LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL ŽALIAMINIŲ ODŲ IR JUODŲJŲ METALŲ ATLIEKŲ IR LAUŽO IMPORTO IŠ UKRAINOS KVOTŲ ADMINISTRAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO BEI KVOTŲ PASKIRSTYMO KOMISIJOS SUDARYMO

 

2003 m. vasario 18 d. Nr. 4-66

Vilnius

 

 

Įgyvendindamas Susitarimo tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Ukrainos Vyriausybės dėl laisvos prekybos protokolą „Dėl Protokolo dėl išimčių iš laisvos prekybos režimo prie Susitarimo tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Ukrainos Vyriausybės dėl laisvos prekybos, pasirašyto 1993 m. rugpjūčio 4 d. Kijeve, papildymo“, pasirašytą 2003 m. sausio 30 d. Kijeve:

1. Tvirtinu Žaliaminių odų ir juodųjų metalų atliekų ir laužo importo iš Ukrainos kvotų administravimo taisykles (pridedama).

2. Sudarau tokios sudėties Žaliaminių odų ir juodųjų metalų atliekų ir laužo importo iš Ukrainos kvotų paskirstymo komisiją:

Rimantas Šegžda

– Ūkio ministerijos Užsienio prekybos departamento direktorius

 

(komisijos pirmininkas);

Romualdas Rauckis

– Ūkio ministerijos Užsienio prekybos departamento Užsienio prekybos

 

skyriaus vedėjas;

Margarita Saveikytė

– Ūkio ministerijos Pramonės ir verslo departamento Pramonės strategijos skyriaus vyriausioji specialistė;

Vytautas Kalvelis

– Ūkio ministerijos Užsienio prekybos departamento Užsienio prekybos skyriaus vyresnysis specialistas;

Vidmantas Vikšraitis

– Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos generalinis direktorius;

Gediminas Šaulys

– Lietuvos odos gamintojų ir vartotojų asociacijos prezidentas;

Evaldas Majauskas

– Liejyklų asociacijos prezidentas;

Jolanta Urnežytė

– AB „Lituanica“ gamybos direktorė.

3. Pavedu Žaliaminių odų ir juodųjų metalų atliekų ir laužo importo iš Ukrainos kvotų paskirstymo komisijai:

3.1. posėdyje konkretiems Lietuvos ūkio subjektams, produkcijai gaminti naudojantiems žaliamines odas ir juodųjų metalų atliekas ir laužą, 2003 m. kovo 1 d.–gruodžio 31 d. laikotarpiui paskirstyti tokias šių prekių importo iš Ukrainos kvotas:

3.1.1. žaliaminių odų (kodai pagal Ukrainos KPN–4101, 4102, 4103 90 00 00) – 2500 tonų;

3.1.2. juodųjų metalų atliekų ir laužo (kodas pagal KPN–7204) – 1500 tonų;

3.2. skirstant kvotas vadovautis šiuo įsakymu patvirtintomis Žaliaminių odų ir juodųjų metalų atliekų ir laužo importo iš Ukrainos administravimo taisyklėmis;

3.3. informuoti Lietuvos ūkio subjektus bei atitinkamą Ukrainos instituciją apie konkretiems Lietuvos ūkio subjektams išduotas minėtų prekių kvotas ir jų kiekius.

4. Pavedu Ūkio ministerijos valstybės sekretoriui G. Miškiniui kontroliuoti, kaip vykdomas šis įsakymas.

 

 

 

ŪKIO MINISTRAS                                                                                                  PETRAS ČĖSNA


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2003 m. vasario 18 d. įsakymu Nr. 4-66

 

ŽALIAMINIŲ ODŲ IR JUODŲJŲ METALŲ ATLIEKŲ IR LAUŽO IMPORTO IŠ UKRAINOS KVOTŲ ADMINISTRAVIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šios taisyklės reglamentuoja Susitarimo tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Ukrainos Vyriausybės dėl laisvos prekybos protokolo „Dėl Protokolo dėl išimčių iš laisvos prekybos režimo prie Susitarimo tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Ukrainos Vyriausybės dėl laisvos prekybos, pasirašyto 1993 m. rugpjūčio 4 d. Kijeve, papildymo“, pasirašyto 2003 m. sausio 30 d. Kijeve, 3 priede nustatytų žaliaminių odų ir juodųjų metalų atliekų ir laužo importo iš Ukrainos kvotų paskirstymo tvarką konkretiems ūkio subjektams.

2. Šiose taisyklėse vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 13 d. nutarime Nr. 901 „Dėl prekių importo ir eksporto tarifinių kvotų administravimo“ (Žin., 2002, Nr. 60-2462).

 

II. KVOTŲ PASKIRSTYMO TVARKA

 

3. Žaliaminių odų (kodas pagal Ukrainos kombinuotąją prekių nomenklatūrą (KPN) – 4101, 4102, 4103 90 00 00) ir juodųjų metalų atliekų ir laužo (kodas pagal KPN–7204) importo kvotas paskirsto ūkio ministro sudaryta komisija.

