LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL VETERINARIJOS VAISTŲ, VAISTINIŲ MEDŽIAGŲ IR KITŲ PREPARATŲ ĮVEŽIMO Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ TAISYKLIŲ

 

2000 m. sausio 13 d. Nr. 10

Vilnius

 

Remdamasis Lietuvos Respublikos veterinarijos, Farmacinės veiklos, Vaistų įstatymais:

1. Tvirtinu Veterinarijos vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų, naudojamų veterinarijoje ir gyvulininkystėje, įvežimo į Lietuvos Respubliką taisykles (pridedama).

2. Įpareigoju valstybinių veterinarijos įstaigų vadovus informuoti veterinarijos vaistines, įmones, turinčias licencijas verstis farmacine veikla veterinarijoje, valstybinius ir privačius veterinarijos gydytojus apie veterinarijos vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų įvežimo tvarką.

3. Laikau netekusiu galios Valstybinės veterinarijos tarnybos 1997 m. kovo 25 d. įsakymą Nr. 4-49 „Dėl veterinarijos vaistų, vaistinių medžiagų, preparatų įvežimo tvarkos“ ir įsakymu patvirtintas Veterinarijos vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų, naudojamų veterinarijoje ir gyvulininkystėje, įvežimo taisykles.

4. Įsakymo vykdymą pavedu kontroliuoti Pasienio ir transporto valstybinės veterinarijos tarnybos viršininkui D. Jonauskui ir Valstybinės veterinarijos preparatų inspekcijos direktoriui J. Jokimui.

 

 

Direktorius                                                                                                       K. Lukauskas

______________


Patvirtinta

Valstybinės veterinarijos

tarnybos direktoriaus

2000 m. sausio 13 d.

įsakymu Nr. 10

 

VETERINARIJOS VAISTŲ, VAISTINIŲ MEDŽIAGŲ IR KITŲ PREPARATŲ, NAUDOJAMŲ VETERINARIJOJE IR GYVULININKYSTĖJE, ĮVEŽIMO Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ TAISYKLĖS

 

1. Šios taisyklės reglamentuoja veterinarijos vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų (vakcinų, serumų, diagnostikumų, cheminių reagentų, premiksų, daugiakomponenčių baltyminių-mineralinių-vitamininių mišinių, žaliavų jų gamybai, dezinfekcinių, dezinsekcinių, deratizacinių medžiagų (toliau – preparatų), naudojamų veterinarijoje ir gyvulininkystėje, įvežimo į Lietuvos Respubliką tvarką.

2. Veterinarijos vaistus, vaistines medžiagas ir kitus preparatus į Lietuvos Respubliką leidžiama įvežti:

2.1. veterinarijos vaistinėms, įmonėms, kurios turi Valstybinės veterinarijos tarnybos išduotas licencijas verstis farmacine veikla veterinarijoje (toliau – įmonėms);

2.2. komponentus pašarų gamybai (makroelementus ir mikroelementus, vitaminus, amino rūgštis, antioksidantus, kitus pašarinius priedus, kuriuose yra biologiškai aktyvių medžiagų) įmonėms, gaminančioms pašarus gyvuliams, paukščiams, kailiniams žvėreliams ir kitiems gyvūnams.

3. Leidžiama įvežti tik registruotus veterinarijos vaistus, vaistines medžiagas ir kitus preparatus.

4. Veterinarijos vaistinės ir įmonės, turinčios licenciją verstis farmacine veikla veterinarijoje, taip pat įmonės, gaminančios pašarus gyvūnams ir pageidaujančios įvežti veterinarijos vaistus, vaistines medžiagas ir kitus preparatus, informuoja raštu Pasienio ir transporto valstybinę veterinarijos tarnybą. Veterinarijos vaistinės ir įmonės, užsiimančios veterinarijos vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų prekyba, pateikia licencijos verstis farmacine veikla veterinarijoje kopiją Pasienio ir transporto valstybinei veterinarijos tarnybai.

5. Pasienio ir transporto valstybinė veterinarijos tarnyba sudaro tokių veterinarijos vaistinių ir įmonių sąrašą ir jį pateikia Pasienio ir transporto valstybinės veterinarijos tarnybos pasienio veterinarijos postams (toliau – pasienio veterinarijos postai). Valstybinė veterinarijos preparatų inspekcija pasienio veterinarijos postams pateikia registruotų veterinarijos vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų sąrašą.

