DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2021 M. RUGPJŪČIO 31 D. ĮSAKYMO NR. V35-872 „DĖL ASMENINĖS PAGALBOS TEIKIMO IR MOKĖJIMO UŽ ASMENINĘ PAGALBĄ DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2022 m. spalio 28 d. Nr. V35-994
Druskininkai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2022 m. rugsėjo 15 d. įsakymą Nr. A1-602 „Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. liepos 1 d. įsakymo Nr. A1-478 „Dėl Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo 251 straipsnio įgyvendinimo“ pakeitimo“,
p a k e i č i u Asmeninės pagalbos teikimo ir mokėjimo už asmeninę pagalbą Druskininkų savivaldybėje tvarkos aprašą, patvirtintą Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. rugpjūčio 31 d. įsakymu Nr. V35-872 „Dėl asmeninės pagalbos teikimo ir mokėjimo už asmeninę pagalbą Druskininkų savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:
„4. Asmeninę pagalbą Savivaldybėje teikia pagal sudarytas Asmeninės pagalbos teikimo, lėšų pervedimo ir naudojimo sutartis (toliau – Sutartis) viešai pasirinkti juridiniai asmenys (toliau – Asmeninės pagalbos teikėjas) ir (ar) Asmens, ar jo atstovo pasiūlytas pasitelkti, asmens poreikius atitinkantis, asmeninis asistentas, atitinkantis Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo 25¹ straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus (toliau – Asmeninis asistentas).“
2. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:
„5. Asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, ar jo tėvai, įtėviai ar globėjai (rūpintojai), ar vaikai (įvaikiai) ar globėjai (rūpintojai), ar vaikai (įvaikiai), ar jo, kaip neįgaliojo, aprūpintojas (neįgaliojo aprūpintojas), ar asmens įgaliotas atstovas (toliau – Atstovas) kreipiasi į Administracijos Socialinės paramos skyrių Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. A1-478 „Dėl Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo 25¹ straipsnio įgyvendinimo“ (toliau - Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašas), nustatyta tvarka.“
3. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:
„6. Prašymus ir dokumentus dėl asmeninės pagalbos priima bei Asmens finansines galimybes mokėti už asmeninę pagalbą vertina Administracijos Socialinės paramos skyriaus atsakingi darbuotojai. Asmeninės pagalbos poreikį vertina ir nustato socialiniai darbuotojai, nustatantys asmens (šeimos), pageidaujančio gauti socialines paslaugas, socialinių paslaugų poreikį, paskirti Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. birželio 10 d. įsakymu Nr. V35-509 „Dėl asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo“ (toliau – socialinis darbuotojas). Sprendimą dėl asmeninės pagalbos skyrimo tikslingumo (netikslingumo), sustabdymo, atnaujinimo ar nutraukimo priima Administracijos direktoriaus įgaliotas asmuo (toliau – įgaliotas asmuo).“
4. Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:
„14. Jei Asmeniui nustatomas poreikis gauti asmeninę pagalbą ir socialinės priežiūros paslaugas arba dienos socialinę globą, Asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis apskaičiuojamas vadovaujantis Aprašo 13 punktu, atskaičius savivaldybės nustatyta tvarka apskaičiuotą mokėjimo už socialinės priežiūros paslaugas arba dienos socialinę globą dydį.“
5. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:
„15. Įgaliotas asmuo gavęs laisvos formos raštu ar el. paštu pateiktą Asmens prašymą atleisti nuo mokėjimo už asmeninę pagalbą ir Aprašo 15.1 ir 15.2 papunkčiuose nurodytus faktus patvirtinančias pažymas ar kitus dokumentus, patvirtinančius papildomas išlaidas, patirtus nuostolius ar aplinkybes (pavyzdžiui, draudimo bendrovės nuostolių ar žalos aktas, patvirtinantis, kad įvykis nėra draudžiamasis, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pažyma apie gaisrą ar kitos pažymos apie ištikusias nelaimes, pažyma iš policijos apie vagystės atvejį ar kiti dokumentai, patvirtinantys papildomas išlaidas ar patirtus nuostolius), turi teisę priimti sprendimą 6 mėnesiams nuo šio sprendimo priėmimo dienos atleisti asmenį nuo mokėjimo už asmeninę pagalbą dėl:
Šis įsakymas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.