LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL UŽSIENIO VALSTYBIŲ PILIEČIŲ IR ASMENŲ BE PILIETYBĖS PRIĖMIMO Į LIETUVOS VALSTYBINES AUKŠTĄSIAS MOKYKLAS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2005 m. gegužės 9 d. Nr. ISAK-801

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymo (Žin., 2000, Nr. 27-715; 2003, Nr. 47-2058) 47 straipsnio 7 dalimi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. 235 „Dėl užsienio valstybių piliečių ir asmenų be pilietybės studijų Lietuvos aukštosiose mokyklose reikalavimų patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 20-658; 2004, Nr. 69-2395) bei atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Lenkijos Respublikos nacionalinio švietimo ministerijos bendradarbiavimo programos, pasirašytos 1998 m. lapkričio 16 d., nuostatas,

tvirtinu Užsienio valstybių piliečių ir asmenų be pilietybės priėmimo į valstybines aukštąsias mokyklas taisykles (pridedama).

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                                     REMIGIJUS MOTUZAS

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo

ministro 2005 m. gegužės 9 d. įsakymu

Nr. ISAK-801

 

UŽSIENIO VALSTYBIŲ PILIEČIŲ IR ASMENŲ BE PILIETYBĖS PRIĖMIMO Į LIETUVOS VALSTYBINES AUKŠTĄSIAS MOKYKLAS TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šios taisyklės nustato užsienio valstybių piliečių ir asmenų be pilietybės (toliau vadinama – užsieniečiai) priėmimo į Lietuvos valstybines aukštąsias mokyklas, išskyrus Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją (toliau vadinama – aukštosios mokyklos), tvarką.

2. Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybių narių piliečiai bei kiti užsieniečiai, turintys leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, į aukštąsias mokyklas priimami tokia pačia tvarka kaip ir Lietuvos Respublikos piliečiai.

3. Užsieniečiai konkurso būdu į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytas visiškai arba iš dalies valstybės biudžeto lėšomis finansuojamų studijų rezervines vietas, skirtas užsieniečiams, kurių studijos gali būti apmokamos iš biudžeto lėšų Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka, gali būti priimami vadovaujantis šių taisyklių II skyriumi, jeigu jie yra:

3.1. lietuvių kilmės asmenys – valstybių, nesančių Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės narėmis, piliečiai arba Lenkijos Respublikos piliečiai – pateikę lietuvių bendruomenės toje šalyje, iš kurios atvyko, pažymą, patvirtinančią lietuvių kilmę;

3.2. Baltarusijos Respublikos piliečiai, nurodyti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos ir Vilniaus universiteto 2004 m. rugpjūčio 31 d. sutartyje Nr. SUT-708/150-06D UPP/Tarp S-12100-898.

4. Užsieniečiai, neatitinkantys šių taisyklių 2, 3.1 ir 3.2 punktuose nurodytų kriterijų, priimami į aukštąsias mokyklas konkurso būdu aukštosios mokyklos nustatyta tvarka studijuoti savo lėšomis. Šie užsieniečiai, stojantys į pagrindines ir vientisąsias dieninės formos studijas, priimami į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytas studentų, mokančių visą studijų kainą pagal Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymo 61 straipsnio 1 dalies 1–3 punktus, rezervines vietas.

5. Užsieniečiai, įgiję kvalifikacijas užsienyje, stodami į aukštąją mokyklą privalo pateikti teisės aktų nustatyta tvarka atlikto užsienyje įgytos kvalifikacijos pripažinimo dokumentus.

6. Užsieniečiai, turintys ir Lietuvos Respublikos pilietybę, stodami į aukštąją mokyklą savo nuožiūra pateikia dokumentą, liudijantį vieną iš pilietybių.

7. Užsieniečiai, įstoję į aukštąsias mokyklas, privalo teisės aktų nustatyta tvarka atitinkamai gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje arba Europos Bendrijų valstybės narės piliečio leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje ar turėti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

 

II. UŽSIENIEČIŲ PRIĖMIMAS Į VISIŠKAI ARBA IŠ DALIES VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠOMIS FINANSUOJAMŲ STUDIJŲ REZERVINES VIETAS

 

8. Užsieniečiams, nurodytiems šių taisyklių 3 punkte (toliau vadinama – stojantieji), stojantiems į aukštąsias mokyklas, organizuojančias bendrąjį studentų priėmimą, suteikiama galimybė vienu metu dalyvauti priėmimo studijuoti konkursuose į kelias aukštąsias mokyklas. Stojantieji dokumentus šių taisyklių nustatyta tvarka pateikia bet kurios vykdančios bendrąjį priėmimą aukštosios mokyklos priėmimo komisijai. Stojantieji į aukštąsias mokyklas, nedalyvaujančias bendrajame studentų priėmime, dokumentus šių taisyklių nustatyta tvarka pateikia kolegijos, kurioje siekia studijuoti, priėmimo komisijai.

