LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL VALSTYBINĖS JAUNIMO REIKALŲ TARYBOS NUOSTATŲ IR VALSTYBINIO JAUNIMO FONDO ĮSTATŲ PATVIRTINIMO
1996 m. spalio 7 d. Nr. 1167
Vilnius
Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Seimo 1996 m. birželio 27 d. nutarimą Nr. I-1413 „Dėl Valstybinės jaunimo politikos koncepcijos“ (Žin., 1996, Nr. 65-1537), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
2. Patvirtinti pridedamus:
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1996 m. spalio 7 d. nutarimu Nr. 1167
Valstybinės jaunimo reikalų tarybos nuostatai
Bendroji dalis
1. Valstybinė jaunimo reikalų taryba (toliau vadinama – taryba) steigiama valstybinei jaunimo politikai įgyvendinti ir kitoms įstatymuose bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimuose nustatytoms funkcijoms vykdyti.
2. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.
Tarybos uždaviniai ir funkcijos
4. Svarbiausias tarybos uždavinys yra įgyvendinti šiuos valstybinės jaunimo politikos tikslus:
4.2. padėti jaunimui integruotis į politinį, pilietinį, ekonominį, socialinį ir kultūrinį šalies gyvenimą;
5. Taryba, vykdydama jai pavestus uždavinius:
5.2. rengia ir teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei, ministerijoms, Vyriausybės įstaigoms, apskričių valdytojų ir savivaldybių vykdomųjų institucijų administracijai pasiūlymus dėl valstybinės jaunimo politikos įgyvendinimo;
5.3. rengia Lietuvos Respublikos Vyriausybės jaunimo politikos programas, įstatymų ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių valstybinės jaunimo politikos įgyvendinimą, projektus;
5.4. vykdo Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas valstybinės jaunimo politikos įgyvendinimo programas;
5.5. atlieka valstybinių programų, įstatymų, kitų teisės aktų projektų, susijusių su valstybinės jaunimo politikos įgyvendinimu, ekspertizę ir pagal savo kompetenciją teikia pasiūlymus šių projektų rengėjams;
5.6. steigia ir tvarko Valstybinį jaunimo fondą, iš Valstybinio jaunimo fondo lėšų remia jaunimo organizacijų ir tarnybų veiklos projektus, kitus jaunimo veiklos projektus;
Tarybos teisės
6. Taryba, įgyvendindama jai pavestus uždavinius, turi teisę:
6.1. gauti iš ministerijų, Vyriausybės įstaigų, kitų įstaigų bei organizacijų informaciją, kurios reikia jos veiklai;
Tarybos lėšos
7. Tarybos lėšas sudaro Valstybinio jaunimo fondo lėšos, ir lėšos, gautos iš tarybos įsteigtų organizacijų teisėtos veiklos.
Tarybos sudėtis ir darbo organizavimas
9. Tarybą sudaro 12 neetatinių narių, kuriuos dvejiems metams tvirtina kultūros ministras.
6 nariai turi būti valstybinę ar savivaldybių jaunimo politiką įgyvendinančių ministerijų, Vyriausybės įstaigų, apskričių valdytojų ir savivaldybių vykdomųjų institucijų administracijų padalinių vadovai ar darbuotojai.
Kiti 6 nariai tvirtinami Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos teikimu. Jie turi būti visos valstybės teritorijoje, apskričių ir savivaldybių teritorijose esamų jaunimo organizacijų ir tarnybų vadovai ar darbuotojai arba jaunimo organizacijų ir tarnybų renkamų valdymo organų nariai.
10. Jeigu tarybos narys atsistatydina savo noru ar kitaip nutraukia savo veiklą anksčiau, negu pasibaigia jo kadencija, jeigu nutrūksta jo darbo santykiai atstovaujamoje įstaigoje ar organizacijoje, jeigu jis nustoja būti atstovaujamosios organizacijos vadovu ar renkamojo valdymo organo nariu, kultūros ministras šių nuostatų 9 punkto nustatyta tvarka skiria į jo vietą kitą asmenį.
11. Prie tarybos gali būti sudarytos patariamosios ekspertų komisijos, teikiančios pasiūlymus kai kuriais valstybinės jaunimo politikos įgyvendinimo klausimais.
12. Taryba už savo funkcijų įgyvendinimą kolegialiai atsiskaito kultūros ministrui. Tarybos kompetencijos klausimais taryba priima sprendimus.
13. Tarybos sprendimai priimami paprasta balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia tarybos posėdžio pirmininko balsas. Tarybos sprendimas yra teisėtas, jeigu tarybos posėdyje dalyvauja daugiau kaip pusė tarybos narių.
14. Tarybos posėdžiai vyksta ne rečiau kaip kartą per du mėnesius. Tarybos posėdžius šaukia, posėdžio laiką, vietą ir darbotvarkę nustato tarybos pirmininkas. Apie tarybos posėdžio laiką, vietą ir darbotvarkę tarybos sekretorius ne vėliau kaip prieš savaitę turi informuoti visus tarybos narius.