6. Veterinarijos vaistinės, įmonės, vežančios iš užsienio valstybių veterinarijos vaistus, vaistines medžiagas ir kitus preparatus, pasienio veterinarijos poste veterinarijos gydytojui pateikia patikrinti šiuos dokumentus:

6.1. sąskaitą;

6.2. veterinarijos vaisto, vaistinės medžiagos ar kito preparato kokybės pažymėjimą (sertifikatą);

6.3. veterinarijos sertifikatą, jei vežami premiksai, daugiakomponenčiai baltyminiai-mineraliniai-vitamininiai pašarų priedai (koncentratai).

7. Draudžiama įvežti mineralinius, daugiakomponenčius baltyminius-mineralinius-vitamininius pašarų priedus, kuriuose yra gyvūninės kilmės žaliavų, iš šalių, kuriose per paskutinius 12 mėnesių buvo registruotos Tarptautinio epizootijų biuro A sąrašo gyvulių ir paukščių ligos. Draudžiama įvežti tokius mišinius (koncentratus), kurių sudėtyje yra mėsos – kaulų miltų, iš valstybių arba jų administracinių teritorijų, kuriose registruojama galvijų spongiforminė encefalopatija (BSE) ir avių skrepi liga.

8. Draudžiama įvežti vaistines medžiagas, skirtas terpimui į pašarus, premiksus bei pašarų priedus, – spiramiciną, virginiamiciną, cinko bacitraciną, tilozino fosfatą, karbadoksą, olachindoksą, arprinocidą, dinitolmidą, ipronidazolą.

9. Draudžiama įvežti premiksus ir kitus pašarų priedus, kuriuose yra šių taisyklių 8 punkte nurodytų uždraustų vaistinių medžiagų.

10. Registruoti veterinarijos vaistai, kurių veiklioji medžiaga – ketaminas, taip pat kiti stipriai veikiantys psichotropiniai vaistai ir narkotikai, kurie įtraukti į Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą, gali būti įvežti tik turint Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Narkotikų komisijos leidimą ir licenciją.

11. Tik turint Valstybinės veterinarijos preparatų inspekcijos leidimą leidžiama įvežti neįrašytus į Valstybinį veterinarijos vaistų registrą veterinarijos vaistus, vaistines medžiagas ir kitus preparatus bei diagnostikumus:

11.1. reikalingus priešepizootiniams, gyvūnų ligų diagnostikos, profilaktikos ir gydymo darbams atlikti;

11.2. būtinus zoologijos sodui, jūrų muziejui, gyvūnų globos įstaigoms;

11.3. reikalingus eksperimentiniams ir klinikiniams tyrimams atlikti, kada šiuos tyrimus atlieka veterinarijos mokslo, mokymo įstaigos pagal suderintą su Valstybine veterinarijos preparatų inspekcija programą;

11.4. komponentus, reikalingus Lietuvoje gaminamų veterinarijos vaistų ir preparatų gamybai.

12. Veterinarijos vaistinės, įmonės, pageidaujančios įvežti veterinarijos vaistus, vaistines medžiagas ir kitus preparatus, kurie nėra įrašyti į Valstybinį veterinarijos vaistų registrą, pateikia Valstybinei veterinarijos preparatų inspekcijai prašymą ir šiuos dokumentus:

12.1. registracijos liudijimą šalyje gamintojoje;

12.2. veterinarijos vaistų, vaistinių medžiagų ar kitų preparatų instrukciją;

12.3. patvirtinimą, kam bus skiriami įvežami veterinarijos vaistai, vaistinės medžiagos ir kiti preparatai;

12.4. sutartį su veterinarijos mokslo, mokymo įstaiga apie numatomus atlikti klinikinius tyrimus.

13. Įmonės, gaminančios pašarus, norėdamos įvežti biologiškai aktyvias vaistines medžiagas (vitaminus, makroelementus ir mikroelementus, amino rūgštis, antioksidantus), kurie nėra įrašyti į Valstybinį veterinarijos vaistų registrą, Valstybinei veterinarijos preparatų inspekcijai turi pateikti prašymą:

13.1. vaistinių medžiagų pirkimo-pardavimo sutartį;

13.2. informaciją apie veterinarijos vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų sudėtį;

13.3. veterinarijos vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų instrukciją.

