LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1999 M. GRUODŽIO 20 D. NUTARIMO NR. 1446 „DĖL LAUKINĖS AUGALIJOS ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO“ 4.2 PUNKTO VYKDYMO

 

2000 m. gegužės 2 d. Nr. 192/142

Vilnius

 

Vykdydami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gruodžio 20 d. nutarimo Nr. 1446 „Dėl Lietuvos Respublikos laukinės augalijos įstatymo įgyvendinimo“ (Žin., 1999, Nr. 109-3189) 4.2 punktą:

1. Tvirtiname:

1.1. Naujų laukinių augalų, grybų rūšių įvežimo į Lietuvos Respubliką tvarką (pridedama);

1.2. Dauginti skirtų laukinių augalų, jų sėklų, daigų, sodinių, ūglių, taip pat grybienos išvežimo iš Lietuvos Respublikos ir įvežimo į ją tvarką (pridedama).

2. Aplinkos ministerijos informacijos kompiuterinėje sistemoje vadovautis reikšminiais žodžiais: „augalija“, „valdymo sistema“.

 

 

APLINKOS MINISTRAS                                                                                        DANIUS LYGIS

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS                                                                       EDVARDAS MAKELIS

 

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro

ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2000 m. gegužės 2 d. įsakymu Nr. 192/142

 

Naujų laukinių augalų, grybų rūšių įvežimo į Lietuvos Respubliką tvarka

 

1. Ši Tvarka reglamentuoja naujų (natūraliai Lietuvos gamtinėje aplinkoje neaugančių) laukinių augalų, grybų rūšių įvežimą į Lietuvos Respubliką, norint jas įveisti bei platinti gamtinėje aplinkoje. Ji netaikoma rūšims, įvežamoms auginti uždarose kolekcijose bei bandomuosiuose ar gamybiniuose plotuose.

2. Privalomuosius fitosanitarijos reikalavimus įvežant laukinius augalus ir grybus reglamentuoja Lietuvos Respublikos fitosanitarijos įstatymas (Žin., 1999, Nr. 113-3285) ir kiti teisės aktai.

3. Įvežti į Lietuvos Respubliką įveisti ir platinti gamtinėje aplinkoje naujas laukinių augalų, grybų rūšis leidžiama fiziniams ir juridiniams asmenims bei įmonėms, neturinčioms juridinio asmens teisių, gavus Komisijos dėl naujų laukinių augalų, grybų rūšių įvežimo į Lietuvos Respubliką (toliau – Komisija) išvadas ir rekomendacijas, užtikrinančias, jog naujosios rūšies plitimas Lietuvos Respublikos gamtinėje aplinkoje nesukels neigiamo poveikio kitoms laukinių augalų ir gyvūnų rūšims, kultivuojamų augalų pasėliams ir naminiams gyvuliams bei paukščiams, aplinkos komponentams – vandens telkiniams ir dirvožemiui, taip pat žmonių sveikatai.

4. Prašymas leisti įvežti į Lietuvos Respubliką naujas laukinių augalų, grybų rūšis pateikiamas Komisijai. Komisijos sudėtį, nuostatus ir minėto prašymo formą tvirtina aplinkos ministras. Aplinkos ministerija, atsižvelgusi į Komisijos išvadas, išduoda raštišką sutikimą įvežti į Lietuvos Respubliką naują augalų, grybų rūšį, nurodydama jos įvežimo ir įveisimo gamtinėje aplinkoje sąlygas.

5. Komisijos sutikimas įvežti į Lietuvos Respubliką naują laukinių augalų, grybų rūšį galioja vieną mėnesį nuo sprendimo priėmimo dienos.

6. Fiziniai ir juridiniai asmenys bei įmonės, neturinčios juridinio asmens teisių, įvežę į Lietuvos Respubliką naują laukinių augalų, grybų rūšį, reguliariai, ne rečiau kaip kas 5 metai, pateikia Aplinkos ministerijai ataskaitą apie įvežtos naujos rūšies įveisimo rezultatus.

