MUITINĖS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS GENERALINIS DIREKTORIUS
Į S A K Y M A S
DĖL MUITINĖS DEPARTAMENTO GENERALINIO DIREKTORIAUS 2004 M. LAPKRIČIO 23 D. ĮSAKYMO NR. 1B-1048 „DĖL MUITINĖS MOBILIŲJŲ GRUPIŲ DARBO ORGANIZAVIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2007 m. liepos 18 d. Nr. 1B-512
Vilnius
Pakeičiu Muitinės mobiliųjų grupių darbo organizavimo nuostatus, patvirtintus Muitinės departamento generalinio direktoriaus 2004 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. 1B-1048 „Dėl Muitinės mobiliųjų grupių darbo organizavimo nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 172-6370):
1. Išdėstau 2 punkto trečiąją pastraipą taip:
„MG patrulio vyresnysis – TM PPS MGP viršininko paskirtas MG pareigūnas, atsakingas už MG patrulio darbo organizavimą ir darbo drausmę bei patikėtų materialinių vertybių saugojimą. Jeigu Mg patrulyje dirba Muitinės departamento ar Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai, jie tampa MG patrulio vyresniaisiais, atsakingais už MG patrulio darbo organizavimą ir darbo drausmę“.
2. Papildau 2 punktą septintąja pastraipa (ankstesniąją septintąją pastraipą laikant aštuntąja pastraipa):
3. Išdėstau 5 punktą taip:
„5. MG darbą organizuoja ir kontroliuoja TM PPS MGP viršininkas. MG veiklos kontrolę gali vykdyti teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus viršininkas, jo pavaduotojai, teritorinės muitinės viršininkas, jo pavaduotojas, kuruojantis PPS darbą, LM RVC bei Muitinės departamento generalinis direktorius ar jo įgalioti pareigūnai. Kai kartu su MG patruliu dirba ir kitų institucijų pareigūnai, vykdant MG patrulio darbo kontrolę gali dalyvauti šių institucijų įgalioti pareigūnai“.
4. Išdėstau 7 punktą taip:
5. Išdėstau 9 punktą taip:
„9. MG patrulio identifikacinį numerį sudaro keturi simboliai – dvi raidės ir du skaičiai:
9.1. raidės rodo teritorinės muitinės mobiliąją grupę (VM – Vilniaus teritorinės muitinės MG; KN – Kauno teritorinės muitinės MG; KL – Klaipėdos teritorinės muitinės MG; SM – Šiaulių teritorinės muitinės MG; PM – Panevėžio teritorinės muitinės MG);
6. Išdėstau 12.8 punktą taip:
„12.8. matavimo prietaisai (ruletės, liniuotės, svarstyklės ir kt.). Galima naudoti tik tuos matavimo prietaisus, kurie nustatyta tvarka oficialiai įteisinti ir kuriems atliktos būtinos metrologinės patikros (išskyrus atvejus, kai matavimo prietaisai naudojami ne teisinės metrologijos tikslams – preliminariam rizikos požymių nustatymui ir pan.). MG patrulio pareigūnai turi turėti jų naudojamų matavimo prietaisų metrologinių patikrų liudijimų originalus arba patvirtintas kopijas ir pateikti jas asmenims, jeigu jie to prašo;“.
7. Išdėstau 13 punktą taip:
8. Išdėstau 14 punktą taip:
10. Išdėstau 17 punktą taip:
11. Išdėstau 19 punktą taip:
12. Išdėstau 20 punktą taip:
13. Išdėstau 24 punktą taip:
14. Išdėstau 25 punktą taip:
15. Išdėstau 26 punktą taip:
16. Išdėstau 28 punktą taip:
„28. Išankstinės MG planinės užduotys tikrinimams (toliau – planinės užduotys) vieno mėnesio laikotarpiui parengiamos TM PPS MGP viršininko ir tvirtinamos kuruojančio skyriaus veiklą teritorinės muitinės viršininko pavaduotojo. Jeigu numatoma, kad planuojamuose tikrinimuose dalyvaus kitų institucijų pareigūnai, planinės užduoties projektas derinamas su dalyvausiančių institucijų įgaliotais asmenimis. Patvirtintų planinių užduočių kopijos iki kiekvieno mėnesio paskutinės dienos elektroniniu paštu turi būti pateikiamos LM RVC“.
18. Išdėstau 30.1 punktą taip:
19. Išdėstau 32 punktą taip:
21. Išdėstau 40 punktą taip:
„40. Prieš stabdydamas transporto priemonę MG patrulio pareigūnas turi įvertinti, ar transporto priemonė atitinka rizikos, kad gali būti pažeisti muitų ar kiti teisės aktai, požymius, visas kitas galimas aplinkybes, taip pat ar stabdymo metu nekils grėsmė jo ir kitų žmonių saugumui ir sustojusi transporto priemonė netrukdys kitiems eismo dalyviams“.
22. Išdėstau 42 punktą taip:
„42. Transporto priemonė gali būti stabdoma tik Kelių eismo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. 1950 (Žin., 2003, Nr. 7-263), numatytais būdais“.
23. Išdėstau 45 punktą taip:
„45. Specialios transporto priemonės su įjungtais mėlynais ir raudonais (arba tik mėlynais) žybčiojančiais švyturėliais ir (arba) specialiais garso signalais gali būti stabdomos tik tais atvejais, kai yra tikslių duomenų, kad jomis gabenamos prekės pažeidžiant muitų teisės aktus, pavogtos, naudojamos nusikalstamais tikslais arba jų vairuotojai neblaivūs, apsvaigę nuo narkotinių ar kitų medžiagų“.
24. Išdėstau 46 punktą taip:
„46. Sustabdę transporto priemonę MG patrulio pareigūnai radijo ryšio priemonėmis privalo pranešti TM PPS MGP budėtojui stabdymo vietą, sustabdytos transporto priemonės markę, valstybinį numerį, stabdymo priežastį, taikytas poveikio priemones. TM PPS MGP budėtojas šią informaciją fiksuoja raštu. Ši nuostata taikoma tik sugedus MG patrulio automobiliuose įmontuotai vaizdo bei garso fiksavimo įrangai ir TM PPS MGP budėtojui nenaudojant pokalbio įrašymo priemonių“.
25. Išdėstau 57 punktą taip:
„57. Kiekvieną kartą baigus tikrinimą pildomas Muitinės mobiliosios grupės atlikto tikrinimo aktas (priedas) (toliau – Tikrinimo aktas), kurio duomenys turi būti įvedami į duomenų bazę. Jeigu buvo atliktas krovinio tikrinimas, kuriam buvo įforminta muitinės procedūra arba tikrinimo metu buvo nuimtos muitinės ar kitokios plombos, šio Tikrinimo akto kopija pridedama prie muitinės arba krovinio dokumentų ir grąžinama vežėjui. Esant būtinumui daromi atitinkami įrašai kituose dokumentuose (muitinės deklaracijoje, važtos dokumentuose ir pan.), plombuojamos transporto priemonės ar kroviniai, jeigu būtina“.
26. Išdėstau 59 punktą taip: