LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO 2005 M. LIEPOS 12 D. ĮSAKYMO Nr. 3-314 „Dėl Įgaliojimų Lietuvos Respublikos vardu vykdyti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų techninę priežiūrą, apžiūras ir išduoti tai patvirtinančius dokumentus (liudijimus) suteikimo taisyklių patvirtinimo“ PAKEITIMO

 

2013 m. rugpjūčio 8 d. Nr. 3-432

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2005 m. liepos 12 d. įsakymą Nr. 3-314 „Dėl Įgaliojimų Lietuvos Respublikos vardu vykdyti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų techninę priežiūrą, apžiūras ir išduoti tai patvirtinančius dokumentus (liudijimus) suteikimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 93-3479; 2011, Nr. 75-3642):

1. Išdėstau preambulę taip:

„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos saugios laivybos įstatymo (Žin., 2000, Nr. 75-2264; 2005, Nr. 31-974) 3 straipsnio 2 dalimi ir 4 straipsnio 1 ir 3 dalimis, įgyvendindamas 2009 m. balandžio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2009/15/EB dėl laivų patikrinimo ir apžiūros organizacijų ir atitinkamos jūrų administracijų veiklos bendrųjų taisyklių ir standartų (OL 2009 L 131, p. 47) ir atsižvelgdamas į 2009 m. balandžio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 391/2009 dėl laivų patikrinimo ir apžiūros organizacijų bendrųjų taisyklių ir standartų (OL 2009 L 131, p. 11) nuostatas, taip pat siekdamas užtikrinti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų atitiktį jiems taikomų Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų, Europos Sąjungos teisės aktų ir tarptautinių sutarčių reikalavimams dėl laivybos saugumo, taršos iš laivų prevencijos ir gyvenimo ir darbo laivuose,“.

2. Nurodytuoju įsakymu patvirtintose Įgaliojimų Lietuvos Respublikos vardu vykdyti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų techninę priežiūrą, apžiūras ir išduoti tai patvirtinančius dokumentus (liudijimus) suteikimo taisyklėse:

2.1. Išdėstau 1 punktą taip:

1. Šios taisyklės reglamentuoja įgaliojimų Lietuvos Respublikos vardu vykdyti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų ir turinčių teisę plaukioti su Lietuvos valstybės vėliava laivų techninę priežiūrą, apžiūras ir išduoti dokumentus (liudijimus), patvirtinančius, kad laivai atitinka jiems taikomų Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų, Europos Sąjungos teisės aktų ir tarptautinių sutarčių reikalavimų dėl laivybos saugumo, taršos iš laivų prevencijos ir gyvenimo ir darbo laivuose reikalavimus, suteikimo pripažintosioms organizacijoms sąlygas ir tvarką. Šios taisyklės taip pat nustato įgaliotų laivų klasifikavimo bendrovių veiklos priežiūros tvarką.“

2.2. Išdėstau 2 punkto septintąją pastraipą taip:

„Pripažintoji organizacija – Europos Komisijos pagal 2009 m. balandžio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 391/2009 dėl laivų patikrinimo ir apžiūros organizacijų bendrųjų taisyklių ir standartų (OL 2009 L 131, p. 11) (toliau – Reglamentas (EB) Nr. 391/2009) nuostatas pripažinta organizacija, nustatyta tvarka įtraukta į Pripažintųjų organizacijų sąrašą.“

2.3. Išdėstau 2 punkto aštuntąją pastraipą taip:

Tarptautinės konvencijos – tai 1974 metų Tarptautinė konvencija dėl žmogaus gyvybės apsaugos jūroje (SOLAS), 1966 m. Tarptautinė konvencija dėl laivų krovininės vaterlinijos nustatymo (LL), 1973/78 m. Tarptautinė konvencija dėl teršimo iš laivų prevencijos (MARPOL) ir Tarptautinės darbo organizacijos 2006 m. Konvencija dėl darbo jūrų laivyboje (MLC) kartu su taikymo metu galiojančiais šių konvencijų protokolais bei jų pakeitimais ir su jais susijusiais privalomojo pobūdžio kodeksais, taikomais Lietuvos Respublikoje.“

