LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS POLICIJOS PAREIGŪNŲ TEIKIMO Į DELEGAVIMO REZERVĄ, TAIP PAT DALYVAVIMO CIVILINĖSE TARPTAUTINĖSE OPERACIJOSE AR MISIJOSE BEI SPECIALIOSIOSE MISIJOSE PRATĘSIMO IR DARBO TARPTAUTINĖSE, EUROPOS SĄJUNGOS IR UŽSIENIO VALSTYBIŲ INSTITUCIJOSE EINANT PAREIGAS, SUSIJUSIAS SU KRIZIŲ VALDYMU IR BENDRA EUROPOS SĄJUNGOS UŽSIENIO, SAUGUMO IR GYNYBOS POLITIKA, PRATĘSIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2009 m. kovo 19 d. Nr. 5-V-199
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto patvirtinimo įstatymo (Žin., 2003, Nr. 42-1927; 2004, Nr. 188-7000; 2006, Nr. 87-3412) 19 straipsniu, Lietuvos Respublikos asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymu (Žin., 2007, Nr. 81-3322), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1414 „Dėl Pretendentų į laisvas pareigas ar pareigybes tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybių institucijose ir pretendentų į delegavimo rezervą atrankos taisyklių patvirtinimo ir kai kurių Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų pripažinimo netekusiais galios“ (Žin., 2008, Nr. 5-163) ir siekdamas reglamentuoti Lietuvos policijos pareigūnų teikimo į delegavimo rezervą, taip pat dalyvavimo civilinėse tarptautinėse operacijose ar misijose bei specialiosiose misijose pratęsimo ir darbo tarptautinėse, Europos Sąjungos ir užsienio valstybių institucijose einant pareigas, susijusias su krizių valdymu ir bendra Europos Sąjungos užsienio, saugumo ir gynybos politika, pratęsimo klausimus:
1. Tvirtinu Lietuvos policijos pareigūnų teikimo į delegavimo rezervą, taip pat dalyvavimo civilinėse tarptautinėse operacijose ar misijose bei specialiosiose misijose pratęsimo ir darbo tarptautinėse, Europos Sąjungos ir užsienio valstybių institucijose einant pareigas, susijusias su krizių valdymu ir bendra Europos Sąjungos užsienio, saugumo ir gynybos politika, pratęsimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažįstu netekusiais galios:
2.1. Lietuvos policijos generalinio komisaro 2006 m. lapkričio 16 d. įsakymą Nr. 5-V-666 „Dėl Lietuvos policijos pareigūnų atrankos ir siuntimo į užsienio valstybes atlikti patarėjo, stebėtojo ir kitų funkcijų tarptautinės institucijos misijoje, taip pat specialiojoje misijoje taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 132-5022);
2.2. Lietuvos policijos generalinio komisaro 2007 m. rugsėjo 12 d. įsakymą Nr. 5-V-614 „Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2006 m. lapkričio 16 d. įsakymo Nr. 5-V-666 „Dėl Lietuvos policijos pareigūnų atrankos ir siuntimo į užsienio valstybes atlikti patarėjo, stebėtojo ir kitų funkcijų tarptautinės institucijos misijoje, taip pat specialiojoje misijoje taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2007, Nr. 99-4039).
3. Skelbiu šį įsakymą Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.
PATVIRTINTA
Lietuvos policijos generalinio komisaro
2009 m. kovo 19 d.
