LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2001 METŲ LIEPOS 11 D. ĮSAKYMO NR. 239 „DĖL GYVULIŲ REGISTRO NUOSTATŲ“ PAKEITIMO
2003 m. lapkričio 19 d. Nr. 3D-488
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. vasario 6 d. nutarimu Nr. 178 „Dėl valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro steigimo“ (Žin., 2002, Nr. 15-571), atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2002 m. kovo 29 d. įsakymą Nr. 115 „Dėl valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro“ bei Gyvulių registravimo ir identifikavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2003 m. birželio 16 d. įsakymu Nr. 3D-234 (Žin., 2003, Nr. 60-2734, Nr. 100-4499), 3.1–3.4 punktus,
pakeičiu Gyvulių registro nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2001 m. liepos 11 d. įsakymu Nr. 239 „Dėl Gyvulių registro nuostatų“ (Žin., 2001, Nr. 63-2296) ir išdėstau juos nauja redakcija (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro
2001 m. liepos 11 d. įsakymu Nr. 239
(Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro
2003 m. lapkričio 19 d. įsakymo Nr. 3D-488
redakcija)
GYVULIŲ REGISTRO NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šie nuostatai reglamentuoja gyvulių registro (toliau – registro) paskirtį, jo objektus, registro tvarkymo įstaigas, jų teises ir pareigas, registro tvarkymą, reorganizavimą ir likvidavimą.
2. Registro paskirtis – rinkti, kaupti, apdoroti, sisteminti, saugoti ir teikti šiuose nuostatuose nurodytus duomenis.
4. Registro objektas – gyvuliai, įregistruoti ir identifikuoti Gyvulių registravimo ir identifikavimo taisyklių ir šių nuostatų nustatyta tvarka.
5. Registras yra viešas. Jame kaupiami objekto registravimo, judėjimo bei būklės pasikeitimo duomenys.
II. REGISTRĄ TVARKANČIOS ĮSTAIGOS
7. Vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga yra Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, kuri koordinuoja ir kontroliuoja registro tvarkymo įstaigų darbą, metodiškai jam vadovauja.
8. Registro tvarkymo įstaigos:
9. ŽŪIKVC funkcijos:
10. VMVT funkcijos:
10.1. užtikrina, koordinuoja ir kontroliuoja gyvulių registravimo ir identifikavimo sistemos teritorinės grandies funkcionavimą;
11. VMVT teritorinių padalinių funkcijos:
12. Valstybinės kiaulių veislininkystės stoties funkcijos: vykdo veislinių kiaulių registravimą ir identifikavimą unikaliais ausų įsagais.
13. Registro tvarkymo įstaigos turi garantuoti, kad tvarkant registrą nebūtų įrašyti klaidingi arba neišsamūs duomenys ir atitiktų pateiktuosius dokumentuose.
14. Registro duomenų teikėjai – gyvulių laikytojai, įskaitant gyvulių skerdimo įmones, turgus, parodas, aukcionus, veislininkystės įmones ir kitus gyvulių laikytojus, nuolatos ar laikinai atsakingus už gyvulius.
III. REGISTRAVIMO DUOMENYS
16. Gyvulio identifikavimo kodo struktūrą, jo suteikimo tvarką nustato vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga.
17. Gyvulio unikalus identifikavimo numeris susideda iš:
18. Gyvulio duomenys:
18.7. gyvulio gimimo vieta (laikymo vietos numeris, bandos numeris, savivaldybės pavadinimas, savivaldybės kodas, seniūnijos pavadinimas, seniūnijos kodas, vietovės pavadinimas, vietovės kodas, gatvės pavadinimas, namo numeris);
18.12. gyvulio laikymo vietos adresas: savivaldybės pavadinimas, savivaldybės kodas, seniūnijos pavadinimas, seniūnijos kodas, vietovės pavadinimas, vietovės kodas, gatvės pavadinimas, namo numeris;
18.14. gyvulio būsenos priežastys pagal gyvulių kritimo ir priverstinio skerdimo priežasčių klasifikatorių;
19. Duomenų teikėjo duomenys:
19.1. fizinio asmens vardas, pavardė, juridinio asmens pavadinimas, asmens/įmonės kodas, žemės ūkio ir kaimo valdos identifikavimo kodas;
19.2. adresas (savivaldybės pavadinimas, savivaldybės kodas, seniūnijos pavadinimas, seniūnijos kodas, vietovės pavadinimas, vietovės kodas, gatvės pavadinimas, namo ir buto numeris);
21. Papildomi duomenys:
22. Gyvulių registro klasifikatoriai:
IV. GYVULIŲ REGISTRAVIMAS
23. Gyvulio registravimo duomenys pateikiami pildant registravimo ir identifikavimo formas, kurias nustato vadovaujančioji registro tvarkymo įstaiga.