14. Valstybinė veterinarijos preparatų inspekcija, išdavusi leidimą įvežti veterinarijos vaistus, vaistines medžiagas ir kitus preparatus, kurie nėra įrašyti į Valstybinį veterinarijos vaistų registrą, raštu praneša pasienio veterinarijos postui, per kurį bus vežami veterinarijos vaistai, vaistinės medžiagos ir kiti preparatai.

15. Draudžiama įvežti veterinarijos vaistus, vaistines medžiagas ir kitus preparatus, kurių sudėtyje yra šių grupių hormoninių preparatų:

15.1. stilbeno ir jo darinių (dietilstilbestrolis, sinestrolis);

15.2. tireostatinio poveikio hormoninių preparatų (tiouracilas, propiltiouracilas, feniltiouracilas, metiltiouracilas, dimetiltiouracilas).

16. Draudžiama įvežti veterinarijos vaistus, kurių sudėtyje yra veikliųjų medžiagų – chloramfenikolio (levomicetinas), dimetridazolo, dapsono, kolchicino, ronidazolo, nitrofuranų.

17. Pasienio veterinarijos posto veterinarijos gydytojas patikrina:

17.1. ar veterinarijos vaistinė, įmonė yra veterinarijos vaistinių, įmonių, kurios turi licencijas verstis farmacine veikla veterinarijoje, sąraše arba gamina pašarus gyvūnams;

17.2. kokybės pažymėjimą (sertifikatą);

17.3. veterinarijos sertifikatą, jeigu jis būtinas pagal šių taisyklių 6 punktą;

17.4. vežamų veterinarijos vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų pavadinimus ir kiekius, jų įregistravimą;

17.5. Valstybinės veterinarijos preparatų inspekcijos leidimą, jeigu veterinarijos vaistai, vaistinės medžiagos ir kiti preparatai įvežami šių taisyklių 12 ir 14 punktuose nustatyta tvarka.

18. Pasienio veterinarijos posto veterinarijos gydytojas, patikrinęs dokumentus ir įsitikinęs, kad veterinarijos vaistai, vaistinės medžiagos ir kiti preparatai yra registruoti arba jų įvežimui yra išduoti Valstybinės veterinarijos preparatų inspekcijos leidimai, pažymi tai importo registracijos žurnale ir deda spaudą kokybės arba veterinarijos sertifikate „Realizuoti leidžiama“ arba „Privaloma papildoma kontrolė“.

19. Jeigu pasienio veterinarijos posto veterinarijos gydytojas nustato, kad siuntoje yra neregistruotų veterinarijos vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų ir jų įvežimui nėra leidimų arba sertifikatas neatitinka jam keliamų reikalavimų, jis siuntą sulaiko ir apie tai informuoja Pasienio ir transporto valstybinę veterinarijos tarnybą ir Valstybinę veterinarijos preparatų inspekciją.

20. Jeigu įmonė nepateikia pasienio veterinarijos postui reikalingų dokumentų, kai vežami neįrašyti į Valstybinį veterinarijos vaistų registrą arba uždrausti veterinarijos vaistai, vaistinės medžiagos, preparatai, jų pavadinimai ir kiekiai neatitinka nurodytųjų sąskaitoje, pažeista pakuotė ir neaiškus pavadinimas, veterinarijos vaistai, vaistinės medžiagos ir kiti preparatai turi būti grąžinami siuntėjui. Tokiais atvejais surašomas grąžinimo aktas.

21. Cheminius reagentus, kurie naudojami veterinarijos laboratorijose ir yra įrašyti Nacionalinės veterinarijos laboratorijos ir Valstybinės veterinarijos preparatų inspekcijos pateiktame sąraše, leidžiama įvežti pasienio veterinarijos posto veterinarijos gydytojui pateikus:

21.1. sąskaitą;

21.2. kokybės pažymėjimą;

21.3. saugos duomenis – bendrą informaciją, pavojingus komponentus, fizines savybes, degumą, pavojingumą sveikatai, reaktyvumą, saugos priemones naudojant, laikymo ir gabenimo sąlygas.

Pasienio veterinarijos posto veterinarijos gydytojas kontroliuoja cheminių reagentų, kuriuos įveža įmonės, turinčios licencijas verstis farmacine veikla veterinarijoje, įvežimą.