įsakymu Nr. 5-V-199
LIETUVOS POLICIJOS PAREIGŪNŲ TEIKIMO Į DELEGAVIMO REZERVĄ, TAIP PAT DALYVAVIMO CIVILINĖSE TARPTAUTINĖSE OPERACIJOSE AR MISIJOSE BEI SPECIALIOSIOSE MISIJOSE PRATĘSIMO IR DARBO TARPTAUTINĖSE, EUROPOS SĄJUNGOS IR UŽSIENIO VALSTYBIŲ INSTITUCIJOSE EINANT PAREIGAS, SUSIJUSIAS SU KRIZIŲ VALDYMU IR BENDRA EUROPOS SĄJUNGOS UŽSIENIO, SAUGUMO IR GYNYBOS POLITIKA, PRATĘSIMO TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos policijos pareigūnų teikimo į delegavimo rezervą, kurio sudarymas reglamentuojamas Lietuvos Respublikos asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatymu (Žin., 2007, Nr. 81-3322), taip pat dalyvavimo civilinėse tarptautinėse operacijose ar misijose bei specialiosiose misijose pratęsimo ir darbo tarptautinėse, Europos Sąjungos ir užsienio valstybių institucijose einant pareigas, susijusias su krizių valdymu ir bendra Europos Sąjungos užsienio, saugumo ir gynybos politika, pratęsimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Lietuvos policijos pareigūnų (toliau – policijos pareigūnai) teikimo į delegavimo rezervą ir delegavimo pratęsimo tvarką.
2. Policijos pareigūnai (išskyrus pareigūnus, kurių pareigybės teisės aktų nustatyta tvarka yra įslaptintos) į delegavimo rezervą gali būti teikiami, taip pat jų dalyvavimas civilinėse tarptautinėse operacijose ar misijose bei specialiosiose misijose (toliau – misijos) ir darbo tarptautinėse, Europos Sąjungos ir užsienio valstybių institucijose einant pareigas, susijusias su krizių valdymu ir bendra Europos Sąjungos užsienio, saugumo ir gynybos politika, (toliau – su krizių valdymu susijusios pareigos) gali būti pratęstas teisės aktų ir šio Aprašo nustatyta tvarka, jų rašytiniu sutikimu.
3. Iš delegavimo rezervo atrenkami pretendentai į pareigas ar pareigybes misijose, taip pat į su krizių valdymu susijusias pareigas, į kurias gali būti deleguojama per 30 ar mažiau dienų nuo informacijos apie šias pareigas ar pareigybes gavimo valstybės institucijose ar įstaigose dienos.
4. Pretendentų į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas atrankos ne iš delegavimo rezervo atvejais, numatytais Lietuvos Respublikos asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatyme, vadovaujamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1414 „Dėl Pretendentų į laisvas pareigas ar pareigybes tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybių institucijose ir pretendentų į delegavimo rezervą atrankos taisyklių patvirtinimo ir kai kurių Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų pripažinimo netekusiais galios“ (Žin., 2008, Nr. 5-163).
5. Klausimus, susijusius su policijos pareigūnų teikimu į delegavimo rezervą ir delegavimo į misijas pratęsimu bei darbo su krizių valdymu susijusiose pareigose pratęsimu, Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas) svarsto Lietuvos policijos generalinio komisaro (toliau – policijos generalinio komisaras) įsakymu sudaryta Policijos pareigūnų teikimo į delegavimo rezervą ir delegavimo į misijas pratęsimo komisija (toliau – Komisija). Komisijos posėdžiai organizuojami pagal poreikį. Komisiją sudaro pirmininkas ir 6 nariai. Komisijos sekretoriumi skiriamas Policijos departamento Personalo valdybos atsakingas darbuotojas. Jeigu Komisijos narys negali dalyvauti Komisijos posėdyje, jam atstovauja pavaduojantis padalinio pareigūnas. Komisijos posėdis laikomas įvykusiu, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip 5 nariai. Komisijos sprendimai priimami Komisijos posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma, o jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia Komisijos pirmininko balsas.
II. POLICIJOS PAREIGŪNŲ TEIKIMAS Į DELEGAVIMO REZERVĄ
6. Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos iš Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos gavęs prašymą su nurodytais reikalavimais pretendentams organizuoja pretendentų į delegavimo rezervą atranką. Policijos departamento Personalo valdyba raštu gavusi informaciją apie Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos organizuojamą atranką į delegavimo rezervą, raštu informuoja Policijos departamento struktūrinius padalinius ir policijos įstaigas apie dalyvavimo šioje atrankoje sąlygas ir reikalavimus kandidatams.
