LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL PAVYZDINIŲ APSKRITIES VIRŠININKO ADMINISTRACIJOS LIKVIDAVIMO DARBO GRUPĖS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2009 m. spalio 21 d. Nr. 1V-563

Vilnius

 

Vykdydamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. rugsėjo 30 d. nutarimo Nr. 1242 „Dėl Koordinacinės apskričių viršininkų administracijų likvidavimo komisijos sudarymo ir jos darbo reglamento patvirtinimo“ (Žin., 2009, Nr. 121-5210) 3.2 punktą ir atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko 2009 m. rugsėjo 16 d. potvarkio Nr. 398 „Dėl darbo grupių sudarymo“ 2–6 punktus:

1. T v i r t i n u Pavyzdinius apskrities viršininko administracijos likvidavimo darbo grupės nuostatus (pridedama).

2. R e k o m e n d u o j u apskričių viršininkams, rengiant apskrities viršininko administracijos likvidavimo darbo grupės nuostatus, vadovautis Pavyzdiniais apskrities viršininko administracijos likvidavimo darbo grupės nuostatais.

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                 Raimundas Palaitis

_________________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų

ministro 2009 m. spalio 21 d.

įsakymu Nr. 1V-563

 

PAVYZDINIAI APSKRITIES VIRŠININKO ADMINISTRACIJOS LIKVIDAVIMO DARBO GRUPĖS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pavyzdiniai apskrities viršininko administracijos likvidavimo darbo grupės nuostatai (toliau – nuostatai) nustato apskrities viršininko administracijos likvidavimo darbo grupės (toliau – darbo grupė) uždavinį, funkcijas, teises ir veiklos organizavimą.

2. Darbo grupė sudaroma Ministro Pirmininko potvarkiu.

3. Darbo grupė savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Ministro Pirmininko potvarkiais, taip pat šiais nuostatais.

4. Darbo grupės veikla grindžiama kolegialumo, skaidrumo, nešališkumo, teisėtumo, sąžiningumo, viešumo principais.

5. Darbo grupę techniškai ir ūkiškai aptarnauja apskrities viršininko administracija. Apskrities viršininko paskirtas apskrities viršininko administracijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, atlieka darbo grupės sekretoriaus funkcijas.

 

II. DARBO GRUPĖS UŽDAVINYS IR FUNKCIJOS

 

6. Darbo grupės uždavinys – nagrinėti ir spręsti klausimus, susijusius su apskrities viršininko administracijos panaikinimu ir apskričių viršininkų vykdomų funkcijų perskirstymu.

7. Vykdydama nuostatų 6 punkte nustatytą uždavinį, darbo grupė atlieka šias funkcijas:

7.1. nagrinėja ir sprendžia klausimus, susijusius su apskrities viršininko administracijos materialinių ir finansinių išteklių ir vykdomų funkcijų perdavimu valstybės institucijoms ir savivaldybėms;

7.2. nagrinėja ir sprendžia klausimus, susijusius su apskrities viršininko įsteigtų biudžetinių įstaigų steigėjo teisių ir viešosiose įstaigose apskrities viršininko įgyvendinamų dalininko (savininko) turtinių ir neturtinių teisių perdavimu valstybės institucijoms ir savivaldybėms;

7.3. nagrinėja ir sprendžia klausimus, susijusius su apskrities viršininko administracijos įsipareigojimų dėl projektų, finansuojamų Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir kitų finansinių mechanizmų lėšomis, įgyvendinimo ir vykdymo tęstinumo užtikrinimu;

7.4. nagrinėja klausimus, susijusius su savivaldybių administracijų struktūrų pertvarkymu, valstybės institucijų ir įstaigų nuostatų keitimu bei valstybės tarnautojų pareigybių aprašymų keitimu, atsižvelgdama į savivaldybių ir valstybės institucijų perimamas apskričių viršininkų vykdomas funkcijas;

7.5. nagrinėja ir vertina galimybes perkelti atleidžiamus iš tarnybos apskričių viršininkų administracijų valstybės tarnautojus jų prašymu į savivaldybių administracijas ir valstybės institucijas, perimančias apskričių viršininkų vykdytas funkcijas;

7.6. nagrinėja ir sprendžia kitus klausimus, susijusius su apskrities viršininko institucijos ir apskričių viršininkų administracijų panaikinimu.

8. Dėl nuostatų 7.1–7.6 punktuose nurodytų klausimų darbo grupė teikia pasiūlymus valstybės institucijoms ir savivaldybėms, perimančioms apskričių viršininkų vykdomas funkcijas, o prireikus – Koordinacinei apskričių viršininkų administracijų likvidavimo komisijai, sudarytai Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. spalio 30 d. nutarimu Nr. 1242 (Žin., 2009, Nr. 121-5210).

9. Darbo grupė ne rečiau kaip kartą per mėnesį raštu teikia Koordinacinei apskričių viršininkų administracijų likvidavimo komisijai informaciją apie atliktus darbus, taip pat informaciją (prireikus – pasiūlymus) apie tai, kaip vykdomi Priemonių apskričių viršininkų vykdomoms funkcijoms perskirstyti plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. liepos 22 d. nutarimu Nr. 815 (Žin., 2009, Nr. 90-3885), 9 ir 10 punktai.

