LIETUVOS RESPUBLIKOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJOS
NUTARIMAS
DĖL lietuvos respublikos vertybinių popierių komisijos 2007 m. kovo 22 d. nutarimo Nr. 1k-10 „Dėl finansų maklerio įmonių ir valdymo įmonių kapitalo pakankamumo reikalavimų taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo
2008 m. sausio 31 d. Nr. 1K-1
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos finansinių priemonių rinkų įstatymo 12 ir 18 straipsniais (Žin., 2007, Nr. 17-627), Lietuvos Respublikos kolektyvinio investavimo subjektų įstatymo 10 straipsniu (Žin., 2003, Nr. 74-3425), Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisija n u t a r i a:
Pakeisti ir papildyti Finansų maklerio įmonių ir valdymo įmonių kapitalo pakankamumo reikalavimų taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijos 2007 m. kovo 22 d. nutarimu Nr. 1K-10 „Dėl Finansų maklerio įmonių ir valdymo įmonių kapitalo pakankamumo reikalavimų taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 36-1349, Nr. 92-3724):
1. Išdėstyti 1 punktą taip:
„1. Finansų maklerio įmonių ir valdymo įmonių kapitalo pakankamumo reikalavimų taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato įmonių, turinčių Vertybinių popierių komisijos išduotą licenciją, taip pat įmonių, kurios kreipiasi į Vertybinių popierių komisiją dėl licencijos išdavimo, kapitalo pakankamumo reikalavimus, jų apskaičiavimo ir riziką ribojančios priežiūros tvarką.“
2. Išdėstyti 2 punktą taip:
„2. Šiose Taisyklėse išdėstyti reikalavimai taikomi finansų maklerio įmonėms ir valdymo įmonėms (toliau – įmonės). Valdymo įmonėms, turinčioms teisę valdyti finansinių priemonių portfelius, netaikomi šių Taisyklių 9, 10, 11, 13, 46 punktų, IV skyriaus ir VII skyriaus 1 dalies reikalavimai. Valdymo įmonėms, neturinčioms teisės valdyti finansinių priemonių portfelių, taikomi šių Taisyklių I skyriaus ir 8, 14, 15, 16–20, 45, 47.2, 48, 188, 190, 191, 192, 193, 247, 248, 249, 250, 251, 253, 255, 256, 257 punktų reikalavimai.“
3. Išdėstyti 7.15 punktą taip:
„ 7.15. Nelikvidusis turtas – turtas, kurį sudaro:
7.15.1. ilgalaikis materialusis turtas, išskyrus tą kaip užstatą perduotų žemės ar pastatų dalį, kurios vertė atitinka gautos paskolos vertę;
7.15.3. investicijos į įmonių, išskyrus kredito ir finansų įstaigų, nuosavybės vertybinius popierius ir kitos investicijos į šias įmones, jei investicijos negali būti iš karto realizuojamos ar neturi rinkos kainos;
7.15.4. investicijos į kitų finansų ir kredito įstaigų nuosavybės vertybinius popierius ir toms įstaigoms suteiktos subordinuotos paskolos, išskyrus pozicijas, kurios įtrauktos į prekybos knygą;
7.15.5. paskolos ir kitos gautinos sumos, kurias numatoma gauti vėliau kaip po 90 dienų (taip pat atidėtojo mokesčio turtas ir įmokos į biržos garantinį fondą);
7.15.6. indėliai, kurių atsiėmimo laikotarpis yra ilgesnis kaip 90 dienų (įskaitant trumpesnio laikotarpio indėlius, kurie pagal sutartis gali būti automatiškai pratęsiami), išskyrus mokėjimus, susijusius su ateities arba pasirinkimo sandoriais, kuriems nustatytas privalomas įnašas;
4. Išdėstyti 7.16 punktą taip:
„7.16. Ne prekybos knyga – visos įmonės balansinių ir nebalansinių straipsnių pozicijos, kurios nėra įtrauktos į prekybos knygą, su šiomis pozicijomis susijusios gautinos sumos ir įmokos (ne prekybos knygos finansinės priemonės ir kiti turto bei nebalansiniai straipsniai, pvz., pinigai, indėliai, komisiniai mokesčiai, palūkanos, dividendai ir pan.).“
5. Papildyti šiuo 7.221 punktu:
6. Papildyti šiuo 7.281 punktu:
„7.281. Valstybės sektoriaus subjektai – Lietuvos Respublikos viešieji juridiniai asmenys, t. y. valstybės ar savivaldybės, jų institucijų arba kitų naudos nesiekiančių asmenų, įsteigti juridiniai asmenys, kurių tikslas – tenkinti viešuosius interesus (valstybės ir savivaldybės įmonės, valstybės ir savivaldybės įstaigos, viešosios įstaigos ir kt.), nesiekiantys naudos privatūs juridiniai asmenys, valdomi valstybės ar jos institucijų ir turintys specialų statusą (garantijas), ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių valstybės sektoriaus subjektai, apibrėžti šių valstybių narių teisės aktuose.“
7. Išdėstyti 7.29 punktą taip:
8. Išdėstyti 16.2 punktą taip:
„16.2. Atskaitymai iš pradinio kapitalo – B, kurį sudaro šių dydžių suma:
16.2.3. išankstiniai apmokėjimai ir būsimųjų laikotarpių sąnaudos, išskyrus išankstinius apmokėjimus už gautiną finansinį turtą;
9. Išdėstyti 50 punktą taip:
„50. Kredito ir gautinų sumų sumažėjimo rizikos kapitalo poreikis nustatomas įmonės apskaičiuotą ir pagal riziką įvertintą įmonės turto ir nebalansinių straipsnių (išskyrus į prekybos knygą įtrauktą turtą bei nelikvidųjį turtą) pozicijų vertę padauginus iš 8 proc. Pagal riziką įvertinta pozicijų vertė yra apskaičiuojama atsižvelgiant į rizikos koeficientus, kurių nustatymo tvarka išdėstyta šių Taisyklių 54–82 punktuose.“
10. Išdėstyti 51 punktą taip:
„51. Šių Taisyklių 1 priede nurodytų išvestinių finansinių priemonių pozicijų vertės yra nustatomos pagal šių Taisyklių VII dalies nuostatas. Atpirkimo, vertybinių popierių arba biržos prekių skolinimo arba skolinimosi, ilgalaikių atsiskaitymo sandorių ir garantinės įmokos skolinimo sandorių pozicijų vertės, neatsižvelgiant į tai, į kurią knygą jie įrašyti, yra nustatomos pagal šių Taisyklių VII dalies nuostatas.“
11. Išdėstyti 52 punktą taip:
„52. Apskaičiuojant pagal riziką įvertintas įmonės turto pozicijų vertes, jų balansinė vertė dauginama iš atitinkamai grupei priskiriamo rizikos koeficiento, išreikšto procentais. Rizikos koeficiento taikymas priklauso nuo pozicijos ir nuo jos kredito kokybės. Kredito kokybę galima nustatyti atsižvelgiant į pripažintų išorinės kredito rizikos vertinimo institucijos toms pozicijoms nustatytus kredito rizikos vertinimus (reitingus) arba eksporto kredito agentūrų suteiktus kredito rizikos vertinimus. Įmonė gali pasiūlyti vieną ar kelias reikalavimus atitinkančias pripažintas IKVI, kad jų kredito rizikos vertinimus būtų galima priskirti nustatant turto ir nebalansinių straipsnių rizikos koeficientus.“
12. Papildyti šiuo 521 punktu:
„521. Rizikos koeficientai nustatomi atsižvelgiant į grupę, kuriai vertinama pozicija yra priskiriama pagal šių Taisyklių 53 punktą, ir į skolininko, dėl sandorio su kuriuo susidarė ši pozicija, IKVI nustatytą kredito rizikos vertinimą (reitingą) ir (arba) pačios pozicijos kredito rizikos vertinimą (reitingą).“
13. Papildyti šiuo 522 punktu:
„522. Kredito rizikos vertinimų (reitingų) negalima taikyti pasirinktinai. Jeigu įmonė nusprendė tam tikrai pozicijų grupei taikyti pripažintos IKVI kredito rizikos vertinimus (reitingus), ji turi nuosekliai ir nepertraukiamai taikyti juos visoms tai grupei priklausančioms pozicijoms.