9. Stojantieji į pagrindines ir vientisąsias studijas pasirinktos aukštosios mokyklos priėmimo komisijai asmeniškai arba per įgaliotą asmenį aukštosios mokyklos nustatytu laiku:

9.1. įteikia šiuos dokumentus:

9.1.1. nustatytos formos prašymą su priklijuota nuotrauka;

9.1.2. vidurinį išsilavinimą liudijančių dokumentų kopijas;

9.1.3. Studijų kokybės vertinimo centro (toliau vadinama – Centras) pažymą dėl dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo;

9.1.4. švietimo ir mokslo ministro įsakymo dėl užsienyje įgytos kvalifikacijos pripažinimo kopiją;

9.1.5. Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedros pažymą apie lietuvių kalbos įskaitos išlaikymą (jei Centro pažymoje dėl dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo yra nurodyta, kad asmuo turi išlaikyti lietuvių kalbos įskaitą);

9.1.6. sumokėtos stojamosios studijų įmokos kvito kopiją;

9.1.7. dokumento, liudijančio asmens tapatybę, kopiją;

9.1.8. jeigu ne visi pateikiami dokumentai yra ta pačia pavarde (vardu) – dokumento, patvirtinančio pavardės (vardo) keitimą, kopiją, patvirtintą notaro;

9.1.9. lietuvių kilmės užsieniečiai papildomai – lietuvių bendruomenės toje šalyje, iš kurios atvyko, pažymą, patvirtinančią lietuvišką kilmę;

9.2. parodo šiuos dokumentus:

9.2.1. dokumentą, liudijantį stojančiojo asmens tapatybę, o jeigu dokumentus įteikia įgaliotas asmuo, – įgaliojimą ir dokumento, liudijančio stojančiojo asmens tapatybę, kopiją;

9.2.2. vidurinį išsilavinimą liudijančius dokumentus (originalus) arba notaro patvirtintas jų kopijas;

9.2.3. sumokėtos stojamosios studijų įmokos kvitą (originalą).

10. Stojantieji į antrosios bei trečiosios pakopos studijas pasirinkto universiteto priėmimo komisijai pateikia to universiteto reikalaujamus dokumentus ir švietimo ir mokslo ministro įsakymo dėl užsienyje įgytos aukštojo mokslo kvalifikacijos pripažinimo kopiją.

11. Prašymas nenagrinėjamas, jei pateikti ne visi reikalingi dokumentai.

12. Stojantieji, pateikę atitinkamai šių taisyklių 9 ar 10 punkte nurodytus dokumentus, gali dalyvauti konkurse, jeigu atitinka aukštosios mokyklos priėmimo taisyklėse nurodytus stojimo į atitinkamą studijų programą reikalavimus.

13. Jei aukštųjų mokyklų priėmimo taisyklėse numatyti stojamieji egzaminai, stojantieji turi laikyti nurodytus stojamuosius egzaminus aukštosios mokyklos nustatyta tvarka.

14. Stojantiesiems konkursinė eilė kiekvienoje studijų programoje sudaroma pagal konkursinius balus. Konkursinių balų sudarymo tvarka yra nustatoma kiekvienos aukštosios mokyklos priėmimo taisyklėse. Stojantiesiems į pagrindines ir vientisąsias studijas informacija konkursiniam balui sudaryti imama iš Centro pažymoje dėl dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo nurodytų užsienyje baigtų mokomųjų dalykų ir jų pažymių atitikmenų Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų dalykams ir jų pažymiams.

15. Konkursą laimėję stojantieji priimami aukštosios mokyklos priėmimo taisyklėse nustatyta tvarka.

 

III. STOJAMOJI STUDIJŲ ĮMOKA

 

16. Užsieniečiams, stojantiems į pagrindines ir vientisąsias studijas aukštosiose mokyklose, organizuojančiose bendrąją priėmimo tvarką, stojamosios studijų įmokos dydis priklauso nuo pageidavimų skaičiaus. Stojamosios studijų įmokos dydis yra, kai:

16.1. pareikštas vienas arba du pageidavimai – 50 Lt arba 15 EUR (jeigu stojamoji studijų įmoka bus pervedama iš užsienio valstybių);

16.2. pareikšta nuo trijų iki šešių pageidavimų – 120 Lt arba 35 EUR;

16.3. pareikšta septyni ir daugiau pageidavimų – 180 Lt arba 50 EUR.

17. Lietuvių kilmės užsieniečiai, pateikę lietuvių bendruomenės užsienio šalyje, iš kurios atvyko, pažymą apie sunkią šeimos materialinę padėtį, gali kreiptis raštu į Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti valdybos pirmininką dėl atleidimo nuo stojamosios studijų įmokos arba jos sumažinimo.

