LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2002 M. KOVO 18 D. ĮSAKYMO NR. 132 „DĖL SVEIKATOS PRIEŽIŪROS IR FARMACIJOS SPECIALISTŲ PROFESINĖS KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO IR JO FINANSAVIMO TVARKOS“ PAKEITIMO
2004 m. liepos 2 d. Nr. V-495
Vilnius
Pakeičiu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 18 d. įsakymą Nr. 132 „Dėl sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir jo finansavimo tvarkos“ (Žin., 2002, Nr. 31-1180):
1. Išdėstau 3 punktą taip:
„3. Tobulinimosi formos: kursai, stažuotės, paskaitos, pranešimai, publikacijos mokslo žurnaluose ir leidiniuose, mokslo leidinio, kuris indeksuojamas prestižinėse duomenų bazėse (ISI, Index Medicus/MEDLINE), ar mokslo leidinio, kuris įtrauktas į Lietuvos mokslo ir studijų departamento patvirtintą leidinių sąrašą, metinė prenumerata, mokslinės-praktinės konferencijos, seminarai, tarptautiniai suvažiavimai.“.
2. Išdėstau 4.7 punktą taip:
3. Išdėstau 24 punktą taip:
„ 24. Ministerija, atsižvelgdama į specialistų profesiniam tobulinimui skirtas valstybės biudžeto lėšas ir konkrečios kvalifikacijos asmenų skaičių, iki kiekvienų metų sausio 30 d. sudaro sutartis su švietimo institucijomis dėl mokėjimo už Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priskiriamose ir licencijas sveikatos priežiūrai turinčiose įstaigose dirbančių sveikatos priežiūros ar farmacijos specialistų tobulinimosi kursus.“.
4. Išdėstau 26 punkto pirmąją pastraipą taip:
„26. Ne mažiau kaip 80 procentų valstybės biudžeto lėšų, gaunamų specialistų tobulinimui, ministerija skiria formaliojo švietimo institucijoms. Lėšos proporcingai paskirstomos pagal konkrečios kvalifikacijos asmenų, dirbančių Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priskiriamose ir licencijas sveikatos priežiūrai turinčiose įstaigose, skaičių, atsižvelgiant į su Lietuvos profesinėmis specialistų organizacijomis suderintus ir švietimo institucijų pateiktus specialistų sąrašus bei pasirašytas specialistų tobulinimo sutartis. Formaliojo švietimo institucijos ir Lietuvos profesinės specialistų organizacijos planuoja ir organizuoja specialistų tobulinimą taip, kad visiems specialistams būtų suteikta lygi galimybė (skiriama lėšų ir sudarytos sąlygos) tobulinti profesinę kvalifikaciją. Vienam asmeniui iš valstybės biudžeto skiriama vienoda procentinė dalis lėšų, nepaisant turimų licencijų ar kitų specialisto praktikai būtinų dokumentų skaičiaus.“.
5. Išdėstau 27 punkto pirmąją pastraipą taip:
„27. Ministerija, siekdama patenkinti specialistų tobulinimosi poreikius ir atsižvelgdama į valstybės biudžeto skiriamas lėšas pagal pasirašytas sutartis su švietimo institucijomis, kas penkeri metai (nuo licencijos ar kito specialisto profesinei veiklai būtino dokumento gavimo) asmeniui, dirbančiam Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priskiriamoje ir licenciją sveikatos priežiūrai turinčioje įstaigoje ne trumpiau kaip trejus metus per pastaruosius penkerius, apmoka iki 75 procentų privalomojo asmens profesinės kvalifikacijos tobulinimo valandų kursuose, organizuojamuose švietimo institucijos, kuriai suteikta teisė vykdyti ir formalųjį švietimą. Kitą dalį apmoka sveikatos priežiūros ar farmacijos įstaiga, įstaigos steigėjas arba pats specialistas.“