KŪNO KULTŪROS IR SPORTO DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS GENERALINIO DIREKTORIAUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL KŪNO KULTŪROS IR SPORTO SPECIALISTO LICENCIJOS ĮGIJIMO TVARKOS PAKEITIMO IR LAIKINŲJŲ ĮGYVENDINIMO SĄLYGŲ 2004 M. NUSTATYMO

 

2003 m. gruodžio 17 d. Nr. 454

Vilnius

 

Siekdamas tobulinti Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. 318 (toliau – Įsakymas) patvirtintą Kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos įgijimo tvarką (toliau – Tvarka) bei vadovaudamasis to paties įsakymo 4 punktu, kuris numato, kad nuo 2004 m. sausio 1 d. valstybės institucijose ir visų rūšių sporto organizacijose praktinio ir teorinio mokymo, treniravimo darbo nebegalės dirbti asmenys, neturintys specialaus aukštojo išsilavinimo arba kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos, tačiau atsižvelgdamas į realią padėtį, kad ne visi asmenys, privalantys ir norintys įgyti licenciją, turėjo galimybę ją įgyti, nes nespėjo baigti specialiųjų licencijavimo kursų:

1. Pratęsiu Įsakymo 4 punkto galiojimą iki 2004 m. kovo 1 d.

2. Nustatau šias laikinas kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos įgijimo tvarkos įgyvendinimo 2004 m. sąlygas tiems kūno kultūros ir sporto darbuotojams, kurie pagal Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymo 26 str. ir Įsakymu patvirtintą Tvarką privalėjo įgyti licenciją iki 2004 m. sausio 1 d., bet nespėjo to padaryti:

2.1. Visi šie darbuotojai, jeigu jie pageidauja tęsti veiklą, kuriai reikalinga tokia licencija, privalo iki 2004 m. kovo 1 d. užsiregistruoti į kursus vienoje iš keturių aukštųjų mokyklų, turinčių teisę vykdyti tokius kursus (Lietuvos kūno kultūros akademijoje, Vilniaus pedagoginiame universitete, Šiaulių universitete, Klaipėdos universitete).

2.2. Asmenims, neturintiems specialaus aukštojo išsilavinimo bei kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos, tačiau užsiregistravusiems mokytis kursuose, leidžiama dirbti praktinio ir teorinio mokymo, treniravimo darbą kūno kultūros ir sporto srityje valstybės institucijose ir visų rūšių sporto organizacijose iki tol, kol jie baigs kursus ir ne vėliau kaip per 40 darbo dienų nuo kursų baigimo datos įgis kūno kultūros ir sporto specialisto licenciją.

2.3. Visų rūšių sporto organizacijų, kuriose dirba darbuotojai, nespėję iki 2004 m. sausio 1 d. įgyti kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos, vadovai, nustatyta tvarka pateikdami 2003 metų statistines ataskaitas, kartu pateikia ir šių darbuotojų vardinius sąrašus (organizacijos pavadinimas, adresas, kodas, darbuotojo vardas, pavardė, pareigos) bei supažindina kiekvieną darbuotoją su laikinomis licencijos įgijimo sąlygomis.

2.4. Miestų ir rajonų savivaldybių administracijų kūno kultūros ir sporto padaliniai darbuotojų, nespėjusių įgyti licencijos, vardinį sąrašą (organizacijos pavadinimas, adresas, kodas, darbuotojo vardas, pavardė, pareigos) kartu su 2003 m. statistinėmis ataskaitomis pateikia Kūno kultūros ir sporto departamentui.

2.5. Kursų organizatoriai iki 2004 m. kovo 1 d. atlieka visų norinčių baigti kursus registraciją, sudaro kursų vykdymo grafikus, apie tai informuoja įsiregistravusius darbuotojus, o vardinius sąrašus ir kursų vykdymo grafikus pateikia Kūno kultūros ir sporto departamentui.

