LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS PAREIGŪNO TARNYBINIO PAŽYMĖJIMO FORMOS BEI ŠIŲ PAŽYMĖJIMŲ IŠDAVIMO, KEITIMO IR PAĖMIMO IŠ PAREIGŪNŲ TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2001 m. balandžio 12 d. Nr. 68

Vilnius

 

Vadovaudamasis Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto, patvirtinto Lietuvos Respublikos Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto patvirtinimo įstatymu (Žin., 2000, Nr. 39-1088), 12 straipsnio 9 dalimi,

Tvirtinu pridedamas:

1. Suderintą su Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pareigūno tarnybinio pažymėjimo formą.

2. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pareigūnų tarnybinių pažymėjimų išdavimo, keitimo ir paėmimo iš pareigūnų tvarką.

 

 

TEISINGUMO MINISTRAS                                                                     GINTAUTAS BARTKUS

______________


Forma,

 

 

patvirtinta Lietuvos Respublikos

teisingumo ministro

2001 m. balandžio 12 d. įsakymu Nr. 68

 

KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS PAREIGŪNO TARNYBINIO PAŽYMĖJIMO FORMA

 

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos teisingumo

ministro 2001 m. balandžio 12 d.

įsakymu Nr. 68

 

KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO

MINISTERIJOS PAREIGŪNŲ TARNYBINIŲ PAŽYMĖJIMŲ IŠDAVIMO, KEITIMO IR PAĖMIMO IŠ PAREIGŪNŲ TVARKA

 

1. Asmenims, priimtiems (sugrąžintiems) į tarnybą Kalėjimų departamente prie Teisingumo ministerijos (toliau-Kalėjimų departamentas) arba jam pavaldžiose įstaigose ar valstybės įmonėse, pasibaigus bandomajam laikotarpiui ir suteikus pareiginį laipsnį, išduodamas nustatytos formos tarnybinis pažymėjimas (toliau – pažymėjimas).

2. Pažymėjimas yra dokumentas, patvirtinantis pareigūno tarnybą Kalėjimų departamente arba jam pavaldžioje įstaigoje ar valstybės įmonėje, kuriame įrašoma: asmens vardas, pavardė, įstaigos ar valstybės įmonės pavadinimas, pareigos, asmens kodas, pažymėjimo galiojimo laikas.

3. Pažymėjimas yra galiojantis, jeigu jis teisingai įformintas: yra pareigūno nuotrauka (formatas 3x4 cm), Kalėjimų departamento direktoriaus parašas, patvirtintas šio departamento herbiniu antspaudu, numeris, be pataisymų, nepažeistu apsaugos tinkleliu, nesibaigęs galiojimo laikas ir atitinka kitus Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnybos prie Finansų ministerijos direktoriaus 2000 m. rugpjūčio 9 dieną patvirtintų Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pažymėjimo technologinių apsaugos priemonių reikalavimus.

4. Pažymėjimus penkeriems metams išduoda Kalėjimų departamento Personalo skyrius:

4.1. Kalėjimų departamento pareigūnams – vadovaudamasis teisingumo ministro ir Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymais dėl pareigūnų paskyrimo (perkėlimo) į pareigas;

4.2. Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnams – vadovaudamasis teisingumo ministro ir Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymais dėl pareigūnų paskyrimo (perkėlimo) į pareigas ir gavus šiam departamentui pavaldžių įstaigų ar valstybės įmonių vadovų raštus dėl pažymėjimų išdavimo.

5. Visus Kalėjimų departamento bei jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnams išduodamus pažymėjimus pasirašo Kalėjimų departamento direktorius. Kalėjimų departamento direktoriaus pažymėjimą pasirašo teisingumo ministras.

6. Pažymėjimų blankai yra griežtos atskaitomybės, numeruojami šešiaženkliais numeriais.

7. Visus išduodamus pažymėjimus registruoja Kalėjimų departamento Personalo skyrius Tarnybinių pažymėjimų registracijos žurnale, kuris turi būti sunumeruotas, susiūtas ir užantspauduotas. Pažymėjimus gali atsiimti Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų ar valstybės įmonių vadovai arba personalo tarnybų darbuotojai, o Kalėjimų departamento pareigūnai – asmeniškai, pasirašę Tarnybinių pažymėjimų registracijos žurnale.