Nustatant rizikos koeficientus galima naudoti tik tuos kredito rizikos vertinimus (reitingus), kurie apima visas su pozicija susijusias sumas: pagrindinę ir palūkanas.“
14. Papildyti šiuo 523 punktu:
„523. Jeigu pozicija turi tik vieną pripažintos IKVI kredito rizikos vertinimą (reitingą), šiai pozicijai priskiriamas būtent šį kredito rizikos vertinimą (reitingą) atitinkantis rizikos koeficientas.
Jeigu pozicija turi du pripažintų IKVI kredito rizikos vertinimus (reitingus) ir jie siejami su skirtingais rizikos koeficientais, šiai pozicijai priskiriamas didesnis rizikos koeficientas.
Jeigu pozicija turi daugiau kaip du pripažintų IKVI kredito rizikos vertinimus (reitingus), šiai pozicijai priskiriant rizikos koeficientą atsižvelgiama į du kredito rizikos vertinimus (reitingus), kuriuos atitinka mažiausieji rizikos koeficientai. Jeigu du mažiausieji rizikos koeficientai skiriasi, pozicijai priskiriamas didesnysis rizikos koeficientas. Jeigu du mažiausieji rizikos koeficientai sutampa, pozicijai priskiriamas nustatytas šį kredito rizikos vertinimą (reitingą) atitinkantis rizikos koeficientas.“
15. Papildyti šiuo 524 punktu:
„524. Jeigu yra numatyta tam tikro emitento emisijų programa ar priemonės (skolos finansinės priemonės), kurioms priklauso šio emitento pozicija ir kurioms yra nustatytas tam tikras kredito rizikos vertinimas (reitingas), šiai pozicijai priskiriamas būtent šį kredito rizikos vertinimą (reitingą) atitinkantis rizikos koeficientas.
Jeigu tam tikro emitento pozicija nepriklauso tai šio emitento emisijų programai ar priemonei, kuriai nustatytas tam tikras kredito rizikos vertinimas (reitingas), tačiau pats emitentas turi tam tikrą kredito rizikos vertinimą (reitingą), priskiriant rizikos koeficientą šiai pozicijai, atsižvelgiama į emitento kredito rizikos vertinimą (reitingą), jei pagal jį nustatytas rizikos koeficientas yra didesnis nei nustatytas kitais atvejais arba jei pagal jį nustatytas rizikos koeficientas yra mažesnis nei kitais atvejais. Pastaruoju atveju taikoma sąlyga, kad vertinama pozicija būtų klasifikuojama kaip visais aspektais esanti pari passu ar turinti kreditorinio reikalavimo pirmumo teisę, palyginti su konkrečia emisijos programa, priemone arba su neužtikrintomis to emitento pozicijomis, turinčiomis kreditorinio reikalavimo pirmumo teisę, atsižvelgiant į konkrečią situaciją.“
16. Papildyti šiuo 525 punktu:
17. Papildyti šiuo 526 punktu:
18. Papildyti šiuo 527 punktu:
19. Papildyti šiuo 528 punktu:
20. Papildyti šiuo 529 punktu:
21. Papildyti šiuo 5210 punktu:
22. Išdėstyti 53.8 punktą taip:
„53.8. Mažmeninės pozicijos – pozicijos, kurios atitinka visas toliau nurodytas sąlygas:
53.8.1. jos susidarė dėl sandorių su fiziniu asmeniu ar su fiziniais asmenimis, su smulkaus ar vidutinio verslo subjektais, apibrėžtais Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių atitinkamuose teisės aktuose;
53.8.2. kiekviena jų yra viena iš daugelio panašiai valdomų pozicijų ir su šiuo skolinimu susijusi rizika yra žymiai mažesnė;
23. Išdėstyti 60 punktą taip:
„60. Administracinių vienetų ir pelno nesiekiančių organizacijų pozicijoms priskiriamas 100 proc. rizikos koeficientas. Lietuvos Respublikos ministerijų, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pozicijos vertinamos kaip centrinės valdžios ir centrinių bankų pozicijos pagal šių Taisyklių 54–58 punktus.“
24. Išdėstyti 69 punktą taip:
„69. Įmonės, taikydamos šių Taisyklių 64–68 punktus, turi atsižvelgti į tai, ar bent viena vertinamos institucijos pozicija, kurios pradinis faktinis terminas neviršija trijų mėnesių, turi pripažintos IKVI nustatytą trumpalaikį kredito rizikos vertinimą (reitingą).
Jeigu nė viena pozicija neturi pripažintos IKVI nustatyto trumpalaikio kredito rizikos vertinimo (reitingo), tai visoms šios institucijos pozicijoms, kurių likęs terminas neviršija trijų mėnesių, taikomas bendrasis trumpalaikių pozicijų lengvatinis vertinimas, kaip nurodyta šių Taisyklių 68 punkte.
Jeigu bent viena pozicija turi pripažintos IKVI nustatytą trumpalaikį kredito rizikos vertinimą (reitingą) ir jeigu šis trumpalaikis kredito rizikos vertinimas (reitingas) numato palankesnio arba lygiaverčio rizikos koeficiento priskyrimą tai vertinamai institucijos pozicijai, kurios pradinis faktinis terminas neviršija trijų mėnesių (šių Taisyklių 75 punktas), kaip numato bendrasis trumpalaikių pozicijų lengvatinis traktavimas (šių Taisyklių 68 punktas), tai šį trumpalaikį kredito rizikos vertinimą (reitingą) atitinkantis rizikos koeficientas (šių Taisyklių 75 punktas) priskiriamas tik tai konkrečiai pozicijai. Kitoms šios institucijos trumpalaikėms pozicijoms taikomas bendrasis trumpalaikių pozicijų lengvatinis traktavimas, kaip nurodyta šių Taisyklių 68 punkte.