4. Apie kvotų paskirstymą konkretiems ūkio subjektams skelbiama „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“. Skelbime nurodoma, kur ir iki kurios datos turi būti pateiktos paraiškos gauti kvotas bei kita svarbi informacija (prekės pavadinimas ir kodas pagal KPN, didžiausias importuojamų prekių kiekis, paraiškos padavimo terminas (ne trumpesnis kaip 7 dienos nuo paskelbimo), komisijos posėdžio laikas ir vieta).

5. Paraiškas gauti kvotas turi teisę pateikti tie Lietuvos Respublikoje įregistruoti ūkio subjektai, kurie žaliamines odas ir juodųjų metalų atliekas ir laužą naudoja produkcijos gamybai arba turi sudarę sutartis su gamintojais dėl jų tiekimo.

6. Ūkio subjektai, norintys gauti žaliaminių odų ar juodųjų metalų atliekų ir laužo importo kvotą, komisijai pateikia:

6.1. paraišką, kurioje nurodomas įmonės pavadinimas, adresas (buveinė), registracijos numeris ir data, pageidaujamos importuoti prekės pavadinimas, kodas pagal Ukrainos KPN bei kiekis;

6.2. duomenis apie ankstesniais metais gamyboje sunaudotą importuotų iš Ukrainos minėtų prekių kiekį bei pagamintos produkcijos apimtį;

6.3. kvotuojamų prekių importo iš Ukrainos poreikio 2003 m. skaičiuotę.

7. Paraiška, patvirtinta ūkio subjekto vadovo parašu ir antspaudu, kartu su kitais dokumentais pateikiama Ūkio ministerijos kanceliarijai užantspauduotame voke, kurio viršutiniame dešiniajame kampe nurodoma „Konfidencialu“, o viduryje užrašoma „Žaliaminių odų ir juodųjų metalų atliekų ir laužo importo iš Ukrainos kvotų paskirstymo komisijai“. Paraiška pateikiama iki „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“ nurodyto termino.

8. Ūkio subjektų pateiktos paraiškos registruojamos atskirame žurnale.

9. Nurodytu laiku ir nurodytoje vietoje vykstančiame komisijos posėdyje atplėšiami vokai su pateiktomis paraiškomis. Posėdžio protokole surašomi kiekvieno ūkio subjekto pateikti dokumentai.

10. Vokai su paraiškomis, gauti praėjus nurodytam laikui, neatplėšiami ir grąžinami juos atsiuntusiems ūkio subjektams.

11. Komisija, išnagrinėjusi paraiškas ir jų pagrindimą patvirtinančius dokumentus, paskirsto nustatytas kvotas tokiu būdu:

11.1. jei pagal pateiktas paraiškas prašomas importuoti svarstomų prekių kiekis yra lygus arba mažesnis nei numatyta paskirstyti kvota, patenkinamas visas paraiškose prašomas kiekis;

11.2. jei pagal pateiktas paraiškas prašomas importuoti svarstomos prekės kiekis viršija nustatytą kvotą, paraiškos patenkinamos proporcingai sumažinant prašomą kiekį ir atsižvelgiant į gamybos apimtį.

12. Kvotų skyrimo rezultatai įforminami protokolu, kurį pasirašo komisijos pirmininkas bei sekretorius, ir paskelbiami „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“. Apie kvotų skyrimo rezultatus per 5 darbo dienas raštu pranešama paraiškas pateikusiems ūkio subjektams.

13. Ūkio subjektai, nesutinkantys su komisijos sprendimu dėl kvotų paskirstymo, per savaitę nuo Ūkio ministerijos pranešimo apie kvotų paskirstymą paskelbimo „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“ gali kreiptis pateikdami konkrečius argumentus į ūkio ministrą dėl komisijos sprendimo peržiūrėjimo.

14. Ūkio ministerija turi teisę pakartotinai skelbti komisijos posėdį dėl kvotų perskirstymo, jei dėl kokių nors priežasčių būtų anuliuoti ankstesniojo posėdžio rezultatai.

 

III. KVOTŲ IŠDAVIMAS

 

15. Ūkio ministerija pateikia atitinkamai Ukrainos institucijai gavusių kvotas Lietuvos ūkio subjektų sąrašą (jei Ukrainos atstovai nepateikia kitokio reikalavimo dėl dokumento) nurodydama kvotų dydžius.

16. Registracijos žurnalo atitinkamoje grafoje nurodomi ūkio subjektai, kuriems buvo skirtos kvotos, bei jų dydžiai.

17. Ūkio subjektai, gavę kvotas, neturi teisės jų perduoti kitiems ūkio subjektams.

18. Gavę kvotas ūkio subjektai kas mėnesį informuoja Ūkio ministeriją apie kvotos panaudojimą ir pateikia kitą, jų nuomone, svarbią informaciją apie kvotos administravimą Lietuvoje ir Ukrainoje.

______________