LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL REGULIARAUS LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO BŪKLĖS ĮVERTINIMO IR EKONOMINĖS POLITIKOS TIKSLINIMO TVARKOS
2000 m. kovo 23 d. Nr. 334
Vilnius
Siekdama operatyviau įvertinti Lietuvos Respublikos ūkio būklę ir laiku priimti reikiamus sprendimus, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Nustatyti, kad praėjus mėnesiui nuo ketvirčio pabaigos Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdyje savo srities atitinkamo laikotarpio makroekonomikos apžvalgą pateikia finansų ministras, socialinės apsaugos ir darbo ministras ir ūkio ministras. Lietuvos bankui siūloma šiame posėdyje pateikti bankų sektoriaus būklės ir pinigų politikos vykdymo apžvalgą.
2. Pavesti Statistikos departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau vadinama – Statistikos departamentas) kas ketvirtį preliminariai apskaičiuoti ataskaitinio laikotarpio bendrąjį vidaus produktą (apimtis–milijardais litų, didėjimas ar mažėjimas–procentais) ir skelbti jį Statistikos departamento informaciniuose pranešimuose praėjus mėnesiui po ataskaitinio laikotarpio.
3. Ūkio ministerija turi organizuoti ir koordinuoti šalies ūkio metų ir ketvirčio ekonominės ir socialinės būklės apžvalgų parengimą ir pateikimą Lietuvos Respublikos Vyriausybei, ministerijoms, departamentams, kitoms valstybės institucijoms: kovo 20 d. (metų), birželio 20 d. (I ketvirčio), rugsėjo 20 d. (I pusmečio), gruodžio 20 d. (9 mėnesių); apžvalgos skelbiamos ir „Internete“, Ūkio ministerijos tinklapyje. Apžvalgose turi būti pateikta išsami ekonominės ir socialinės būklės pokyčių analizė, taip pat išvados ir pasiūlymai dėl iškilusių problemų sprendimo.
4. Įpareigoti ministerijas, departamentus, kitas valstybės institucijas pateikti Ūkio ministerijai savo reguliavimo srities ekonominės ir socialinės būklės apžvalgas (analizę, išvadas ir pasiūlymus): kovo 1 d. (metų), birželio 1 d. (I ketvirčio), rugsėjo 1 d. (I pusmečio), gruodžio 1 d. (9 mėnesių).
Kartu su apžvalga turi būti pateikta ir vykdomų atitinkamos srities plėtros programų įgyvendinimo analizė.
Lietuvos bankui ir Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijai rekomenduojama, suderinus su Ūkio ministerija, prisidėti prie nurodytosios analizės, išvadų ir pasiūlymų dėl esamų problemų sprendimo rengimo.
5. Siūlyti Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybai 4 punkte nurodytu laiku teikti Ūkio ministerijai informaciją apie antidempingo priemonių taikymą.
6. Rekomenduoti Lietuvos pramonininkų konfederacijai, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijai, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijai, Lietuvos savivaldybių asociacijai, mokslo ir studijų institucijoms prisidėti prie 4 punkte nurodytų atskirų ūkio sektorių ir sričių analizės, išvadų ir pasiūlymų rengimo.
7. Pavesti Statistikos departamentui kartu su Ūkio ministerija kas pusmetį parengti ir išleisti bendrą leidinį, kuriame būtų pateikta praėjusio pusmečio ūkio ekonominės būklės analizė, svarbiausiosios problemos, jų sprendimo būdai Vidurio ir Rytų Europos regiono kontekste.
9. Pavesti Ūkio ministerijai kartu su Europos komitetu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos ekonominės plėtros agentūra 3 punkte nurodytu laiku analizuoti investicinę aplinką Lietuvoje ir teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus dėl tiesioginių užsienio investicijų skatinimo ir administracinių kliūčių joms šalinimo.
10. Įpareigoti Užsienio reikalų ministeriją kas pusmetį teikti Ūkio ministerijai informaciją apie dvišalius ir daugiašalius prekybos bei ekonominius santykius su pavienėmis valstybėmis ar jų grupėmis, taip pat pasiūlymus dėl šių santykių plėtojimo.