Jeigu bent viena pozicija turi pripažintos IKVI nustatytą trumpalaikį kredito rizikos vertinimą (reitingą) ir jeigu šis trumpalaikis kredito rizikos vertinimas (reitingas) numato mažiau palankaus rizikos koeficiento priskyrimą vertinamai institucijos pozicijai (šių Taisyklių 75 punktas), kaip numato bendrasis trumpalaikių pozicijų lengvatinis traktavimas (šių Taisyklių 68 punktas), tai šių Taisyklių 68 punkte numatytas bendrasis trumpalaikių pozicijų lengvatinis traktavimas neturi būti taikomas, o vertinamai institucijos pozicijai ir visoms nereitinguotoms šios institucijos trumpalaikėms pozicijoms turi būti priskiriamas rizikos koeficientas, atitinkantis šį trumpalaikį kredito rizikos vertinimą (reitingą), kaip nurodyta šių Taisyklių 75 punkte.“
25. Išdėstyti 70 punktą taip:
26. Išdėstyti 83 punktą taip:
„83. Kitoms pozicijoms:
83.1. Pozicijoms, susijusioms su išankstiniais mokėjimais ir sukauptomis pajamomis, kurių atžvilgiu įmonė negali nustatyti sandorio šalies, priskiriamas 100 proc. rizikos koeficientas, išskyrus atvejus, kai pozicijos atimamos iš įmonės kapitalo;
83.2. Pozicijoms, susijusioms su pinigais inkasavimo procese, priskiriamas 20 proc. rizikos koeficientas. Pozicijoms, susijusioms su pinigais kasoje, priskiriamas 0 proc. rizikos koeficientas. (Pozicijos, susijusios su pinigais kredito įstaigose ar investicinėse įmonėse, priskiriamos institucijų pozicijoms);
83.3. Pozicijoms, susijusioms su dalyvavimu kapitale ir kitu dalyvavimu, išskyrus tas pozicijas, kurios atimamos iš įmonės kapitalo, priskiriamas mažiausiai 100 proc. rizikos koeficientas;
27. Išdėstyti 115 punktą taip:
„115. Skolos finansinės priemonės yra laikomos pripažįstamomis pozicijomis, jeigu tai yra:
115.1. Ilgosios ir trumposios pozicijos turto, kuriam, vadovaujantis šių Taisyklių VI skyriuje nustatyta tvarka, suteiktas ne žemesnis kaip 3 kredito kokybės žingsnis;
115.2. Ilgosios ir trumposios pozicijos turto, kurio nėra įvertinusi išorinė kredito vertinimo institucija ir kuris atitinka toliau nurodytas sąlygas:
115.2.2. įmonės vertinimu, turto reitingo kokybė prilygsta 115.1 punkte nurodyto turto reitingo kokybei;
115.3. Ilgosios ir trumposios pozicijos turto, kurio emitentas yra kita institucija, ir jai taikomi direktyvoje 2006/49/EB nustatyti kapitalo pakankamumo reikalavimai. Šios pozicijos turi būti laikomos pakankamai likvidžiomis ir jų investavimo kokybė pagal pačios įmonės vertinimo sistemą turi atitikti bent jau 115.1 punkte minėtų pozicijų investavimo kokybę.
28. Išdėstyti 177 punktą taip:
„177. Pagal rinkos vertės metodą įmonė apskaičiuoja visų sandorių, kurių vertė teigiama, pakeitimo išlaidas (įvertina pagal rinkos vertę). Vertybinių popierių ar biržos prekių atpirkimo bei skolinimo sandorių atveju pakeitimo išlaidos apskaičiuojamos iš perduotų vertybinių popierių ar biržos prekių rinkos vertės atėmus gautos užtikrinimo priemonės rinkos vertę. Atvirkštinio atpirkimo ir skolinimosi sandorių atveju pakeitimo išlaidos apskaičiuojamos iš duotos užtikrinimo priemonės rinkos vertės atėmus gautų vertybinių popierių ar biržos prekių rinkos vertę. Sukauptos palūkanos įtraukiamos apskaičiuojant paskolintų ar pasiskolintų sumų ir užtikrinimo priemonės rinkos vertę.“
29. Išdėstyti 178 punktą taip:
„178. Galima būsima kredito rizika, išskyrus kintamos palūkanų normos apsikeitimo sandorius, kai skaičiuojamos tik sandorių pakeitimo išlaidos, apskaičiuojama tariamąsias sumas arba pagrindines vertes (atpirkimo bei skolinimo sandorių atveju – perduotų vertybinių popierių ar biržos prekių rinkos vertė arba atvirkštinio atpirkimo ir skolinimosi sandorių atveju – duotos užtikrinimo priemonės rinkos vertė) dauginant iš 14 lentelėje pateiktų sandorio šalies kredito rizikos koeficientų.“
30. Išdėstyti 179 punktą taip:
31. Išdėstyti 189 punktą taip:
32. Papildyti šiuo 193.7 punktu:
33. Išdėstyti 205 punktą taip:
„205. Jeigu įmonės bendros atvirosios užsienio valiutų pozicijos ir bendros atvirosios aukso pozicijos suma viršija 2 proc. įmonės kapitalo, tai užsienio valiutos kurso rizikos kapitalo poreikis apskaičiuojamas bendros atvirosios užsienio valiutos pozicijos ir aukso pozicijos sumą dauginant iš 8 proc. kapitalo poreikio koeficiento.“
34. Išdėstyti 206 punktą taip:
„206. Pirmiausia apskaičiuojama kiekvienos valiutos (įskaitant ir nacionalinę) ir aukso atviroji pozicija. Jei turto straipsniai konkrečia valiuta didesni už įsipareigojimus, laikoma, kad įmonė turi grynąją ilgąją poziciją ta valiuta, jei įsipareigojimai didesni už turtą, – grynąją trumpąją poziciją ta valiuta. Analogiškai apskaičiuojama grynoji aukso pozicija. Valiutos ir aukso grynąją atvirą poziciją sudaro toliau išvardytų elementų (teigiamų arba neigiamų) suma:“
35. Išdėstyti 223 punktą taip:
36. Išdėstyti 248.3.2 punktą taip:
37. Išdėstyti 249 punktą taip:
3 priedas
(Įmonės pavadinimas)
(Įmonės kodas, adresas, telefono numeris)
Vadovas –
Vykdytojas –
KAPITALO PAKANKAMUMO SKAIČIAVIMO ATASKAITA
Ataskaitinio laikotarpio pabaiga –
1 lentelė. KAPITALO SUVESTINĖ
Eil. Nr. |
EILUTĖS PAVADINIMAS |
SUMA, LT |
1. |
ĮMONĖS KAPITALAS |
1.1+1.11+1.15+1.18 |
1.1. |
PIRMINIS ĮMONĖS KAPITALAS |
1.2.+1.8.+1.9.+1.10 |
1.2. |
Pradinis kapitalas (Pirmo lygio kapitalas) |
1.3.+1.4.+1.5.+1.6.+1.7 |
1.3. |
Apmokėtas įstatinis kapitalas |
|
1.4. |
Akcijų priedai |
|
1.5. |
Rezervai (išskyrus perkainojimo rezervą) |
|
1.6. |
Praėjusių metų nepaskirstytasis pelnas, likęs po galutinio pelno paskirstymo arba praėjusių metų nuostoliai |
|
1.7. |
Einamųjų metų tarpinis nepaskirstytas pelnas, jeigu tą pelną patikrino įmonę audituojančios įmonės auditorius ir įmonė pateikė Vertybinių popierių komisijai informaciją, kad apskaičiuotoji pelno suma yra teisinga ir iš jos atimti visi numatomi mokesčiai ir dividendai |
