LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOS KAIMO TINKLO TARYBOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2009 m. rugpjūčio 21 d. Nr. 3D-608

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis 2005 m. rugsėjo 20 d. Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1698/2005 dėl Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) paramos kaimo plėtrai (OL 2005 L 277, p. 1) su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2009 m. gegužės 25 d. Tarybos reglamentu (EB) Nr. 473/2009 (OL 2009 L 144, p. 3), 2006 m. gruodžio 15 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 1974/2006, nustatančiu išsamias Tarybos reglamento (EB) Nr. 1698/2005 dėl Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) paramos kaimo plėtrai taikymo taisykles (OL 2006 L 368, p. 15), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2009 m. birželio 8 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 482/2009 (OL 2009 L 145, p. 17), įgyvendindamas Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos, patvirtintos 2007 m. spalio 19 d. Komisijos sprendimu Nr. C (2007) 5076, ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo (Žin., 2002, Nr. 72-3009; 2008, Nr. 81-3174) nuostatas ir atsižvelgdamas į Lietuvos kaimo tinklo nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. 3D-478 „Dėl Lietuvos kaimo tinklo nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2009, Nr. 83-3463),

tvirtinu Lietuvos kaimo tinklo tarybos darbo reglamentą (pridedama).

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                           Kazys Starkevičius

 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. rugpjūčio 21 d. įsakymu Nr. 3D-608

 

LIETUVOS KAIMO TINKLO TARYBOS DARBO REGLAMENTAS

 

I. bENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos kaimo tinklo tarybos darbo reglamentas (toliau – darbo reglamentas) nustato Lietuvos kaimo tinklo tarybos (toliau – Taryba) uždavinius, funkcijas, teises ir pareigas, darbo organizavimo ir sprendimų priėmimo tvarką.

 

II. TARYBOS UŽDAVINYS IR FUNKCIJOS

 

2. Tarybos uždavinys – koordinuoti ir aktyvinti Lietuvos kaimo tinklo (toliau – Tinklas) veiklą, siekiant tinkamai įgyvendinti Tinklui keliamus tikslus.

3. Tarybos funkcijos:

3.1. nagrinėti aktualius Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos, patvirtintos 2007 m. spalio 19 d. Komisijos sprendimu Nr. C (2007) 5076, (toliau – Programa) įgyvendinimo ir kitus žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros politikos įgyvendinimo klausimus;

3.2. teikti rekomendacijas, pasiūlymus dėl Programos, žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros politikos įgyvendinimo Žemės ūkio ministerijai (toliau – Ministerija), Tinklo nariams, kitoms žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros procesuose dalyvaujančioms institucijoms ir organizacijoms;

3.3. derinti Tinklo narių, kitų žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros procesuose dalyvaujančių institucijų ir organizacijų interesus, siekiant racionalios ir subalansuotos kaimo plėtros;

3.4. svarstyti Tinklo veiklos prioritetus;

3.5. svarstyti Tinklo veiksmų programą ir metinius veiksmų planus, priimti rekomendacinio pobūdžio sprendimus dėl jų ir teikti juos žemės ūkio ministrui tvirtinti;

3.6. svarstyti metiniams veiksmų planams įgyvendinti lėšų limitą;

3.7. pagal kompetenciją atlikti Tinklo veiksmų programos ir metinių veiksmų planų įgyvendinimo priežiūrą ir kitokią Tinklo veiklos stebėseną;

3.8. vykdyti kitas su Tinklo veikla susijusias funkcijas.

 

III. TARYBOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

4. Taryba turi teisę:

4.1. iš Tarybos narių, Tinklo komitetų, Tinklo narių, Tinklo darbo grupių, Tinklo sekretoriato, Programos priemones administruojančių atsakingų institucijų gauti Tarybos darbui reikalingą informaciją;

4.2. prireikus kviesti į posėdžius ekspertus, specialistus, institucijų, įstaigų ir organizacijų atstovus;

4.3. inicijuoti Tinklo darbo grupių sudarymą.