24. Duomenų teikėjai pildo formas dviem egzemplioriais, iš kurių pirmasis per 7 dienas pateikiamas VMVT teritoriniam padaliniui, o antrasis lieka duomenų teikėjui.
25. VMVT teritorinis padalinys įregistruoja objektą, gautus duomenis suvesdamas į centrinę duomenų bazę (toliau – CDB).
29. Pasikeitus registro duomenims, duomenų teikėjai pildo registravimo ir identifikavimo formas, kuriose įrašo pasikeitusius bei papildomus registravimo duomenis pagal Gyvulių registravimo ir identifikavimo taisykles.
30. Registro objektas laikomas išregistruotas, kai duomenų teikėjas pateikia objekto likvidavimo duomenis.
31. Jeigu registro tvarkymo įstaigos į registro duomenų bazę įrašo neteisingus duomenis, jos nedelsdamos ištaiso klaidą ir informuoja visus registro duomenų naudotojus.
32. Registro dokumentų bylos kaupiamos ir saugomos vadovaujantis raštvedybos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2001 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 88 „Dėl Raštvedybos taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 5-211). Visi registravimo duomenys kaupiami ir saugomi kompiuterinėse laikmenose.
33. Gyvulio laikytojas turi teisę registro tvarkymo įstaigos nustatyta tvarka susipažinti su registre laikomais jo pateiktais duomenimis.
34. Registro duomenų teikėjas, susipažinęs su registre laikomais jo pateiktais duomenimis, turi teisę reikalauti, kad būtų ištaisyti klaidingi arba papildyti duomenys. Gavusi šį reikalavimą, registro tvarkymo įstaiga privalo per 10 darbo dienų pateikti atsakymą raštu ir informuoti apie tai registro duomenų teikėją.
V. SĄVEIKA SU KITAIS REGISTRAIS
VI. REGISTRO DUOMENŲ NAUDOJIMAS
37. ŽŪIKVC nemokamai teikia objekto duomenis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytoms valstybės valdžios ir valdymo institucijoms bei fiziniams ir juridiniams asmenims, kurių duomenys yra registro objektas.
38. Visiems kitiems juridiniams ir fiziniams asmenims skelbtini registro duomenys teikiami už mokestį, vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.
39. Registro duomenys teikiami valstybės institucijų kompiuterių tinklais arba kitomis priemonėmis. Duomenų teikimo sąlygos ir būdas nustatomi sutartimi su duomenų naudotoju.
VII. REGISTRO DUOMENŲ PERDAVIMAS UŽSIENIO VALSTYBĖMS
41. Registro duomenys gali būti perduodami užsienio valstybėms ir tarptautinėms organizacijoms tik Lietuvos Respublikos įstatymų, kitų teisės aktų bei Lietuvos Respublikos sutarčių su užsienio valstybėmis numatytais atvejais.
VIII. REGISTRO DUOMENŲ APSAUGA
43. Registro duomenų apsaugą organizuoja registro tvarkymo įstaigos, kurios numato įvairius rizikos veiksnius.
45. Duomenų apsaugai užtikrinti nustatomos duomenų apsaugos priemonės nuo šių rizikos veiksnių:
45.1. netyčiniai vidiniai ir išoriniai subjektyvūs veiksniai, t. y. duomenų tvarkymo klaidos, apsirikimai, neteisingas duomenų pasiuntimas, elektros dingimas, virusai;
45.2. tyčiniai subjektyvūs veiksniai, t. y. neteisėtas įsibrovimas į sistemą, piktybinis teisės aktų pažeidimas, vagystė;
IX. REGISTRO FINANSAVIMAS
X. REGISTRO LIKVIDAVIMAS
49. Registro likvidavimas nustatyta tvarka suderinamas su pagrindiniais registro naudotojais, Valstybine duomenų apsaugos inspekcija ir kitomis institucijomis.