|
1.8. |
(-) Supirktos nuosavos akcijos |
|
1.9. |
(-) Einamųjų metų nuostolis |
|
1.10. |
(-) Kiti atskaitymai iš pradinio (Pirmo lygio) kapitalo |
1.10.1+1.10.2 |
1.10.1. |
(-) Nematerialusis turtas |
|
1.10.2. |
(-) Išankstiniai apmokėjimai ir būsimųjų laikotarpių sąnaudos, išskyrus išankstinius apmokėjimus už gautiną finansinį turtą |
|
1.11. |
ANTRO LYGIO KAPITALAS |
1.12+1.13+1.14 |
1.12. |
Ilgalaikio materialiojo ir finansinio turto perkainojimo rezervai |
|
1.13. |
Privilegijuotųjų akcijų su kaupiamuoju dividendu nominali vertė |
|
1.14. |
Ilgalaikės subordinuotos paskolos |
|
1.15. |
TREČIO LYGIO KAPITALAS |
1.16+1.17 |
1.16. |
Grynasis einamojo laikotarpio prekybos knygos pelnas |
|
1.17. |
Trumpalaikės subordinuotos paskolos |
|
1.18. |
(-) NELIKVIDUSIS TURTAS |
suma iš 9 lentelės 15 eilutės |
2. |
KAPITALO POREIKIS |
2.1+2.2 |
2.1. |
KREDITO IR GAUTINŲ SUMŲ SUMAŽĖJIMO RIZIKOS KAPITALO POREIKIS |
suma iš 2 lentelės 19 stulpelio |
2.2. |
POZICIJŲ, ATSISKAITYMŲ IR SANDORIO ŠALIES, DIDELIŲ POZICIJŲ, UŽSIENIO VALIUTOS KURSO, BIRŽOS PREKIŲ KAINOS, OPERACINĖS RIZIKOS KAPITALO POREIKIS |
2.2.1+2.2.2+2.2.3+2.2.4+ 2.2.5+2.2.6* |
2.2.1. |
Pozicijų rizikos kapitalo poreikis |
2.2.1.1.+2.2.1.2 |
2.2.1.1. |
Skolos finansinių priemonių rizikos kapitalo poreikis |
suma iš 3 lentelės 10 stulpelio |
2.2.1.2. |
Nuosavybės vertybinių popierių rizikos kapitalo poreikis |
suma iš 4 lentelės 8 stulpelio |
2.2.2. |
Atsiskaitymų ir sandorio šalies kredito rizikos kapitalo poreikis |
2.2.2.1+2.2.2.2 |
2.2.2.1. |
Atsiskaitymų rizikos kapitalo poreikis |
suma iš 5 lentelės 4 stulpelio |
2.2.2.2. |
Sandorio šalies kredito rizikos kapitalo poreikis |
suma iš 2 lentelės 19 stulpelio |
2.2.3. |
Didelių pozicijų rizikos kapitalo poreikis |
suma iš 11 lentelės 7 stulpelio |
2.2.4. |
Užsienio valiutos kurso rizikos kapitalo poreikis |
suma iš 6 lentelės 10 stulpelio |
2.2.5. |
Biržos prekių kainos rizikos kapitalo poreikis |
suma iš 7 lentelės 7 stulpelio |
2.2.6. |
Operacinės rizikos kapitalo poreikis |
2.2.6.1 arba 2.2.6.2 |
2.2.6.1. |
Operacinė rizika naudojant bazinio indikatoriaus metodą |
suma iš 8 lentelės 5 stulpelio |
2.2.6.2. |
Operacinė rizika naudojant standartizuotą metodą |
suma iš 8 lentelės 5 stulpelio |
3. |
PAPILDOMA INFORMACIJA |
|
3.1. |
Minimalus pradinis kapitalas |
|
3.2. |
Vienas ketvirtadalis įmonės praėjusių metų pridėtinių išlaidų sumos |
|
3.3. |
Kapitalo perviršis (+) arba deficitas (-) |
1-3.1 |
3.4. |
Kapitalo perviršis (+) arba deficitas (-) |
1-3.2 |
3.5. |
Kapitalo perviršis (+) arba deficitas (-) |
1-2 |
3.6. |
Didžiausia kapitalo poreikių suma iš šių dydžių: |
didžiausia suma iš 3.1, 3.2 ar 2 eilutės |
3.7. |
Kapitalo pakankamumo rodiklis |
1/3.6 |
Sutartiniai ženklai:
*– Tik A kategorijos finansų maklerio įmonėms.
Įmonės vadovo parašas
Vykdytojo parašas
2 lentelė. KREDITO IR GAUTINŲ SUMŲ SUMAŽĖJIMO RIZIKA IR PREKYBOS KNYGOS SANDORIO ŠALIES KREDITO RIZIKA
|
POZICIJOS VERTĖ |
KREDITO RIZIKOS MAŽINIMO PRIEMONĖS, KURIOMS BŪDINGI PAKEITIMO EFEKTAI |
GRYNOJI POZICIJOS VERTĖ PRITAIKIUS KREDITO RIZIKOS MAŽINIMO PRIEMONES |
KREDITO RIZIKOS MAŽINIMO PRIEMONĖS, VEIKIANČIOS POZICIJOS VERTĘ: TIESIOGINIO KREDITO UŽTIKRINIMO PRIEMONĖS, IŠSAMUSIS FINANSINIŲ UŽTIKRINIMO PRIEMONIŲ METODAS |
KOREGUOTA POZICIJOS VERTĖ |
KOREGUOTŲ NEBALANSINIŲ POZICIJŲ GRUPAVIMAS PRITAIKIUS PERSKAIČIAVIMO VEIKSNĮ |
POZICIJOS VERTĖ |
PAGAL RIZIKĄ ĮVERTINTA POZICIJOS VERTĖ |
KAPITALO POREIKIS, LT |
||||||||||
NETIESIOGINIO KREDITO UŽTIKRINIMO PRIEMONĖS: KOREGUOTOS VERTĖS |
TIESIOGINIO KREDITO UŽTIKRINIMO PRIEMONĖS |
POZICIJOS PAKEITIMAS PRITAIKIUS KREDITO RIZIKOS MAŽINIMO PRIEMONES |
Pozicijos nepastovumo korekcija |
(-) Finansinės kredito užtikrinimo priemonės: koreguota vertė |
|
0 % |
20 % |
50 % |
100 % |
||||||||||
Garantijos |
Kredito išvestinės finansinės priemonės |
Finansinės kredito užtikrinimo priemonės: paprastasis metodas |
Kitos tiesioginio kredito užtikrinimo priemonės |
(-) Srautai |
(+) Srautai |
(-) Nepastovumo ir termino nesutapimo korekcija |
|||||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8=1+6+7 |
9 |
10 |
11 |
12=8+9+10 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17=12-13-0,8*14-0,5*15 |
18 |
19 |
|
VISOS POZICIJOS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
POZICIJŲ GRUPAVIMAS PAGAL RŪŠIS: |
|||||||||||||||||||
Balansinės pozicijos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nebalansinės pozicijos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finansinių priemonių skolinimo ar skolinimosi sandoriai, atpirkimo ir atvirkštinio atpirkimo sandoriai ir ilgalaikiai mokėjimų sandoriai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Išvestinės finansinės priemonės |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kryžminė produktų užskaita |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
POZICIJŲ RIZIKOS KOEFICIENTAI: |
|||||||||||||||||||
0% |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10% |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20% |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35% |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50% |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75% |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100% |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150% |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pastaba. Balansinių ir nebalansinių pozicijų, o taip pat prekybos knygos pozicijų kredito rizikos kapitalo poreikis turi būti skaičiuojamas atskirai, pozicijos atskirai priskiriamos atitinkamai pozicijų grupei ir rizikos koeficientui. Kiekviena įmonės pozicija (jos pavadinimas) turi būti parodyta prie atitinkamos grupės bei rizikos koeficiento.