 

III. DARBO GRUPĖS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR TEISĖS

 

10. Pagrindinė darbo grupės veiklos forma yra pasitarimai.

11. Kviečia į darbo grupės pasitarimus, nustato pasitarimų darbotvarkę, vietą ir laiką ir jiems pirmininkauja darbo grupės vadovas, o jo nesant – darbo grupės vadovo pavedimu darbo grupei vadovaujantis kitas darbo grupės narys. Darbo grupės vadovas:

11.1. vadovauja darbo grupės veiklai ir atsako už jai pavesto uždavinio įvykdymą laiku ir nustatytų funkcijų atlikimą;

11.2. pasirašo darbo grupės pasitarimų protokolus, kitus dokumentus, susijusius su darbo grupės veikla;

11.3. atstovauja darbo grupei valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose arba paveda kitam darbo grupės nariui jai atstovauti.

12. Darbo grupės sekretorius:

12.1. rengia darbo grupės pasitarimų medžiagą (darbotvarkes, protokolų projektus, kitą medžiagą);

12.2. padeda darbo grupės vadovui organizuoti darbo grupės pasitarimus ir juos protokoluoja;

12.3. renka ir apibendrina gautą informaciją, kurios reikia darbo grupės veiklai;

12.4. tvarko kitus dokumentus, susijusius su darbo grupės veikla;

12.5. vykdo kitas darbo grupės vadovo, o jo nesant – darbo grupės vadovo pavedimu darbo grupei vadovaujančio kito darbo grupės nario pavedimus darbo grupės pasitarimų organizavimo klausimais.

13. Darbo grupės pasitarimo darbotvarkė ir siūlomų nagrinėti klausimų medžiaga elektroniniu paštu pateikiama darbo grupės nariams ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki darbo grupės pasitarimo.

14. Darbo grupės nariai gali siūlyti darbo grupės vadovui į pasitarimo darbotvarkę įtraukti papildomus klausimus. Šie pasiūlymai kartu su siūlomo nagrinėti klausimo medžiaga elektroniniu paštu turi būti pateikti darbo grupės sekretoriui ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki darbo grupės pasitarimo.

15. Darbo grupės pasitarimas laikoms teisėtu, jei jame dalyvauja daugiau kaip pusė darbo grupės narių ir darbo grupės vadovas, o jo nesant – jo pavedimu darbo grupei vadovaujantis kitas darbo grupės narys. Darbo grupės sprendimai priimami bendru sutarimu, o nesutarus sprendimas priimamas atviru balsavimu paprasta pasitarime dalyvaujančių darbo grupės narių balsų dauguma. Kiekvienas darbo grupės narys turi po vieną balsą. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia darbo grupės vadovo, o jo nesant – jo pavedimu darbo grupės pasitarimui pirmininkaujančio kito darbo grupės nario balsas. Kuriam nors darbo grupės nariui dėl darbo grupės sprendimo pareiškus atskirąją nuomonę, ji turi būti įrašoma į pasitarimo protokolą.

16. Darbo grupės narys, negalintis dalyvauti pasitarime, ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki pasitarimo turi apie tai pranešti darbo grupės sekretoriui. Jei darbo grupės pasitarime darbo grupės narys nedalyvauja, jis nuomonę dėl svarstomų klausimų gali pateikti darbo grupės sekretoriui raštu iki pasitarimo dienos. Raštu pateiktą nuomonę darbo grupės pasitarimui pirmininkaujantis asmuo turi perskaityti pasitarimo metu.

17. Darbo grupės narys privalo informuoti pasitarimo dalyvius ir nusišalinti nuo klausimo svarstymo, kai jo dalyvavimas balsuojant galėtų sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą.

18. Darbo grupės vadovo, o jo nesant – jo pavedimu darbo grupei vadovaujančio kito darbo grupės nario sprendimu į darbo grupės pasitarimus gali būti kviečiami ir kitų institucijų atstovai, nepriklausomi ekspertai. Darbo grupės vadovo, o jo nesant – jo pavedimu darbo grupei vadovaujančio kito darbo grupės nario sprendimu į pasitarimą pakviesti ne darbo grupės nariai gali dalyvauti tik nagrinėjant tą pasitarimo klausimą, kurį nagrinėti jie pakviesti. Darbo grupės nariai gali į pasitarimus pasikviesti kaip patarėjus jiems reikalingus savo institucijos arba prie jos įsteigtos įstaigos atstovus.

19. Darbo grupė turi teisę gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų reikalingą informaciją jai pavestoms funkcijoms vykdyti, taip pat prireikus pasitelkti ekspertus, kitų institucijų, įstaigų ir organizacijų atstovus.

 

IV. DARBO GRUPĖS SPRENDIMŲ ĮFORMINIMAS

 

20. Darbo grupės pasitarimai protokoluojami. Protokole nurodoma pasitarimo data, protokolo eilės numeris, pasitarimo dalyviai, svarstomų klausimų pavadinimai ir priimti sprendimai. Protokolą ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po pasitarimo pasirašo darbo grupės vadovas, o jo nesant – jo pavedimu darbo grupei vadovaujantis kitas darbo grupės narys.

21. Prie darbo grupės pasitarimo protokolo gali būti pridedami įvairūs priedai, kita, darbo grupės nuomone, svarbi pasitarimo informacija.

22. Pasitarimo protokolas elektroniniu paštu ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo protokolo pasirašymo išsiunčiamas visiems darbo grupės nariams, taip pat suinteresuotosioms valstybės ir savivaldybių institucijoms.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23. Darbo grupės veiklos dokumentai (pasitarimų protokolai, susirašinėjimo medžiaga, kiti dokumentai) saugomi apskrities viršininko administracijoje Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo (Žin., 1995, Nr. 107-2389; 2004, Nr. 57-1982) nustatyta tvarka.

__________________