LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2001 M. LAPKRIČIO 20 D. NUTARIMO NR. 1377 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS VERTYBINIŲ POPIERIŲ IŠLEIDIMO UŽSIENIO RINKOSE, PASKOLŲ VALSTYBĖS VARDU ĖMIMO IR KITŲ ĮSIPAREIGOJAMŲJŲ SKOLOS DOKUMENTŲ PASIRAŠYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2007 m. balandžio 18 d. Nr. 395

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių išleidimo užsienio rinkose, paskolų valstybės vardu ėmimo ir kitų įsipareigojamųjų skolos dokumentų pasirašymo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. lapkričio 20 d. nutarimu Nr. 1377 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių išleidimo užsienio rinkose, paskolų valstybės vardu ėmimo ir kitų įsipareigojamųjų skolos dokumentų pasirašymo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 98-3491; 2006, Nr. 29-982):

1. Išdėstyti 2 punktą taip:

2. Šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos:

Finansinės paslaugos – šiame nutarime tai suprantama kaip vertybinių popierių platinimas, paskolų teikimas, skolinimas arba tarpininkavimas pagal kitus įsipareigojamuosius skolos dokumentus ir finansinių paslaugų pagal kitus su skolinimusi susijusius dokumentus teikimas, kitos Lietuvos Respublikos finansų įstaigų įstatyme (Žin., 2002, Nr. 91-3891) nurodytos finansinės paslaugos.

Finansinės priemonės – šiame nutarime tai suprantama kaip vertybiniai popieriai, paskolos, išvestinės finansinės priemonės ir sandoriai pagal kitus įsipareigojamuosius skolos dokumentus.

Finansinių paslaugų teikėjas – šiame nutarime tai suprantama kaip vertybinių popierių platintojas, paskolos teikėjas, kreditorius arba tarpininkas pagal kitus įsipareigojamuosius skolos dokumentus ar finansinių paslaugų pagal kitus su skolinimusi susijusius dokumentus ir kitų finansinių paslaugų teikėjas.

Fiskalinis agentas – Lietuvos ar užsienio valstybės bankas, su kuriuo Finansų ministerija sudaro atsiskaitymų už vertybinius popierius ar kitus įsipareigojamuosius skolos dokumentus tvarkymo sutartį.

Išvestinė finansinė priemonė – finansinė priemonė, kurios vertė priklauso nuo vienos ar kelių kitų finansinių priemonių.

Kiti su Vyriausybės skolinimusi valstybės vardu vidaus ir užsienio rinkose susiję dokumentai (išskyrus dokumentus, susijusius su Vyriausybės vertybinių popierių platinimu vidaus rinkoje) (toliau vadinama – kiti su skolinimusi susiję dokumentai) – Finansų ministerijos ir finansinių paslaugų teikėjo sudarytos sutartys dėl išvestinių finansinių priemonių ir kitų Vyriausybės skolinimosi valstybės vardu priemonių, taip pat įsipareigojimų, prisiimtų Vyriausybei skolinantis valstybės vardu, valdymo priemonių taikymo, sutartys, susitarimai, patvirtinamieji laiškai (raštai) ir kiti dokumentai, kurių reikia įsipareigojimų, prisiimtų Vyriausybei skolinantis valstybės vardu, įvykdymui užtikrinti (pvz., fiskalinio agento sutartis, mokėjimų agento sutartis, proceso agento paslaugų teikimo sutartis, teisinių paslaugų teikimo sutartis ir panašiai).

Lietuvos Respublikos eurokomercinių popierių programa – prie kitų su skolinimusi susijusių dokumentų priskiriamas dokumentas, kuriame nustatomos bendrosios Vyriausybės eurokomercinių popierių pasirašymo sąlygos, t. y. nustatoma maksimali vienu metu apyvartoje esančių Vyriausybės eurokomercinių popierių suma, pasirašymo tvarka, apribojimai, nurodomi programos dalyviai (tarpininkai, atrinkti pagal šiose Taisyklėse nustatytus reikalavimus) ir kitos sąlygos.