2.6. Kūno kultūros ir sporto departamentas pagal iš kursų organizatorių gautus sąrašus ir kursų vykdymo grafikus kiekvienam darbuotojui nustatytą individualų licencijos įgijimo terminą skelbia KKSD „Informacijos biuletenyje“ ir interneto svetainėje (www.kksd.lt).

3. Papildau Tvarkos II dalies 5 punkto 5.5 papunktį bei III dalies 14 punktą:

3.1. 5 punkto 5.5 papunktyje po žodžių „kvalifikacinę kategoriją“ įrašau žodžius „yra pensinio amžiaus arba“ ir ją išdėstau taip:

5.5. ne mažiau kaip penkerius metus dirba praktinį mokymo ar treniravimo darbą, turi Lietuvos sporto trenerio kvalifikacinę kategoriją, yra pensinio amžiaus arba iki pensinio amžiaus jiems yra likę ketveri ar mažiau metų“.

3.2. 14 punkte po žodžio „asociacija“ įrašau žodžius „bei gavęs vienos iš jų tarpininkavimo raštą“ ir jį išdėstau taip:

14. Savivaldybės administracijos kūno kultūros ir sporto padalinys, priėmęs teigiamą sprendimą dėl tarpininkavimo, o treneriams – dar suderinęs su sporto šakos federacija, sąjunga ar asociacija bei gavęs vienos iš jų tarpininkavimo raštą, dokumentus pateikia Kūno kultūros ir sporto departamentui, kuris ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo prašymo gavimo dienos priima sprendimą dėl kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos išdavimo“.

4. Papildau Tvarką 9 punktu ir šį punktą išdėstau taip:

9. Jei nereikia specialių sąlygų, neįgalūs asmenys gali mokytis bet kuriuose organizuojamuose licencijavimo kursuose. Jei neįgaliesiems reikia specialių mokymo sąlygų, jas privalo užtikrinti Lietuvos kūno kultūros akademijoje rengiamų licencijavimo kursų organizatoriai“.

Buvusius tvarkos 10–37 punktus laikyti atitinkamai 11–38 punktais.

5. Įsakau šį įsakymą ir papildytą Kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos įgijimo tvarką (pridedama) paskelbti „Valstybės žiniose“.

6. Pavedu įsakymo vykdymo koordinavimą ir kontrolę generalinio direktoriaus pavaduotojui Evaldui Skyriui.

 

 

 

GENERALINIS DIREKTORIUS                                                                           VYTAS NĖNIUS

 


 

PATVIRTINTA

Kūno kultūros ir sporto departamento

2002 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. 318

PAPILDYTA

Kūno kultūros ir sporto departamento

generalinio direktoriaus

2003 m. gruodžio 17 d. įsakymu Nr. 454

 

Kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos ĮGIJIMO TVARKA

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos įgijimo tvarka reglamentuoja licencijų išdavimo, įregistravimo, pratęsimo ir panaikinimo tvarką asmenims, neturintiems specialiojo kūno kultūros ir sporto išsilavinimo, tačiau norintiems dirbti teorinio arba praktinio mokymo, treniravimo darbą kūno kultūros ir sporto srityje.

2. Kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos įgijimo tvarka parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymu.

3. Kūno kultūros ir sporto specialisto licencijas išduoda, įregistruoja ir panaikina Kūno kultūros ir sporto departamentas.

4. Pagrindinės sąvokos:

Kūno kultūros ir sporto specialistas– asmuo, turintis specialųjį kūno kultūros ir sporto išsilavinimą arba atitinkamą licenciją.

Kūno kultūros ir sporto specialisto licencija – dokumentas, suteikiantis teisę ribotą laiką atlikti teorinį arba praktinį mokymo, treniravimo darbą kūno kultūros ir sporto srityje.