3 lentelė. SKOLOS FINANSINIŲ PRIEMONIŲ POZICIJŲ RIZIKA
|
POZICIJOS |
KAPITALO POREIKIO KOEFICIENTAS, PROC. |
KAPITALO POREIKIS, LT |
|||||||||||||
VISOS POZICIJOS |
POZICIJŲ SUMAŽINIMAS DĖL FINANSINIŲ PRIEMONIŲ PLATINIMO |
GRYNOSIOS POZICIJOS |
SUMAŽĖJIMAS DĖL POZICIJŲ APDRAUDIMO KREDITO IŠVESTINĖMIS FINANSINĖMIS PRIEMONĖMIS |
GRYNOJI POZICIJOS VERTĖ |
||||||||||||
ILGOSIOS |
TRUMPOSIOS |
ILGOSIOS |
TRUMPOSIOS |
GRYNOSIOMS ILGOSIOMS POZICIJOMS |
GRYNOSIOMS TRUMPOSIOMS POZICIJOMS |
|||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|||||||
SKOLOS FINANSINĖS PRIEMONĖS PREKYBOS KNYGOJE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
perkelti į 1 lentelę |
||||||
1. Bendroji palūkanų normos rizika. Terminų atitikimo metodas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
1.1. Pirma zona |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
0 ≤ 1 mėnuo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
> 1 ≤ 3 mėnesiai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
> 3 ≤ 6 mėnesiai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
> 6 ≤ 12 mėnesiai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
1.2. Antra zona |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
> 1 ≤ 2 (1,9 mažesnėms nei 3 proc. atkarpos palūkanoms) metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
> 2 ≤ 3 (> 1,9 ≤ 2,8 mažesnėms nei 3 proc. atkarpos palūkanoms) metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
> 3 ≤ 4 (> 2,8 ≤ 3,6 mažesnėms nei 3 proc. atkarpos palūkanoms) metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
1.3. Trečia zona |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
> 4 ≤ 5 (> 3,6 ≤ 4,3 mažesnėms nei 3 proc. atkarpos palūkanoms) metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
> 5 ≤ 7 (> 4,3 ≤ 5,7 mažesnėms nei 3 proc. atkarpos palūkanoms) metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
> 7 ≤ 10 (> 5,7 ≤ 7,3 mažesnėms nei 3 proc. atkarpos palūkanoms) metų |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
> 10 ≤ 15 (> 7,3 ≤ 9,3 mažesnėms nei 3 proc. atkarpos palūkanoms) metų |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
> 15 ≤ 20 (> 9,3 ≤ 10,6 mažesnėms nei 3 proc. atkarpos palūkanoms) metų |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
> 20 (> 10,6 ≤ 12,0 mažesnėms nei 3 proc. atkarpos palūkanoms) metų |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
(> 12,0 ≤ 20,0 mažesnėms nei 3 proc. atkarpos palūkanoms) metų |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
(> 20 mažesnėms nei 3 proc. atkarpos palūkanoms) metų |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
1.4. Visų terminų grupių suderintos, pagal riziką įvertintos pozicijos suma |
|
|
|
|
|
|
|
|
10,00 |
|
|||||
|
1.5. Pirmosios zonos suderintos, pagal riziką įvertintos pozicijos |
|
|
|
|
|
|
|
|
40,00 |
|
|||||
|
1.6. Antrosios zonos suderintos, pagal riziką įvertintos pozicijos |
|
|
|
|
|
|
|
|
30,00 |
|
|||||
|
1.7. Trečiosios zonos suderintos, pagal riziką įvertintos pozicijos |
|
|
|
|
|
|
|
|
30,00 |
|
|||||
|
1.8. Suderintos, pagal riziką įvertintos pirmosios ir antrosios zonų tarpusavio pozicijos |
|
|
|
|
|
|
|
|
40,00 |
|
|||||
|
1.9. Suderintos, pagal riziką įvertintos antrosios ir trečiosios zonų tarpusavio pozicijos |
|
|
|
|
|
|
|
|
40,00 |
|
|||||
|
1.10. Suderintos, pagal riziką įvertintos pirmosios ir trečiosios zonų tarpusavio pozicijos |
|
|
|
|
|
|
|
|
150,00 |
|
|||||
|
1.11. Likusios nesuderintos, pagal riziką įvertintos pozicijos suma |
|
|
|
|
|
|
|
|
100,00 |
|
|||||
2. Specifinė palūkanų normos rizika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
2.1. Skolos finansinių priemonių pozicijos, Finansų maklerio įmonių ir valdymo įmonių kapitalo pakankamumo reikalavimų taisyklių VII skyriaus 8 lentelėje priskirtos pirmajai kategorijai |
|
|
|
|
|
|
|
|
0,00 |
|
|||||
|
2.2. Skolos finansinių priemonių pozicijos, Finansų maklerio įmonių ir valdymo įmonių kapitalo pakankamumo reikalavimų taisyklių VII skyriaus 8 lentelėje priskirtos antrajai kategorijai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
2.2.1. Iki išpirkimo likęs terminas ≤ 6 mėnesiai |
|
|
|
|
|
|
|
|
0,25 |
|
||||
|
|
2.2.2. Iki išpirkimo likęs terminas > 6 mėnesiai ≤ 24 mėnesiai |
|
|
|
|
|
|
|
|
1,00 |
|
||||
|
|
2.2.3. Iki išpirkimo likęs terminas > 24 mėnesiai |
|
|
|
|
|
|
|
|
1,60 |
|
||||
|
2.3. Skolos finansinių priemonių pozicijos, Finansų maklerio įmonių ir valdymo įmonių kapitalo pakankamumo reikalavimų taisyklių VII skyriaus 8 lentelėje priskirtos trečiajai kategorijai |
|
|
|
|
|
|
|
|
8,00 |
|
|||||
|
2.4. Skolos finansinių priemonių pozicijos, Finansų maklerio įmonių ir valdymo įmonių kapitalo pakankamumo reikalavimų taisyklių VII skyriaus 8 lentelėje priskirtos ketvirtajai kategorijai |
|
|
|
|
|
|
|
|
12,00 |
|
|||||
3. Kolektyvinio investavimo subjektų, pozicijos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