5. Taryba privalo:

5.1. savo veikoje vadovautis galiojančiais teisės aktais ir šiuo darbo reglamentu;

5.2. žemės ūkio ministrui paprašius, teikti savo veiklos ataskaitas ir sprendimų paaiškinimus.

6. Tarybos nariai atsiskaito už darbą Taryboje juos delegavusiems Tinklo komitetams.

 

IV. TARYBOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

7. Tarybai vadovauja Tarybos pirmininkas, kuris renkamas iš Tarybos narių paprastąja balsų dauguma vienerių metų laikotarpiui. Tarybos pirmininkas Tarybos narių balsų dauguma gali būti perrinktas antrai kadencijai.

8. Tarybos pirmininko funkcijos:

8.1. organizuoti Tarybos darbą ir atsakyti už jai pavestų funkcijų vykdymą;

8.2. kviesti Tarybos posėdžius ir jiems vadovauti;

8.3. sudaryti Tarybos posėdžio darbotvarkę arba pavesti ją sudaryti Tinklo sekretoriatui;

8.4. atstovauti Tinklui, Tarybai, prireikus įgalioti kitą Tarybos narį atstovauti Tarybai;

8.5. pasirašyti Tarybos posėdžių protokolus, kitus dokumentus, susijusius su Tarybos veikla;

8.6. prireikus pavesti Tarybos nariams arba pasitelkus ekspertus, specialistus atlikti išsamų svarstomų klausimų tyrimą, pateikti išvadas ir pasiūlymus ar parengti pranešimą Tarybos posėdžiui.

9. Pagrindinė Tarybos veiklos forma yra posėdžiai, kurie rengiami prireikus, bet ne rečiau kaip vieną kartą per pusmetį. Tarybos pirmininko, 1/2 Tarybos narių iniciatyva gali būti kviečiamas neeilinis posėdis.

10. Į Tarybos posėdžius be Tarybos narių gali būti kviečiami Tinklo narių atstovai, kitų institucijų, įstaigų ir organizacijų atstovai, ekspertai ir specialistai.

11. Klausimai į Tarybos posėdžio darbotvarkę įtraukiami Tarybos pirmininko, Tarybos narių, Tinklo sekretoriato iniciatyva. Tarybos nariai siūlomus įtraukti į Tarybos posėdžių darbotvarkes svarstyti klausimus teikia Tinklo sekretoriatui.

12. Tarybos nariai, kiti į posėdžius kviečiami asmenys apie būsimą posėdį ir posėdžio darbotvarkę raštu ir (arba) elektroniniu paštu informuojami ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Tarybos posėdžio. Laikoma, kad informacija yra pateikta nuo elektroninio laiško išsiuntimo dienos. Informacija apie posėdį yra skelbiama Tinklo interneto svetainėje www.kaimotinklas.lt.

13. Visi klausimai posėdžio metu aptariami tokia seka, kokia išdėstyti darbotvarkėje, jeigu posėdžio pradžioje svarstant darbotvarkę bendru sutarimu nenusprendžiama kitaip.

14. Tarybos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė jos narių.

15. Jeigu Tarybos narys dėl pateisinamų priežasčių (ligos, komandiruotės, atostogų ar kt.) negali dalyvauti posėdyje, jis apie tai privalo pranešti raštu arba elektroniniu paštu Tinklo sekretoriatui ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki posėdžio.

16. Tarybą techniškai aptarnauja Tinklo sekretoriatas, kuris:

16.1. rengia visą efektyviam Tarybos darbui užtikrinti reikalingą informaciją ir dokumentus;

16.2. organizuoja Tarybos posėdžius bei Tarybos pirmininko pavedimu atlieka kitus su Tarybos veikla susijusius darbus;

16.3. rengia Tarybos posėdžių protokolus;

16.4. pagal kompetenciją teikia kitą techninę pagalbą.

 

V. TARYBOS SPRENDIMAI

 

17. Tarybos sprendimai yra priimami, jeigu posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip pusė Tarybos narių, įskaitant Tarybos pirmininką.