 

II. Kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos įgijimo sąlygos

 

5. Asmenims, neturintiems specialiojo kūno kultūros ir sporto išsilavinimo, kūno kultūros ir sporto specialisto licencija išduodama ketveriems metams, kai jie įvykdo vieną iš šių sąlygų:

5.1. baigė specialius kursus ir nustatyta tvarka išlaikė egzaminus;

5.2. ne mažiau kaip ketverius metus dirba praktinį kūno kultūros ir sporto mokymo ar treniravimo darbą ir pradėjo kūno kultūros ir sporto specialybės studijas aukštojoje mokykloje;

5.3. baigė ne mažiau kaip tris kursus aukštojoje mokykloje pagal studijų programą, skirtą kūno kultūros ir sporto specialistams parengti;

5.4. turi galiojančią Lietuvos nusipelniusio trenerio kvalifikacinę kategoriją ir baigė kursus pagal specialią programą;

5.5. ne mažiau kaip penkerius metus dirba praktinį mokymo ar treniravimo darbą, turi Lietuvos sporto trenerio kvalifikacinę kategoriją, yra pensinio amžiaus arba iki pensinio amžiaus jiems yra likę ketveri ar mažiau metų.

6. Olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionatų nugalėtojams ir prizininkams bei Europos čempionams, neturintiems specialiojo kūno kultūros ir sporto išsilavinimo, pareiškusiems norą dirbti teorinį arba praktinį mokymo, treniravimo darbą kūno kultūros ir sporto srityje, licencija išduodama vieniems metams su sąlyga, kad licencija ketveriems metams bus pratęsta, jeigu jie per šį laiką baigs specialius kursus arba pradės kūno kultūros ir sporto specialybės studijas aukštojoje mokykloje.

7. Teorinio ir praktinio mokymo kursus, kuriuos baigus būtų išduodama kūno kultūros ir sporto specialisto licencija, gali rengti ir baigimo pažymėjimus išduoti tik Lietuvos aukštosios mokyklos, kurių kursų programos yra patvirtintos aukštosios mokyklos nustatyta tvarka bei Kūno kultūros ir sporto departamento.

8. Tuo atveju, kai Lietuvos aukštoji mokykla neturi kurios nors sporto šakos ar kitokių specialistų dėstyti kursuose, skirtuose kūno kultūros ir sporto specialisto licencijai įgyti, gali samdyti kitur dirbančius aukštąjį išsilavinimą turinčius specialistus.

9. Jei nereikia specialių sąlygų, neįgalūs asmenys gali mokytis bet kuriuose organizuojamuose licencijavimo kursuose. Jei neįgaliesiems reikia specialių mokymo sąlygų, jas privalo užtikrinti Lietuvos kūno kultūros akademijoje rengiamų licencijavimo kursų organizatoriai.

10. Teorinių ir praktinių žinių vertinimo egzaminų komisiją tvirtina Kūno kultūros ir sporto departamentas kursų rengėjo teikimu įtraukdamas į komisijos sudėtį savo atstovą.

11. Užsienio šalyse arba tarptautinių sporto organizacijų išduoti dokumentai apie asmens profesinį pasirengimą dirbti teorinį bei praktinį kūno kultūros ir sporto mokymo, treniravimo darbą pripažįstami tiek, kiek jie atitinka Lietuvoje patvirtintas kūno kultūros ir sporto specialistų rengimo bei kursų, skirtų licencijoms įgyti, programas.

12. Užsienio valstybių piliečiams, turintiems leidimą gyventi ir dirbti Lietuvos Respublikoje ir norintiems dirbti teorinį bei praktinį kūno kultūros ir sporto mokymo, treniravimo darbą, kūno kultūros ir sporto specialisto licencija išduodama bendra tvarka, patvirtinus pedagogams nustatytą valstybinės kalbos mokėjimo lygį.

 

III. Licencijų išdavimo tvarka

 

13. Nustatytos formos kūno kultūros ir sporto specialisto licenciją išduoda Kūno kultūros ir sporto departamentas miesto arba rajono savivaldybės administracijos kūno kultūros ir sporto padalinio teikimu. Licenciją pasirašo Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius, ji tvirtinama herbiniu Kūno kultūros ir sporto departamento antspaudu.