15. Tarybos posėdžiams pimininkauja tarybos pirmininkas, kurį dvejiems metams tvirtina kultūros ministras iš tarybos narių. Jeigu tarybos pirmininkas išvykęs, serga ar dėl kitų priežasčių laikinai negali vykdyti savo pareigų, jį pavaduoja tarybos pirmininko pavaduotojas, kurį dvejiems metams tvirtina kultūros ministras Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos teikimu iš tarybos narių.
16. Tarybos posėdžiuose su patariamojo balso teise gali dalyvauti suinteresuotų ministerijų, Vyriausybės įstaigų, kitų įstaigų bei organizacijų atstovai.
17. Tarybos sprendimus įgyvendina tarybos sekretoriatas. Sekretoriatui vadovauja tarybos sekretorius, kurį skiria pareigoms ir atleidžia iš jų bei atlyginimą nustato taryba jos pirmininko teikimu.
18. Tarybos sekretorius:
18.2. priima į darbą ir atleidžia iš jo etatinius tarybos sekretoriato darbuotojus, nustato jiems atlyginimą, paskirsto pareigas, skiria paskatinimus ir drausmines nuobaudas;
19. Kasmet, Lietuvos Respublikos Seimui patvirtinus Lietuvos valstybės biudžetą, taryba nustato Valstybinio jaunimo fondo lėšų dalį, skiriamą tarybos sekretoriato veiklai finansuoti. Atsižvelgdama į tam skiriamas lėšas, taryba nustato sekretoriato etatinių darbuotojų skaičių.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1996 m. spalio 7 d. nutarimu Nr. 1167
Valstybinio jaunimo fondo įstatai
Bendroji dalis
1. Valstybinis jaunimo fondas (toliau vadinama – fondas) steigiamas siekiant sukaupti lėšas visuomeninių organizacijų, labdaros ir paramos fondų, labdaros organizacijų bei ne pelno organizacijų, tenkinančių vaikų ir jaunimo poreikius (toliau vadinama – jaunimo organizacijos ir tarnybos), veiklos projektams finansuoti.
Fondo lėšos ir jų naudojimas
3. Fondo lėšas sudaro:
4. Juridinių ir fizinių asmenų aukojamos lėšos ir materialinės vertybės naudojamos pagal šių asmenų pageidavimą.
5. Fondo lėšos skiriamos jaunimo organizacijų ir tarnybų bei kitiems jaunimo veiklos projektams, konkrečiai šiems projektams:
6. Fondo lėšos taip pat naudojamos Valstybinės jaunimo reikalų tarybos sekretoriato veiklai finansuoti. Valstybinio jaunimo fondo lėšų dalį, skiriamą tarybos sekretoriato veiklai finansuoti, kasmet, Lietuvos Respublikos Seimui patvirtinus Lietuvos valstybės biudžetą, nustato Valstybinė jaunimo reikalų taryba.
Fondo paramos teikimo tvarka
7. Fondo parama teikiama pagal kasmet Valstybinei jaunimo reikalų tarybai jaunimo organizacijų ir tarnybų pateikiamas paraiškas. Paraiškų formą ir kitus dokumentus, kuriuos reikia pateikti prie paraiškos, bei teikimo laiką nustato ir „Valstybės žiniose“ skelbia Valstybinė jaunimo reikalų taryba.
8. Valstybinė jaunimo reikalų taryba kasmet nustato ir „Valstybės žiniose“ skelbia jaunimo organizacijų ir tarnybų veiklos projektų rėmimo prioritetus.
9. Pateiktas paraiškas nagrinėja ir vertina patariamosios ekspertų komisijos, suformuotos jaunimo organizacijų ir tarnybų veiklos sričių projektams vertinti. Jose turi būti ne mažiau kaip 6 ir ne daugiau kaip 10 narių. Šių komisijų nuostatus, narių skaičių ir sudėtį tvirtina Valstybinė jaunimo reikalų taryba.
10. Sprendimus dėl jaunimo organizacijų ir tarnybų projektų finansavimo priima Valstybinė jaunimo reikalų taryba, remdamasi ekspertų komisijų vertinimais. Priėmus sprendimą, tarp Valstybinės jaunimo reikalų tarybos ir paramos gavėjo sudaroma sutartis, kurioje nustatomas fondo paramos dydis, paramos teikimo terminai ir naudojimo, atskaitomybės bei atsakomybės sąlygos.
Paramos naudojimas
12. Jaunimo organizacijų ir tarnybų gautos fondo lėšos turi būti naudojamos pagal paraiškoje nurodytą sąmatą paraiškoje nurodytai veiklai. Visi paraiškoje nurodytos veiklos ir sąmatos pakeitimai turi būti patvirtinti Valstybinės jaunimo reikalų tarybos.
13. Jaunimo organizacijos ir tarnybos, gavusios fondo paramą, turi tvarkyti finansinę paramos apskaitą ir teisės aktų nustatyta tvarka atsiskaityti Valstybinei jaunimo reikalų tarybai.
14. Valstybinė jaunimo reikalų taryba turi teisę tikrinti, ar fondo lėšos naudojamos pagal pateiktas paraiškas.
Fondo likvidavimas