8. Kiekvienos Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ir valstybės įmonės personalo tarnyba turi pildyti Tarnybinių pažymėjimų registracijos žurnalą. Personalo tarnybos darbuotojas, gavęs iš Kalėjimų departamento Personalo skyriaus pažymėjimus, surašo juos į Tarnybinių pažymėjimų registracijos žurnalą ir pasirašytinai išduoda pareigūnams, o netinkamus pažymėjimus grąžina Kalėjimų departamento Personalo skyriui sunaikinti.

9. Netinkamus pažymėjimus sunaikina Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, surašiusi aktą, kurį tvirtina šio departamento direktorius.

10. Pažymėjimai keičiami pasibaigus jų galiojimo laikui, pasikeitus pareigoms, pakeitus pavardę, taip pat jeigu pažymėjimas sugadintas.

11. Pareigūnas atsako už savo pažymėjimo saugojimą. Pažymėjimą sugadinus, praradus, negrąžinus, suklastojus ar perdavus kitiems asmenims, atliekamas tarnybinis tyrimas. Išsiaiškinus aplinkybes, surašoma tarnybinio tyrimo išvada ir pagal kompetenciją gali būti skiriamos Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto 24 straipsnio 2 dalyje nustatytos tarnybinės nuobaudos.

12. Kalėjimų departamento, jam pavaldžios įstaigos ar valstybės įmonės, iš kurios atleidžiamas pareigūnas, jeigu jis negrąžina pažymėjimo, vadovas privalo imtis priemonių, kad pažymėjimas būtų sugrąžintas.

13. Atleidžiami iš tarnybos ar perkeliami į Kalėjimų departamentą arba kitą jam pavaldžią įstaigą ar valstybės įmonę, taip pat nušalinti nuo pareigų pareigūnai privalo grąžinti pažymėjimą tai personalo tarnybai, kuri jį išdavė.

14. Praradęs pažymėjimą, pareigūnas nedelsdamas privalo apie tai raštu pranešti Kalėjimų departamento arba įstaigos ar valstybės įmonės, kurioje jis tarnauja, vadovui (o pažymėjimo vagystės ar užvaldymo, panaudojant fizinį smurtą, atveju – teritoriniam policijos komisariatui), nurodydamas visas pažymėjimo praradimo aplinkybes. Kitas pažymėjimas išduodamas tik ištyrus visas pažymėjimo praradimo aplinkybes ir Kalėjimų departamento Personalo skyriui pateikus šio departamento Vidaus tyrimų tarnybos tarnybinio tyrimo išvadą arba įstaigos ar valstybės įmonės vadovo pasirašytą raštą, tarnybinio tyrimo išvadą, įsakymo dėl nubaudimo kopiją (jeigu pareigūnas buvo baustas), nuotrauką bei dokumentą, patvirtinantį įmoką už pažymėjimo paskelbimą negaliojančiu.

15. Prarastas ar negrąžintas pažymėjimas skelbiamas negaliojančiu šalies dienraštyje, nurodant pažymėjimo numerį, pareigūno vardą, pavardę, pareigas ir tarnybos vietą. Pažymėjimą praradęs pareigūnas privalo už skelbimą sumokėti nustatyto dydžio mokestį dienraščio redakcijoje. Tuo atveju, jei praradęs pažymėjimą pareigūnas yra atleistas iš tarnybos ir nėra galimybės išreikalauti pinigų sumokėti už pažymėjimo paskelbimą negaliojančiu, už skelbimą sumoka Kalėjimų departamentas arba jam pavaldi įstaiga ar valstybės įmonė, kurioje tarnavo pareigūnas.

16. Tarnybinių tyrimų išvados kartu su kitais dokumentais apie prarastus pažymėjimus įsiuvamos į personalo tarnybų atskirą bylą chronologine tvarka.

______________