14. Asmuo, norintis gauti kūno kultūros ir sporto specialisto licenciją, privalo miesto arba rajono savivaldybės administracijos kūno kultūros ir sporto padaliniui pateikti šiuos dokumentus:

14.1. nustatytos formos prašymą ir užpildytą anketą (pridedami);

14.2. Lietuvos Respublikos piliečio paso kopiją;

14.3. kursų, kurių programos nustatyta tvarka patvirtintos, rengėjų išduoto baigimo pažymėjimo kopiją arba dokumentus, patvirtinančius 5.2 arba 5.3, arba 5.4, arba 5.5, arba 6 punktuose išdėstytų reikalavimų įvykdymą;

14.4. užsienio šalių piliečiai pateikia notaro patvirtintas kopijas dokumentų, suteikiančių teisę nuolat gyventi ir dirbti Lietuvos Respublikoje bei patvirtinančių pedagogams nustatytą lietuvių kalbos mokėjimo lygį.

15. Savivaldybės administracijos kūno kultūros ir sporto padalinys, priėmęs teigiamą sprendimą dėl tarpininkavimo, o treneriams – dar suderinęs su sporto šakos federacija, sąjunga ar asociacija bei gavęs vienos iš jų tarpininkavimo raštą, dokumentus pateikia Kūno kultūros ir sporto departamentui, kuris ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo prašymo gavimo dienos priima sprendimą dėl kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos išdavimo.

16. Kūno kultūros ir sporto departamentas, priėmęs sprendimą išduoti licenciją, per 5 darbo dienas paruošia licenciją išdavimui, šį sprendimą įrašo į Kūno kultūros ir sporto specialistų licencijų registrą, nustatyta tvarka paskelbia ir licenciją kartu su įskaitos kortele išsiunčia tarpininkavusiam savivaldybės administracijos padaliniui. Įteikus licenciją jos savininkui, įskaitos kortelė su gavėjo parašu grąžinama Kūno kultūros ir sporto departamentui.

17. Jeigu Kūno kultūros ir sporto departamentas atsisako prašančiam asmeniui išduoti kūno kultūros ir sporto specialisto licenciją, per 10 darbo dienų apie tai raštu informuoja licencijos prašantį asmenį bei tarpininkavusias institucijas ir nurodo tokio sprendimo motyvus.

18. Kūno kultūros ir sporto departamento sprendimą neišduoti kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos asmuo gali per 30 dienų nuo raštiško pranešimo gavimo dienos apskųsti teisės aktų nustatyta tvarka.

19. Kūno kultūros ir sporto specialisto licencijų registrą tvarko VšĮ Lietuvos sporto informacijos centras pagal Kūno kultūros ir sporto departamento patvirtintus nuostatus.

 

IV. Licencijos pratęsimas

 

20. Kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos savininkas dėl licencijos pratęsimo privalo per savivaldybės administracijos kūno kultūros ir sporto padalinį kreiptis į Kūno kultūros ir sporto departamentą ne vėliau kaip prieš du mėnesius iki licencijos galiojimo termino pabaigos.

21. Asmenims, kuriems pasibaigus licencijos galiojimo laikui iki pensinio amžiaus yra likę daugiau kaip dvylika metų, licencijos dar ketveriems metams pratęsiamos:

21.1. pradėjus kūno kultūros ir sporto specialybės studijas aukštojoje mokykloje;

21.2. per licencijos galiojimo laiką įgijusiems Lietuvos nusipelniusio trenerio kvalifikacinę kategoriją.

22. Asmenims, kuriems pasibaigus licencijos galiojimo laikui iki pensinio amžiaus yra likę dvylika ir mažiau metų, licencija pratęsiama, jeigu jie įvykdo jų profesinei veiklai nustatytus kvalifikacijos tobulinimo reikalavimus.

