LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

Dėl ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2003 M. LAPKRIČIO 20 D. ĮSAKYMO nR. 3D-495 „DĖL pieno gamybos kvotų sistemos administravimo TAISYKLIŲ“ PAKEITIMO

 

2011 m. vasario 11 d. Nr. 3D-118

Vilnius

 

 

1. Pakeičiu Pieno gamybos kvotų sistemos administravimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2003 m. lapkričio 20 d. įsakymu Nr. 3D-495 „Dėl Pieno gamybos kvotų sistemos administravimo taisyklių“ (Žin., 2003, Nr. 112-5037; 2009, Nr. 34-1315):

1.1. Išdėstau 4.12 punktą taip:

„4.12. teikia Lietuvos Respublikos valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (toliau – Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba) duomenis pagal jos kompetenciją apie gamintojų ir supirkėjų tikrinimo metu nustatytus pažeidimus;“.

1.2. Pripažįstu netekusiais galios 35.2–35.3 punktus.

1.3. Pripažįstu netekusiais galios 41–42 punktus.

1.4. Išdėstau 43 punktą taip:

„43. Gamintojas, kurio kvotos dalis yra saugoma specialiajame rezerve, per visą kvotos saugojimo laikotarpį gali teikti žemės ūkio ministro įsakymu sudarytai komisijai (toliau – komisija) laisvos formos paraišką grąžinti kvotą ar jos dalį iš specialiojo rezervo, kartu pateikdamas pieno ūkio plėtros įrodymus (pvz., melžiamų karvių skaičius, žemės ūkio naudmenų plotas, karvių laikymo vietų skaičius ir kita). Laisvos formos paraiškas nagrinėja komisija. Komisijos sprendimu kvota iš specialiojo rezervo gamintojui grąžinama už tuos kvotos metus, kuriais buvo pateikti įrodymai. Gamintojas, susigrąžinęs kvotos dalį iš specialiojo rezervo, negali jos parduoti einamaisiais ir kitais kvotos metais.

Gamintojo kvota specialiajame rezerve saugoma nuo tų kvotos metų, kuriais ji buvo paimta į rezervą, pradžios ne ilgiau kaip dvejus kvotos metus, o jei gamintojas dalyvauja Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai finansuojamuose projektuose, susijusiuose su pieno sektoriumi, – ne ilgiau kaip iki ateinančių kvotos metų pradžios skaičiuojant nuo projekto įgyvendinimo pabaigos.

Gamintojui ir jo sutuoktiniui, pasitraukusiems iš prekinės žemės ūkio gamybos pagal KPP priemonę, kvota iš specialiojo rezervo negrąžinama, tačiau kvotos saugojimo specialiajame rezerve laikotarpiu jie gali teikti paraišką kvotą perduoti/perimti ir (arba) paraišką kvotą parduoti aukcione. Teikdamas paraišką kvotą perduoti/perimti, gamintojas ir jo sutuoktinis gali perduoti ir tą specialiajame rezerve saugomą kvotos dalį, kuri buvo paimta dėl dalies kvotos neįvykdymo arba pagal taisyklių 40 ir 73 punktus.“

1.5. Išdėstau 59 punktą taip:

„59. Jei parduodama kvota ar jos dalis, iš nacionalinio rezervo gauta kvotos dalis, kurią pardavėjas turi trumpiau nei einamuosius ir praėjusius dvejus kvotos metus nuo kvotos gavimo iš nacionalinio rezervo, neatsižvelgiant į tai, ar kvotos rūšis buvo pakeista, paimama į dalijamąjį rezervą.“

2. Nustatau, kad šio įsakymo 1.5 punktas įsigalioja 2011 m. balandžio 1 d.

 

 

Žemės ūkio ministras                                                           Kazys Starkevičius

 

SUDERINTA

Lietuvos savivaldybių asociacijos

2011-02-04 raštu Nr. (18)-SD-89