4. Biržos ateities ir pasirinkimo sandoriai, kuriems taikomas terminų atitikimo metodas arba kurių kapitalo poreikis prilyginamas garantinei įmokai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
5. Ne biržos ateities ir pasirinkimo sandoriai, kuriems taikomas terminų atitikimo metodas arba kurių kapitalo poreikis prilyginamas garantinei įmokai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
6. Kitų išvestinių finansinių priemonių sandoriai arba kurių kapitalo poreikis prilyginamas garantinei įmokai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
4 lentelė. NUOSAVYBĖS VERTYBINIŲ POPIERIŲ POZICIJŲ RIZIKA
|
POZICIJOS |
KAPITALO POREIKIO KOEFICIENTAS, PROC. |
KAPITALO POREIKIS, LT |
||||||
VISOS POZICIJOS |
POZICIJŲ SUMAŽINIMAS DĖL NUOSAVYBĖS VERTYBINIŲ POPIERIŲ PLATINIMO |
GRYNOSIOS POZICIJOS |
POZICIJOS VERTĖ |
||||||
ILGOSIOS |
TRUMPOSIOS |
|
ILGOSIOS |
TRUMPOSIOS |
|
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
||
NUOSAVYBĖS VERTYBINIAI POPIERIAI PREKYBOS KNYGOJE |
|
|
|
|
|
|
|
perkelti į 1 lentelę |
|
1. Bendroji nuosavybės vertybinių popierių rizika |
|
|
|
|
|
|
8,00 |
|
|
|
1.1. Ateities akcijų indeksų sandoriai, kuriais prekiaujama reguliuojamoje rinkoje, ir jų indeksai yra plačiai diversifikuoti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1.2. Kiti nuosavybės vertybiniai popieriai |
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Specifinė nuosavybės vertybinių popierių rizika |
|
|
|
|
|
|
4,00 |
|
|
3. Kiti nuosavybės vertybiniai popieriai arba kitokie vertybiniai popieriai, kurių kapitalo poreikis prilyginamas garantinei įmokai |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 lentelė. PREKYBOS KNYGOS ATSISKAITYMŲ RIZIKA
|
SUTARTYJE NURODYTA ATSISKAITYMO SUMA |
ATSISKAITYMO SUMOS IR DABARTINĖS RINKOS VERTĖS SKIRTUMAS |
KAPITALO POREIKIO KOEFICIENTAS, PROC. |
KAPITALO POREIKIS, LT |
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Visi prekybos knygos sandoriai, už kuriuos neatsiskaityta po sutartyje nurodytos atsiskaitymo dienos |
|
|
|
perkelti į 1 lentelę |
1. Sandoriai, neapmokėti iki 4 dienų |
|
|
|
|
2. Sandoriai, neapmokėti nuo 5 iki 15 dienų |
|
|
|
|
3. Sandoriai, neapmokėti nuo 16 iki 30 dienų |
|
|
|
|
4. Sandoriai, neapmokėti nuo 31 iki 45 dienų |
|
|
|
|
5. Sandoriai, neapmokėti 46 dienas ir daugiau |
|
|
|
|
6 lentelė. UŽSIENIO VALIUTOS KURSO RIZIKA
|
VISOS POZICIJOS |
GRYNOSIOS POZICIJOS |
BENDROJI ATVIROJI POZICIJA |
ATVIROSIOS POZICIJOS PROCENTINĖ DALIS NUO ĮMONĖS KAPITALO |
KAPITALO POREIKIO KOEFICIENTAS, PROC. |
KAPITALO POREIKIS, LT |
||||
ILGOSIOS |
TRUMPOSIOS |
PAPILDOMA INFORMACIJA |
||||||||
Pozicijos, kurias įmonė prisiėmė, kad apsidraustų nuo neigiamo užsienio valiutos kurso poveikio kapitalo pakankamumui |
||||||||||
ILGOSIOS |
TRUMPOSIOS |
ILGOSIOS |
TRUMPOSIOS |
|||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
VISOS VALIUTŲ (IŠSKYRUS LITUS) IR AUKSO POZICIJOS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
perkelti į 1 lentelę |
1. Visos valiutos, išskyrus litus (įtraukiant kolektyvinio investavimo subjektus) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Auksas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Atskirų valiutų pozicijos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Litas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Euras |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Doleris |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
... |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kolektyvinio investavimo subjektai, traktuojami kaip atskiros valiutos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Litas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Euras |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Doleris |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
... |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kolektyvinio investavimo subjektai, apie kurių užsienio valiutų pozicijas neturima duomenų |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 lentelė. BIRŽOS PREKIŲ KAINOS RIZIKA
|
VISOS POZICIJOS |
GRYNOSIOS POZICIJOS |
POZICIJOS VERTĖ |
KAPITALO POREIKIO KOEFICIENTAS, PROC. |
KAPITALO POREIKIS, LT |
|||
ILGOSIOS |
TRUMPOSIOS |
|||||||
ILGOSIOS |
TRUMPOSIOS |
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
||
VISOS BIRŽOS PREKIŲ POZICIJOS |
|
|
|
|
|
|
perkelti į 1 lentelę |
|
1. Terminų atitikimo metodas |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.1. Terminų grupė ≤ 1 metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
0 ≤ 1 mėnuo |
|
|
|
|
|
|
|
|
> 1 ≤ 3 mėnesiai |
|
|
|
|
|
|
|
|
> 3 ≤ 6 mėnesiai |
|
|
|
|
|
|
|
|
> 6 ≤ 12 mėnesių |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.2. Terminų grupė > 1 metai ir ≤ 3 metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
> 1 ≤ 2 metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
> 2 ≤ 3 metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.3. Terminų grupė > 3 metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.4. Kiekvienoje terminų grupėje suderintos ilgosios ir trumposios pozicijos |
