LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1995 M. KOVO 1 D. NUTARIMO NR. 289 „DĖL VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO PAŠALPŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO
1996 m. sausio 8 d. Nr. 47
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymu (Žin., 1991, Nr. 17-447; 1992, Nr. 13-350; 1994, Nr. 39-702, Nr. 88-1666, 96-1874; 1995, Nr. 36-889, Nr. 59-1481, Nr. 89-1987), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
Iš dalies pakeičiant Valstybinio socialinio draudimo pašalpų nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. kovo 1 d. nutarimu Nr. 289 „Dėl Valstybinio socialinio draudimo pašalpų nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1995, Nr. 20-468):
1. Išdėstyti 12 punkto pirmąją pastraipą taip:
„12. Ligos pašalpą už pirmąsias dvi kalendorines nedarbingumo dėl ligos, nelaimingo atsitikimo darbe, susirgimo profesine liga ar kitokio sveikatos pakenkimo, susijusio su darbu, dienas, išskyrus motinystės pašalpą už nėštumo ir gimdymo laikotarpį bei šeimos nario slaugos pašalpą, moka darbdavys iš savo lėšų. Ligos atveju pašalpa turi būti ne mažesnė kaip 80 procentų, o nelaimingo atsitikimo darbe, susirgimo profesine liga ar kitokio sveikatos pakenkimo, susijusio su darbu, atvejais – ne mažesnė kaip 100 procentų jos gavėjo vidutinio mėnesinio uždarbio, apskaičiuoto pagal paskutiniųjų trijų mėnesių darbo užmokestį.
Nuo trečiosios kalendorinės nedarbingumo dienos ligos pašalpa mokama iš valstybinio socialinio draudimo fondo ir yra šių nuostatų 35 punkte nustatyto dydžio, iki asmuo atgaus darbingumą arba bus pripažintas invalidu (neįskaitant dienų, už kurias buvo gauta išeitinė pašalpa ar darbo užmokestis). Jeigu darbuotojas dirba dviejose ar daugiau darboviečių, tokia tvarka yra taikoma kiekvienoje iš jų. Šiuo atveju ligos faktas įrodomas pagal tos darbovietės, kuriai pateiktas apmokėti laikinojo nedarbingumo pažymėjimas, išduotą pažymą“.
3. Įrašyti 30 punkto pirmojoje pastraipoje po žodžio „įmokos“ žodžius „(tose darbo vietose, kuriose darbuotojas susirgimo dieną dirbo), tačiau visais atvejais kompensuojamasis uždarbis pašalpai skaičiuoti negali viršyti Statistikos departamento skelbiamo užpraeito mėnesio vidutinio darbo užmokesčio trijų dydžių sumos“.
4. Papildyti 31 punktą šia trečiąja pastraipa:
5. Papildyti 32 punktą šia trečiąja pastraipa (ankstesnę trečiąją pastraipą laikant ketvirtąja pastraipa):
„Apdraustajam, atleistam iš ankstesnės darbovietės ir susirgusiam naujoje darbovietėje, ligos ir motinystės (tėvystės) pašalpa apskaičiuojama nuo pajamų, nuo kurių buvo skaičiuojamos privalomojo valstybinio socialinio draudimo įmokos buvusioje darbovietėje Valstybinio socialinio draudimo pašalpų nuostatų nustatyta tvarka. Darbuotojui, susirgimo dieną turėjusiam pajamų buvusiose keliose darbovietėse, kompensuojamasis darbo užmokestis apskaičiuojamas jo pasirinkimu pagal pajamas vienoje darbovietėje“.
7. Įrašyti 33 punkto pirmojoje pastraipoje po žodžių „darbo užmokesčio“ žodžius „tačiau visais atvejais ji negali viršyti vienos dienos pašalpos dydžio, apskaičiuoto nuo užpraeito mėnesio Statistikos departamento skelbiamo vidutinio darbo užmokesčio trijų dydžių sumos“, o paskutiniojoje pastraipoje – po žodžių „atliktam darbui“ žodžius „ir didesnė už kompensuojamąjį uždarbį, iš kurio ji buvo apskaičiuota“.
8. Įrašyti 35 punkto pirmojoje pastraipoje vietoj žodžių „3 kalendorines dienas“ žodžius „2 kalendorines dienas“.
11. Įrašyti 58 punkto pirmajame sakinyje po žodžių „3 punktą“ žodžius „ir pensininkams, gaunantiems valstybinio socialinio draudimo pensijas“.
12. Įrašyti 59.4 punkte po žodžių „šeimos nariams“ žodžius „(sutuoktiniui, vaikams, įvaikiams, tėvams)“.
13. Išdėstyti 63 ir 64 punktus taip:
„63. Apdraustam donorui, davusiam 450 mililitrų kraujo arba 600 mililitrų plazmos, iš valstybinio socialinio draudimo fondo mokama kompensacija, lygi trijų dienų vidutiniam darbo užmokesčiui Lietuvos Respublikoje.
15. Išdėstyti 66 punktą taip:
„66. Vienos dienos vidutinis darbo užmokestis apskaičiuojamas pagal užpraeito mėnesio prieš duodant kraują ar plazmą vidutinį darbo užmokestį, paskelbtą Statistikos departamento, kuris dalijamas iš užpraeito mėnesio prieš duodant kraują ar plazmą darbo dienų skaičiaus (taikant penkių darbo dienų savaitę)“.