2.4. Išdėstau 6 punktą taip:

6. Pripažintoji organizacija, siekianti Lietuvos Respublikos vardu vykdyti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų priežiūrą, apžiūras ir išduoti tai patvirtinančius dokumentus (liudijimus), raštu kreipiasi į Administraciją dėl įgaliojimų suteikimo.“

2.5. Papildau 6punktu:

61. Jeigu pripažintoji organizacija siekia tvirtinti Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų apsaugos planus, išduoti jiems tarptautinius apsaugos liudijimus ir pratęsti jų galiojimą, ji papildomai turi įrodyti, kad ji:

61.1. turi atitinkamos kvalifikacijos apsaugos srityje ekspertų;

61.2. sugeba vertinti tikėtiną saugos riziką, kuri gali atsirasti atliekant laivo ir uosto įrenginio (terminalo) operacijas, įskaitant laivo ir uosto sąveiką, ir žino, kaip sumažinti šią riziką;

61.3. sugeba užtikrinti ir stiprinti savo darbuotojų kompetenciją;

61.4. sugeba stebėti, ar nemažėja jos personalo patikimumas;

61.5. sugeba taikyti reikiamas priemones, kad nebūtų atskleidžiama slapta informacija ir ja nebūtų naudojamasi;

61.6. išmano SOLAS XI-2 skyriaus ir Tarptautinio laivų ir uosto įrenginių (terminalų) apsaugos kodekso A dalies reikalavimus bei nacionalinės ir tarptautinės teisės aktus, susijusius su apsaugos reikalavimais;

61.7. turi žinių apie dabartinius pavojus saugumui ir jų tendencijas;

61.8. žino, kaip atpažinti ir rasti ginklus, pavojingąsias medžiagas ir prietaisus;

61.9. žino, kaip objektyviai atpažinti asmenų, galinčių kelti grėsmę saugumui, požymius ir elgseną;

61.10. išmano apsaugą užtikrinančių priemonių įveikimo būdus;

61.11. išmano apsaugos ir stebėjimo įrangą bei sistemas ir jų veikimą.“

2.6. Papildau 6punktu:

62. Jeigu pripažintoji organizacija siekia vertinti gyvenimo ir darbo sąlygas Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotuose laivuose, išduoti jiems atitiktį Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose, tarptautinėse sutartyse nustatytiems gyvenimo ir darbo laivuose reikalavimams patvirtinančius liudijimus ir pratęsti jų galiojimą, ji papildomai turi įrodyti, kad ji:

62.1. turi reikiamos kompetencijos atitinkamose MLC reglamentuojamose srityse ir tinkamų žinių apie laivo operacijas, įskaitant minimalius darbo laive reikalavimus jūrininkams, darbo sąlygas, apgyvendinimą, laisvalaikio infrastruktūros priemones, maistą ir maitinimą, nelaimingų atsitikimų prevenciją, sveikatos apsaugą, sveikatos priežiūrą, gerovės ir socialinę apsaugą;

62.2. sugeba užtikrinti ir stiprinti savo darbuotojų kompetenciją;

62.3. žino apie MLC reikalavimus, taip pat galiojančius nacionalinius įstatymus ir kitus teisės aktus bei susijusius tarptautinius dokumentus;

62.4. yra pakankamo dydžio ir sudėties, turi pakankamai patirties ir išteklių, atitinkančių įgaliojimų tipą ir laipsnį.“

2.7. Papildau 27punktu:

271. Jeigu pripažintajai organizacijai suteikiami įgaliojimai vertinti gyvenimo ir darbo sąlygas Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotuose laivuose, išduoti jiems atitiktį Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose, tarptautinėse sutartyse nustatytiems gyvenimo ir darbo laivuose reikalavimams patvirtinančius liudijimus ir pratęsti jų galiojimą, apie įgaliojimų suteikimą, suteiktų įgaliojimų laikiną sustabdymą, panaikinimą ar sustabdymo panaikinimą Administracija informuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kuri šią informaciją pateikia Tarptautiniam darbo biurui.“

 

 

Ūkio ministras,

pavaduojantis susisiekimo ministrą                                  Evaldas Gustas