22. Jeigu veterinarijos vaistinė, įmonė pageidauja įvežti neregistruotus veterinarijos vaistus, vaistines medžiagas ir kitus preparatus, kurie skirti ne Lietuvos rinkai, o išvežimui į kitas valstybes, ji pasienio veterinarijos poste pateikia šiuos dokumentus, kurie po patikrinimo grąžinami veterinarijos vaistinei, įmonei:

22.1. pažymą, kad užsienio firma, kuri gamina veterinarijos vaistus, vaistines medžiagas ir kitus preparatus, įgalioja veterinarijos vaistinę, įmonę platinti jos produkciją;

22.2. veterinarijos vaisto, vaistinės medžiagos ir kito preparato registracijos liudijimą, patvirtinantį, kad jie registruoti valstybėje, kurioje yra įmonė, gaminanti veterinarijos vaistą, vaistinę medžiagą ir kitą preparatą;

22.3. pirkimo-pardavimo sutartį arba kitą dokumentą, patvirtinantį, kad veterinarijos vaistai, vaistinės medžiagos, preparatai bus išvežti į kitas valstybes;

22.4. veterinarijos vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų sąskaitas;

22.5. veterinarijos vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų instrukcijas.

23. Patikrinęs dokumentus ir įsitikinęs, kad dokumentai tvarkingi ir veterinarijos vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų kiekiai ir pavadinimai atitinka jų kiekius ir pavadinimus, nurodytus sąskaitoje, pasienio veterinarijos posto veterinarijos gydytojas išduoda veterinarijos tranzito leidimą, kuris grąžinamas kitame pasienio veterinarijos poste išvežant neregistruotus, kitoms valstybėms skirtus veterinarijos vaistus, vaistines medžiagas ir kitus preparatus.

24. Neregistruoti veterinarijos vaistai, vaistinės medžiagos ir kiti preparatai, skirti ne Lietuvos rinkai, o išvežimui į kitas valstybes, turi būti išvežti ne vėliau kaip per 21 darbo dieną nuo veterinarijos tranzito leidimo išdavimo dienos. Išimties atvejais Pasienio ir transporto valstybinė veterinarijos tarnyba turi teisę pratęsti veterinarijos tranzito leidimą 10 darbo dienų.

25. Pasienio veterinarijos posto veterinarijos gydytojas specialiame žurnale registruoja įvežtus ir išvežtus veterinarijos vaistus, vaistines medžiagas ir kitus preparatus. Registruojant turi būti užrašomas:

25.1. veterinarijos vaistinės, įmonės pavadinimas;

25.2. įvežimo (išvežimo) data;

25.3. firmos gamintojos pavadinimas;

25.4. veterinarijos vaisto, vaistinės medžiagos, preparato pavadinimas;

25.5. mato vienetas ir kiekis;

25.6. sąskaitos numeris ir data.

26. Neregistruoti veterinarijos vaistai, vaistinės medžiagos ir kiti preparatai, skirti ne Lietuvos rinkai, o išvežimui į kitas valstybes, registruojami atskirai. Registracijos žurnale papildomai įrašomas veterinarijos tranzito leidimo numeris ir išdavimo (grąžinimo) data.

27. Pasienio veterinarijos posto veterinarijos gydytojas apie įvežtus ir išvežtus veterinarijos vaistus, vaistines medžiagas ir kitus preparatus, veterinarijos tranzito leidimų išdavimą (grąžinimą) informuoja Pasienio ir transporto valstybinę veterinarijos tarnybą ir Valstybinę veterinarijos preparatų inspekciją.

28. Jeigu nustatoma, kad veterinarijos vaistinė, įmonė pažeidė šias taisykles (nelegaliai įvežė veterinarijos vaistus, vaistines medžiagas ir kitus preparatus, laiku negrąžino veterinarijos tranzito leidimo ir kt.), Valstybinė veterinarijos preparatų inspekcija patikrina šios veterinarijos vaistinės, įmonės veiklą ir patikrinimo rezultatus praneša Valstybinei veterinarijos tarnybai.

29. Patikrinimo metu nustačius, kad įmonė savo veikloje pažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymų, teisės aktų bei šių taisyklių nustatytą tvarką, gali būti sustabdytas įmonės licencijos užsiimti farmacine veikla veterinarijoje galiojimas.

______________