23. Asmuo, kreipdamasis dėl licencijos pratęsimo, privalo savivaldybės administracijos kūno kultūros ir sporto padaliniui pateikti:

23.1. nustatytos formos prašymą;

23.2. aukštosios mokyklos pažymą, patvirtinančią, kad asmuo yra pradėjęs kūno kultūros ir sporto specialybės studijas, arba kitus dokumentus, patvirtinančius 21.2 arba 22 p. reikalavimų įvykdymą;

23.3. darbovietės, savivaldybės administracijos kūno kultūros ir sporto padalinio, o treneriai – ir sporto šakos federacijos tarpininkavimą.

24. Prašymų dėl kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos pratęsimo nagrinėjimo, sprendimų priėmimo, įregistravimo ir naujų licencijų išdavimo bei sprendimų apskundimo tvarka tokia pati, kaip išdėstyta III skyriaus 15, 16, 17 ir 18 punktuose.

25. Nauja licencija išduodama tik grąžinus anksčiau išduotą.

 

V. Licencijos galiojimo pabaiga

 

26. Kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos galiojimas nutraukiamas, jeigu:

26.1. asmuo, kreipdamasis dėl licencijos išdavimo, pateikė suklastotus ar tikrovės neatitinkančius dokumentus;

26.2. įsigaliojus teismo nuosprendžiui, kuriuo asmeniui yra uždrausta dirbti pedagoginį darbą.

27. Licencijos galiojimo nutraukimo priežastis gali būti:

27.1. auklėtinio diskvalifikavimo dėl uždraustų preparatų vartojimo faktas, jeigu įrodyta, kad vartojimą organizavo ar kitaip skatino treneris;

27.2. padaryta grubi treniravimo klaida, dėl kurios padaryta žala treniruojamojo sveikatai.

28. Licencijos galiojimas baigiasi:

28.1. kai pasibaigus terminui ji nepratęsiama;

28.2. mirus licencijos savininkui.

29. Kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos galiojimo nutraukimo iniciatyva priklauso:

29.1. Kūno kultūros ir sporto departamentui;

29.2. atitinkamos sporto šakos nacionalinei federacijai;

29.3. miesto ar rajono savivaldybės administracijos kūno kultūros ir sporto arba švietimo padaliniui.

30. Kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos panaikinimo klausimas išnagrinėjamas Kūno kultūros ir sporto departamento sudarytoje komisijoje per 30 darbo dienų nuo iniciatyvos teisę turinčių institucijų kreipimosi raštu į Kūno kultūros ir sporto departamentą dienos.

31. Kūno kultūros ir sporto specialisto licencijos galiojimas komisijos teikimu nutraukiamas Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus įsakymu.

32. Kūno kultūros ir sporto departamentas, priėmęs sprendimą panaikinti licenciją, per 5 darbo dienas šį sprendimą įrašo į Kūno kultūros ir sporto specialistų licencijų registrą, raštu informuoja savivaldybės administracijos kūno kultūros ir sporto padalinį, kitas sprendimą inicijavusias institucijas, licencijos savininką ir jo darbdavius, kur jis dirba naudodamasis licencijos suteikta teise, nurodydamas tokio sprendimo motyvus. Licencijos savininkas įpareigojamas licenciją grąžinti savivaldybės administracijos kūno kultūros ir sporto padaliniui, kuris ją pristato Kūno kultūros ir sporto departamentui.

33. Kūno kultūros ir sporto departamento sprendimą panaikinti kūno kultūros ir sporto specialisto licenciją asmuo gali per 30 darbo dienų nuo raštiško pranešimo gavimo dienos apskųsti teisės aktų nustatyta tvarka.

34. Asmuo, kuriam licencija panaikinta, gali pakartotinai kreiptis į Kūno kultūros ir sporto departamentą dėl jos išdavimo ne anksčiau kaip po vienų metų nuo jos galiojimo panaikinimo dienos, jeigu pašalintos priežastys, dėl kurių buvo panaikinta licencija.

 

VI. Mokestis už mokymąsi

 

35. Išlaidas už mokymąsi kursuose licencijai gauti bei egzaminus gali apmokėti darbdavys, pats klausytojas arba kitas juridinis ar fizinis asmuo.