18. Priimdama sprendimus Taryba vadovaujasi teisingumo, sąžiningumo, skaidrumo, nešališkumo ir protingumo principais.

19. Tarybos sprendimai priimami bendru sutarimu arba, jei jo negalima pasiekti – Tarybos nariams balsuojant. Balsavimo metu Tarybos nariai turi po vieną balsą. Balsuojama atvirai, „už“ arba „prieš“. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemiamas yra pirmininko balsas. Tarybos narys, negalintis dalyvauti posėdyje ir iš anksto informavęs apie tai sekretoriatą, turi teisę pateikti savo nuomonę, balsuoti raštu dėl patvirtintoje posėdžio darbotvarkėje numatyto klausimo iki posėdžio datos. Tarybos nario balsas, pateiktas rašytine forma, įskaitomas į kvorumui reikiamą posėdžio dalyvių skaičių.

20. Jeigu yra pagrindo manyti, kad Tarybos nario dalyvavimas rengiant, svarstant ir priimant sprendimą gali sukelti interesų konfliktą, tas Tarybos narys pats arba Tarybos pirmininkui pareikalavus turi nusišalinti nuo šios procedūros. Tarybos protokole įtraukiama informacija apie galimą interesų konfliktą.

21. Tuo atveju, kai sukviestas Tarybos posėdis nesant nustatyto Tarybos narių kvorumo negali priimti sprendimų arba nustatytas Tarybos posėdis atšaukiamas, Tarybos pirmininkas nustato kitą posėdžio datą anksčiau patvirtintos darbotvarkės klausimams svarstyti.

 

VI. tarybos sprendimų įforminimas

 

22. Tarybos posėdžiai protokoluojami, o jos sprendimai yra įforminami protokolu.

23. Protokolo projektas ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po posėdžio elektroniniu paštu išsiunčiamas Tarybos nariams. Tarybos nariai savo pastabas ir pasiūlymus Tinklo sekretoriatui turi pateikti per 5 darbo dienas nuo protokolo gavimo dienos. Per nustatytą laiką negavus pastabų, laikoma, kad protokolo projektui pritarta.

24. Suderintą protokolą pasirašo Tarybos pirmininkas ir posėdžio sekretorius.

25. Tinklo sekretoriatas pasirašyto protokolo kopijas elektroniniu paštu išsiunčia visiems Tarybos nariams, Tinklo komitetų pirmininkams. Taip pat protokolas yra skelbiamas Tinklo interneto svetainėje.

26. Tarybos pirmininkas žemės ūkio ministrui teikia tuos posėdžio metu priimtus sprendimus, kurių nuostatas siekiama įteisinti atitinkamuose teisės aktuose.

 

VII. RAŠYTINĖ SPRENDIMŲ PRIĖMIMO PROCEDŪRA

 

27. Tarybos pirmininkas savo sprendimu skubiems klausimams spręsti gali inicijuoti visų Tarybos narių apklausą raštu ir (arba) elektroniniu paštu.

28. Kartu su siunčiamu klausimu yra pateikiamas sprendimo projektas su aiškinamuoju raštu ir kita su klausimu susijusi medžiaga.

29. Tarybos nariai turi pareikšti savo nuomonę pateiktu klausimu per 3 darbo dienas nuo dokumentų pateikimo datos. Dokumentai laikomi pateiktais nuo jų išsiuntimo elektroniniu paštu dienos. Per nurodytą terminą nepareiškus nuomonės ar pastabų, laikoma, kad Tarybos narys pritaria sprendimo projektui.

30. Tinklo sekretoriatas apklausos būdu priimtą sprendimą įformina protokolu. Jame išdėstoma Tarybos narių nuomonė.

 

VIIi. Baigiamosios nuostatos

 

31. Tarybos veiklos dokumentai (posėdžių protokolai, susirašinėjimo medžiaga ir kiti dokumentai) saugomi teisės aktų nustatyta tvarka.

32. Šis darbo reglamentas gali būti keičiamas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu.

33. Pasikeitus darbo reglamente nurodytiems teisės aktams, tiesiogiai taikomos naujos tų teisės aktų nuostatos.

 

_________________