Tarpininkas – šiame nutarime tai suprantama kaip Lietuvos Respublikoje ar užsienio valstybėje licencijuota finansų maklerio įmonė ar bankas, sudarę su Finansų ministerija finansinių paslaugų teikimo sutartį ir tarpininkaujantys Vyriausybei skolinantis valstybės vardu pagal kitus įsipareigojamuosius skolos dokumentus.

Užsienio rinkoje išleidžiamas Vyriausybės vertybinis popierius (toliau vadinama –vertybinis popierius) – valstybės vardu užsienio rinkoje Vyriausybės išleidžiamas vertybinis popierius, kuriuo patvirtinama jo turėtojo teisė numatytais terminais gauti jo nominalią vertę atitinkančią sumą, palūkanas ar kitą ekvivalentą, registruojamas Lietuvos Respublikos ar užsienio depozitoriume, naudojamas kaip Vyriausybės skolinimosi valstybės vardu priemonė įstatymuose nustatytiems tikslams finansuoti.

Užsienio rinkose išleidžiamų Vyriausybės vertybinių popierių platintojas (toliau vadinama – vertybinių popierių platintojas) – Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės bankas, su kuriuo Finansų ministerija sudaro užsienio rinkoje išleidžiamų Vyriausybės vertybinių popierių platinimo sutartį.

Vyriausybės eurokomercinis popierius – pagal finansų ministro patvirtintą Lietuvos Respublikos eurokomercinių popierių programą pasirašomas trumpos (iki vienerių metų) trukmės įsipareigojamasis skolos dokumentas.

Kitos šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos valstybės skolos įstatyme (Žin., 1996, Nr. 86-2045; 2005, Nr. 83-3041) ir kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose, reglamentuojančiuose Vyriausybės skolinimąsi valstybės vardu ir įsipareigojimų, prisiimtų Vyriausybei skolinantis valstybės vardu, valdymą, vartojamas sąvokas.“

2. Įrašyti 9 punkte po žodžio „platinimo“ žodį „paslaugų“.

3. Papildyti šiuo 131 punktu:

131. Vyriausybės eurokomerciniai popieriai pasirašomi, tarpininkaujant šių Taisyklių nustatyta tvarka atrinktam (-iems) tarpininkui (-ams), pagal Lietuvos Respublikos eurokomercinių popierių programą ir Finansų ministerijos su šiuo (šiais) tarpininku (-ais) sudarytas šios programos įgyvendinimo sutartis. Vyriausybės eurokomercinių popierių pasirašymo metu su investuotojais sutartas Vyriausybės eurokomercinių popierių pelningumas ir kitos Vyriausybės eurokomercinių popierių pasirašymo sąlygos užfiksuojami, finansų ministrui arba kitam Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. sausio 5 d. nutarimu Nr. 5 „Dėl įgaliojimų pasirašyti dokumentus, susijusius su Lietuvos Respublikos Vyriausybės skolinimusi valstybės vardu, suteikimo“ (Žin., 2006, Nr. 3-56) įgaliotam asmeniui (toliau vadinama – kitas Vyriausybės įgaliotas asmuo) pasirašant Vyriausybės eurokomercinių popierių pasirašymo patvirtinamąjį raštą.“

4. Išdėstyti 14.3 punktą taip:

14.3. atsižvelgiant į užsienio rinkose už išleidžiamus vertybinius popierius siūlomą pelningumą, užfiksuojamos išleidžiamų vertybinių popierių kaina ir palūkanų norma, pasirašant su vertybinių popierių platintoju (-ais) atitinkamus su skolinimusi susijusius dokumentus.“

5. Pripažinti netekusiu galios 14.4 punktą.

6. Įrašyti 15 punkte po žodžio „apyvartą“ žodžius „ar pasirašytų kitų įsipareigojamųjų skolos dokumentų atsiskaitymo“.

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                                                Gediminas Kirkilas

 

L. e. finansų ministro pareigas                                                                                  Zigmantas Balčytis

______________