LIETUVOS RESPUBLIKOS
JŪROS APLINKOS APSAUGOS ĮSTATYMO 30, 32, 35, 37, 38, 39, 41, 42 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO BEI 33 IR
43 STRAIPSNIŲ PRIPAŽINIMO NETEKUSIAIS GALIOS
ĮSTATYMAS
2008 m. gegužės 22 d. Nr. X-1560
Vilnius
(Žin., 1997, Nr. 108-2731; 2007, Nr. 55-2125)
1 straipsnis. 30 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 30 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„30 straipsnis. Teršimo incidentų likvidavimas
1. Teršimo incidentų likvidavimo darbus jūros rajone organizuoja, koordinuoja ir jiems vadovauja Lietuvos kariuomenė. Šiuos darbus Lietuvos kariuomenė organizuoja, koordinuoja ir jiems vadovauja per Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą (toliau – Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras).
2. Teršimo incidentų likvidavimo darbus jūros rajone, išskyrus vidaus vandenis, vykdo Lietuvos kariuomenė, Kuršių mariose – Vidaus reikalų ministerijos įgaliotos institucijos, jūrų uostų akvatorijose – jūrų uostų administracijos.
3. Teršimo incidentų likvidavimo darbams vykdyti Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro vadovo prašymu gali būti pasitelkiamos Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, jūrų uostų administracijų, kitų valstybės ir savivaldybių institucijų pajėgos ir priemonės, priskirtos šiems darbams vykdyti pagal Teršimo incidentų likvidavimo jūros rajone darbų planą (toliau – Planas), kurį tvirtina krašto apsaugos, aplinkos ir vidaus reikalų ministrai. Jeigu teršimo incidentų likvidavimo darbams vykdyti pagal Planą priskirtų pajėgų ir priemonių neužtenka, turi būti pasitelkiamos papildomos, t. y. pagal Planą nepriskirtos, minėtų institucijų pajėgos ir priemonės.
2 straipsnis. 32 straipsnio pakeitimas
32 straipsnyje po žodžio „šaltiniai“ įrašyti žodžius „jūrų uostų administracijos“, išbraukti žodžius „kurie turi būti suderinti ir su nacionaliniu teršimų likvidavimo planu, parengtu pagal šio įstatymo 33 straipsnį“ ir šį straipsnį išdėstyti taip:
„32 straipsnis. Teršimo incidentų likvidavimo lokaliniai planai
4 straipsnis. 35 straipsnio pakeitimas
35 straipsnyje vietoj skaičiaus „33“ įrašyti skaičių „32“ ir visą straipsnį išdėstyti taip:
5 straipsnis. 37 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 37 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„37 straipsnis. Ypatingos priemonės
1. Kai jūros rajone įvykusi avarija ar teršimo incidentas kelia rimtą ir neišvengiamą grėsmę žmonėms, pakrantei ir su tuo susijusiems interesams, gali būti imamasi ypatingų priemonių (laivas pašalinamas, sudeginamas, paskandinamas ir kt.), jeigu tai vienintelė išeitis pavojui išvengti, sumažinti ar likviduoti. Sprendimas taikyti ypatingas priemones priimamas Vyriausybės nustatyta tvarka.
2. Ypatingas priemones vykdo Lietuvos kariuomenė jūros rajone, išskyrus vidaus vandenis, Vidaus reikalų ministerijos įgaliotos institucijos Kuršių mariose, jūrų uostų administracijos jūrų uostų akvatorijose. Ypatingoms priemonėms vykdyti atitinkamai Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro, Vidaus reikalų ministerijos įgaliotos institucijos arba jūrų uosto administracijos vadovo prašymu gali būti pasitelkiamos kitų institucijų pajėgos ir priemonės.“
6 straipsnis. 38 straipsnio pakeitimas
38 straipsnyje išbraukti žodžius „plaukiančius su Lietuvos valstybės vėliava“, vietoj žodžio „valstybei“ įrašyti žodžius „valstybės kompetentingai institucijai, jei plaukia jūros rajone“, vietoj žodžių „Lietuvos Respublikos jūros uostų administracijoms“ įrašyti žodžius „Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui“ ir šį straipsnį išdėstyti taip:
„38 straipsnis. Privalomi pranešimai apie neteisėtus išmetimus
Laivų savininkai ar valdytojai, kapitonai ar kiti pareigūnai, atsakingi už laivus, privalo tuojau pat pranešti artimiausios pakrantės valstybės kompetentingai institucijai, jei plaukia jūros rajone, – Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui apie visus įvykius, susijusius su kenksmingų medžiagų išmetimais ar galimais išmetimais, jeigu jie pažeidžia šio įstatymo ketvirtojo ir šeštojo skirsnių nuostatas, apie kitus teršimo incidentus, įskaitant ir atvejus, nurodytus 69 straipsnyje, taip pat apie kiekvieną susidūrimą ar užplaukimą ant seklumos.“
7 straipsnis. 39 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 39 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„39 straipsnis. Privalomi pranešimai apie pastebėtus išmetimus
38 straipsnyje nurodyti asmenys ir orlaivių vadai privalo tuojau pat pranešti artimiausios pakrantės valstybės kompetentingai institucijai, jei plaukia jūros rajone ar skrenda virš jūros rajono, – Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui, o jei yra uosto akvatorijoje ar skrenda virš uosto akvatorijos, – to uosto administracijai apie pastebėtus išmetimus.“
8 straipsnis. 41 straipsnio pakeitimas
41 straipsnyje vietoj žodžių „lėktuvų pilotai“ įrašyti žodžius „orlaivių vadai“, išbraukti žodžius „Lietuvos Respublikos jūros uostų administracijoms“, po žodžio „rajone“ įrašyti žodžius „Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui“ ir šį straipsnį išdėstyti taip:
„41 straipsnis. Privalomi pranešimai apie neteisėtą šalinimą ir deginimą
9 straipsnis. 42 straipsnio pakeitimas
10 straipsnis. 43 straipsnio pripažinimas netekusiu galios
11 straipsnis. Pasiūlymas Vyriausybei ir kitoms valstybės institucijoms bei įstaigoms