|
|
|
|
|
1,50 |
|
|
1.5. Tarp dviejų terminų grupių suderintos pozicijos |
|
|
|
|
|
0,60 |
|
|
1.6. Likusios nesuderintos pozicijos |
|
|
|
|
|
15,00 |
|
|
2. Supaprastintas metodas |
|
|
|
|
|
|
|
|
2.1. Grynosios pozicijos |
|
|
|
|
|
15,00 |
|
|
2.2. Bendrosios pozicijos |
|
|
|
|
|
3,00 |
|
|
3. Biržos prekių ateities ir pasirinkimo sandoriai, kuriems taikomas terminų atitikimo metodas arba kurių kapitalo poreikis prilyginamas garantinei įmokai |
|
|
|
|
|
|
|
|
4. Kiti biržos prekių sandoriai arba sandoriai, kurių kapitalo poreikis prilyginamas garantinei įmokai |
|
|
|
|
|
|
|
8 lentelė. OPERACINĖ RIZIKA
VERSLO LINIJOS |
GRYNOSIOS PAJAMOS |
KAPITALO POREIKIO KOEFICIENTAS, PROC. |
KAPITALO POREIKIS, LT |
||
metai-3 |
metai-2 |
praėjusieji metai |
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
1. VISOS VERSLO LINIJOS PAGAL BAZINIO INDIKATORIAUS METODĄ |
|
|
|
15,00 |
perkelti į 1 lentelę |
2. VISOS VERSLO LINIJOS PAGAL STANDARTIZUOTĄ METODĄ |
|
|
|
|
perkelti į 1 lentelę |
Įmonių finansai |
|
|
|
18,00 |
|
Prekybinė veikla |
|
|
|
15,00 |
|
Tarpininkavimo paslaugos mažmeniniams klientams |
|
|
|
12,00 |
|
Kitos tarpininkavimo paslaugos |
|
|
|
15,00 |
|
Turto valdymo paslaugos |
|
|
|
12,00 |
|
9 lentelė. NELIKVIDŽIOJO TURTO SUDĖTIS IR TAISYKLĖSE NUMATYTŲ APRIBOJIMŲ PATIKRINIMAS
EIL. NR. |
EILUTĖS PAVADINIMAS |
SUMA, LT |
1. |
Pirminis įmonės kapitalas (1 lentelė, 1.1 eilutė) |
|
2. |
Antro lygio kapitalas (1 lentelė, 1.11 eilutė ) |
|
3. |
Ar antro lygio kapitalas viršija 100 % pirminio įmonės kapitalo (Taip. Ne) |
|
4. |
Skirtumas (9 lentelė, 2 eilutės rodiklis – 1 eilutės rodiklis) |
|
5. |
50 % pirminio įmonės kapitalo (9 lentelė, 1 eilutė x 50 %) |
|
6. |
Privilegijuotųjų akcijų su kaupiamuoju dividendu ir ilgalaikių subordinuotų paskolų suma (1 lentelė, 1.13 + 1.14 eilutės) |
|
7. |
Ar privilegijuotųjų akcijų su kaupiamuoju dividendu ir ilgalaikių subordinuotų paskolų suma didesnė nei 50% pirminio įmonės kapitalo (Taip. Ne) |
|
8. |
Skirtumas (9 lentelė, 6 eilutė – 5 eilutė) |
|
9. |
150% pirminio įmonės kapitalo (9 lentelė, 1 eilutė x 150 %) |
|
10. |
Subordinuotų paskolų suma (1 lentelė, 1.14 + 1.17 eilutės) |
|
11. |
Ar subordinuotų paskolų suma didesnė nei 150 % pirminio įmonės kapitalo (Taip. Ne) |
|
12. |
Skirtumas (9 lentelė, 10 eilutė – 9 eilutė) |
|
13. |
25% pradinio kapitalo (1 lentelė, 1.2 eilutė x 25%) |
|
14. |
10 % pradinio kapitalo (1 lentelė, 1.2 eilutė x 10 %) |
|
15. |
Nelikvidusis turtas: |
perkelti į 1 lentelę |
15.1. |
Ilgalaikis materialusis turtas, išskyrus tą kaip užstatas perduotų žemės ar pastatų dalį, kurios vertė atitinka gautos paskolos vertę |
|
15.2. |
Atsargos |
|
15.3. |
Investicijos į įmonių, išskyrus kredito ir finansų įstaigų, nuosavybės vertybinius popierius ir kitos investicijos į šias įmones, jei šios investicijos negali būti iš karto realizuojamos ir neturi rinkos kainos |
|
15.4. |
Investicijos į kitų finansų ir kredito įstaigų nuosavybės vertybinius popierius ir toms įstaigoms suteiktos subordinuotos paskolos, išskyrus pozicijas, kurios įtrauktos į prekybos knygą |
|
15.5. |
Paskolos ir kitos gautinos sumos, kurias numatoma gauti vėliau kaip po 90 dienų (taip pat įmokos į biržos garantinį fondą) |
|
15.6. |
Indėliai, kurių atsiėmimo laikotarpis yra ilgesnis kaip 90 dienų, išskyrus mokėjimus, susijusius su ateities arba pasirinkimo sandoriais, kuriems nustatytas privalomasis įnašas |
|
15.7. |
Dukterinių įmonių nuostoliai |
|
16. |
Ar įmonės nelikvidusis turtas didesnis nei šios lentelės 13 eilutės vertė (Taip. Ne) |
|
17. |
Skirtumas (9 lentelė, 15 eilutė – 13 eilutė) |
|
18. |
Ar individuali nelikvidžiojo turto sudedamoji dalis viršija šios lentelės 14 eilutės vertę (Taip. Ne) |
|
19. |
Skirtumas: |
|
19.1. |
9 lentelė, 15.1 eilutė – 14 eilutė |
|
19.2. |
9 lentelė, 15.2 eilutė – 14 eilutė |
|
19.3. |
9 lentelė, 15.3 eilutė – 14 eilutė |
|
19.4. |
9 lentelė, 15.4 eilutė – 14 eilutė |
|
19.5. |
9 lentelė, 15.5 eilutė – 14 eilutė |
|
19.6. |
9 lentelė, 15.6 eilutė – 14 eilutė |
|
19.7. |
9 lentelė, 15.7 eilutė – 14 eilutė |
|
10 lentelė. PREKYBOS IR NE PREKYBOS KNYGOS DIDELIŲ POZICIJŲ ATASKAITA
EIL. NR. |
EILUTĖS PAVADINIMAS |
POZICIJOS VERTĖ, LT |
1 |
2 |
3 |
1. |
25 % įmonės kapitalo (1 lentelė, 1 eilutė x 25 %) |
|
2. |
20 % įmonės kapitalo (1 lentelė, 1 eilutė x 20 %) |
|
3. |
Ne prekybos knygos pozicijos ( vieno kliento finansinės priemonės, paskolos ir kitos sumos), didesnės kaip 10 % įmonės kapitalo (išvardyti) |
|
3.1. |
didelė pozicija (pavadinimas) |
|
3.2. |
didelė pozicija (pavadinimas) |
|
3.3. |
didelė pozicija (pavadinimas) |
|
3.4. |
didelė pozicija (pavadinimas) ir t. t. |
|
4. |
Bendra ne prekybos knygos didelių pozicijų suma |
|
5. |
Prekybos knygos pozicijos (vieno kliento finansinės priemonės, paskolos ir kitos sumos), didesnės kaip 25 % įmonės kapitalo (išvardyti) |
|
5.1. |
didelė pozicija (pavadinimas) |
