LIETUVOS RESPUBLIKOS
SOCIALINIŲ ĮMONIŲ ĮSTATYMO 3, 4, 5, 8, 14, 18, 19 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO
Į S T A T Y M A S

 

2007 m. sausio 18 d. Nr. X-1040

Vilnius

 

(Žin., 2004, Nr. 96-3519; 2005, Nr. 85-3137; 2006, Nr. 116-4405)

 

1 straipsnis. 3 straipsnio 2 dalies 2 punkto pakeitimas

Pakeisti 3 straipsnio 2 dalies 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

2) darbuotojai, priklausantys neįgaliųjų tikslinei grupei, sudaro ne mažiau kaip 50 procentų jos metinio vidutinio sąrašuose esančių darbuotojų skaičiaus, iš jų neįgalieji, turintys I ar II invalidumo grupę, ar neįgalieji, kuriems nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis arba neviršijantis 55 procentų darbingumo lygis, arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, – ne mažiau kaip 40 procentų metinio vidutinio sąrašuose esančių darbuotojų skaičiaus.“

 

2 straipsnis. 4 straipsnio 1 dalies 1 punkto ir 2 dalies pakeitimas

1. Pakeisti 4 straipsnio 1 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) neįgalieji, turintys I, II ar III invalidumo grupę arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį, ar neįgalieji, kuriems nustatytas neviršijantis 55 procentų darbingumo lygis arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis (nesvarbu, ar yra užsiregistravę teritorinėje darbo biržoje, ar ne);“.

2. Pakeisti 4 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Neįgalieji, turintys I, II ar III invalidumo grupę arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį, ar neįgalieji, kuriems nustatytas neviršijantis 55 procentų darbingumo lygis arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, siekiantys įsidarbinti socialinėje įmonėje, darbo biržoje įsiregistruoti neprivalo. Jie turi pateikti darbdaviui neįgalumo faktą patvirtinantį dokumentą.“

 

3 straipsnis. 5 straipsnio 2 dalies pakeitimas

Pakeisti 5 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Šalių susitarimu su darbuotoju, priklausančiu tikslinei grupei, gali būti sudaroma terminuota darbo sutartis, bet ne trumpesniam kaip 6 mėnesių laikotarpiui. Sudarant darbo sutartis su šiais darbuotojais negali būti sulygstamas išbandymas.“

 

4 straipsnis. 8 straipsnio pakeitimas

1. 8 straipsnio 6 dalį pripažinti netekusia galios.

2. Buvusias 8 straipsnio 7 ir 8 dalis laikyti atitinkamai 6 ir 7 dalimis.

 

5 straipsnis. 14 straipsnio 3 dalies pakeitimas

Pakeisti 14 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Už kiekvieną I ar II invalidumo grupę arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį turintį neįgalų darbuotoją ar neįgalų darbuotoją, kuriam nustatytas neviršijantis 55 procentų darbingumo lygis arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, skiriama kompensacija sudaro 60 procentų šio straipsnio 2 dalyje nurodytos sumos.“

 

6 straipsnis. 18 straipsnio 2 dalies pakeitimas

Pakeisti 18 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Jeigu socialinė įmonė organizuoja joje dirbančių neįgalių darbuotojų, turinčių I ar II invalidumo grupę arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį, ar neįgalių darbuotojų, kuriems nustatytas neviršijantis 55 procentų darbingumo lygis arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, vežimą į darbą ir iš darbo, taip pat šių neįgalių darbuotojų, sudarius su jais namudinio darbo sutartis, darbui namuose reikalingų medžiagų, detalių, gaminių, ir kt. vežimą į namus ir iš namų, šiai įmonei gali būti skiriama subsidija jos transporto kuro išlaidoms kompensuoti.“

 

7 straipsnis. 19 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 19 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

19 straipsnis. Subsidija asistento (gestų kalbos vertėjo) išlaidoms kompensuoti

1. Kadangi I ar II invalidumo grupę arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį turintiems neįgaliems darbuotojams, kuriems nustatytas neviršijantis 40 procentų darbingumo lygis arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, darbo funkcijoms atlikti būtina asistento (gestų kalbos vertėjo) pagalba, tai šioms išlaidoms kompensuoti skiriama subsidija.

2. Šio straipsnio 1 dalyje nurodyta subsidija sudaro 40 procentų subsidijos skyrimo mėnesį galiojančio Vyriausybės patvirtinto minimalaus valandinio atlygio dydžio už kiekvieną I invalidumo grupę arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį turintį neįgalų darbuotoją ar neįgalų darbuotoją, kuriam nustatytas neviršijantis 25 procentų darbingumo lygis arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, ir 20 procentų už kiekvieną II invalidumo grupę turintį neįgalų darbuotoją arba neįgalų darbuotoją, kuriam nustatytas 30–40 procentų darbingumo lygis, atsižvelgiant į neįgalaus darbuotojo faktiškai dirbtą laiką.“

 

8 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šis įstatymas įsigalioja nuo 2007 m. balandžio 1 d.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                                    VALDAS ADAMKUS