7. Fiziniai ir juridiniai asmenys bei įmonės, neturinčios juridinio asmens teisių, pažeidę šios Tvarkos reikalavimus, traukiami atsakomybėn Administracinių teisės pažeidimų kodekso, įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro

ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2000 m. gegužės 2 d. įsakymu Nr. 192/142

 

Dauginti skirtų laukinių augalų, jų sėklų, daigų, sodinių, ūglių,

taip pat grybienos išvežimo iš Lietuvos Respublikos tvarka

 

1. Ši Tvarka reglamentuoja dauginti skirtų laukinių augalų, jų sėklų, daigų, sodinių, ūglių, taip pat grybienos išvežimą iš Lietuvos Respublikos.

2. Išvežamų dauginti skirtų laukinių augalų, jų sėklų, daigų, sodinių, ūglių, taip pat grybienos fitosanitarinę kontrolę reglamentuoja Lietuvos Respublikos fitosanitarijos įstatymas (Žin., 1999, Nr. 113-3285) bei kiti fitosanitarinius reikalavimus reglamentuojantys teisės aktai.

3. Išvežti iš Lietuvos Respublikos dauginti skirtus laukinius augalus, jų sėklas, daigus, sodinius, ūglius, taip pat grybieną leidžiama gavus Valstybinės augalų apsaugos tarnybos fitosanitarinį sertifikatą. Minėtas sertifikatas išduodamas, pateikus raštišką Aplinkos ministerijos sutikimą ir jei eksportuojami augalai, sėklos, daigai, sodiniai, ūgliai, taip pat grybiena atitinka importuojančios šalies atsakingos institucijos už fitosanitarinę kontrolę nustatytus fitosanitarinius reikalavimus.

4. Raštiškas sutikimas išvežti iš Lietuvos Respublikos dauginti skirtus laukinius augalus, jų sėklas, daigus, sodinius, ūglius, taip pat grybieną komerciniais tikslais išduodamas juridiniams asmenims ir įmonėms, neturinčioms juridinio asmens teisių, kurių įstatuose nurodyta su laukinių augalų ir grybų sodinamosios medžiagos išvežimu susijęs verslas. Toks raštiškas sutikimas taip pat išduodamas mokslo institucijoms, įsipareigojusioms šią sodinamąją medžiagą tiekti pagal mokslinio bendradarbiavimo sutartis.

5. Esant kurios nors laukinių augalų ar grybų rūšies ribotiems ištekliams, pirmenybė gauti jos sodinamąją medžiagą teikiama juridiniams asmenims bei įmonėms, neturinčioms juridinio asmens teisių, kuriems ši medžiaga tiekiama vykdant įsipareigojimus pagal Lietuvos Respublikos pasirašytas tarptautines konvencijas bei tarpvalstybinius susitarimus.

6. Valstybės saugomose teritorijose bei specialiosios paskirties vietose (zonose) ruošti dauginimui skirtų laukinių augalų sėklas, daigus, sodinius, ūglius, taip pat grybieną galima, jeigu tai neprieštarauja tų teritorijų apsaugos ir kitiems jų paskirtį bei veiklą nustatantiems įstatymams ar kitiems teisės aktams arba tai laikinai neuždrausta savivaldos institucijų sprendimais.

7. Draudžiama išvežti iš Lietuvos Respublikos dauginti skirtą medžiagą tų laukinių augalų ir grybų rūšių, kurios įrašytos į Lietuvos Respublikos raudonąją knygą ir kuriomis draudžiama prekiauti Lietuvos Respublikoje pagal aplinkos ministro ir ūkio ministro 2000 m. balandžio 18 d. įsakymu Nr. 157/155 (Žin., 2000, Nr. 34-966) patvirtintas Prekybos laukiniais augalais, jų dalimis ir grybais tvarką bei iš objektų, įtrauktų į augalų genetinių išteklių registrą.

8. Fiziniai ir juridiniai asmenys bei įmonės, neturinčios juridinio asmens teisių, pažeidę šią Tvarką traukiami atsakomybėn Administracinių teisės pažeidimų kodekso, įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

______________