsidraudusiam civilinės atsakomybės draudimu.“

2.6. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Įrenginio savininkas arba licencijuotos įmonės vadovas tvarkomuoju dokumentu turi paskirti atsakingą asmenį (nuolatinės priežiūros meistrą), turintį tinkamą kvalifikaciją ar specialias žinias ir įgūdžius, kaip nustatyta Įsakyme Nr. A1-333, įrenginio nuolatinei priežiūrai organizuoti ir reikiamai jo techninei būklei užtikrinti.“

2.7. Pakeičiu II skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

II SKYRIUS

ĮRENGINIO PRIPAŽINIMAS TINKAMU NAUDOTI IR REGISTRAVIMAS“.

2.8. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:

9. Šios išvados bei registravimo pažymėjimo kopijas įrenginio savininkas turi pateikti komisijai, atliekančiai statinio pripažinimo tinkamu naudoti procedūrą pagal statybos techninį reglamentą STR 1.05.01:2017 „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2016 m. gruodžio 12 d. įsakymu Nr. D1-878 „Dėl statybos techninio reglamento STR 1.05.01:2017 „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“ patvirtinimo“.“

2.9. Pakeičiu 10.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

10.6. jei įrenginys sumontuotas po 2004 m. gegužės 1 d., EB atitikties deklaracija, kaip nustatyta techniniame reglamente „Mašinų sauga“;“.

2.10.  Pakeičiu III skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

III SKYRIUS

ĮRENGINIŲ NAUDOJIMAS IR PRIEŽIŪRA“.

2.11.  Pakeičiu 13.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

13.3. užtikrinti, kad tvarkomuoju dokumentu būtų skirtas reikiamas skaičius įrenginio nuolatinę priežiūrą atliekančių elektromechanikų, turinčių tinkamą kvalifikaciją ar specialių žinių ir įgūdžių, kaip nustatyta Įsakyme Nr. A1-333, ir įrenginio prižiūrėtojų, kurių mokymo ir žinių patikrinimo tvarką nustato įrenginio savininkas. Darbuotojai turi būti supažindinti su pareigybės aprašymais ir įrenginio naudojimo taisyklėmis;“.

2.12.  Pakeičiu 13.9 papunktį ir jį išdėstau taip:

13.9. užtikrinti, kad prie įrenginio būtų pritvirtintos tinkamą keleivių elgesį nurodančios piktogramos. Rekomenduojama naudoti piktogramas, pavaizduotas standarte LST EN 115 „Eskalatorių ir judamųjų takų sauga. 1 dalis. Konstravimas ir įrengimas“;“.

2.13.  Pakeičiu 19 punktą ir jį išdėstau taip:

19. Savarankiškai elektromechaniku gali pradėti dirbti asmuo, atlikęs ne mažesnės kaip 6 mėnesių trukmės praktinę stažuotę.“

2.14.  Pakeičiu IV skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

IV SKYRIUS

ĮRENGINIŲ TECHNINĖS BŪKLĖS TIKRINIMAS“.

2.15.  Pakeičiu V skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS“.

2.16Pripažįstu netekusiu galios 1 priedą.

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras                                               Linas Kukuraitis