18. Už kiekvieną koregavimo prašymo pateikimą mokama 30 Lt (arba 10 EUR) stojamoji studijų įmoka. Jei koreguojant prašymą pageidavimų padaugėja ir dėl to peržengiamos nustatytos stojamosios studijų įmokos ribos, stojantieji turi sumokėti ir įmokų skirtumą. Pakeitimus stojantieji turi įteikti tai pačiai aukštajai mokyklai, kuriai buvo įteiktas prašymas. Tais atvejais, kai koreguojamas prašymas ir keičiami nurodyti pageidavimai, galioja paskutinis koregavimo prašymas.

19. Užsieniečiai, stojantys į pagrindines ir vientisąsias studijas aukštosiose mokyklose, organizuojančiose bendrąją priėmimo tvarką, stojamąją studijų įmoką pasirinktinai moka į vieną iš šių taisyklių 19.1–19.3 punktuose nurodytų Bendrojo priėmimo komisijos sąskaitų. Įmokos kvito užpildymo rekvizitai:

19.1. gavėjas – KTU (Bendrasis priėmimas), gavėjo bankas – AB Vilniaus banko Kauno filialas, sąskaitos Nr. LT48 7044 0600 0371 4431, banko kodas 70440, įmokos, mokesčio pavadinimas – Stojamoji studijų įmoka BP, įmokos kodas – 1467, mokėtojo kodo skiltyje įrašyti savo asmens kodą, suma skaičiais – 30, 50, 120 arba 180 Lt;

19.2. gavėjas – KTU (Bendrasis priėmimas), gavėjo bankas – AB bankas „Hansabankas“, sąskaita – LT93 7300 0100 0251 0391, banko kodas –73000, įmokos, mokesčio pavadinimas – Stojamoji studijų įmoka BP, įmokos kodas – 1467, mokėtojo kodo skiltyje įrašyti savo asmens kodą, suma skaičiais – 30, 50, 120 arba 180 Lt;

19.3. jeigu stojamoji studijų įmoka pervedama iš užsienio valstybių (galimas įmokos pervedimas eurais, kaip nurodyta šių taisyklių 17.1–17.3 ir 19 punktuose): Bank-correspondent – DRESDNER BANK SWIFT DRESDEFF Frankfurt am Main, Germany; Beneficiary’s Bank – Vilniaus bankas AB, Gedimino pr. 12, SWIFT CBVILT2X, LT-01103 Vilnius, Lietuva; Beneficiary’s account – LT96 7044 0600 0310 4504; Name and Address of Beneficiary – Kauno technologijos universitetas, K. Donelaičio g. 73, LT-44029 Kaunas, Lietuva. Mokėjimo ypatumai – mokėtojas nurodo pavardę ir įmokos kodą – 1467.

20. Užsieniečių, stojančių į pagrindines ir vientisąsias studijas aukštosiose mokyklose, organizuojančiose bendrąją priėmimo tvarką, stojamoji studijų įmoka, įmokėta ne į Bendrojo priėmimo komisijos sąskaitą, neįskaitoma ir prašymas nenagrinėjamas.

21. Užsieniečiams, stojantiems į pagrindines ir vientisąsias studijas aukštosiose mokyklose, neorganizuojančias bendrojo priėmimo, taip pat stojantiems į antrosios arba trečiosios pakopos studijas, informacija apie stojamąją studijų įmoką pateikiama aukštųjų mokyklų priėmimo taisyklėse.

22. Įmokėta stojamoji studijų įmoka negrąžinama.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23. Papildomą informaciją apie priėmimą ir studijas teikia aukštųjų mokyklų priėmimo komisijos šių aukštųjų mokyklų priėmimo taisyklėse nurodytu laiku ir tvarka.

24. Kitų institucijų, paminėtų šiose taisyklėse, adresai, telefonai pasiteirauti, elektroninių paštų adresai, interneto puslapiai:

24.1. Švietimo ir mokslo ministerija, Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, tel. (8~5) 274 31 39, el. p. giedre@smm.lt – informacija teikiama stojantiesiems į kolegijas; tel. (8~5) 266 34 46, el. p. virginija@mokslas.lt, http://www.mokslas.lt – informacija teikiama stojantiesiems į universitetus;

24.2. Studijų kokybės vertinimo centras, Suvalkų g. 1, LT-03106 Vilnius, tel. (8~5) 210 47 77, el. p. vertinimas@skvc.lt, http://www.skvc.lt;

24.3. Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedra, Universiteto g. 5, LT-01513 Vilnius, tel. (8~5) 268 72 14, el. p. lit.stud@flf.vu.lt, http://www.flf.vu.lt/lsk/;

24.4. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti, Saulėtekio al. 9, I rūmai, 101, 103 kab., LT-10222 Vilnius, tel. (8~5) 236 62 51, el. p. lamabpo@lamabpo.lt, http://www.lamabpo.lt.

______________