|
5.2. |
didelė pozicija (pavadinimas) |
|
5.3. |
didelė pozicija (pavadinimas) ir t.t. |
|
6. |
Bendra prekybos knygos didelių pozicijų suma |
|
7. |
Prekybos ir ne prekybos knygos pozicijos (vieno kliento finansinės priemonės, paskolos ir kitos sumos) su susijusiais asmenimis, didesnės kaip 20 % įmonės kapitalo (išvardyti) |
|
7.1. |
didelė pozicija (pavadinimas) |
|
7.2. |
didelė pozicija (pavadinimas) |
|
7.3. |
didelė pozicija (pavadinimas) ir t.t. |
|
8. |
Pozicijos perviršis (vieno kliento ar susijusių klientų grupės didelės pozicijos skirtumas tarp pozicijos vertės ir 25 % arba 20 % įmonės kapitalo): |
|
8.1. |
didelės pozicijos perviršis |
|
8.2. |
didelės pozicijos perviršis |
|
8.3. |
didelės pozicijos perviršis ir t.t. |
|
9. |
Didelių pozicijų perviršių suma |
|
10. |
Ar bendra įmonės visų ne prekybos knygos didelių pozicijų suma yra didesnė kaip 800 proc. įmonės kapitalo (Taip. Ne) |
|
11. |
Ar atitinkamo kliento arba susijusių klientų grupės prekybos knygos didelė pozicija yra didesnė kaip 500 proc. įmonės kapitalo ir šios pozicijos perviršis yra iki 10 dienų (Taip. Ne) |
|
12. |
Ar atitinkamo kliento arba susijusių klientų grupės prekybos knygos didelė pozicija yra didesnė kaip 600 proc. įmonės kapitalo ir šios pozicijos perviršis yra daugiau kaip 10 dienų (Taip. Ne) |
|
11 lentelė. DIDELIŲ POZICIJŲ RIZIKA
EIL. NR. |
EILUTES PAVADINIMAS |
POZICIJOS PERVIRŠIO SUMA, LT |
POZICIJŲ BEI ATSISKAITYMŲ IR SANDORIO ŠALIES KREDITO RIZIKOS KAPITALO POREIKIŲ SUMA, LT |
PAPILDOMO KAPITALO POREIKIO KOEFICIENTAS, PROC. |
KAPITALO POREIKIS, LT |
1 |
|
3 |
4 |
5 |
6 |
1. |
Kai pozicijos perviršis išlieka iki 10 dienų: |
|
|
|
|
1.1. |
pozicijos perviršis (pavadinimas) |
|
|
200 |
|
1.2. |
pozicijos perviršis (pavadinimas) |
|
|
200 |
|
1.3. |
pozicijos perviršis (pavadinimas) ir t.t. |
|
|
200 |
|
2. |
Suma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. |
Kai pozicijos perviršis išlieka ilgiau kaip 10 dienų: |
|
|
|
|
3.1. |
pozicijos perviršis iki 40 % įmonės kapitalo |
|
|
200 |
|
3.2. |
pozicijos perviršis nuo 40 % iki 60 % įmonės kapitalo |
|
|
300 |
|
3.3. |
pozicijos perviršis nuo 60 % iki 80 % įmonės kapitalo |
|
|
400 |
|
3.4. |
pozicijos perviršis nuo 80 % iki 100 % įmonės kapitalo |
|
|
500 |
|
3.5. |
pozicijos perviršis nuo 100 % iki 250 % įmonės kapitalo |
|
|
600 |
|
3.6. |
pozicijos perviršis daugiau kaip 250 % įmonės kapitalo |
|
|
900 |
|
|
|
|
|
|
|
4. |
Suma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Didelių pozicijų rizikos kapitalo poreikis |
|
|
|
perkelti į 1 lentelę |
12 lentelė. PREKYBOS KNYGOS FINANSINIŲ PRIEMONIŲ POZICIJOS IR KITOS POZICIJOS
EIL. NR. |
EILUTĖS PAVADINIMAS |
FINANSINIŲ PRIEMONIŲ ARBA SANDORIŲ SKAIČIUS, VNT. |
ĮSIGIJIMO VERTĖ (SANDORIO VERTĖ, LT |
RINKOS KAINA (TIKROJI VERTĖ), LT |
ILGOJI POZICIJA, LT |
TRUMPOJI POZICIJA, LT |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
1. |
Likvidžios finansinės priemonės ir biržos prekės: |
|
|
|
|
|
1.1. |
(pavadinimas ir kodas) |
|
|
|
|
|
1.2. |
(pavadinimas ir kodas) |
|
|
|
|
|
1.3. |
(pavadinimas ir kodas) ir t. t. |
|
|
|
|
|
|
... |
|
|
|
|
|
2. |
Likvidžių finansinių priemonių ir biržos prekių verčių suma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. |
Nelikvidžios finansinės priemonės: |
|
|
|
|
|
3.1. |
(pavadinimas ir kodas) |
|
|
|
|
|
3.2. |
(pavadinimas ir kodas) |
|
|
|
|
|
3.3. |
(pavadinimas ir kodas) ir t.t. |
|
|
|
|
|
|
... |
|
|
|
|
|
4. |
Nelikvidžių finansinių priemonių verčių suma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5. |
Kitos prekybos knygos pozicijos (išvardyti -suderinti, skolinimo, atpirkimo sandoriai, apsidraudimo pozicijos, pozicijos, atsiradusios dėl rinkos formavimo, ir kitos pozicijos) |
|
|
|
|
|
|
... |
|
|
|
|
|
6. |
Bendra suma |
|
|
|
|
|
13 lentelė. NE PREKYBOS KNYGOS FINANSINIŲ PRIEMONIŲ POZICIJOS IR KITOS POZICIJOS
EIL. NR. |
EILUTĖS PAVADINIMAS |
FINANSINIŲ PRIEMONIŲ ARBA SANDORIŲ SKAIČIUS, VNT. |
ĮSIGIJIMO VERTĖ (SANDORIO VERTĖ), LT |
RINKOS KAINA (TIKROJI VERTĖ), LT |
ILGOJI POZICIJA, LT |
TRUMPOJI POZICIJA, LT |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
1. |
Likvidžios finansinės priemonės: |
|
|
|
|
|
1.1. |
(pavadinimas ir kodas) |
|
|
|
|
|
1.2. |
(pavadinimas ir kodas) |
|
|
|
|
|
1.3. |
(pavadinimas ir kodas) ir t. t. |
|
|
|
|
|
|
... |
|
|
|
|
|
2. |
Likvidžių finansinių priemonių verčių suma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nelikvidžios finansinės priemonės: |
|
|
|
|
|
3.1. |
(pavadinimas ir kodas) |
|
|
|
|
|
3 2 |
(pavadinimas ir kodas) |
|
|
|
|
|
3.3. |
(pavadinimas ir kodas) ir t. t. |
|
|
|
|
|
|
... |
|
|
|
|
|
4. |
Nelikvidžių finansinių priemonių verčių suma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5. |
Kitos ne prekybos knygos pozicijos (išvardyti – skolinimo, atpirkimo sandoriai, apsidraudimo pozicijos ir kitos pozicijos) |
|
|
|
|
|
|
... |
|
|
|
|
|
6. |
Bendra suma |
|
|
|
|
|
_________________