LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS APSAUGOS MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL LAIKINŲJŲ ŽVEJYBOS IR ŽUVŲ IŠTEKLIŲ APSAUGOS PRIVAČIUOSE VANDENS TELKINIUOSE NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1995 m. spalio 17 d. Nr. 170

Vilnius

 

Siekiant nustatyti privačių vandens telkinių žuvų išteklių naudojimo tvarką bei užtikrinti jų apsaugą, kol nėra priimti Žuvininkystės ir Vandenų įstatymai,

ĮSAKAU:

1. Patvirtinti pridedamus Laikinuosius žvejybos ir žuvų išteklių apsaugos privačiuose vandens telkiniuose nuostatus.

2. Įsakymą išsiųsti Žuvų išteklių departamentui bei regionų aplinkos apsaugos departamentams ir paskelbti jį „Valstybės žiniose“.

 

 

APLINKOS APSAUGOS MINISTRAS                                               BRONIUS BRADAUSKAS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

aplinkos apsaugos ministerijos

1995 m. spalio 17 d. įsakymu Nr. 170

 

LAIKINIEJI ŽVEJYBOS IR ŽUVŲ IŠTEKLIŲ APSAUGOS PRIVAČIUOSE VANDENS TELKINIUOSE

N U O S T A T A I

 

Bendroji dalis

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja verslinės ir mėgėjiškos žūklės organizavimą privačiuose vandens telkiniuose, jų žuvų išteklių naudojimą ir apsaugą, taip pat vandens telkinių savininkų teises ir pareigas, susijusias su šia veikla.

 

Žuvų išteklių naudojimo ir atkūrimo reguliavimas

 

2. Žvejybos ir žuvų išteklių apsaugos Lietuvos vandenyse taisyklės bei Mėgėjiškos žūklės ir žuvų apsaugos taisyklės netaikomos privatiems intensyvios prekinės žuvininkystės tvenkiniams bei dirbtiniams telkiniams, paviršiniais vandenimis nesijungiantiems su žuvininkystės telkiniais. Tais atvejais, kai šių nuostatų reikalavimai skiriasi nuo žvejybos taisyklių reikalavimų, vandens telkinių savininkai vadovaujasi nuostatais.

3. Vandens telkinių savininkai, žvejojantys versliniais įrankiais savo telkiniuose, privalo turėti žvejo verslininko bilietą ir pildyti žvejybos žurnalą laikantis jo pildymo taisyklių. Žūklės įrankiai turi būti pažymėti Aplinkos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka. Žvejo verslininko bilietus ir žūklės įrankių ženklus išduoda Aplinkos apsaugos ministerijos Žuvų išteklių departamento padaliniai, o rajonuose, kur jų nėra – rajonų (miestų) aplinkos apsaugos agentūrų viršininkai. Žvejybos žurnalus registruoja tiktai Žuvų išteklių departamentas ir jo padaliniai.

4. Žvejyba privačiuose vandens telkiniuose nelimituojama, išskyrus atvejus, kai žvejybos limitus būtina nustatyti žuvų išteklių apsaugos tikslais. Tokiais atvejais limitus pagal mokslines rekomendacijas nustato Žuvų išteklių departamentas. Departamentas žuvų išteklių apsaugos tikslais arba esant pagrįstam savininko prašymui gali pakeisti taisyklėmis nustatytą žūklės režimą atskiruose privačiuose telkiniuose. Leidimų žvejybai privataus telkinio savininkui nereikia.

5. Į privačius vandens telkinius žuvys įveisiamos gavus Veterinarijos tarnybos leidimą ir dalyvaujant valstybiniam aplinkos apsaugos inspektoriui. Apie žuvų įveisimą surašomas nustatytos formos įžuvinimo aktas.

 

Vandens telkinių savininkų pareigos

 

6. Privataus vandens telkinio savininkas, tvarkydamas ir naudodamas jo žuvų išteklius, privalo laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, Vyriausybės nutarimų ir kitų teisės aktų, šių nuostatų bei žvejybos taisyklių reikalavimų. Vandens telkinio savininkas atsako už jo žuvų išteklių būklę ir privalo saugoti telkinį nuo aplinkos apsaugos įstatymų pažeidėjų, darančių žalą žuvų ištekliams.

7. Vandens telkinių savininkai privalo kasmet iki vasario 1 dienos pateikti Žuvų išteklių departamentui nustatytos formos duomenis apie verslinės žūklės įrankiais sužvejotų žuvų kiekius rūšimis bei praėjusių metų įžuvinimo aktų kopijas.

 

Vandens telkinių savininkų teisės

 

8. Vandens telkinio savininkas gali žvejoti savo telkinyje mėgėjiškos žūklės įrankiais, nesilaikydamas Mėgėjiškos žūklės ir žuvų apsaugos taisyklių nustatyto žūklės režimo. Savininkas gali leisti už mokestį ar nemokamai, laikantis taisyklių, žvejoti mėgėjiškos žūklės įrankiais kitiems asmenims. Savininkas turi teisę jiems nustatyti griežtesnį, negu numatytas taisyklėse, žūklės režimą.

9. Vandens telkinio savininkas turi teisę jį išnuomoti žūklei arba leisti laikinai naudotis jo žuvų ištekliais kitiems juridiniams ir fiziniams asmenims. Tokiems asmenims telkinio savininkas gali nustatyti griežtesnes žuvų išteklių naudojimo sąlygas ir žvejybos režimą, negu numatyta teisės aktuose bei žvejybos taisyklėse. Už nuomininkų ar laikinų naudotojų padarytus žuvų išteklių naudojimo tvarkos pažeidimus atsako telkinio savininkas (jeigu kitaip nenumatyta sutartyje).

 

Valstybinis reguliavimas ir kontrolė

 

10. Valstybinį žuvų išteklių naudojimo reguliavimą ir kontrolę privačiuose vandens telkiniuose vykdo įgaliotos Aplinkos apsaugos ministerijos tarnybos. Šios tarnybos turi teisę sustabdyti ar apriboti verslinę ir mėgėjišką žūklę privačiuose vandens telkiniuose, jei jų savininkai patys nesilaiko aplinkos apsaugos įstatymų ir kitų teisės aktų arba neužtikrina jų laikymosi.

 

Atsakomybė už nuostatų pažeidimus

 

11. Vandens telkinių savininkai, pažeidę šių nuostatų ar kitų žuvų išteklių naudojimą ir apsaugą reguliuojančių teisės aktų reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

12. Juridiniai ir fiziniai asmenys, padarę žalą privačių telkinių žuvų ištekliams, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Žala apskaičiuojama pagal Aplinkos apsaugos ministerijos patvirtintas metodikas ir įkainius.

______________