36. Nustatytos formos kūno kultūros ir sporto specialisto licencija išduodama nemokamai.

 

VII. Apskaita ir informacija

 

37. Kūno kultūros ir sporto specialisto licencija – griežtos atskaitomybės dokumentas – yra spausdinama, apskaitoma, saugoma bei išduodama pagal šiems dokumentams nustatytus reikalavimus.

38. Informacija apie kūno kultūros ir sporto licencijos išdavimą, pratęsimą arba panaikinimą skelbiama Kūno kultūros ir sporto departamento „Informacijos biuletenyje“ ir internete (www.kksd.lt).

______________

 


 

1 priedas

prie Kūno kultūros ir sporto specialisto

licencijos įgijimo tvarkos

 

Vardas, pavardė

 

gyv.

 

 

Kūno kultūros ir sporto departamento

prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės

Generaliniam direktoriui

 

 

PRAŠYMAS

 

 

Data

 

 

DĖL LICENCIJOS IŠDAVIMO

 

Prašau išduoti (pratęsti) man kūno kultūros ir sporto specialisto licenciją, nes esu įvykdęs visus keliamus reikalavimus.

 

Parašas

 

 

 

Pridedami dokumentai (pavyzdinis sąrašas):

1. Lietuvos Respublikos piliečio paso kopija.

2. Kursų kūno kultūros ir sporto specialisto licencijai įgyti baigimo pažymėjimo kopija.

3. Kvalifikacinę kategoriją (jeigu tokia turima) liudijančio dokumento kopija.

4. Užpildyta anketa.

5. Savivaldybės administracijos kūno kultūros ir sporto padalinio tarpininkavimo raštas.

6. Sporto šakos federacijos sąjungos ar asociacijos tarpininkavimo raštas.

7..............................................

______________

 


 

2 priedas

prie Kūno kultūros ir sporto specialisto

licencijos įgijimo tvarkos

 

PRETENDENTO GAUTI KŪNO KULTŪROS IR SPORTO SPECIALISTO LICENCIJĄ

ANKETA

 

1.

Vardas

 

2.

Pavardė

 

3.

Gimimo data

 

4.

Darbovietė, adresas

 

5.

Gyvenamoji vieta

 

6.

Pareigos

 

7.

Išsilavinimas

 

8.

Baigtos mokymo įstaigos pavadinimas

 

9.

Įgyta specialybė

 

10.

Kontaktinis telefonas, elektroninis paštas

 

11.

Sporto šaka (-os)

 

12.

Kvalifikacinė kategorija (jeigu yra)

 

13. Kur ir kuo dirbote praktinį mokymo ir treniravimo darbą pastaruosius penkerius metus:

Darbo pradžia

Darbo pabaiga

Darbovietės pavadinimas ir pareigos

Darbovietės adresas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.

Parengti sportininkai:

14.1.

Olimpiniai čempionai ir prizininkai (nurodyti pavardes)

 

14.2.

Pasaulio čempionai ir prizininkai (nurodyti pavardes)

 

14.3.

Europos čempionai ir prizininkai (nurodyti pavardes)

 

14.4.

Dabartinės Lietuvos olimpinės rinktinės nariai ir kandidatai (nurodyti pavardes)

 

14.5.

Dabartinės nacionalinės rinktinės nariai (nurodyti skaičių)

Jaunių –

Jaunimo –

Suaugusiųjų –

15.

Ar planuojate įgyti specialųjį aukštąjį kūno kultūros ir sporto išsilavinimą

(atsakymą pažymėti +)?

 

 

Taip –                                  Ne –

16.

Jeigu 15 klausimo atsakymas teigiamas, tai nurodykite, kurioje Lietuvos ar užsienio šalies aukštojoje mokykloje ir kada?

 

 

 

 

 

(pretendento parašas)

 

200__ m. _________________ d.

______________