7. Policijos departamento struktūrinių padalinių ir policijos įstaigų vadovai privalo supažindinti pavaldžius pareigūnus su gauta informacija. Informacija apie rengiamą atranką papildomai gali būti skelbiama ir Policijos departamento interneto svetainėje.
8. Policijos pareigūnai, pareiškę norą dalyvauti atrankoje į delegavimo rezervą, Policijos departamento Personalo valdybai pateikia:
8.1. prašymą atrinkti jį į delegavimo rezervą (šiame prašyme pretendentas pareiškia savo sutikimą, kad duomenys apie jį (vardas, pavardė, pareigos, gyvenimo aprašymas, kita reikiama informacija) būtų pateikti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai), su policijos įstaigos arba Policijos departamento struktūrinio padalinio vadovo viza;
8.2. užpildytą Pretendentų į laisvas pareigas ar pareigybes tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybių institucijose ir pretendentų į delegavimo rezervą atrankos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1414, priede nustatytos formos pretendento anketą;
9. Atsižvelgiant į pretendentų pateiktus dokumentus, nurodytus Aprašo 8 punkte, ir kitą informaciją, Komisija sudaro į delegavimo rezervą teiktinų policijos pareigūnų sąrašą. Kilus klausimų dėl policijos pareigūnų tinkamumo būti įtrauktiems į delegavimo rezervą, Komisija gali juos paprašyti atvykti pokalbio.
10. Teisės aktų nustatyta tvarka Komisijos sudarytas sąrašas kartu su policijos generalinio komisaro (deleguojančios institucijos vadovo) rašytiniu sutikimu, kad pretendentai būtų atrinkti į delegavimo rezervą ir deleguoti į misijas ar į su krizių valdymu susijusias pareigas (į kurias deleguojama per 30 ar mažiau dienų nuo informacijos gavimo valstybės įstaigoje dienos), pateikiamas suinteresuotoms institucijoms.
11. Atliekamas į delegavimo rezervą pateiktų policijos pareigūnų psichologinis įvertinimas. Psichologinio įvertinimo daryti nebūtina, jeigu policijos pareigūnas buvo įvertintas ne anksčiau kaip prieš 5 metus.
III. POLICIJOS PAREIGŪNŲ DELEGAVIMO PRATĘSIMAS
13. Policijos pareigūno dalyvavimo misijose arba su krizių valdymu susijusiose pareigose laikotarpis pareigūno sutikimu gali būti pratęstas ne ilgiau kaip 3 metams teisės aktų nustatyta tvarka.
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
Lietuvos policijos pareigūnų teikimo į
delegavimo rezervą, taip pat dalyvavimo
civilinėse tarptautinėse operacijose ar
misijose bei specialiosiose misijose
pratęsimo ir darbo tarptautinėse, Europos
Sąjungos ir užsienio valstybių
institucijose einant pareigas, susijusias
su krizių valdymu ir bendra Europos
Sąjungos užsienio, saugumo ir gynybos
politika, pratęsimo tvarkos aprašo
priedas
(Policijos pareigūno delegavimo laikotarpiu atlikto darbo ataskaitos forma)
________________________________________________________________
(policijos pareigūno padalinio ir pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)
Policijos generaliniam komisarui
DELEGAVIMO LAIKOTARPIU ATLIKTO DARBO ATASKAITA
20__– – Nr.
___________
(vieta)
1. Delegavimo vieta, bendras delegavimo laikotarpis:
2. Pareigų, eitų delegavimo laikotarpiu, pavadinimas ir laikotarpis, kiek buvo eitos pareigos (pareigų pasikeitimo priežastys):
3. Pagrindiniai darbo klausimai arba rengtų teisės aktų projektų pavadinimai, einant tam tikras pareigas:
4. Delegavimo eigos apibendrinimas:
5. Gautas įvertinimas:
6. Pasiūlymai dėl tolesnių Lietuvos veiksmų:
7. Pridedama informacija (darbo įvertinimas arba kita medžiaga):
|
________________________ ___________ ___________________
(policijos pareigūno pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
_________________